25 min
Hrvaško ustavno sodišče: Milanović ne more biti več ne mandatar ne premier
54 min
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
2 uri
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
2 uri
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
2 uri
DZU-ji vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
2 uri
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
2 uri
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
3 ure
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
3 ure
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
4 ure
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
5 ur
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
5 ur
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
5 ur
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
6 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
7 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
7 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
7 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
7 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross

Strani: 1 2 3 4 5

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2714122] 26.05.18 14:24 · odgovor na: najobj (#2713959)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [NemirniTujec]
> > [rename]
> > Ker si ravno v Angliji...spomnim se, ko sem bil kot nadobudni programer na solanju v Londonu sredi 80-ih in zvecer pohajkoval tam v znanih ulicah od st.Paul Cathedral proti Temzi...in srecal aktivista, ki mi je rinil komunisticni pamflet v roke....in sem ga poslal v fakof rekoc: prihajam iz komunisticne dezele, pojma nimas o cem govoris....mu je kar sapo vzelo (v bistvu so bili trije mladci, se danes vidim, kako so bili sokirani hehe)....in so kar sli stran nekam.....

> Hehe lepo...
>
> A to te je komunisticna diktatura poslala v london... ali si imel bogate kapitalisticne sorodnike sredi komunisticnega terorja? Ker vidim da si glih aktivisticen, pa me zanima kako ti je vseskupaj uspelo...
>
> (ne bom pa tak pujs da bi kogarkoli vprasal zakaj se je iz kapitalisticne svobode vrnil ustvarjat v komunisticno diktaturo... vem jaz da svoboda ni tako komot kot se zdi od dalec... :-))

... čuj, ti si pa res žleht, ni kaj ...

P.S.: ker je po dolgem cajtu spet naneslo na trpljenje forumskih oporečnikov pod zločinskim komunističnim škornjem, meni ni težko priznat, da mi za železno zaveso ni bilo nič hudega in mi je bilo včasih celo lepo, ko sem se s kameradi vozil čez mejo na pijanske turneje na bližnji Weinstraße, ker so bile v enem obdobju tam buteljke bolj poceni kot pri nas ... khmm, in ko smo bili pred komunistično policijo v resnični nevarnosti na ulicah Maribora, potem ko smo se dobro naliti nazaj grede uspešno prešvercali po skrivnih poteh daleč od njihovih patrol ... evo, in ko ob vsem trpljenju od komunistov preganjanih forumskih oporečnikov malo pomislim na svojo polpreteklo preteklost, jaz s komunisti nisem imel nobenih problemov, ker za razliko od forumskih oporečnikov nikoli nisem rinil v njihove vrste ...
Jaz s komunisti tudi nisem imel nobenih osebnih težav (okej, če zanemarim fanatično učiteljico zgodovine in STM-ja iz SŠ, ki mi je grozila s črno piko v dosjeju in me je zaradi ene nedolžne izjave vzela na politično piko). Kljub temu pa sem že takrat vedel, da je ta režim sprevržen in obsojen na propad.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2714126] 26.05.18 14:36 · odgovor na: anon-204390 (#2714121)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
Janša je pač boljši samo zato, ker ni (več) del te mafije. Je pa jasno da mu je metodologija ista, saj izhaja iz istega sistema.
Lepo, da si to povedal. Zdaj mi pa še eno stvar razloži: če gre recimo en mafijec, ki je bil še do nedavnega član mafijskega klana X, na svoje in ustanovi svojo mafijsko družino Y, ali je zato res kaj boljši? Samo zato, ker ni več pri X-arjih? Ali sem jaz kaj na boljšem, če moram npr. zdaj plačevati osiguranje klanu Y namesto klanu X? Priznam, da ne razumem te logike.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2714128] 26.05.18 14:42 · odgovor na: robi2107 (#2714126)
Odgovori   +    4
[robi2107]
> [vickibedi]
> Janša je pač boljši samo zato, ker ni (več) del te mafije. Je pa jasno da mu je metodologija ista, saj izhaja iz istega sistema.

Lepo, da si to povedal. Zdaj mi pa še eno stvar razloži: če gre recimo en mafijec, ki je bil še do nedavnega član mafijskega klana X, na svoje in ustanovi svojo mafijsko družino Y, ali je zato res kaj boljši? Samo zato, ker ni več pri X-arjih? Ali sem jaz kaj na boljšem, če moram npr. zdaj plačevati osiguranje klanu Y namesto klanu X? Priznam, da ne razumem te logike.
To je pa zelo enostavno za razložit. Nova mafija na oblasti (vsaj delno) spodseka stare strukture. V starih strukturah so največji lopovi in nesposobneži. Preden nova mafija vzpostavi nove strukture in preden le te postanejo enako kradljive in nesposobne kot so bile stare strukture, pa je najboljši čas da se jih zamenja z oblasti. Pri marmeladi noben ne sme biti predolgo, ker postane preveč pohlepen ali pa zakuha vojno, samo v tem je trik demokracije.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2714148] 26.05.18 18:39 · odgovor na: anon-204390 (#2714128)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: robi2107 26.05.2018 18:57
[vickibedi]
To je pa zelo enostavno za razložit. Nova mafija na oblasti (vsaj delno) spodseka stare strukture. V starih strukturah so največji lopovi in nesposobneži. Preden nova mafija vzpostavi nove strukture in preden le te postanejo enako kradljive in nesposobne kot so bile stare strukture, pa je najboljši čas da se jih zamenja z oblasti. Pri marmeladi noben ne sme biti predolgo, ker postane preveč pohlepen ali pa zakuha vojno, samo v tem je trik demokracije.
Mafija je mafija, vseen drek, ali je nova ali je stara, ali ima oblast klan X ali Y. Kajti za moj žep je popolnoma vseeno, komu moram plačevati "zavarovanje". Trik je v tem, da se mafije znebim in da mi ne bo treba več plačevati zavarovanja ne enemu, ne drugemu. Zato se ti zlepa ne bom pustil prepričati, da je rešitev problema zamenjava ene mafije z drugo. Tisto, kar ta država potrebuje, je Eliot Ness, ki bi z mafijo POČISTIL. Tameljito in neusmiljeno.

Če zdaj tole metafiziko prevedem v jezik za praktično uporabo in vse skupaj združim z najnovejšimi spoznanji o metodologiji JJ ("Je pa jasno da mu [Janši, op.] je metodologija ista, saj izhaja iz istega sistema", če citiram tvoj post #2714121), pridem do zaključka da JJ s svojimi metodami, ki niso nič drugačne od metod njegovih nasprotnikov, pač ni rešitev ampak prej del problema. KER JE PROBLEM V METODAH IN MAFIJSKEM DELOVANJU. Kar pa že itak ves čas trdim. Postavlja se vprašanje, kdo bi lahko bil slovenski Eliot Ness. Da JJ to ni, sem, upam si trditi, dovolj logično izpeljal. Kdo torej? Ponuja se nam Dobovšek s svojo Dobro Državo, vendar se je že takoj izkazalo, da tudi njegova partija ni imuna na brezbarvne prisklednike tipa Ivanušič in podobni, če že Dobovšek ni zapacan s kakšnimi mutnimi posli (vsaj jaz ne vem zanje). Zato tudi DD ne verjamem.

Zato bom le še enkrat ponovil tisto, kar sem tukaj že zapisal in to združil s tistim, kar je povedal tudi NemirniTujec v svojem postu #2713775: To, kar imamo, je usoda države z 2 milijonoma prebivalcev, kjer ima vsak svojega tasta, zeta, svaka...., in vsi poznajo vse, druži pa jih balkanska kultura. In ker vsi vse poznajo in so med seboj tako ali drugače prepleteni, je toliko večja verjetnost, da ima vsak kakšnega svojega prijatelja, sorodnika ali magari partijskega tovariša na določenem položaju, s katerega mu lahko zrihta kakšno ugodnost, do katere drugi ne morejo kar tako priti. In tako recimo nekomu, ki ima teto zobozdravnico, ne bo treba čakati 100 let, da bo prišel na vrsto, ampak se bo gladko sprehodil skozi vrata ordinacije in se usedel na zobarski stol. Ali pa bo recimo policaj zamižal na obe očesi in se še obrnil stran, če bo se bo mimo pripeljal njegov krepko nadelani prijatelj. Ali pa bo recimo pomemben član kreditnega odbora na banki svojemu partijskemu tovarišu odobril kredit po 0% obrestni meri brez vsakršnih zavarovanj. Ali pa se bo recimo predsednik NS neke firme svojega pajdaša v zbiranju stolčkov imenoval za predsednika uprave te iste firme zato, ker je slednji kot predsednik NS neke druge firme onega prvega imenoval za predsednika uprave te druge firme. Pa to, da se za nekatere v tej državi vedno najde lepa službica, ker je član tega ali onega omrežja... Primerov večje in manjše korupcije se v tej državi najde kolikor hočeš. Seveda zaradi majhnosti te države na kurupcijo ni imuna niti nobena od strank, saj le-te sestavljajo ljudje, ki so vpeti v takšna ali drugačna razmerja, znanstva in omrežja. S tega vidika je torej popolnoma vseeno, katera stranka bo na oblasti, ker med nimi ni velikh razlik, kar se tega tiče. Če k temu dodamo še migracijo kadra iz ene v drugo stranko, ko je recimo Janez danes pri zares, še do včeraj pa je bil pri zahec, ali pa je bil pri katolikih pa je danes pri "slovenskih demokratih", se menjava strank na oblasti izkaže za še bolj brezpredmetno, saj na oblasti ponovno gledamo iste frise, le da si ti zdaj drugače pravijo. Zato bom še vedno trdil, da strankarski sistem pri nas ne deluje in da je z vidika korupcije popolnoma vseeno, katera stranka je na oblasti, saj je korupcija pri nas, kot sem pokazal, posledica objektivnih danosti (velikost oz. majhnost države ob hkratni prevladi balkanske kulture) in se je zato zlepa ne bomo znebili.

Razlog več, zakaj od rotacije strank na oblasti po mojem mnenju (ki se sicer razlikuje od mnenja večine tu prisotnih forumašev) ni nobene koristi pa je, da tudi glede ekonomske politike med njimi ni bistvene razlike, saj so do sedaj vsi samo povečevali obstoječe in si izmišljali nove davke, neoklasiki pa so za njih biblija. Za povrhu pa smo s tem, ko smo vstopili v EMU, monetarno politiko prepustili ECB, možnosti vplivanja na ekonomijo preko fiskalne politike pa so prav tako zanemarljive glede na to, da imamo v ustavo zapisano zlato finančno pravilo, ki zapoveduje uravnoteženi proračun. Ali potem sploh še lahko govorimo o ekonomski politiki, če imamo pri dveh glavnih sestavinah le-te tako rekoč zvezane roke? Kar se tega tiče torej nobena od strank nima kaj dosti maneverskega prostora, saj so osnovne smernice bolj ali manj vnaprej definirane in je torej tudi bolj ali manj vseeno, katera je na oblasti.

Tako, navedel sem dva glavna razloga, zakaj se meni zdijo tele volitve in strankarski sistem pri nas brez veze. Ni pa brez veze razmišljanje, kako odpraviti problem korupcije, ki državi oz. navadnim državljanom povzroča milijardno škodo in smo zaradi nje na slabšem vsi, razen takšnih in drugačnih svinj, ki se drenjajo okoli korita in imajo od nje korist. Glede na to, da na domačega odrešenika ne moremo upati, bi lahko domače koruptivne klike učinkovito zatrli samo tako, da bi upravljanje te države prepustili tujcem, in to čisto v vsem. Torej popolna aneksija s strani druge, večje države, kjer se ne poznajo med seboj vsi, tako kot je to pri nas. Žal pa obstaja precejšnja verjetnost, da bi potem gledali korupcijo, ki bi se jo šli tujci. Korupcija je namreč postala globalni problem, ker so si svakojake "elite" oz. klike nagrabile dovolj denarja in moči, da lahko kupijo karkoli in kogarkoli in si med seboj delajo usluge. Če pogledamo čez lužo, kako se pri koritu ves čas drenjajo ene in iste svinje, je vse jasno. Danes pri Goldman Sachsu, jutri v Treasury Dept. in potem nazaj, vmes pa še malo v kakšno naftarsko firmo, veselo si delijo milijonske bonuse medtem ko raja plačuje njihove zavožene posle.... Dobičke posameznikom, izgube davkoplačevalcem. Podobne zgodbe gledamo bolj ali manj povsod. Žal.

Tako obstaja pravzaprav samo en pravi razlog, zakaj bi posameznik volil eno ali drugo stanko, to pa so ideološke teme. In ker je temu tako, pred temi volitvami ne poslušamo o ekonomskih vprašanjih oz. nam vse stranke sadijo rožice v stilu nizki davki in brezplačno šolstvo, zdravstvo in sociala za vse in blablabla, skratka popolnoma nasprotujoče si stvari, sicer pa znova lahko poslušamo o partizanih in nemcih. To pa so bolj ali manj trivialne stvari in se mi za njih prav j**e, dokler se me pusti pri miru z mojim načinom življenja in se mi ne vsiljuje nekega drugega. Zaradi mene je popolnoma vseeno, kdo hodi k maši in kdo na proslave. Naj vsak dela kar hoče, dokler s tem ne omejuje pravic nekoga drugega. Žal ta načela lobotomizirancu, ki se oglaša tule tik nad mojim zapisom, ne bodo nikoli razumljiva. Če ne bo po njegovem, bo pač zmerjal in pljuval. Me bo na koncu še prepričal, da naj grem na volitve, na ne bi slučajno moral na oblasti 4 leta gledati osebkov njegovega kova.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2714153] 26.05.18 19:23 · odgovor na: (#2714152)
Odgovori   +    0
[rename]
Ce povzamem - tebe motijo:’
1. Demokraticne, vecstrankarske parlamentarne volitve
2. EMU
3. Vse stranke (razen ene, nje de de)
4. Tisti, ki se zavzemamo za 1 in 2., ker to ni za nas, bolje bi bilo,da odlocajo partijski veljaki.
1. Dovolj sem utemeljil, zakaj od tega ni koristi.
2. Kje sem zapisal, da me EMU moti? Slabo bereš. Preberi si še enkrat.
3. Stranke me motijo v toliko, kolikor so del problema in ne rešitve. Btw, katera pa je tista, ki me ne?
4. Elaboriraj prosim to točko, ker je precej neartikulirana.
najobj sporočil: 31.910
[#2714155] 26.05.18 19:35 · odgovor na: anon-207617 (#2714119)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [najobj]
> khmm, če zdaj pozabim, da brez partizanov današnje Slovenije - spomni se Španije in Katalonije - ne bi bilo, če pa bi po kakšnem čudežu bila, pa bi bila za tretjino manjša, ker noben drugi - spomni se Krima in Donbasa - ne bi "okupiral" ozemlja Kraljevine Italije
Kot ves je meni zal, da Slovenija kot drzava sploh obstaja in menim da bi za mir in blaginjo prebivalstva bilo bolje, ce sploh nikoli ne bi nastala, se dandanes pa bi bilo bolje, ce nas takoj aneksirajo avstrijci. Za italijane tezko recem, ker ga fejst biksajo :-) Toliko o mojih narodnih custvih.
> P.S.: seveda vem, da ti nisi pravi naslov, ampak po dolgem cajtu ...
Jap, res nisem. Ne vem kam je mimoidoci zasel, da bi dekonstruiral tvoje muke tu zgoraj, ampak meni resnicno dol visi - eto tudi pri tebi razumem, da tvoje interpretacije in apologije nase absurdne preteklosti izvirajo iz te ali one nesrece prednikov i ja to postujem in v to nerad drezam.

Bom pa raje podrezal v Kijev... nocoj boste liverpoolski rdeckarji z ramadanijem na celu lepo poprazeni in poservisirani s strani resnega kluba s tradicijo, z aristokratskim, kraljevim pecatom v grbu in imenu.

I will enjoy it. Upam da bo nevoscljivce z Obrezom na celu zgaga pekla vsaj teden dni :-)

Ce pa Rdeckarji zmagajo nad belimi, pa kapo dol, tudi slepa kura zrno najde :-))
... čuj, ne pozabi, SAlah je velik ... no, sicer pa sem jaz že zmagal, ker sem po sedmici mojemu Mariboru napovedal, da bo moj Liverpool zaradi najboljšega trenerja in igralcev lačnih uspeha najmanj v polfinalu in so se mi vsi smejali, češ da o fuzbalu nimam pojma ...

P.S.: tisto zgoraj nisem pisal zaradi svojih muk, ker čeprav mi grejo na kurac, hinavsko sprenevedanje frankarjev glih niso neke muke, ampak sem pisal, ker prisotni in zalutali mimoidoči mučeniki na totem forumu zaradi trpljenja pod komunističnim škornjem bolj slabo vidijo in ne znajo štet ali pa vsi Slovenci za njih niso Slovenci ... aja, in čeprav praviš, da se tebi za Slovenijo jebe, ti glih ne verjamem najbolj, ker sicer iz oddaljene Anglije ne bi v lepem slovenskem jeziku pisal na forum švedskega cajtnga, kaj šele da bi tako aktivno sodeloval pri razpravi o aktualnih volitvah in o tem, kaj (= stranka) je za Slovenijo dobro in kaj ne ...
najobj sporočil: 31.910
[#2714156] 26.05.18 19:43 · odgovor na: anon-204390 (#2714122)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [najobj]
> > [NemirniTujec]
> > > [rename]
> > > Ker si ravno v Angliji...spomnim se, ko sem bil kot nadobudni programer na solanju v Londonu sredi 80-ih in zvecer pohajkoval tam v znanih ulicah od st.Paul Cathedral proti Temzi...in srecal aktivista, ki mi je rinil komunisticni pamflet v roke....in sem ga poslal v fakof rekoc: prihajam iz komunisticne dezele, pojma nimas o cem govoris....mu je kar sapo vzelo (v bistvu so bili trije mladci, se danes vidim, kako so bili sokirani hehe)....in so kar sli stran nekam.....
> > Hehe lepo...
> >
> > A to te je komunisticna diktatura poslala v london... ali si imel bogate kapitalisticne sorodnike sredi komunisticnega terorja? Ker vidim da si glih aktivisticen, pa me zanima kako ti je vseskupaj uspelo...
> >
> > (ne bom pa tak pujs da bi kogarkoli vprasal zakaj se je iz kapitalisticne svobode vrnil ustvarjat v komunisticno diktaturo... vem jaz da svoboda ni tako komot kot se zdi od dalec... :-))
> ... čuj, ti si pa res žleht, ni kaj ...
>
> P.S.: ker je po dolgem cajtu spet naneslo na trpljenje forumskih oporečnikov pod zločinskim komunističnim škornjem, meni ni težko priznat, da mi za železno zaveso ni bilo nič hudega in mi je bilo včasih celo lepo, ko sem se s kameradi vozil čez mejo na pijanske turneje na bližnji Weinstraße, ker so bile v enem obdobju tam buteljke bolj poceni kot pri nas ... khmm, in ko smo bili pred komunistično policijo v resnični nevarnosti na ulicah Maribora, potem ko smo se dobro naliti nazaj grede uspešno prešvercali po skrivnih poteh daleč od njihovih patrol ... evo, in ko ob vsem trpljenju od komunistov preganjanih forumskih oporečnikov malo pomislim na svojo polpreteklo preteklost, jaz s komunisti nisem imel nobenih problemov, ker za razliko od forumskih oporečnikov nikoli nisem rinil v njihove vrste ...
Jaz s komunisti tudi nisem imel nobenih osebnih težav (okej, če zanemarim fanatično učiteljico zgodovine in STM-ja iz SŠ, ki mi je grozila s črno piko v dosjeju in me je zaradi ene nedolžne izjave vzela na politično piko). Kljub temu pa sem že takrat vedel, da je ta režim sprevržen in obsojen na propad.
... čuj, mogoče je tudi sprevržena umetna tvorba EU obsojena na propad, ampak ker nisem jasnovidec kot ti, pač živim svoje življenje in se ne sekiram zaradi stvari, na katare nimam in ne morem imeti nobenega vpliva ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714164] 26.05.18 20:43 · odgovor na: najobj (#2714155)
Odgovori   +    1
Jaz nimam nic proti jeziku in narodnih obicajih, ne me narobe razumet - samo skoda je da se gremo drzavo.

Tudi valizani imajo tukaj svoj jezik pa ne palamudijo z drzavo... skoti pa malo bi, malo ne bi... rezultati pa bi bili zelo slovenski :-)

Ampak evo, zdaj se zacenja; kristinca in padalci vs Mohamed in cetica levonogih... ze zarad tega ker majo Hendersona za kapetana, morjo izgubit... slabsi od katanca :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714165] 26.05.18 20:55 · odgovor na: najobj (#2714155)
Odgovori   +    0
Rdeci so se dobro zasprintali... ampak na postavljeno obrambo niso tak nevarni.
macon sporočil: 12.861
[#2714182] 27.05.18 00:25 · odgovor na: robi2107 (#2714046)
Odgovori   +    2
[robi2107]
> [macon]
> Kdo ga je lahko pospravil? Tisti, ki je imel najprej trenirane ljudi za ubijanje in je potem lahko preiskavo represivnih organov pospravil v predal, v medijih pa vse skupaj spremenil v vic. Tisti, ki bi ga najbolj motil en tak trmast outsider s katerim se res niso mogli nič zmeniti
> No, kdo bi to lahko bili?

No, pa naj še jaz malo špekuliram. Morda Bavčar, ki je bil takrat minister za notranje zadeve in je imel pod seboj uniformirano policijo in kriminaliste. Oni so vsekakor bili usposobljeni za rokovanje z orožjem. In glede na to, da je baje preiskava potekala precej čudno pa da so se menda izgubljali dokazi, bi morala biti vprašljiva tudi vloga krimi policije. Skratka, Bavčarjev resor. Lahko pa bi to bil tudi JJ, ki je bil takrat na čelu MORS, vojske, specialcev... Kdo, če ne vojaki, je bolj usposobljen za rokovanje z orožjem? Ups, ali sem rekel Janša? Ne, ne, on pa že ne bi, on je pa ja poštenjakar.
Janša ni imel medijev, da bi umor spremenili v postransko zadevo in ni imel policije, da bi potrdili pijanega lovca. Imel je eno ekipo, ki je prekladala strelivo iz kočevskih skladišč proti jugu, to je bilo pa tudi vse.

Resnica je pač logična in smiselna, eni ste pa prestrahopetni, da bi si zaradi vseh znakov razložili, da je tudi edina možna. Radi pač sanjate, da to se pa pri nas ne more zgoditi, da smo urejena družba in podobno. Sicer pa katera družba je urejena po 11.9.2001?
robi2107 sporočil: 4.272
[#2714213] 27.05.18 10:31 · odgovor na: macon (#2714182)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 27.05.2018 10:40
[macon]
Janša ni imel medijev, da bi umor spremenili v postransko zadevo in ni imel policije, da bi potrdili pijanega lovca. Imel je eno ekipo, ki je prekladala strelivo iz kočevskih skladišč proti jugu, to je bilo pa tudi vse.
Poglej, v svojem postu #2714027 si zapisal:
Kdo ga je lahko pospravil? Tisti, ki je imel najprej trenirane ljudi za ubijanje in je potem lahko preiskavo represivnih organov pospravil v predal, v medijih pa vse skupaj spremenil v vic.[.....] No, kdo bi to lahko bili?
Dobro si poglej, kaj si zgoraj zapisal. In sem ti tudi odgovoril. Menda ja ne boš zanikal, da ima vojska svojimi svakojakimi specialci najbolj "trenirane ljudi za ubijanje". Tudi tega, da je bil na čelu resorja takrat JJ, se ne da zanikati. Težko bi se strinjal da je on s svojo ekipo samo prekladal orožje. Ne pravim, da ga ni, vendar so bila njegova pooblastila bistveno večja od tega.

Gremo dalje. Da ima in je vedno imela tudi policija svoje specialce, ki so zelo dobro usposobljeni za rokovanje z orožjem, se prav tako ne da zanikati. Potemtakem ima tudi policija "trenirane ljudi za ubijanje". Že navaden policajček zna ustreliti s pokalico, kaj šele oni. Ne da se zanikati niti tega, da kriminalistično preiskavo vodi kriminalistična policija, ki ima po logiki stvari največ možnosti, da vpliva na preiskavo, recimo "izgubi" kakšen dokaz ali vse skupaj pospravi v predal. Kakor se ne da zanikati dejstva, da vsi ti organi (uniformirana policija, krimi policija in policijski specialci) sodijo pod okrilje MNZ, na čelu katerega je bil tedaj guess who: Bavčar, stari pajdaš JJ še iz ZSMS-jevskih časov.

In če gremo še naprej: da po naši zakonodaji in tudi povsod drugod po svetu v postopku procesiranja kaznivih dejanj po kriminalistih, ki pridelajo izsledke preiskave, pride na vrsto tožilstvo, ki spiše obtožnico (pustimo zdaj, da lahko tudi zahteva uvedbo ali dopolnitev preiskave, če mu stvari niso dovolj jasne), je prav tako dejstvo. Enako, kot to, da lahko potemtakem tudi oni založijo, zavržejo ali kakorkoli vplivajo na izsledke preiskave. Ampak glej ga zlomka: dejstvo je tudi, da je bil takrat generalni državni tožilec, torej oseba, ki je vodila Vrhovno državno tožilstvo, Anton Drobnič, nekdanji belček in kasnejši predsednik društva Nova Slovenska zaveza, ki bi, sem prepričan, z veseljem dal vsaj levo mudo, će ne celo obe, da bi kakšnega visokega "komunista" spravil v čuzo.

In ne nazadnje: dejstvo je tudi, da je imela "desna" politična opcija (tista, ki naj bi ji pripadal JJ) v letih med 1991 in 1996, torej v času zadevnih dogodkov, svoj medij, časopis Slovenec, ki, če me spomin ne vara, niti ni imel tako zelo majhne naklade (žal ti ne morem postreči s številkami). Potemtakem je tudi JJ skupaj s svojim podporniki imel možnost, da bi "v medijih pa vse skupaj spremenil v vic".

Evo, lepo sem ti sklenil krog, ki bi prav tako lahko bil popolnoma verjeten. Popolnoma vse zgoraj navedene trditve so PREVERLJIVA DEJSTVA, povezana v logično in smiselno celoto, ki bi prav tako lahko potrjevala špekulacijo, da za umorom Ivana Krambergerja stoji "desna" politična opcija. Nikakor ne trdim, da je kdorkoli od zgoraj omenjenih imel kakršno koli mutno vlogo pri tem gnusnem zločinu, hočem pa pokazati, vse skupaj le ni tako zelo enoznačno, kakor bi rad ti in še nekateri drugi tukaj prikazali. Špekulirati se da tudi drugače in ta resnica torej (dokazano) ni edina možna.

Je pa še nekaj, kar sem vas, teoretike zarote, že večkrat pozval, pa žal še nisem bil uslišan: kdor je prepričan o krivdi kogar koli, da stoji za tem gnusnim zločinom, naj se ojunači in naj krivca ali krivce imenuje z imenom in priimkom. Žal se ta junak še ni našel, se pa na veliko operira z nekimi posrednimi "dokazi", pavšalnimi trditvami in kao "splošno veljavnimi resnicami" v stilu "vsi vedo in vsak ti lahko pove". To pa je daleč od kakšnih konkretnih navedb.
.... eni ste pa prestrahopetni, da bi si zaradi vseh znakov razložili,.....
Do sedaj si vzdrževal spodoben nivo komunikacije in sogovorcev nisi obkladal z diskvalifikacijami, žalitvami in pejorativnimi izrazi. Nikar zdaj ne pokvari vtisa, da si spodobna oseba, sposobna razumnega in argumentiranega dialoga, ki se ne spušča na raven nekaterih tu prisotnih forumašev (predvsem enega). Zavedaj se, da ad hominem napad namesto smiselne argumentacije največ pove o tistem, ki se takšnega načina poslužuje.
... da smo urejena družba... .
Iz tvojih ust v božja ušesa, da bi to res bili, vendar žal nismo, niti nikoli nismo bili, zato jaz česa podobnega nisem NIKOLI izjavil ali zapisal. Dokaži, da sem kje zapisal kaj takega. Resnica je, da ves čas trdim ravno nasprotno.
Sicer pa katera družba je urejena po 11.9.2001?
Na tem je pa žal precej resnice
robi2107 sporočil: 4.272
[#2714223] 27.05.18 11:21 · odgovor na: (#2714221)
Odgovori   +    0
[rename]
Ocitno si mlajse generacije.
Dovolj sem star, da sem moral služiti jugovojsko. Sicer v času, ko je bila juga že močno v k***u, pa vendar si še nihče ni upal pomisliti, da je konec tako blizu. Sicer bi takrat za kakšno leto ali dve mrknil iz te države, ker mi v SMB cunjah ni bilo prav nič prijetno.
Ves, slovenska vojska takrat ni imela nekih izurjenih specialcev; jih je pa imela policija. In jih ima se danes; policijski specialci so bistveno bolje izurjeni od vojaskih. Sam toliko, v informacijo.
Hja, ne vem potem, kaj so se šli Krkovič i kompanija tam v Kočevski Reki, ampak tisto tam se je menda imenovalo "specialna" brigada (MORIS). Sicer pa za sprožiti puško z rešpetlinom ne rabiš biti Navy Seal, vsak lovec to zna.
Drugace pa je vzdevek strelca dolg 6 crk. Takratni (vzdevek) in sedanji, ki je drugacen; a se vedno iz sestih crk.
Daj no, bodi še bolj konkreten. Ali mi pa navedi vir, kje lahko izvem teh 6 črk.
macon sporočil: 12.861
[#2714238] 27.05.18 12:21 · odgovor na: robi2107 (#2714213)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: macon 27.05.2018 12:28
[robi2107]
> [macon]
> Janša ni imel medijev, da bi umor spremenili v postransko zadevo in ni imel policije, da bi potrdili pijanega lovca. Imel je eno ekipo, ki je prekladala strelivo iz kočevskih skladišč proti jugu, to je bilo pa tudi vse.

Poglej, v svojem postu #2714027 si zapisal:

> Kdo ga je lahko pospravil? Tisti, ki je imel najprej trenirane ljudi za ubijanje in je potem lahko preiskavo represivnih organov pospravil v predal, v medijih pa vse skupaj spremenil v vic.[.....] No, kdo bi to lahko bili?

Dobro si poglej, kaj si zgoraj zapisal. In sem ti tudi odgovoril. Menda ja ne boš zanikal, da ima vojska svojimi svakojakimi specialci najbolj "trenirane ljudi za ubijanje". Tudi tega, da je bil na čelu resorja takrat JJ, se ne da zanikati. Težko bi se strinjal da je on s svojo ekipo samo prekladal orožje. Ne pravim, da ga ni, vendar so bila njegova pooblastila bistveno večja od tega.

Gremo dalje. Da ima in je vedno imela tudi policija svoje specialce, ki so zelo dobro usposobljeni za rokovanje z orožjem, se prav tako ne da zanikati. Potemtakem ima tudi policija "trenirane ljudi za ubijanje". Že navaden policajček zna ustreliti s pokalico, kaj šele oni. Ne da se zanikati niti tega, da kriminalistično preiskavo vodi kriminalistična policija, ki ima po logiki stvari največ možnosti, da vpliva na preiskavo, recimo "izgubi" kakšen dokaz ali vse skupaj pospravi v predal. Kakor se ne da zanikati dejstva, da vsi ti organi (uniformirana policija, krimi policija in policijski specialci) sodijo pod okrilje MNZ, na čelu katerega je bil tedaj guess who: Bavčar, stari pajdaš JJ še iz ZSMS-jevskih časov.

In če gremo še naprej: da po naši zakonodaji in tudi povsod drugod po svetu v postopku procesiranja kaznivih dejanj po kriminalistih, ki pridelajo izsledke preiskave, pride na vrsto tožilstvo, ki spiše obtožnico (pustimo zdaj, da lahko tudi zahteva uvedbo ali dopolnitev preiskave, če mu stvari niso dovolj jasne), je prav tako dejstvo. Enako, kot to, da lahko potemtakem tudi oni založijo, zavržejo ali kakorkoli vplivajo na izsledke preiskave. Ampak glej ga zlomka: dejstvo je tudi, da je bil takrat generalni državni tožilec, torej oseba, ki je vodila Vrhovno državno tožilstvo, Anton Drobnič, nekdanji belček in kasnejši predsednik društva Nova Slovenska zaveza, ki bi, sem prepričan, z veseljem dal vsaj levo mudo, će ne celo obe, da bi kakšnega visokega "komunista" spravil v čuzo.

In ne nazadnje: dejstvo je tudi, da je imela "desna" politična opcija (tista, ki naj bi ji pripadal JJ) v letih med 1991 in 1996, torej v času zadevnih dogodkov, svoj medij, časopis Slovenec, ki, če me spomin ne vara, niti ni imel tako zelo majhne naklade (žal ti ne morem postreči s številkami). Potemtakem je tudi JJ skupaj s svojim podporniki imel možnost, da bi "v medijih pa vse skupaj spremenil v vic".

Evo, lepo sem ti sklenil krog, ki bi prav tako lahko bil popolnoma verjeten. Popolnoma vse zgoraj navedene trditve so PREVERLJIVA DEJSTVA, povezana v logično in smiselno celoto, ki bi prav tako lahko potrjevala špekulacijo, da za umorom Ivana Krambergerja stoji "desna" politična opcija. Nikakor ne trdim, da je kdorkoli od zgoraj omenjenih imel kakršno koli mutno vlogo pri tem gnusnem zločinu, hočem pa pokazati, vse skupaj le ni tako zelo enoznačno, kakor bi rad ti in še nekateri drugi tukaj prikazali. Špekulirati se da tudi drugače in ta resnica torej (dokazano) ni edina možna.

Je pa še nekaj, kar sem vas, teoretike zarote, že večkrat pozval, pa žal še nisem bil uslišan: kdor je prepričan o krivdi kogar koli, da stoji za tem gnusnim zločinom, naj se ojunači in naj krivca ali krivce imenuje z imenom in priimkom. Žal se ta junak še ni našel, se pa na veliko operira z nekimi posrednimi "dokazi", pavšalnimi trditvami in kao "splošno veljavnimi resnicami" v stilu "vsi vedo in vsak ti lahko pove". To pa je daleč od kakšnih konkretnih navedb.

> .... eni ste pa prestrahopetni, da bi si zaradi vseh znakov razložili,.....

Do sedaj si vzdrževal spodoben nivo komunikacije in sogovorcev nisi obkladal z diskvalifikacijami, žalitvami in pejorativnimi izrazi. Nikar zdaj ne pokvari vtisa, da si spodobna oseba, sposobna razumnega in argumentiranega dialoga, ki se ne spušča na raven nekaterih tu prisotnih forumašev (predvsem enega). Zavedaj se, da ad hominem napad namesto smiselne argumentacije največ pove o tistem, ki se takšnega načina poslužuje.

> ... da smo urejena družba... .

Iz tvojih ust v božja ušesa, da bi to res bili, vendar žal nismo, niti nikoli nismo bili, zato jaz česa podobnega nisem NIKOLI izjavil ali zapisal. Dokaži, da sem kje zapisal kaj takega. Resnica je, da ves čas trdim ravno nasprotno.

> Sicer pa katera družba je urejena po 11.9.2001?

Na tem je pa žal precej resnice
Vojska in policija sta samo dva podsistema in ne verjamem, da so tam zaposleni eni, ki imajo v opisu dolžnosti, da morajo skrivoma ustreliti civilista, če jim nadrejeni tako ukaže.

Vprašal sem te, kdo je imel in ima tako zakulisno moč, da je povezal podsisteme, da so se vsi prilagodili pijanemu lovcu: policija, pravosodje in mediji.

Zarote molka in koristi ob političnem umoru ne zgradiš čez noč. Potem je še vprašanje, kdo je imel politično korist zaradi umora Krambergerja in to niso bili desni. Vse tvoje razmišljanje je verjetno sprenevedanje.

Moj ad hominem je prišel iz tega, da sem sit, da ste po desetletjih ponavljanj enih in istih situacij z variacijami še vedno začudeni in še zmerom sestavljate majave racionalizacije. Tovariši pokradejo iz bank 5.000.000.000, potem pa kar naprej prebiram o 150.000 "nezakonitega kredita"...
najobj sporočil: 31.910
[#2714240] 27.05.18 12:51 · odgovor na: anon-207617 (#2714164)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 27.05.2018 12:58
[NemirniTujec]
Jaz nimam nic proti jeziku in narodnih obicajih, ne me narobe razumet - samo skoda je da se gremo drzavo.

Tudi valizani imajo tukaj svoj jezik pa ne palamudijo z drzavo... skoti pa malo bi, malo ne bi... rezultati pa bi bili zelo slovenski :-)

Ampak evo, zdaj se zacenja; kristinca in padalci vs Mohamed in cetica levonogih... ze zarad tega ker majo Hendersona za kapetana, morjo izgubit... slabsi od katanca :-)
... OK, če pozabim na nepozabne gole, je Zidane z nepozabno www.youtube.com/watc...F4iWIE77Ts taktično potezo pokazal naivnemu Kloppu, kako se vodi resni klub s tradicijo, z aristokratskim, kraljevim pečatom v grbu in imenu ... khmm, ker kralj fair playa www.youtube.com/watc...jehh556Rj8 in kapetan kraljevskega kluba Sergio Ramos nekaznovano z namernim lomljenjem www.youtube.com/watc...i2qj70mpZk roke (ključnice) Salahu na sredini igrišča Liverpoolu iz igre ni vrgel samo najboljšega igralca, ampak je iz igre vrgel tudi Maneja in Firmina, ker je Redsom porušil koncept igre, s katerim so celo leto premagovali fuzbalsko elito Evrope in v šoku sredi tekme niti Jürgen Klopp tega ne more popravit ...

P.S.: ne smeš pozabit, da preden smo se šli svojo državo - BTW, hinavski antikomunistični mučeniki na totem forumu pozabljajo, da je njihov smrtni sovražnik Milan Kučan najbolj zaslužen, da Slovenci razrušeni Vukovar poznamo samo s TV ekranov - smo bili Slovenci prvi na vasi v Jugi, ker pa je minilo že 100 let, ne morem reči, kaj in kako bi bilo zdaj pod (= ne Z) Avstrijci v mestu, ampak kolikor se spomnim gimnazijske zgodovine, so čisto vsi slovanski narodi - le zakaj - iz avstrijske države spizdili v prvem trenutku, ko je bilo to mogoče ... no, ampak pustimo zdaj, kaj bi bilo, če bi bilo, ker je v Sloveniji in v Liverpoolu samo to, kar je, jebiga ...
najobj sporočil: 31.910
[#2714242] 27.05.18 13:04 · odgovor na: macon (#2714238)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 27.05.2018 13:07
[macon]
> [robi2107]
> > [macon]
> > Janša ni imel medijev, da bi umor spremenili v postransko zadevo in ni imel policije, da bi potrdili pijanega lovca. Imel je eno ekipo, ki je prekladala strelivo iz kočevskih skladišč proti jugu, to je bilo pa tudi vse.
Vojska in policija sta samo dva podsistema in ne verjamem, da so tam zaposleni eni, ki imajo v opisu dolžnosti, da morajo skrivoma ustreliti civilista, če jim nadrejeni tako ukaže.

Vprašal sem te, kdo je imel in ima tako zakulisno moč, da je povezal podsisteme, da so se vsi prilagodili pijanemu lovcu: policija, pravosodje in mediji.

Zarote molka in koristi ob političnem umoru ne zgradiš čez noč. Potem je še vprašanje, kdo je imel politično korist zaradi umora Krambergerja in to niso bili desni. Vse tvoje razmišljanje je verjetno sprenevedanje.

Moj ad hominem je prišel iz tega, da sem sit, da ste po desetletjih ponavljanj enih in istih situacij z variacijami še vedno začudeni in še zmerom sestavljate majave racionalizacije. Tovariši pokradejo iz bank 5.000.000.000, potem pa kar naprej prebiram o 150.000 "nezakonitega kredita"...
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je Kučan ubil Krambergerja, da na katerih od naslednjih volitev vedno večinski komunajzarski volivci slučajno večinsko ne bi volili Iveka ... eh, jebiga ...

P.S.: pojma nimam, kaj je vedel in zakaj je koga tako zelo motil brez kakšnega programa politično absolutno nenevarni Ivan Kramberger, definitivno pa je tota tvoja razlaga več kot smešna ... khmm, in kar je še bolj smešno, tota tvoja razlaga ni samo tvoja, ampak jo že 25 let kot papige združeno ponavljate vsi antikomunisti Slovenije ...
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2714243] 27.05.18 13:22 · odgovor na: anon-207617 (#2714119)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Kot ves je meni zal, da Slovenija kot drzava sploh obstaja in menim da bi za mir in blaginjo prebivalstva bilo bolje, ce sploh nikoli ne bi nastala, se dandanes pa bi bilo bolje, ce nas takoj aneksirajo avstrijci. Za italijane tezko recem, ker ga fejst biksajo :-) Toliko o mojih narodnih custvih.
Mah res bi bilo najbolje, če Avstroogrska (AO) nikoli ne bi bila razpadla. Narodna čustva bi pa mirno lahko furali tako kot danes, verjetno pa še bolj. Da ne govorim o tem, da meja s Hrvati ne bi bila na Dragonji, tudi ne na Mirni, v bistvu nekako pri Reki (pa še to bolj administrativna-nevidna, ne bi rabil stati eno uro pri Sečovljah, če hočeš svoje slovensko telesce ohladiti v morju okoli Poreča :)

Ker AO, če bi preživela, bi bila neka variacija tega kar imamo danes (EU), le da z bolj regonalno k.u.k. aromo...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714259] 27.05.18 15:03 · odgovor na: anon-20668 (#2714243)
Odgovori   +    3
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> Kot ves je meni zal, da Slovenija kot drzava sploh obstaja in menim da bi za mir in blaginjo prebivalstva bilo bolje, ce sploh nikoli ne bi nastala, se dandanes pa bi bilo bolje, ce nas takoj aneksirajo avstrijci. Za italijane tezko recem, ker ga fejst biksajo :-) Toliko o mojih narodnih custvih.

Mah res bi bilo najbolje, če Avstroogrska (AO) nikoli ne bi bila razpadla. Narodna čustva bi pa mirno lahko furali tako kot danes, verjetno pa še bolj. Da ne govorim o tem, da meja s Hrvati ne bi bila na Dragonji, tudi ne na Mirni, v bistvu nekako pri Reki (pa še to bolj administrativna-nevidna, ne bi rabil stati eno uro pri Sečovljah, če hočeš svoje slovensko telesce ohladiti v morju okoli Poreča :)

Ker AO, če bi preživela, bi bila neka variacija tega kar imamo danes (EU), le da z bolj regonalno k.u.k. aromo...
Pol tvoje ideje je zelo za pohvalit, za tisto antihrvatenje pa pejd cisto malo v kot klecat... AO bi seveda zajemala tudi hrvaske pokrajine, in tudi njim bi prinesla podobne benefite kot Slovencem. Niso nic slabsi.

Ce bi AO prezivela bi bilo neprekosljivo predvsem to, da bi za vse tegobe lahko krivili Dunaj, ki ga nismo mi izvolili, ne pa nekih "stricev", ki se sprosceno setajo po lj trznici medtem ko se jim raja pohlevno dobrika.

Da ne omenim da bi slovenska (in hrvaska) pamet lahko dobila spodoben izziv in spodobno izobrazbo in ji ne bi bilo treba zapuscati svoje drzave za dostojno kariero - tako kot redki skoti, valizani in liverpoolcani itd. z mozgani in delovnimi navadami lahko grejo brusit komolce v London in ne rabijo gniti v severnih mocvirjih, bi tudi slovenci lahko sli na Dunaj zganjat resno kariero, ne pa da se kot kokerspanjeli slinijo okoli zemljaricevih in zokijevih monopolov nad uvazanjem zdravstvenega materiala in spreminjanjem namembnosti zemljisc - in podobno grotesknimi kupcijami brez druzbene dodane vrednosti.

God save the queen :-p
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714264] 27.05.18 15:21 · odgovor na: najobj (#2714240)
Odgovori   +    1
Slovenci vedno navijate za looserje... sovrastvo do zmagovalcev, posebej serijskih, v dnk.

Pac ne more klub stat na enem razigranem igralcu ce bi rad zmagoval. Kristinca je bla nevidna - realu je zmago zagotovil rezervist, in prestrasen fant pod prevelikim pritiskom v liverpoolovem golu.

Ramos ni ratal vceraj prljav. On ima prljavo vlogo odkar je pepe mesar v penziji. Cel svet to ve, pa menda tudi liverpool. Deal with it. Ko je liverpoolski mesar pohodil peto carvajala (zoga je bla zdavnaj 5 metrov stran) in je ta pravtako odsepal z igrisca, se ni cela ekipa posrala zarad tega. In tudi brez Kristince se ne bi. In tudi ko so dva gola zadaj se ne pokakajo. Profesionalci. Ni lepo, je pa zares. Igrajo milijonskim placam primerno.

Za liverpool je fantasticni dosezek da so prisli v finale s tako siromasno ekipo (vrez golmana, desni fullback je 19 letnik, prva menhava za napad je lallana ali otrocic Solanke, na sredini se zanasajo na milnerja in hendersona......). Kapo dol za ta dosezek.

Kar je delala Roma v liverpoolu je beyond reasonable - morali bi igrat bolj zaprto in bolj grobo, ne pa puscat placa za tri atomske v napadu.

Liverpool ima small mentality. Tezko navijam za klub ki prodaja coutinha in suareza. S tako politiko bos vedno fodder. Ce latinosi tak radi bezijo v barco in real, pac zgradi ekipo na belgijcih, nizozemcih in francozih... ker o angleskem "talentu" sva najbrz na isti strani; harry kane, bog se ga usmili. Ko Ilicic ampak brez obcutka za zogo :-)))
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714266] 27.05.18 15:33 · odgovor na: (#2714187)
Odgovori   +    1
[republican]
> [NemirniTujec]
> Tudi valizani imajo tukaj svoj jezik pa ne palamudijo z drzavo... skoti pa malo bi, malo ne bi... rezultati pa bi bili zelo slovenski :-)

A hočeš rečt, da je Sloveniji osamosvojitev škodila? Slovenija je po osamosvojitvi krepko povečala razliko v bdp, standardu in plačah z ostalimi bivšimi jugoslovanskimi republikami... Hrvati imajo za tretjino nižje plače in bdp na prebivalca, Srbi pa več kot polovico nižje.
Podobno nizje so imeli tudi v skupni drzavi, pa mimogrede je bila ena klavnica vmes tsm doli, ce nisi opazil :-)

Ce bi Yugo zvlekli v trzno evropo tako kot madzarsko ali poljsko - kjer je trenutno oblast absolutna - bi vsi ziveli bolje kot zdaj, pa kakih 300.000 ljudi bi bili se zivih, pa kak milijon manj izgnanih pa kak dober milijon bajt neporusenih. Da ne govorim na kak nivo bi se dali spraviti jadranski turizem. V sloveniji ne bi bilo bistvene razlike, bi bila pa na hrvaskem in v srbiji, najbolj pa v bosni ki je najhuje nastradala.

Ampak ne, moja ost je bila uperjena v osnovno nacionalisticno zlo - razpad AO.

Ampak zaradi plemenske zarukanosti omenjenih naridov je vse to pravljica, ne ao ne yuga nista mogli obstati, ker bebci kot so slovenci, hrvati in celo kosovski siptarji, bogjihnimarad, morajo vladati sami sebi.

Napustam ovaj brod, jebi ga. Ce se valizani ali skoti en dan res odlocijo, da oni bi pa suverenost, jih anglezi ne bodo vojasko ustavljali. Sam za jajca jih bodo ekonomsko stisnili kot zdaj svabi stiskajo nas preko bruseljskih mehanizmov. Ce hoces biti suveren, the game is on, no mercy.
macon sporočil: 12.861
[#2714269] 27.05.18 15:36 · odgovor na: najobj (#2714242)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: macon 27.05.2018 15:38
[najobj]

... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je Kučan ubil Krambergerja, da na katerih od naslednjih volitev vedno večinski komunajzarski volivci slučajno večinsko ne bi volili Iveka ... eh, jebiga ...

P.S.: pojma nimam, kaj je vedel in zakaj je koga tako zelo motil brez kakšnega programa politično absolutno nenevarni Ivan Kramberger, definitivno pa je tota tvoja razlaga več kot smešna ... khmm, in kar je še bolj smešno, tota tvoja razlaga ni samo tvoja, ampak jo že 25 let kot papige združeno ponavljate vsi antikomunisti Slovenije ...
Režimska zloraba in kriminal morata biti tako huda in vulgarna, da si sleherniki kot si ti, ki hodiš v službo, plačuješ račune in skrbiš za bližnje, tega ne upate niti zamisliti, ker si ne upate pogledati v brezno pred vami. Ker bi vam podrlo vse predstave o varni stabilni družbi, raje lažete sami sebi, se norčujete iz "teorij zarote", hkrati pa nimate nobenega odgovora na luknje v uradni verziji, ki jo nekritično sprejemate, ker je to najlažje in najbolj udobno. Drugi pač mislijo zate, ampak ti bodo to tudi drago zaračunali.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2714279] 27.05.18 16:39 · odgovor na: robi2107 (#2714148)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-204390 27.05.2018 16:42
[robi2107]
> [vickibedi]
> To je pa zelo enostavno za razložit. Nova mafija na oblasti (vsaj delno) spodseka stare strukture. V starih strukturah so največji lopovi in nesposobneži. Preden nova mafija vzpostavi nove strukture in preden le te postanejo enako kradljive in nesposobne kot so bile stare strukture, pa je najboljši čas da se jih zamenja z oblasti. Pri marmeladi noben ne sme biti predolgo, ker postane preveč pohlepen ali pa zakuha vojno, samo v tem je trik demokracije.

Mafija je mafija, vseen drek, ali je nova ali je stara, ali ima oblast klan X ali Y. Kajti za moj žep je popolnoma vseeno, komu moram plačevati "zavarovanje". Trik je v tem, da se mafije znebim in da mi ne bo treba več plačevati zavarovanja ne enemu, ne drugemu. Zato se ti zlepa ne bom pustil prepričati, da je rešitev problema zamenjava ene mafije z drugo. Tisto, kar ta država potrebuje, je Eliot Ness, ki bi z mafijo POČISTIL. Tameljito in neusmiljeno.
You talk too much man.. :)
Eliot Ness je sicer res zašil Al-Caponeja, ampak njegov cilj (uveljavljanje prohoibicije) je neslavno propadel. Mafijo v ZDA so (takšno kot jo poznamo iz filmov) so zatrli v poznih osemdesetih. Ključ do uspeha pa je bila korupcija v samih vrstah mafije. Agenti FBI so zjebali temelje mafije - zakon omerte - in zjebali so ga od znotraj. Skorumpirani mafijci pa so začeli izdajati svoje bivše tovariše kot po tekočem traku, mislim prepevali so kot ptički na vejah :)
Če zdaj tole metafiziko prevedem v jezik za praktično uporabo in vse skupaj združim z najnovejšimi spoznanji o metodologiji JJ ("Je pa jasno da mu [Janši, op.] je metodologija ista, saj izhaja iz istega sistema", če citiram tvoj post #2714121), pridem do zaključka da JJ s svojimi metodami, ki niso nič drugačne od metod njegovih nasprotnikov, pač ni rešitev ampak prej del problema. KER JE PROBLEM V METODAH IN MAFIJSKEM DELOVANJU. Kar pa že itak ves čas trdim. Postavlja se vprašanje, kdo bi lahko bil slovenski Eliot Ness. Da JJ to ni, sem, upam si trditi, dovolj logično izpeljal. Kdo torej? Ponuja se nam Dobovšek s svojo Dobro Državo, vendar se je že takoj izkazalo, da tudi njegova partija ni imuna na brezbarvne prisklednike tipa Ivanušič in podobni, če že Dobovšek ni zapacan s kakšnimi mutnimi posli (vsaj jaz ne vem zanje). Zato tudi DD ne verjamem.
Mafijo je vzpostavila komunistična partija, samo v tem je trik. Janša je bil sicer njen podmladek. On ni vedel, da je bil njegov oče nekoč domobranec. UDBA pa je to vedela in zato on takrat ni postal predsednik ZSMS, ampak Školč*. In potem je postal krusejder v nasprotni smeri. Je pa JJ bil v bistvu prvi norec, ki je pokazal da udbomafija sploh obstaja v tej naši lubi Sloveniji.., in je bil celo prvi ki je to preživel. Ostale so likvidirali. Kako mu je to uspelo nevem, se je pa na ta val preživetja zašlepal cel val potlačene opozicije in (celo sovražne argentinske - domobranske) emigracije in oni ga sedaj podpirajo.
Kako bomo dosegli narodno spravo ?

* Zamisli si sprevrženost tega sistem. Mslim našli so otroka sovražnika, ki je sprejel njihovo ideologijo. Pa so ga podobno kot otroke s Petrička zavrgli in poslali v bunker.
Takšen sistem mora propast, preprosto mora.
Zato bom le še enkrat ponovil tisto, kar sem tukaj že zapisal in to združil s tistim, kar je povedal tudi NemirniTujec v svojem postu #2713775: To, kar imamo, je usoda države z 2 milijonoma prebivalcev, kjer ima vsak svojega tasta, zeta, svaka...., in vsi poznajo vse, druži pa jih balkanska kultura. In ker vsi vse poznajo in so med seboj tako ali drugače prepleteni, je toliko večja verjetnost, da ima vsak kakšnega svojega prijatelja, sorodnika ali magari partijskega tovariša na določenem položaju, s katerega mu lahko zrihta kakšno ugodnost, do katere drugi ne morejo kar tako priti. In tako recimo nekomu, ki ima teto zobozdravnico, ne bo treba čakati 100 let, da bo prišel na vrsto, ampak se bo gladko sprehodil skozi vrata ordinacije in se usedel na zobarski stol. Ali pa bo recimo policaj zamižal na obe očesi in se še obrnil stran, če bo se bo mimo pripeljal njegov krepko nadelani prijatelj. Ali pa bo recimo pomemben član kreditnega odbora na banki svojemu partijskemu tovarišu odobril kredit po 0% obrestni meri brez vsakršnih zavarovanj. Ali pa se bo recimo predsednik NS neke firme svojega pajdaša v zbiranju stolčkov imenoval za predsednika uprave te iste firme zato, ker je slednji kot predsednik NS neke druge firme onega prvega imenoval za predsednika uprave te druge firme. Pa to, da se za nekatere v tej državi vedno najde lepa službica, ker je član tega ali onega omrežja... Primerov večje in manjše korupcije se v tej državi najde kolikor hočeš. Seveda zaradi majhnosti te države na kurupcijo ni imuna niti nobena od strank, saj le-te sestavljajo ljudje, ki so vpeti v takšna ali drugačna razmerja, znanstva in omrežja. S tega vidika je torej popolnoma vseeno, katera stranka bo na oblasti, ker med nimi ni velikh razlik, kar se tega tiče. Če k temu dodamo še migracijo kadra iz ene v drugo stranko, ko je recimo Janez danes pri zares, še do včeraj pa je bil pri zahec, ali pa je bil pri katolikih pa je danes pri "slovenskih demokratih", se menjava strank na oblasti izkaže za še bolj brezpredmetno, saj na oblasti ponovno gledamo iste frise, le da si ti zdaj drugače pravijo. Zato bom še vedno trdil, da strankarski sistem pri nas ne deluje in da je z vidika korupcije popolnoma vseeno, katera stranka je na oblasti, saj je korupcija pri nas, kot sem pokazal, posledica objektivnih danosti (velikost oz. majhnost države ob hkratni prevladi balkanske kulture) in se je zato zlepa ne bomo znebili.
NemirniTujec with all do respect filozofira iz Velike Britanije. I tata bi sine.
Sicer pa tudi v VB ni vse zlato kar se sveti.
Razlog več, zakaj od rotacije strank na oblasti po mojem mnenju (ki se sicer razlikuje od mnenja večine tu prisotnih forumašev) ni nobene koristi pa je, da tudi glede ekonomske politike med njimi ni bistvene razlike, saj so do sedaj vsi samo povečevali obstoječe in si izmišljali nove davke, neoklasiki pa so za njih biblija. Za povrhu pa smo s tem, ko smo vstopili v EMU, monetarno politiko prepustili ECB, možnosti vplivanja na ekonomijo preko fiskalne politike pa so prav tako zanemarljive glede na to, da imamo v ustavo zapisano zlato finančno pravilo, ki zapoveduje uravnoteženi proračun. Ali potem sploh še lahko govorimo o ekonomski politiki, če imamo pri dveh glavnih sestavinah le-te tako rekoč zvezane roke? Kar se tega tiče torej nobena od strank nima kaj dosti maneverskega prostora, saj so osnovne smernice bolj ali manj vnaprej definirane in je torej tudi bolj ali manj vseeno, katera je na oblasti.

Tako, navedel sem dva glavna razloga, zakaj se meni zdijo tele volitve in strankarski sistem pri nas brez veze. Ni pa brez veze razmišljanje, kako odpraviti problem korupcije, ki državi oz. navadnim državljanom povzroča milijardno škodo in smo zaradi nje na slabšem vsi, razen takšnih in drugačnih svinj, ki se drenjajo okoli korita in imajo od nje korist. Glede na to, da na domačega odrešenika ne moremo upati, bi lahko domače koruptivne klike učinkovito zatrli samo tako, da bi upravljanje te države prepustili tujcem, in to čisto v vsem. Torej popolna aneksija s strani druge, večje države, kjer se ne poznajo med seboj vsi, tako kot je to pri nas. Žal pa obstaja precejšnja verjetnost, da bi potem gledali korupcijo, ki bi se jo šli tujci. Korupcija je namreč postala globalni problem, ker so si svakojake "elite" oz. klike nagrabile dovolj denarja in moči, da lahko kupijo karkoli in kogarkoli in si med seboj delajo usluge. Če pogledamo čez lužo, kako se pri koritu ves čas drenjajo ene in iste svinje, je vse jasno. Danes pri Goldman Sachsu, jutri v Treasury Dept. in potem nazaj, vmes pa še malo v kakšno naftarsko firmo, veselo si delijo milijonske bonuse medtem ko raja plačuje njihove zavožene posle.... Dobičke posameznikom, izgube davkoplačevalcem. Podobne zgodbe gledamo bolj ali manj povsod. Žal.

Tako obstaja pravzaprav samo en pravi razlog, zakaj bi posameznik volil eno ali drugo stanko, to pa so ideološke teme. In ker je temu tako, pred temi volitvami ne poslušamo o ekonomskih vprašanjih oz. nam vse stranke sadijo rožice v stilu nizki davki in brezplačno šolstvo, zdravstvo in sociala za vse in blablabla, skratka popolnoma nasprotujoče si stvari, sicer pa znova lahko poslušamo o partizanih in nemcih. To pa so bolj ali manj trivialne stvari in se mi za njih prav j**e, dokler se me pusti pri miru z mojim načinom življenja in se mi ne vsiljuje nekega drugega. Zaradi mene je popolnoma vseeno, kdo hodi k maši in kdo na proslave. Naj vsak dela kar hoče, dokler s tem ne omejuje pravic nekoga drugega. Žal ta načela lobotomizirancu, ki se oglaša tule tik nad mojim zapisom, ne bodo nikoli razumljiva. Če ne bo po njegovem, bo pač zmerjal in pljuval. Me bo na koncu še prepričal, da naj grem na volitve, na ne bi slučajno moral na oblasti 4 leta gledati osebkov njegovega kova.
Demokracija je (žal) edino orodje, ki ga imamo. Razen diktatorjev in vojne.
www.youtube.com/watc...0Xiiljz3Sg
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714280] 27.05.18 16:41 · odgovor na: (#2714273)
Odgovori   +    0
[republican]
> [NemirniTujec]
> > [republican]
> > > [NemirniTujec]
> > > Tudi valizani imajo tukaj svoj jezik pa ne palamudijo z drzavo... skoti pa malo bi, malo ne bi... rezultati pa bi bili zelo slovenski :-)
> >
> > A hočeš rečt, da je Sloveniji osamosvojitev škodila? Slovenija je po osamosvojitvi krepko povečala razliko v bdp, standardu in plačah z ostalimi bivšimi jugoslovanskimi republikami... Hrvati imajo za tretjino nižje plače in bdp na prebivalca, Srbi pa več kot polovico nižje.
>
> Podobno nizje so imeli tudi v skupni drzavi, pa mimogrede je bila ena klavnica vmes tsm doli, ce nisi opazil :-)

Motiš se. Srbi so imeli nekoliko nižji standard in plače od Slovencev, ne pa več kot polovico nižjih.

Btw, v Srbiji ni bilo klavnice.
No saj - srbski nacionalizem z milosevicem je bil en od temeljnih vzrokov pizdarije - in ko je vse slo v franze so se obrnili v narobe smer, mislim da so bili se pod ekonomskimi sankcijami ko smo mi ze bili v eu?

Pac jaz ne iscem tukaj plemenjasko krivca in ne kazem s prstom na "one doli" kot to radi delate srpokladivarski podjetniki, jaz zgolj pravim da je cela ideja nacionalne drzave za plemena kot so nasa jugoslivanska, navadna bedarija od katere imajo hasek domaci vraci in plemenski poglavarji, prebivalstvo pa skodo.

Zato sem tudi zacel pri AO, in je nebitno koliko so za kaj krivi srbi, koliko hrvati, koliko siptarji in koliko slovenci - od tukaj so vsi isti, tamo neki ruslajoci plemenjaki ki bi se kao petelinili na svojem, potem pa jok in stok ko jih vecji nagazijo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714286] 27.05.18 16:59 · odgovor na: (#2714273)
Odgovori   +    1
Realnost ki vam nikakor ne zapopade je to, da zahodnjaki ne locijo slovenije od slovaske ali slavonije ne zato, ker so tako zabiti in neizobrazeni, ampak ker je to POPOLNOMA NEPOMEMBNA STVAR - tako kot locevanje med ugando in ruando in burundijem, ali locevanje med uzbekistanom in kirgizistanom.

Ce bi slovanska plemena med rusijo in nemcijo rada kadarkoli kaj pomenila in imela pri cemerkoli kakrsno koli besedo in vlogo, morajo biti ena (ali max dve, zelo navezani in sodelujoci) drzavi - se Poljska je premajhna.

Da se nam zdi zelo pomembno, da recemo dober dan, hrvati dobar dan, srbi dobar dan (ampak z bolj vzvisenim tonom) slovaki pa dobri den, je nekemu francozu ali anglezu neskoncno nepomembno in satiricno zabavno.

Bolj ko se cepimo, bolj nas bodo jahali.

Lahko pa pozabimo te jezikovne budalastine in smo aneksirani k avstriji ( = mali nemciji for all things important) in cau.

Samostojnost hlapcevskih pasalukov kot je slovenija (in vse druge slovanske mikrotvorbe) je zelo skodljiva za blagostanje njihovega prebivalstva.

Tako kot je bila za svabe skodljiva razdrobljenost v 17 in 18 in delno 19 stoletju...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2714287] 27.05.18 16:59 · odgovor na: (#2714283)
Odgovori   +    0
[republican]
> [vickibedi]
> NemirniTujec with all do respect filozofira iz Velike Britanije. I tata bi sine.
> Sicer pa tudi v VB ni vse zlato kar se sveti.

Zakaj pa misliš, da se Nemirnemu Tujcu kolca po našem socializmu? ;)

Če bi bil žleht, bi rekel, da se po socializmu ponavadi kolca tistim, ki bi radi živeli na tuj račun... pa nisem :P
Včasih, ko sem bil mlad smo se zajebavali, da je žeja hujša kot domotožje.
Ampak zdaj vem da to ni, ok, razen če je forum Finance nekaj kar bi pogrešal še v onstranstvu :)
www.youtube.com/watc...H1c02aMEp0
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714288] 27.05.18 17:02 · odgovor na: (#2714285)
Odgovori   +    0
[republican]
> [NemirniTujec]
> No saj - srbski nacionalizem z milosevicem je bil en od temeljnih vzrokov pizdarije - in ko je vse slo v franze so se obrnili v narobe smer, mislim da so bili se pod ekonomskimi sankcijami ko smo mi ze bili v eu?

Slovenska podjetja so pa izgubila jugoslovanski trg in marsikatero tega ni preživelo...

Lahko do nezavesti iščeš izgovore za nižji standard in plače Srbov in ostalih južnih Slovanov, ampak dejstvo je, da so Slovenci najbolj delavni od njih... zato so bili že v Jugoslaviji najuspešnejši in najbogatejši od vseh in so ostali tudi po osamosvojitvi... oziroma so še povečali razliko.
Lol ti pa tvoja delavnost...

Kitajci so pa najbolj delavni do nezavesti, samo sto niso po standardu prehiteli pregovorno lenih grkov...

Ti si res kot generator nekih fiksnih idej... ko je nekaj pretezko za tvojo dojemljivost zacnes klobasat parole, ki bi se jih se pizza sds sramovala...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714290] 27.05.18 17:19 · odgovor na: (#2714289)
Odgovori   +    0
[republican]
> [NemirniTujec]
> Lol ti pa tvoja delavnost...
>
> Kitajci so pa najbolj delavni do nezavesti, samo sto niso po standardu prehiteli pregovorno lenih grkov...

Kitajce je zjebal komunizem... brez njega bi imeli podoben standard, kot Japonci.
Jah a niso grki tahujse komunjare al kako? Kitajci pa zgolj v imenu?
Btw, pri naslednji žalitvi boš letel na ignore.
Kaj pa je bila zalitev? To da ti manjka dojemljivosti (sem mislil da sva o tem ze dosegla soglasje :-)))

- ali to da bi se tvojih parol celo sds sramoval (priznam, ta je bila malo groba, jemljem nazaj :-))

Zdaj sem cisto skesan ob tej groznji z ignorom :-))))

Prosim rataj malo bolj argumentativno gibcen, ne vedno vlect teh prezvecenih "niso pridni" so pridni ampak jij je komunizem zjebal" pa "protestantska kultura" pa tako dalje... pa te ne bom rabil opominjati na cenenost tvojih parol... ali je to vse kar premores?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2714294] 27.05.18 17:35 · odgovor na: najobj (#2714156)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [NemirniTujec]
> > > > [rename]
> > > > Ker si ravno v Angliji...spomnim se, ko sem bil kot nadobudni programer na solanju v Londonu sredi 80-ih in zvecer pohajkoval tam v znanih ulicah od st.Paul Cathedral proti Temzi...in srecal aktivista, ki mi je rinil komunisticni pamflet v roke....in sem ga poslal v fakof rekoc: prihajam iz komunisticne dezele, pojma nimas o cem govoris....mu je kar sapo vzelo (v bistvu so bili trije mladci, se danes vidim, kako so bili sokirani hehe)....in so kar sli stran nekam.....

> > > Hehe lepo...
> > >
> > > A to te je komunisticna diktatura poslala v london... ali si imel bogate kapitalisticne sorodnike sredi komunisticnega terorja? Ker vidim da si glih aktivisticen, pa me zanima kako ti je vseskupaj uspelo...
> > >
> > > (ne bom pa tak pujs da bi kogarkoli vprasal zakaj se je iz kapitalisticne svobode vrnil ustvarjat v komunisticno diktaturo... vem jaz da svoboda ni tako komot kot se zdi od dalec... :-))

> > ... čuj, ti si pa res žleht, ni kaj ...
> >
> > P.S.: ker je po dolgem cajtu spet naneslo na trpljenje forumskih oporečnikov pod zločinskim komunističnim škornjem, meni ni težko priznat, da mi za železno zaveso ni bilo nič hudega in mi je bilo včasih celo lepo, ko sem se s kameradi vozil čez mejo na pijanske turneje na bližnji Weinstraße, ker so bile v enem obdobju tam buteljke bolj poceni kot pri nas ... khmm, in ko smo bili pred komunistično policijo v resnični nevarnosti na ulicah Maribora, potem ko smo se dobro naliti nazaj grede uspešno prešvercali po skrivnih poteh daleč od njihovih patrol ... evo, in ko ob vsem trpljenju od komunistov preganjanih forumskih oporečnikov malo pomislim na svojo polpreteklo preteklost, jaz s komunisti nisem imel nobenih problemov, ker za razliko od forumskih oporečnikov nikoli nisem rinil v njihove vrste ...

> Jaz s komunisti tudi nisem imel nobenih osebnih težav (okej, če zanemarim fanatično učiteljico zgodovine in STM-ja iz SŠ, ki mi je grozila s črno piko v dosjeju in me je zaradi ene nedolžne izjave vzela na politično piko). Kljub temu pa sem že takrat vedel, da je ta režim sprevržen in obsojen na propad.

... čuj, mogoče je tudi sprevržena umetna tvorba EU obsojena na propad, ampak ker nisem jasnovidec kot ti, pač živim svoje življenje in se ne sekiram zaradi stvari, na katare nimam in ne morem imeti nobenega vpliva ...
Gotovo da je, ampak saj se spomniš, da se je vmes odrolalo par stoletij zgodovine. Meni osebno je gotovo žal za Napoleonom, ki je hotel narediti taprvo EU. Rusi so ga zjebali, pa tudi ostali, ker Francija gotovo ni bila dovolj močna da bivodila EU. Edino Nemci so bili zgodovinsko gledano dovolj močni da bi združili ta koncept. Hitler je imel svoj zgodovinsko priložnost, pa jo je zapravil:
www.youtube.com/watc...-YgBNQeDNc
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2714295] 27.05.18 17:44 · odgovor na: anon-207617 (#2714286)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Realnost ki vam nikakor ne zapopade je to, da zahodnjaki ne locijo slovenije od slovaske ali slavonije ne zato, ker so tako zabiti in neizobrazeni, ampak ker je to POPOLNOMA NEPOMEMBNA STVAR - tako kot locevanje med ugando in ruando in burundijem, ali locevanje med uzbekistanom in kirgizistanom.

Ce bi slovanska plemena med rusijo in nemcijo rada kadarkoli kaj pomenila in imela pri cemerkoli kakrsno koli besedo in vlogo, morajo biti ena (ali max dve, zelo navezani in sodelujoci) drzavi - se Poljska je premajhna.

Da se nam zdi zelo pomembno, da recemo dober dan, hrvati dobar dan, srbi dobar dan (ampak z bolj vzvisenim tonom) slovaki pa dobri den, je nekemu francozu ali anglezu neskoncno nepomembno in satiricno zabavno.

Bolj ko se cepimo, bolj nas bodo jahali.

Lahko pa pozabimo te jezikovne budalastine in smo aneksirani k avstriji ( = mali nemciji for all things important) in cau.

Samostojnost hlapcevskih pasalukov kot je slovenija (in vse druge slovanske mikrotvorbe) je zelo skodljiva za blagostanje njihovega prebivalstva.

Tako kot je bila za svabe skodljiva razdrobljenost v 17 in 18 in delno 19 stoletju...
Zanimivo razmisljanje. Copy paste na Slovane po moje ni mozen ze zato, ker je v UK najvecja nacija (Anglija) dalec najbolj sposobna, pri Slovanih pa je najvecja nacija (Rusi) totalno FUBR. Dokler bo tako, je "povezovanje" mozno le preko okupacije v stilu Sovjetske Zveze, cesar si nihce razen putinoidnih FUBRovcev ne zeli.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714298] 27.05.18 18:06 · odgovor na: anon-16741 (#2714295)
Odgovori   +    1
Ja, slovani nimamo srece kar se tice main state. Isto kit juznoamericani, vsi govorijo spansko, main state je portugalski in fucked up as hell.

Zato se mi zdi da je prav za slovenski zivelj daaalec najboljsi spas unterkarnten in untersteiermark. 1000 let smo pod habsburgi po svoje doberdanili in sonete pisali, pa bi se naprej.

Da bi imeli dve drzavi - veliko in razvito severno s poljaki cehi in slovaki - potencialno se ukrajinci - in juzno kot smo probali z yugo, ki bi bila na severno navezana kot avstrija na nemcijo - je najbrz nemogoce.

Pa se romune in madzare bi blo vedno strah vmes in bi stalo delali.

In potem je kot je.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714305] 27.05.18 18:34 · odgovor na: anon-16741 (#2714295)
Odgovori   +    0
[tekavec]

Zanimivo razmisljanje. Copy paste na Slovane po moje ni mozen ze zato, ker je v UK najvecja nacija (Anglija) dalec najbolj sposobna, pri Slovanih pa je najvecja nacija (Rusi) totalno FUBR.
hvala da me be trolas s "slovenci so delavni, juznjaki pa leni" ipd.

Se to bom rekel, ampak nikomur povedat da sem bil jaz, ker me v Bhamu na kol nataknejo... Anglija severno od Cambridge - London - Oxford je 95% ena zguzvana sirotinja, generator tlacanov in surovin. Brez razvitega juznega dela bi bili globalno glih toliko pomembni kot Poljska ali Spanija, tu nekje. To razvito obmocje predstavlja ozemeljsko kako desetino otoka, prebivalstveno pa cca cetrtino.

Povprecen disposable income izven tega obmocja je med 70 in 50 % londona.

In se sploh ne zavedajo, koliko haska imajo od tega da je London globalni center, in koliko panslovanskih budalastin si lahko privoscijo, pa niti priblizno ne pokasirajo takih batin kot smo jih mi za nase komunisticno glupiranje... samo jamrajo in obtozujejo, namesto da bi se delat spravli, bagra severnjaska :-)))

www.bbc.co.uk/news/b...s-44237180

Strani: 1 2 3 4 5