Strani: 1

bozo666 sporočil: 3.026
[#2715284] 01.06.18 07:33
Odgovori   +    2
V velikem številu neopredeljenih je malo volilcev t.i. desnice, dejansko skoraj nič pa ni med njimi volicev ekstremne desnice oz. SDS. Zakaj ? Zato, ker so volilci SDS izredno stabilna in zvesta volilna baza. Na nek način bi jim lahko rekli celo verniki ali malikovalci VODJE.

Z drugimi besedami povedano, se bo večona neopredeljenih razpršila med t.i. levo sredinske stranke.

Bistvo teh volitev je kdo bo " PUCKO ".

Eni še vedno menijo, da bo to Šarec, ki bo omogočil Janši sestaviti vlado, sam pa se bolj nagibam k tem, da Šarec računa na mandatarstvo znotraj levo sredinskega bloka.

Kdo bo tretja stnka?

Vse bolj se mi zdi, da bo to LEVICA, saj bo letos volilo nekoliko več mladih kot na prejšnjih volitvah.
notomi sporočil: 768
[#2715296] 01.06.18 08:40
Odgovori   +    1
V kla u JJ jih je cca 160K. Ti so stalni in bodo volili. Menim da podcenjevanje ljudske pameti ni na mestu. Ljudje znajo presoditi situacijo malo bolj poglobljeno in temeljito z razliko od vernikov v vodjo. Zato še ni zagotovo da bo princ teme v resnici zmagal na volitvah! Če mu uspe sestaviti vlago pa nič hudega, bo morda vsaj malo preprečil naval migrantov v našo državo!
anon-292686 sporočil: 763
[#2715318] 01.06.18 11:46
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-292686 01.06.2018 11:47
Jaz upam zlasti oziroma izključno na dve morebitni "presenečenji". Prvo bi bilo in torej računam, da celo bo tako, da bi Požarjeva druščina dobila dvomestni odstotek glasov. Požar je bil tudi ena izmed dveh možnosti moje prve izbire na tokratnih volitvah. Iz pravkar zapisanega je tudi razvidno, da sem svoj glas že oddal. :-) Naj izrecno poudarim, da razlog, če sploh lahko uporabim ta termin, da se za Požarjevo listo nisem odločil, nikakor ni bil v kakršnem koli kakovostnem kriteriju, ampak je bil bolj globalno taktične narave!!! Drugo (prav tako zelo želeno) presenečenje bi bilo preboj Zmaga P. Jelinčiča čez parlamentarni prag.

Vstopa v parlament bi si želel še za dve minorni novi "druščini" (z "nacionalnega" in zdravstvenega področj), vendar se bojim, da se pri trenutnem (oziroma zdaj že kar trajnem in po vrhu še vedno slabšem ...) stanju slovenskega volilnega telesa (...) tega ne nadejam pretirano.

Srčno upam, da osebkov, kot sta M. Cerar, A. Bratušek in še nekaj iz četice njima podobnih v naslednjem sklicu parlamenta (ali najbolje sploh še kdaj ...) ne bomo več videli. Aja, pa Erjavca, da bi kvečjemu komaj prilezel do praga (kar so precej mokre sanje, seveda).

Ostalih tu niti ne bom omenjal.

Strani: 1