Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2714763] 29.05.18 14:16 · odgovor na: FIN-454644 (#2714757)
Odgovori   +    2
[FIN-454644]
Torej je deloval kot oficir, ki sola ljudi v disciplini. In razbacanih ljudi je vedno vec, bi rabili malo discipline. Slovenski tenorist svetovnega slovesa Anton Dermota je pojasnil, kaj je skrivnost njegovega uspeha. To, da je skusal obvladovati sebe, ne drugih. Z delom, disciplino, redom je razvil svoj izjemni talent. Lahko bi pa v Kropi hodil od gostilne do gostilne in cvekal. Mogoce delal politicno kariero?
Alkoholikov je več tipov, njegov pristop je deloval dejansko na pezdete, mamine sinčke brez samodiscipline, ki so se mu prostovoljno prepustili sesut v prah, iz čegar je potem on na novo izdelal človeka. Tega ni več .
Danes obstajajo ljudje, ki so lahko drugače uspešni, imajo pa probleme z alkoholom.
Poznam tipa, ki je podjetnik, finančno preskrbljen, ima fejst ženo in otroke, sicer pa smart, načitan, fanatični rekreativec ..you name it. Samo ima problem z alkoholom, njegovi pijanski podvigi se normalnemu človeku zdijo izven vsake pameti.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2714764] 29.05.18 14:17
Odgovori   +    3
Nosilna misel je....ali SDS ali Levico, vse drugo je neoprijemljivo-sredinsko,skratka ISTO kot zdaj, je sicer OK a novinarka je napisala tudi nekaj stvari, s katerimi ne bi naredila izpita iz ZGODOVINE.

A to ni niti presenetljivo, saj je to " nabijanje", ki nima podlage v zgodovinskih dejstvih, žal dobilo domovinsko pravico.

Preden jo skritiziram, jo moram pohvaliti glede kritike Tonina na temo splava.

Gospe pa ni jasno več stvari....ena seveda, da je naš socializem po razkolu z Rusi, bil popolnoma nekaj drugega kot trdi dogmatizem za železno zaveso.

Prav tako ji v njeni pavšalni vnemi ni jasno, da je bilo z UDBO konec po brionskem plenumu leta 1966-kar pomeni, da je bolj malo živih, ki so izkusili kakšne udbovske prijeme pred letom 1966.......SDV je bila dokaj normalna varnostno obveščevalna služba......vsekakor pa dosti boljša od CIE in njej podobnim, ki so so odgovorni za stotine življenj.

Tako UDBA kot pozneje SDV....mislim seveda na celotno Jugoslavijo......je po mnenju emigracije odgovorna za smrt 28 emigrantov- v jeziku prava bi jim komot rekli teroristi, saj so nastavljali bombe, ubijali, vpadali s terorističnimi grupami na ozemlje Jugoslavije. Takšno število žrtev ubije samo en napad z dronom na terorista, ki je pač na poroki ali pogrebu......"i nikom ništa", ker to delaljo zahodne službe.....

Nabijala je o rdeči zvezdi in podobne neumnosti.......če ne bi bilo partizanov z rdečo zvezdo, bi gospa Toplak malo morgen šla v slovensko Postojnsko jamo , da o Obali, niti ne govorim....in te rdeče zvezde se je najbolj v življenju razveselilo cca 800 rešenih zavezniških letalcev.....mnogi so prav to omenili v svojih knjigah spominov.

Naslednja neumnost na nivoju Reporterja in t.i. Orbanove TV v službi SDS propagande ( nova24TV )....pa je pripisovanje Kučanu vloge, ki je prav gotovo nima.....je starejši možakar, ki pač pride na kakšno proslavo, kar je normalno.

Np,mogoče še o kritiki LEVICE......Mesec ima kar prav glede izstopa iz NATA, saj mi nismo skregani z Rusi in smo samo žrtev politike dominantnih članic pod komando ZDA.........lepo se je videlo kaj je NATO na primeru turške nabave sistema S 400.....ZDA so začele groziti Turčiji....in kaj ima to z nami.....VELIKO.....ker mi smo prodali zgolj za cca milijon evrov 23 tisoč kosov starega a uporabnega orožja, kar je VELEIZDAJA....in smo prisiljeni kupovati orožje po nekajkrat višji ceni tam , kjer nam oni ukažejo........in za ta denar, ga bomo dobili bore malo.

Lep primer je dražgoška bitka, kjer izredno močne nemške policijske enote niso ob dveh različnih baterijah topov 3 dni mogle zasesti Dražgoš......partizani so imeli 22 puškomitraljezev a nažalost premalo municije......ti mitraljezi so bili slabši od legendarnih šarcev, ki jih delujoče za bagatelo prodajamo tujcev, ki z njimi 10x zaslužijo......mislim , da je med temi 23 tisoč kosi orožja bilo cca 276 mitraljezev...LE KAJ BI DALI PARTIZANI LETA 1941, če bi imeli teh 276 mitraljezev s pripadajočo municijo.

In zato ima LEVICA popolnoma prav, da je neumnost dati 1,2 milijarde in 3x preplačevati zahodno orožje, da s tem zasluži peščica kapitalistov povezanih s politiko ZDA in GB......za ta denar, bi količinsko dobili 3x več orožja , streliva in vozil tipa ...npr. MILOŠ ali LAZAR v Srbiji.

Še bolj modro pa bi bilo porabiti zgolj polovico zneska in spet usposobiti ob eni poklicni brigadi vojske neko novo TO in močno rezervo policije, 600 milijonov pa v znanost, raziskave, razvoj, kar bo zagotovilo naš napredek in obstoj.
anon-411201 sporočil: 127
[#2714766] 29.05.18 14:30 · odgovor na: abrame (#2714758)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-411201 29.05.2018 14:44
Ne verjamem, da je rekel tole, verjetno je rekel, da je to nagnusno.

Tole sem našel glede Ruglja:
"Ko sta partnerja sama med štirimi stenami, imata pravico do izpolnitve vseh svojih želja. In kaj je perverzno? Rekel bi, da za svobodnega človeka, za človeške spolne partnerje, nič, kar se tiče spolnosti, ni perverzno," je v intervjuju razlagal dr. Rugelj.

Intervju, iz katerega je citat, pa je bil l. 1985.

Če si pa imel v mislih penetracijo v analno odprtino moškega s strani drugega moškega pa je bila še l. 1992 takšno uradno stališče WHO (www.psychologytoday....-disorder)

Kakorkoli, ST verjetno ni všeč, kam gre razprava pod njenim člankom.
abrame sporočil: 1.628
[#2714770] 29.05.18 14:44 · odgovor na: anon-411201 (#2714766)
Odgovori   +    4
V arhivih TV Slovenija obstajajo posnetki intervijujev z Dr. Janezom Rugljem, pa si poglej gdo ima prav, ti ali jaz?
Rugelj je svoje misli formuliral zelo biološko = medicinsko jasno in strumno. Predvsem ni leporečil in spuščal megle, kar je značilnost današnjega (degeneriranega) sveta.
anon-411201 sporočil: 127
[#2714772] 29.05.18 14:46 · odgovor na: abrame (#2714770)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-411201 29.05.2018 14:47
No, jaz sem ti zgoraj naknadno navedel citat iz njegovega intervjuja, ki te ponovno postavlja na laž. S spolnimi praksami med moškim in žensko se ni ukvarjal.

Če boš navedel vir, kjer se lahko prepričam v nasprotno, pa vzamem obtožbo laži nazaj.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2714774] 29.05.18 14:58 · odgovor na: abrame (#2714762)
Odgovori   +    2
[abrame]
Glede Ruglovega neprimernega odnosa do povojnih pobojev se s teboj zlahka strinjam, je bil pač oprana = oficirska glava.
Po drugi strani mu bom pa vedno zlahka pritrdil glede njegovega razlaganja in definicije LGTB zablode.
Civilizacijski nivo razvitosti družbe se kaže po tolerantnosti do LGTB, v najbolj primitivnih in nasilnih družbah, ki jim danes nočemo biti niti približno podobni, homoseksualce še vedno kamenjajo, bičajo ali kako drugače šikanirajo. Tudi zahod je potreboval mnogo časa da se je v tem pogledu civiliziral. Dovolj zgovorna je grozljiva usoda Alana Turninga (sicer očeta modernega računalništva, genijalca in junaka Bitke za Britanijo), ki je še v 50tih letih žalostno končal svoje življenje, samo zaradi svoje spolne orientacije:
en.wikipedia.org/wik...lan_Turing
najobj sporočil: 31.910
[#2714776] 29.05.18 15:08 · odgovor na: anon-204390 (#2714722)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.05.2018 15:09
[vickibedi]
> [najobj]
> > [NemirniTujec]
> > > [najobj]
> > > > [NemirniTujec]
> > > > > [rename]
> > > > > > [vickibedi]
> > > > > > > [abrame]
> > > > > > > Ja, slika se je Dr. Ruglju zjasnila, ko je opravil z lastnim alkoholizmom.
> > > > > >
> > > > > > Rugelj ni bil nikoli alkoholik.
> > > > >
> > > > > Kot vem, je bil vojaški zdravnik, kjer so pili in kadili 24 ur na dan....
> > > > Rugelj je nacionalni zaklad in je stotinam otrok resil zivljenjsko pot s tem ko je njihove fotre iz odvisnikov od alkohola spremenil v odvisnike od laufanja v hrib.
> > > >
> > > > Zato bomo rekli kapo dol, cast in slava, podrli bomo unega kricecega kidrica in postavili gor Ruglja.
> > > >
> > > > Ne bit taki slovenci in se pogovarjat o presernovi depresiji in alkoholizmu in pedofiliji in kajvemkajse, cloveskih napakah ki jih imamo vsi. Pogovarjajmo, spominjajmo in castimo njegova dela, ki ga dvigajo med nesmrtne.
> > > ... čuj, ampak glede na tole www.mladina.si/93372...et-pomaga/ tudi z Rugljem ne bodo vsi zadovoljni ...
>
> > Saj zato pa ga evolutivno menjujem z veliko bolj negativnim kidricem, ne pa na novo stavim - in kot je v svetem pismu: po njih delih jih boste prepoznali. Rugelj je okej.
> ... eh, za moje pojme je malo pretiraval, sicer pa je bil OK, sploh glede na stavek, ki sem ga v postu kasneje napisal ...
Rugelj je bil OK predvsem za brezjajčnike in falirance, s katerimi se je ukvarjal. Njegove izjave pa so, čisto po vojaško, namenjene sesuvanju in ponovni vzpostavitvi teh osebkov (resetiranju če hočeš). Sicer pa se tukaj njegov domet neha. On še zdaleč ni našel zdravila za vse tipe alkoholikov (in teh ni malo), je pa dovolj poskrbel za svoj PR, tako da mu jaz posebnehga spomenika ne bi postavljal. Namesto režečega Kidriča na koncu Večne bi postavi raje Budo ali pa Svamidžija.
... čuj, Rugelj me niti ne zanima, ampak ker si navalil z njegovimi metodami, jaz Kidriča ne bi menjaval, ker samo brezjajčniki in faliranci vsakih pet minut menjujejo svoje mnenje ...

P.S.: NemirniTujec je predlagal, da bi Kidriča zamenjali z Rugljem, jaz pa sem se spomnil na Rugljev odnos do partizanov in domobrancev in ker je NemirniTujec glih kontra, jaz pa sem žleht, sem nalimal tisti link iz Mladine ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2714800] 29.05.18 15:48 · odgovor na: najobj (#2714776)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [NemirniTujec]
> > > > [najobj]
> > > > > [NemirniTujec]
> > > > > > [rename]
> > > > > > > [vickibedi]
> > > > > > > > [abrame]
> > > > > > > > Ja, slika se je Dr. Ruglju zjasnila, ko je opravil z lastnim alkoholizmom.
> > > > > > >
> > > > > > > Rugelj ni bil nikoli alkoholik.
> > > > > >
> > > > > > Kot vem, je bil vojaški zdravnik, kjer so pili in kadili 24 ur na dan....

> > > > > Rugelj je nacionalni zaklad in je stotinam otrok resil zivljenjsko pot s tem ko je njihove fotre iz odvisnikov od alkohola spremenil v odvisnike od laufanja v hrib.
> > > > >
> > > > > Zato bomo rekli kapo dol, cast in slava, podrli bomo unega kricecega kidrica in postavili gor Ruglja.
> > > > >
> > > > > Ne bit taki slovenci in se pogovarjat o presernovi depresiji in alkoholizmu in pedofiliji in kajvemkajse, cloveskih napakah ki jih imamo vsi. Pogovarjajmo, spominjajmo in castimo njegova dela, ki ga dvigajo med nesmrtne.

> > > > ... čuj, ampak glede na tole www.mladina.si/93372...et-pomaga/ tudi z Rugljem ne bodo vsi zadovoljni ...
> >
> > > Saj zato pa ga evolutivno menjujem z veliko bolj negativnim kidricem, ne pa na novo stavim - in kot je v svetem pismu: po njih delih jih boste prepoznali. Rugelj je okej.

> > ... eh, za moje pojme je malo pretiraval, sicer pa je bil OK, sploh glede na stavek, ki sem ga v postu kasneje napisal ...

> Rugelj je bil OK predvsem za brezjajčnike in falirance, s katerimi se je ukvarjal. Njegove izjave pa so, čisto po vojaško, namenjene sesuvanju in ponovni vzpostavitvi teh osebkov (resetiranju če hočeš). Sicer pa se tukaj njegov domet neha. On še zdaleč ni našel zdravila za vse tipe alkoholikov (in teh ni malo), je pa dovolj poskrbel za svoj PR, tako da mu jaz posebnehga spomenika ne bi postavljal. Namesto režečega Kidriča na koncu Večne bi postavi raje Budo ali pa Svamidžija.

... čuj, Rugelj me niti ne zanima, ampak ker si navalil z njegovimi metodami, jaz Kidriča ne bi menjaval, ker samo brezjajčniki in faliranci vsakih pet minut menjujejo svoje mnenje ...

P.S.: NemirniTujec je predlagal, da bi Kidriča zamenjali z Rugljem, jaz pa sem se spomnil na Rugljev odnos do partizanov in domobrancev in ker je NemirniTujec glih kontra, jaz pa sem žleht, sem nalimal tisti link iz Mladine ...
Čak mal, jaz glede Kidriča nikoli nisem spreminjal mnenja, že precej časa sem za demontažo, če ne gre drugače, bi ga prepustil ljubiteljem barvnih kovin iz dolenjskega konca, oni bi zelo hitro&poceni poskrbeli za reciklažo, mimo državnega razpisa.
notomi sporočil: 768
[#2714807] 29.05.18 15:55
Odgovori   +    0
Še sedaj ne vem koga bom volil..podobno razmišljanje kot v članku ima marsikdo od nas! JJ bi bil učinkovit a je revanšist in razdvaja. SD in Mesec..ne hvala zaradi migrantov...SMC nespisobnost brez primere..LM Sarca..morda...NSI da, so pa preveč cerkveni..kdor bo bo delal samo zase!???
abrame sporočil: 1.628
[#2714812] 29.05.18 16:06 · odgovor na: anon-204390 (#2714774)
Odgovori   +    2
Toleranca do kogarkoli ni noben problem, dokler se ne prične eksponiranje patologije.
Zadnji primer dekana na ljubljanski FF, z zapovedjo prisilno enega spola na komando, je hudo bolan odklon na krilih LGBT provokacije.
abrame sporočil: 1.628
[#2714814] 29.05.18 16:11 · odgovor na: anon-411201 (#2714772)
Odgovori   +    0
Ne vem in me niti ne zanima kaj te poganja. Izgleda, da si 2takter.
Dr. Janez Rugelj je vsakič in vedno, ko je spregovoril o istospolnikih povedal, da je biološko napačna spolna praksa huda oblika mentalne motnje.
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2714825] 29.05.18 16:42 · odgovor na: abrame (#2714812)
Odgovori   +    2
In je postal dekanja.
anon-411201 sporočil: 127
[#2714827] 29.05.18 16:54 · odgovor na: abrame (#2714814)
Odgovori   +    1
[abrame]
Ne vem in me niti ne zanima kaj te poganja. Izgleda, da si 2takter.
Dr. Janez Rugelj je vsakič in vedno, ko je spregovoril o istospolnikih povedal, da je biološko napačna spolna praksa huda oblika mentalne motnje.
Ne vem, koliko taktni so tvoji možgani, opažam pa da je takt počasen.

Ti si napisal, da je Rugelj z duševno motnjo označil penetriranje v analno odprtino (domnevam, da si mislil s penisom). Pri tem si (tudi) pozabil napisati, ali imaš v mislih penetracijo moškega v žensko, ali moškega v moškega (šele zgoraj si prvič napisal, da imaš v mislih homoseksualni spolni odnos). Ker (takrat še) nisem vedel, ali pišeš o heteroseksualnem spolnem odnosu ali o homoseksualnem spolnem odnosu, sem napisal, da sem prepričan, da tega (če si imel v mislih analno penetracijo moškega v žensko) Rugelj ni nikoli rekel. Morda je rekel, da je analni seks (med moškim in žensko) nagnusen. Ampak to je stvar njegovega osebnega okusa. Celo njegov navedek sem ti dal, iz katerega izhaja, da se v spolne prakse moški-ženska sicer ni spuščal.

Če pa si imel v mislih penetracijo v analno odprtino med homoseksualnim spolnim odnosom, kot sedaj vem, da si jo imel, pa povsem dopuščam možnost, da je Rugelj verjetno res rekel kaj takšnega, kot si napisal ti, saj je bila do l. 1992 homoseksualnost uradno klasificirana kot motnja s strani WHO, on pa je bil zdravnik.

Boš sedaj zastopil ali ti je potrebno zapisano predstaviti še v obliki pobarvanke?
abrame sporočil: 1.628
[#2714830] 29.05.18 17:12 · odgovor na: anon-411201 (#2714827)
Odgovori   +    1
Ti kar barvaj tvoje LGTB risanke.
Govoril sem zgolj o napačnih praksah = bolanih praksah.
Dr. Janez Rugelj je vedno povedal, da je zadnjik namenjen izločanju in zato neprimeren za izvajanje kakršnihkoli normalnih spolnih praks, ne gelde na to kar tebe resno zmede, torej heteroseksualnih kot tudi homoseksulnih = zweitakerskih praks.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2714869] 29.05.18 23:26 · odgovor na: abrame (#2714830)
Odgovori   +    0
[abrame]
Ti kar barvaj tvoje LGTB risanke.
Govoril sem zgolj o napačnih praksah = bolanih praksah.
Dr. Janez Rugelj je vedno povedal, da je zadnjik namenjen izločanju in zato neprimeren za izvajanje kakršnihkoli normalnih spolnih praks, ne gelde na to kar tebe resno zmede, torej heteroseksualnih kot tudi homoseksulnih = zweitakerskih praks.
Đizs, ti pa res živiš v prejšnjem stoletju glede spolnosti. Dokler gre za seks odraslih osebkov, s konsenzom vseh strani, pri zdravi pameti, res ne obstajajo bolane prakse. Kdo pa si lahko jemlje pravico, da ljudem gleda v spalnice kaj počnejo ?
Če pogledaš obstaja cel kup raziskav* na to temo:
www.businessinsider....es-2014-11
www.businessinsider....ut-2014-11

*Takšne raziskave jemljem sicer z rezervo, ker ne veš kakšen vzorec so zajeli in kako iskreno so odgovarjali anketiranci, gotovo bi se našli tudi drugačni izidi.
Ampak fantazije moških o analnem seksu po tej raziskavi dosegajo celo 64%, ter okoli 32% pri ženskah. Četudi te cifre prepoloviš, so rezultati impresivni, pa ne gre za LGTB populacijo.

Če te zanimajo drugačne kombinacije, pa po neki teoriji obstaja celo več kot 60 spolov (in iz tega sledi enako število spolnih prefernc):
apath.org/63-genders/

Pusti Ruglja da počiva v miru, on je izjavil marsikaj.. in ostal živ (dokler ni umrl).
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2714879] 30.05.18 06:49 · odgovor na: anon-204390 (#2714869)
Odgovori   +    4
Spolnost je najimtinvenjsa, najbolj zasebna zadeva, DOKLER ne zacnes z njo gnjaviti okolice. Dokaz je sicer neumno gibanje me too. Ce so divje ustavili nadlegovalce in jih unicili, bi torej morali tako ravnati tudi z zboljenci, ki prisiljujeo ljudi s teorijo spola. Zlasti, ce unicujejo otroke. Homoseksualnost je tudi zasebna stvar, dokler ostane v zasebnih okvirih. Ni problem, dokler iz nje sami naredijo problema drugim, ki s tem nimajo nic.
anon-411201 sporočil: 127
[#2714907] 30.05.18 09:26 · odgovor na: abrame (#2714830)
Odgovori   +    1
Sem mislil, da se afnaš, ampak ti res ne dojameš, da vsakič napišeš drugače:
enkrat praviš, da je Rugelj rekel, da je penetriranje s penisom v zadnjik duševna motnja, drugič, da je huda oblika mentalne motnje, tretjič pa, da je rekel, da je to zgolj neprimerno.

Sem se zmotil, ko sem mislil, da pri tebi v gornjem nadstropju ni nikogar doma. Kje pa, v gornjem nadstropju pri tebi celo 3 hkrati kričijo.
najobj sporočil: 31.910
[#2714914] 30.05.18 09:41 · odgovor na: anon-204390 (#2714800)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > > [NemirniTujec]
> > > > > [najobj]
> > > > > > [NemirniTujec]
> > > > > > > [rename]
> > > > > > > > [vickibedi]
> > > > > > > > > [abrame]
> > > > > > > > > Ja, slika se je Dr. Ruglju zjasnila, ko je opravil z lastnim alkoholizmom.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Rugelj ni bil nikoli alkoholik.
> > > > > > >
> > > > > > > Kot vem, je bil vojaški zdravnik, kjer so pili in kadili 24 ur na dan....
> > > > > > Rugelj je nacionalni zaklad in je stotinam otrok resil zivljenjsko pot s tem ko je njihove fotre iz odvisnikov od alkohola spremenil v odvisnike od laufanja v hrib.
> > > > > >
> > > > > > Zato bomo rekli kapo dol, cast in slava, podrli bomo unega kricecega kidrica in postavili gor Ruglja.
> > > > > >
> > > > > > Ne bit taki slovenci in se pogovarjat o presernovi depresiji in alkoholizmu in pedofiliji in kajvemkajse, cloveskih napakah ki jih imamo vsi. Pogovarjajmo, spominjajmo in castimo njegova dela, ki ga dvigajo med nesmrtne.
> > > > > ... čuj, ampak glede na tole www.mladina.si/93372...et-pomaga/ tudi z Rugljem ne bodo vsi zadovoljni ...
> > > > Saj zato pa ga evolutivno menjujem z veliko bolj negativnim kidricem, ne pa na novo stavim - in kot je v svetem pismu: po njih delih jih boste prepoznali. Rugelj je okej.
> > > ... eh, za moje pojme je malo pretiraval, sicer pa je bil OK, sploh glede na stavek, ki sem ga v postu kasneje napisal ...
> > Rugelj je bil OK predvsem za brezjajčnike in falirance, s katerimi se je ukvarjal. Njegove izjave pa so, čisto po vojaško, namenjene sesuvanju in ponovni vzpostavitvi teh osebkov (resetiranju če hočeš). Sicer pa se tukaj njegov domet neha. On še zdaleč ni našel zdravila za vse tipe alkoholikov (in teh ni malo), je pa dovolj poskrbel za svoj PR, tako da mu jaz posebnehga spomenika ne bi postavljal. Namesto režečega Kidriča na koncu Večne bi postavi raje Budo ali pa Svamidžija.
> ... čuj, Rugelj me niti ne zanima, ampak ker si navalil z njegovimi metodami, jaz Kidriča ne bi menjaval, ker samo brezjajčniki in faliranci vsakih pet minut menjujejo svoje mnenje ...
>
> P.S.: NemirniTujec je predlagal, da bi Kidriča zamenjali z Rugljem, jaz pa sem se spomnil na Rugljev odnos do partizanov in domobrancev in ker je NemirniTujec glih kontra, jaz pa sem žleht, sem nalimal tisti link iz Mladine ...
Čak mal, jaz glede Kidriča nikoli nisem spreminjal mnenja, že precej časa sem za demontažo, če ne gre drugače, bi ga prepustil ljubiteljem barvnih kovin iz dolenjskega konca, oni bi zelo hitro&poceni poskrbeli za reciklažo, mimo državnega razpisa.
... ja, in potem namesto Kidriča na isto mesto namontirati totega sl.wikipedia.org/wik...risega.jpg heroja slovenskega naroda ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2714976] 30.05.18 15:18 · odgovor na: najobj (#2714914)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-204390 30.05.2018 15:19
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [vickibedi]
> > > > [najobj]
> > > > > [NemirniTujec]
> > > > > > [najobj]
> > > > > > > [NemirniTujec]
> > > > > > > > [rename]
> > > > > > > > > [vickibedi]
> > > > > > > > > > [abrame]
> > > > > > > > > > Ja, slika se je Dr. Ruglju zjasnila, ko je opravil z lastnim alkoholizmom.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Rugelj ni bil nikoli alkoholik.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Kot vem, je bil vojaški zdravnik, kjer so pili in kadili 24 ur na dan....

> > > > > > > Rugelj je nacionalni zaklad in je stotinam otrok resil zivljenjsko pot s tem ko je njihove fotre iz odvisnikov od alkohola spremenil v odvisnike od laufanja v hrib.
> > > > > > >
> > > > > > > Zato bomo rekli kapo dol, cast in slava, podrli bomo unega kricecega kidrica in postavili gor Ruglja.
> > > > > > >
> > > > > > > Ne bit taki slovenci in se pogovarjat o presernovi depresiji in alkoholizmu in pedofiliji in kajvemkajse, cloveskih napakah ki jih imamo vsi. Pogovarjajmo, spominjajmo in castimo njegova dela, ki ga dvigajo med nesmrtne.

> > > > > > ... čuj, ampak glede na tole www.mladina.si/93372...et-pomaga/ tudi z Rugljem ne bodo vsi zadovoljni ...

> > > > > Saj zato pa ga evolutivno menjujem z veliko bolj negativnim kidricem, ne pa na novo stavim - in kot je v svetem pismu: po njih delih jih boste prepoznali. Rugelj je okej.

> > > > ... eh, za moje pojme je malo pretiraval, sicer pa je bil OK, sploh glede na stavek, ki sem ga v postu kasneje napisal ...

> > > Rugelj je bil OK predvsem za brezjajčnike in falirance, s katerimi se je ukvarjal. Njegove izjave pa so, čisto po vojaško, namenjene sesuvanju in ponovni vzpostavitvi teh osebkov (resetiranju če hočeš). Sicer pa se tukaj njegov domet neha. On še zdaleč ni našel zdravila za vse tipe alkoholikov (in teh ni malo), je pa dovolj poskrbel za svoj PR, tako da mu jaz posebnehga spomenika ne bi postavljal. Namesto režečega Kidriča na koncu Večne bi postavi raje Budo ali pa Svamidžija.

> > ... čuj, Rugelj me niti ne zanima, ampak ker si navalil z njegovimi metodami, jaz Kidriča ne bi menjaval, ker samo brezjajčniki in faliranci vsakih pet minut menjujejo svoje mnenje ...
> >
> > P.S.: NemirniTujec je predlagal, da bi Kidriča zamenjali z Rugljem, jaz pa sem se spomnil na Rugljev odnos do partizanov in domobrancev in ker je NemirniTujec glih kontra, jaz pa sem žleht, sem nalimal tisti link iz Mladine ...

> Čak mal, jaz glede Kidriča nikoli nisem spreminjal mnenja, že precej časa sem za demontažo, če ne gre drugače, bi ga prepustil ljubiteljem barvnih kovin iz dolenjskega konca, oni bi zelo hitro&poceni poskrbeli za reciklažo, mimo državnega razpisa.

... ja, in potem namesto Kidriča na isto mesto namontirati totega sl.wikipedia.org/wik...risega.jpg heroja slovenskega naroda ...
Nekoč naj bi bil celo izjavil: »Če je za ta narod treba žreti drek, ga bom tudi požrl.« Kolaboracijo in s tem tudi domobransko vojsko je videl kot potrebno za preživetje slovenskega naroda, predvsem kot sredstvo v boju in obrambi proti komunističnemu nasilju, ki je v prvih letih 2. svetovne vojne med Slovenci zahtevalo veliko civilnih žrtev.

He got his point, saj je bil tudi sam skoraj žrtev likvidacije VOS-a:
sl.wikipedia.org/wik...lu%C5%BEba

Jaz ne vem, če si zasluži ravno spomenik (vprašanje koga vse je imel na vesti).
Vsekakor pa si zasluži zgodovinsko objektivizacijo, vsaj podobno kot Draža Mihailović v Srbiji.
najobj sporočil: 31.910
[#2714983] 30.05.18 15:47 · odgovor na: anon-204390 (#2714976)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 30.05.2018 15:47
[vickibedi]
> > > ... čuj, Rugelj me niti ne zanima, ampak ker si navalil z njegovimi metodami, jaz Kidriča ne bi menjaval, ker samo brezjajčniki in faliranci vsakih pet minut menjujejo svoje mnenje ...
> > >
> > > P.S.: NemirniTujec je predlagal, da bi Kidriča zamenjali z Rugljem, jaz pa sem se spomnil na Rugljev odnos do partizanov in domobrancev in ker je NemirniTujec glih kontra, jaz pa sem žleht, sem nalimal tisti link iz Mladine ...
> > Čak mal, jaz glede Kidriča nikoli nisem spreminjal mnenja, že precej časa sem za demontažo, če ne gre drugače, bi ga prepustil ljubiteljem barvnih kovin iz dolenjskega konca, oni bi zelo hitro&poceni poskrbeli za reciklažo, mimo državnega razpisa.
> ... ja, in potem namesto Kidriča na isto mesto namontirati totega sl.wikipedia.org/wik...risega.jpg heroja slovenskega naroda ...
Nekoč naj bi bil celo izjavil: »Če je za ta narod treba žreti drek, ga bom tudi požrl.« Kolaboracijo in s tem tudi domobransko vojsko je videl kot potrebno za preživetje slovenskega naroda, predvsem kot sredstvo v boju in obrambi proti komunističnemu nasilju, ki je v prvih letih 2. svetovne vojne med Slovenci zahtevalo veliko civilnih žrtev.

He got his point, saj je bil tudi sam skoraj žrtev likvidacije VOS-a:
sl.wikipedia.org/wik...lu%C5%BEba

Jaz ne vem, če si zasluži ravno spomenik (vprašanje koga vse je imel na vesti).
Vsekakor pa si zasluži zgodovinsko objektivizacijo, vsaj podobno kot Draža Mihailović v Srbiji.
... ja, ker je v primeru zmage Hitlerja imel slovenski narod enako kot vsi slovanski narodi res blestečo prihodnost ...

P.S.: če pozabim na koncentracijska taborišča, prisilno delo in množične deportacije na začetku WWII, na totem forumu vsi pozabljate, da Slovenci nismo in med WWII nismo bili kot Francozi, Nizozemci, Belgijci itd., čeprav nam celo zdaj v EU prvorazredni vsaki dan zelo nazorno kažejo, kam spadamo, le da mi za razliko od Višegrajcev tega ne vidimo oziroma kar je še hujše, tega nočemo videt ...
odlicnobo sporočil: 120
[#2715024] 30.05.18 21:26 · odgovor na: najobj (#2714447)
Odgovori   +    3
večjega skropucala od članka pa že dolgo nisem prebral
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2715095] 31.05.18 12:02 · odgovor na: najobj (#2714983)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [vickibedi]

> > > > ... čuj, Rugelj me niti ne zanima, ampak ker si navalil z njegovimi metodami, jaz Kidriča ne bi menjaval, ker samo brezjajčniki in faliranci vsakih pet minut menjujejo svoje mnenje ...
> > > >
> > > > P.S.: NemirniTujec je predlagal, da bi Kidriča zamenjali z Rugljem, jaz pa sem se spomnil na Rugljev odnos do partizanov in domobrancev in ker je NemirniTujec glih kontra, jaz pa sem žleht, sem nalimal tisti link iz Mladine ...

> > > Čak mal, jaz glede Kidriča nikoli nisem spreminjal mnenja, že precej časa sem za demontažo, če ne gre drugače, bi ga prepustil ljubiteljem barvnih kovin iz dolenjskega konca, oni bi zelo hitro&poceni poskrbeli za reciklažo, mimo državnega razpisa.

> > ... ja, in potem namesto Kidriča na isto mesto namontirati totega sl.wikipedia.org/wik...risega.jpg heroja slovenskega naroda ...

> Nekoč naj bi bil celo izjavil: »Če je za ta narod treba žreti drek, ga bom tudi požrl.« Kolaboracijo in s tem tudi domobransko vojsko je videl kot potrebno za preživetje slovenskega naroda, predvsem kot sredstvo v boju in obrambi proti komunističnemu nasilju, ki je v prvih letih 2. svetovne vojne med Slovenci zahtevalo veliko civilnih žrtev.
>

> He got his point, saj je bil tudi sam skoraj žrtev likvidacije VOS-a:
> sl.wikipedia.org/wik...lu%C5%BEba
>
> Jaz ne vem, če si zasluži ravno spomenik (vprašanje koga vse je imel na vesti).
> Vsekakor pa si zasluži zgodovinsko objektivizacijo, vsaj podobno kot Draža Mihailović v Srbiji.

... ja, ker je v primeru zmage Hitlerja imel slovenski narod enako kot vsi slovanski narodi res blestečo prihodnost ...
V tem primeru se seveda nikomur, razen Nemcem, ne bi prav dobro godilo. Bi bilo pa za naš prostor takrat dosti bolj racionalna odločitev minimalna stopnja kolaboracije, ki po mednarodnih standardih še ni sporna. Podobno kot so naredili Čehi*. Namesto tega pa smo na okupacijo cepili še eno majhno in umazano revolucijo, ter posledično državljansko vojno. In je bilo zato mrtvih predvsem med civilisti (in tudi med vojaškimi formacijami) vsaj 10x več, kot bi jih bilo samo zaradi okupacije, to pa itak že vemo.

*
en.wikipedia.org/wik...of_the_war
On 5 May 1945, in the last moments of the war in Europe, the Prague uprising (Czech: Pražské povstání) began. It was an attempt by the Czech resistance to liberate the city of Prague from German occupation during World War II. The uprising went on until 8 May 1945, ending in a ceasefire the day before the arrival of the Red Army and one day after Victory in Europe Day.
P.S.: če pozabim na koncentracijska taborišča, prisilno delo in množične deportacije na začetku WWII, na totem forumu vsi pozabljate, da Slovenci nismo in med WWII nismo bili kot Francozi, Nizozemci, Belgijci itd., čeprav nam celo zdaj v EU prvorazredni vsaki dan zelo nazorno kažejo, kam spadamo, le da mi za razliko od Višegrajcev tega ne vidimo oziroma kar je še hujše, tega nočemo videt ...
To pa najbrš misliš na Madžare (morda tudi Slovake, ki se šlepajo na ta val), ki se gredo nek evroskepticizem. Seveda je odzadaj Orbanov interes, da se formira ena nova Avstro-Ogrska (brez Avstrije). V Sloveniji kažejo Madžari zelo močan interes, (od financiranja slovenskih strank, madžarske manjšine, II. tir...) - malo pomisli zakaj.
Če se bo na ta val "evroskeptikov" iz vzhodne Evrope prišlepalo dovolj vagonov, pa bo tudi Nemcem enkrat prekipelo in se bo našel nekdo, ki bo rekel - dovolj vas imamo , Germany first!
In boš imel takoj Evropo 3 hitrosti, Slovenija bo v 2.b ligi v mini Ogrskji skupaj z Madžarsko, Slovaško in Hrvaško. No morda bo še kakšna Bosna zraven..
Hvala ne: www.youtube.com/watc...RtygbA0-DU
Trenutno podpiram še naprej Evropo, od nje ima Slovenija več koristi kot škode.
najobj sporočil: 31.910
[#2715156] 31.05.18 14:19 · odgovor na: anon-204390 (#2715095)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 31.05.2018 14:27
[vickibedi]
> > > ... ja, in potem namesto Kidriča na isto mesto namontirati totega sl.wikipedia.org/wik...risega.jpg heroja slovenskega naroda ...
> > Nekoč naj bi bil celo izjavil: »Če je za ta narod treba žreti drek, ga bom tudi požrl.« Kolaboracijo in s tem tudi domobransko vojsko je videl kot potrebno za preživetje slovenskega naroda, predvsem kot sredstvo v boju in obrambi proti komunističnemu nasilju, ki je v prvih letih 2. svetovne vojne med Slovenci zahtevalo veliko civilnih žrtev.
> >

> > He got his point, saj je bil tudi sam skoraj žrtev likvidacije VOS-a:
> > sl.wikipedia.org/wik...lu%C5%BEba
> >
> > Jaz ne vem, če si zasluži ravno spomenik (vprašanje koga vse je imel na vesti).
> > Vsekakor pa si zasluži zgodovinsko objektivizacijo, vsaj podobno kot Draža Mihailović v Srbiji.
> ... ja, ker je v primeru zmage Hitlerja imel slovenski narod enako kot vsi slovanski narodi res blestečo prihodnost ...
V tem primeru se seveda nikomur, razen Nemcem, ne bi prav dobro godilo. Bi bilo pa za naš prostor takrat dosti bolj racionalna odločitev minimalna stopnja kolaboracije, ki po mednarodnih standardih še ni sporna. Podobno kot so naredili Čehi*. Namesto tega pa smo na okupacijo cepili še eno majhno in umazano revolucijo, ter posledično državljansko vojno. In je bilo zato mrtvih predvsem med civilisti (in tudi med vojaškimi formacijami) vsaj 10x več, kot bi jih bilo samo zaradi okupacije, to pa itak že vemo.

*
en.wikipedia.org/wik...of_the_war
On 5 May 1945, in the last moments of the war in Europe, the Prague uprising (Czech: Pražské povstání) began. It was an attempt by the Czech resistance to liberate the city of Prague from German occupation during World War II. The uprising went on until 8 May 1945, ending in a ceasefire the day before the arrival of the Red Army and one day after Victory in Europe Day.
... ja, in so kot posledico racionalne odločitve za minimalno stopnjo kolaboracije, ki po mednarodnih standardih še ni sporna, potem Čehi za pol stoletja fasali ruske komuniste, mi pa smo se v Jugi zaradi svojih komunistov razširili na Italijo in potem pol stoletja veselo kolaborirali z vsemi, ki so imeli veselje kolaborirati z nami, da so v osvobojeni Sloveniji imeli tajkuni kaj za krast in ljudje kljub temu kaj za jest ...
> P.S.: če pozabim na koncentracijska taborišča, prisilno delo in množične deportacije na začetku WWII, na totem forumu vsi pozabljate, da Slovenci nismo in med WWII nismo bili kot Francozi, Nizozemci, Belgijci itd., čeprav nam celo zdaj v EU prvorazredni vsaki dan zelo nazorno kažejo, kam spadamo, le da mi za razliko od Višegrajcev tega ne vidimo oziroma kar je še hujše, tega nočemo videt ...
To pa najbrš misliš na Madžare (morda tudi Slovake, ki se šlepajo na ta val), ki se gredo nek evroskepticizem. Seveda je odzadaj Orbanov interes, da se formira ena nova Avstro-Ogrska (brez Avstrije). V Sloveniji kažejo Madžari zelo močan interes, (od financiranja slovenskih strank, madžarske manjšine, II. tir...) - malo pomisli zakaj.
Če se bo na ta val "evroskeptikov" iz vzhodne Evrope prišlepalo dovolj vagonov, pa bo tudi Nemcem enkrat prekipelo in se bo našel nekdo, ki bo rekel - dovolj vas imamo , Germany first!
In boš imel takoj Evropo 3 hitrosti, Slovenija bo v 2.b ligi v mini Ogrskji skupaj z Madžarsko, Slovaško in Hrvaško. No morda bo še kakšna Bosna zraven..
Hvala ne: www.youtube.com/watc...RtygbA0-DU
Trenutno podpiram še naprej Evropo, od nje ima Slovenija več koristi kot škode.
... čuj, z Višegrajci mislim na tote en.wikipedia.org/wik...%A1d_Group , ki za razliko od nas predvsem vejo, kdo so, kam spadajo in kaj narediti, da od EU najlažje dobijo, kar vanjo dajo ... aja, ker je vsaki mir boljši od vojne, tudi jaz podpiram EU, ampak mene že zdaj noben nič ne vpraša, kaj šele potem ...

P.S.: če potegnem črto, there IS a point, da Kidrič in še kdo iz tistih cajtov stoji, kjer stoji ...
murje sporočil: 5.120
[#2719391] 20.06.18 12:43
Odgovori   +    0
MISEL DNEVA

Politike, ki manipulirajo s človeško stisko in strahom, bi morali peljati na Mednarodno kazensko sodišče. Naj tam za žičnatimi ograjami na kovinskih klopeh čakajo na sodbo. Ker je takšen pač zakon.
Vesna Humar, novinarka
Sreda, 20.junij 2018
www.primorske.si/

Strani: 1 2 3 4 5 6 7