Strani: 1 2 3 4 5

linaprin sporočil: 771
[#2713599] 24.05.18 07:03 · odgovor na: robi2107 (#2713568)
Odgovori   +    5
čas vnosa: 23.05.18 21:44
[robi2107]
> [republican]
> Kaj ti ni jasno? Če hočeš znižat davke, moraš najprej znižat javno porabo. Janša sploh ni uspel znižat davkov, ker je odletel, čim je poskušal znižat javno porabo. Nihče ne bo mogel znižat davkov, če ne bo znižal javne porabe. Javne porabe si pa nihče ne bo drznil nižat, ker bi si s tem nakopal jezo največje volilne baze v Sloveniji... prisesanih na državne jasli.

Prav, ti bom narisal, kako izgleda nižanje davkov po ZUJF:

- ZUJF v 119. členu neposredno dviga s 132. členom ZDoh-2 določeno stopnjo dohodnine od dohodka iz kapitala z 20 na 25%,
- ZUJF v 198. členu predvideva dvig DDV, kar je je potem 2013 res zgodilo,
- ZUJF v 199. členu predvideva uvedbo nove, 50% davčne stopnje v dohodninski lestvici,

Nadalje so bili v 77. člen ZDoh-2 za časa njegove vladavine normirani stroški za odmero davka iz oddajanja premoženja v najem s 40% znižani na 10%, zaradi česar se je davčna osnova z dotedanjih 60% zvišala na 90%, to pa je povzročilo dvig efektivne davčne stopnje z dotedanjih 15 na 22,5%.

Pa tako naprej in nazaj, da ti ne naštevam naprej. Ja, imaš prav, Janša davkov ni uspel znižati. Zvišal jih je, tako kot so to počeli vsi pred njim. Zato mi ne tlele ene buče na pamet prodajat pa nekaj klobasat tem, kako je janševec poskušal nižat davke, lepo prosim.
Citiram po spominu nekoga s tega foruma:"Težava levice ni desnica in sredina, ampak matematika in zdrava pamet". Amen.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713608] 24.05.18 07:46 · odgovor na: (#2713603)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 24.05.2018 07:51
Nima se sploh smisla s tabo prerekat, ker samo trajbaš eno in isto sranje, argumentov pa ne bereš. Konkretno ti navedem zvišanja davkov in celo citiram člene predpisov, ti pa meni ene buče prodajaš. Fak of. Btw, meni ta država enega centa ne daje, jaz sem pa njej zmetal že kup denarja. Ne ti meni o jaslicah. Pa tudi penzionisti, ki ti grejo očitno zelo na jetra, niso nobeni prisesanci. To je folk,ki je tej kurčevi državi 40 let plačeval od svoje plače, zdaj pa dobivajo 300 eur penzije. A maš ti sploh kej mozga v glavi ko klatiš takšme bedarije??? To je od mene vse, kar ti mam za povedat, na nadaljna tvoja sranja se pa sploh ne bom več odzival, ker se to zguba cajta.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713610] 24.05.18 07:53 · odgovor na: linaprin (#2713599)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (24.05.2018 07:53)
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713636] 24.05.18 09:08 · odgovor na: (#2713630)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 24.05.2018 09:15
[rename]
Ko boš dojel, da je DDPO najbolj pomemben davek za razvoj gospodarstva, boš drugače govoril.
Do takrat pa, na svidenje :-P
Švedi imajo 22%, Norvežani 24%, Finci 20%.... mi pa 19% DDPO. Preveri sam na europa.eu/youreurope...ex_sl.htm# če meni ne verjameš. Po tej logiki so vsi oni budale, mi smo pa pametni. In njihovi ekonomiji bi moralo iti slabše, kakor naši. Pa ni tako. Vzroke si poišči sam. Res je, da so njihove stopnje rasti BDP nižje od naše, ampak tudi v krizi smo mi strmoglavili krepko bolj, kot oni. Sicer pa rast BDP ni edini kazalnik uspešnosti ekonomije. Poglej si njihov BDP p.c. in še kak drug kazalnik, pa ti bo vse jasno. No further comment needed.

PS: Samo ne mi prosim o tem, da je vzrok ta, da oni nimajo komunistov, ker takšne nebuloze žalijo zdravo pamet.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713686] 24.05.18 11:10 · odgovor na: (#2713677)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 24.05.2018 11:26
[rename]
Skandinavci so znani po visokih davkih, ker furajo socialo na polno.
Je pa razlika, če imaš nafto (Norveška) ali pa samo Savo ;-)
Predvsem pa: oni so totalno zajebali (še najbolj Švedi in Danci) z multikulti agendo, tako, da se z njimi res ne bi primerjal.

Zakaj pa ne poveš, koliko imajo v Nemčiji(15%), ali pa Litvi (15) in Irski (12,5)?

Kaj misliš, na kakšen način lahko privabimo kapital, če nimamo nafte?
Z visokimi ali nizkimi davki?
Zakaj pa ne bi privabili tujih koncernov (po zgledu Irske), ki bi poslovali preko Slovenije in tukaj plačevali recimo 10% DDPO? Veš, 10% od sto milijard je veliko več kot 25% od 10-ih.
1. Nimajo je niti Švedi, pa Finci imajo jezera namesto Save, vsekakor pa nimajo nafte. Pa vseeno obema ekonomija funkcionira volje, kot nam.
2. Pusti ti multikulti, ker je to popolnoma off the topic in nima s temo popolnoma nobene zveze. Ne mi mešat tukaj hruške in jabolka. Ali pa bodi pošten in potem še povej, da so potem z multikulti zajebali tudi Nemci, ko jih že ravno navajaš kot primer države s tebi všečno stopnjo podjetniškega davka. Pa Francozi so tudi zajebali, pa Angleži tudi.
3. To, o čemer ti razlagaš, se v teoriji imenuje Lafferjeva krivulja in je samo teoretični konstrukt, na katerem so neoklasiki (čikaška šola) utemeljevali nižanje podjetniških davkov, v praksi pa je popolnoma neuporabna, ker nikoli ni bila določena tista mejna davčna stopnja. Poleg tega pa se bodo tuji koncerni že pobrigali, da bodo čimbolj zmanjšali dobiček z raznimi "storitvami" centrale. Pa imej ti zaradi mene 10 ali pa 25% davek. Predlagam, da podjetniški davek znižaš še bolj, na recimo 5%, pa boš imel še več milijard od katerih boš potem zaračunaval davek.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713694] 24.05.18 11:43 · odgovor na: (#2713677)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 24.05.2018 11:53
[rename]
Veš, 10% od sto milijard je veliko več kot 25% od 10-ih.
PS: kakšno funkcijo si pa uporabil, da si prišel do teh cifer. Če izhajam iz tvojih cifer bi sklepal, da vsako zvišanje stopnje podjetniškega davka odnese 6 mrd davčne osnove. Ampak se mi zatakne, če stopnjo DDPO zvišam na 27%, ker sem potem že za 2 mrd v rdečem. Zato sklepam, da ne gre za linearno funkcijo. Vnaprej hvala za odgovor.
Ampak bistveno vprašanje je drugo: kako boš (z nižanjem davkov) kapital privabil in s tem omogočil nov razvojni ciklus) ali ga boš (z višanjem davkov) pregnal? Jaz trdim, da je kapital tisti, ki prinaša napredek. Zakaj pa misliš, da so šla vsa IT podjetja na Irsko? Zaradi visokih ali nizkih davkov?
No, glede vloge kapitala kot faktorja razvoja se jaz s teboj že strinjam. Ampak če že ravno omenjaš Irsko kot svetel zgled, je treba še povedati, da je Irska na tapeti zaradi desetim milijard neplačanih davkov. Samo Apple jim dolguje 13 mrd.

www.thetimes.co.uk/a...-jfcw0xvnq
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713703] 24.05.18 11:52 · odgovor na: (#2713701)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 24.05.2018 11:59
[rename]
10% od 100 in 20% od 10 sem izbral naključno in zgolj z namenom "obrazložitve" koncepta, oziroma stališča, da manjša davčna stopnja prinaša večji izplen, kot višja.
Če se ti s tem ne strinjaš, pa tudi prav.
Saj ravno v tem je težava. Gre le za koncept brez praktične uporabne vrednosti. Se pa strinjam s tem, da bo država pri 100% stopnji DDPO pobrala točno 0,00 eur podjetniškega davka. Tako kot pri 0%. Vse ostalo vmes pa je metafizika.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2713706] 24.05.18 12:01 · odgovor na: (#2713520)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 24.05.18 11:57
[republican]
Zanimivo... meni se zdijo vse stranke preveč leve (kar je logično, ker je pač večina slovenskih volilcev levosučnih... vključno s tabo), tebi pa preveč desne, oziroma neoliberalne.

Da razjasniva... desne stranke so zame tiste, ki zastopajo interese kapitalistov, leve pa interese prisesanih na državne jasli. In ker je v Sloveniji več prisesanih na državne jasli, kot kapitalistov, je logično, da je tudi več strank, ki zastopajo interese prisesanih na državne jasli.
imam dva "nagradna" vprašanja.....?????
KLIMA PETEK poznaš.....prisesan na državne jasli od 04-08
in novejša 500€ za "vse" upokojence "božičnice"...WTF
pa ne se jeziti zaradi sarkastičnih vprašanj...
tako da vse to kar si zgoraj zapisal lahko demantiram z samo "dvemi" vprašanji...

Lp
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713715] 24.05.18 12:15 · odgovor na: (#2713711)
Odgovori   +    1
[rename]
Klima Petek je pljunek v morju v primerjavi s 25 letnim ropanjem, ki so ga sistematično izvajali rdeči vampirji.
Tole mi pa smrdi po črno revolucionarni logiki z začetka '90-ih let v stilu "vi ste kradli 45 let, zdaj smo pa mi na vrsti".
siap sporočil: 2.195
[#2713720] 24.05.18 12:26 · odgovor na: robi2107 (#2713715)
Odgovori   +    2
Poišci odg,khmm v več ali manj državne lastnine !??in v vseh 1001 levosučnih stranpoti(zablod)
sicer pa, šeročninogomettinegre.press
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2713722] 24.05.18 12:28 · odgovor na: (#2713562)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 24.05.18 12:15
[republican]
Kaj ti ni jasno? Če hočeš znižat davke, moraš najprej znižat javno porabo. Janša sploh ni uspel znižat davkov, ker je odletel, čim je poskušal znižat javno porabo. Nihče ne bo mogel znižat davkov, če ne bo znižal javne porabe. Javne porabe si pa nihče ne bo drznil nižat, ker bi si s tem nakopal jezo največje volilne baze v Sloveniji... prisesanih na državne jasli.
zakaj "velecenjeni" JJ(to velja za vse enako) ni nižal javno upravo tam kje bi jo moral...
500 uradav za traženje rude i gubljenje vremena pa vsak ima vsa 40-50 ljudi zaposlenih, ki niso za nobeno korist
in potem so tu še direktoratiWTF(karkol že to pomeni) popolnoma enaka zgodba...

ti jaz povem zakaj....
zato ker je to odlagališče "balasta" nesposobnih politikov po vakih volitvah, da imajo službo....
zato je IJJ veliki vodja isti *urazz kot vsi ostali samo meglo prodaja...

Lp
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713724] 24.05.18 12:31 · odgovor na: (#2713717)
Odgovori   +    0
[rename]
> [robi2107]
> > [rename]
> > Klima Petek je pljunek v morju v primerjavi s 25 letnim ropanjem, ki so ga sistematično izvajali rdeči vampirji.
>
> Tole mi pa smrdi po črno revolucionarni logiki z začetka '90-ih let v stilu "vi ste kradli 45 let, zdaj smo pa mi na vrsti".

Sicer ne vem, kje si ravno našel Petkovo klimo, saj so bili na trgu že prej... in so še sedaj, pa je minilo že 10 let od prve Janševe vlade.
Po tvoji logiki je torej vsako podjetje, ki kaj proda "državi" plenilec?!

Te imam počasi dovolj. Najdi si drugo žrtev.
Adijo.
Tako kot jaz ne vem, kje si našel mene. Nisem jaz omenjal Klime Petek, temveč FIN-466864 v svojem odgovoru #2713706 na komentar #2713520, ki ga je podal republican. Daj si malo bolje beri.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713729] 24.05.18 12:41 · odgovor na: siap (#2713720)
Odgovori   +    0
[siap]
Poišci odg,khmm v več ali manj državne lastnine !??in v vseh 1001 levosučnih stranpoti(zablod)
sicer pa, šeročninogomettinegre.press
WTF??? A ma tole kakšno poanto?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2713749] 24.05.18 14:31 · odgovor na: (#2713697)
Odgovori   +    2
[republican]
> [rename]
> Jaz trdim, da je kapital tisti, ki prinaša napredek.

Ne samo napredek... tudi delovna mesta... in nenazadnje socialo. Brez kapitalističnih prascev ni delovnih mest, niti sociale.
Skratka brez kapitalistov bi ljudje se kar ziveli v jamah, nihce ne bi pomislil na gradnjo hise, pridelavo poljscin, kajsele prevoznih sredstev od konjskega hrbta pa do ferrarija...

Huh se dobro da so prisli teli kapitalisti in nas naucili, da imamo potrebe... jao republican, vcasih se prav vprasam a mas iq 85 ali pac z dolgcajta tako plitko trolas?

Pa sem mislil da si ti tudi v socializmu zivel, ko so bili vsi kapitalisti partijsko drzavni... pa so bla delovna mesta in sociala... na takratnem nivoju pac. Zdaj pa vidim da tebe takrat se ni bilo... najbrz si kak robot, iz cipovja sestavljen in sprogramiran za vedno iste mantre:

www.bullshitgenerator.com
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713752] 24.05.18 14:38 · odgovor na: anon-207617 (#2713749)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 24.05.2018 14:40
Ne samo, da ni preveč inteligenten, tudi manire ga jebejo. Ko mu zmanjka mantre, postane nesramen in prešalta na osebne diskreditacije in diskvalifikacije. Tako, kot to počne njegovo božanstvo. In potem te da na ignore, da ti ne vidiš, kako on še naprej serje po tebi, dokler se ne odlogiraš. To pa je pizdun.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2713756] 24.05.18 14:50 · odgovor na: robi2107 (#2713752)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-207617 24.05.2018 14:53
[robi2107]
Ne samo, da ni preveč inteligenten, tudi manire ga jebejo. Ko mu zmanjka mantre, postane nesramen in prešalta na osebne diskreditacije in diskvalifikacije. Tako, kot to počne njegovo božanstvo. In potem te da na ignore, da ti ne vidiš, kako on še naprej serje po tebi, dokler se ne odlogiraš. To pa je pizdun.
Sploh ne gre za to. Problem je, da nima potrpljenja in angleske oholosti.

Ko zacnete levosucniki vlect ven razne svede in zapite fince, ne zmore potrpljenja da bi vam pokazal primeljiv razvoj kapitalisticno prijaznih in neprijaznih bantustanov vzhodno od nemcije (kjer je vec kot evidentno, da odprtost do kapitala koristi blaginji), ampak si raje nadene bojni oklep in lajna svoje v prazen eter.

Skratka, spusti se na nivo recikliranih levosucnikov in njihovih brezumnih svedskih primerov, ker pac ima balkanski temperament in mu je debata bolj bojno polje kjer se merimo v ponavljanju trdnosti nase vere, kot pa polje ucenja novih stvari in sirsega razumevanja.

Jaz vas raje dresiram z ignorom in ponovno pripustitvijo, pa obcasno z neodgovarjanjem sploh na levosucne teorije poboljsevanja slovencev. Visoko lahko drzis le lasten standard, ne pa standarda drugih forumasev.

Zdaj se bo vsaj en javil, ki sem ga pozabil dati nazaj na ignore... it happens all the time.

P.S.: svetovnonazorsko pa sem katoliski komunist, ljubitelj saha, fuzbala in nizanja age of sexual consent, ali kako bi to korektno zavil. Po poklicu pa migrant :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2713757] 24.05.18 14:51
Odgovori   +    1
Gospoda forumsko kolegialno-nasprotniška, malo spodobnosti prosim. Na pogrebu in sedmini, četudi samo neke politične stranke, se res ne spodobi takole zmerjati.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2713758] 24.05.18 14:57 · odgovor na: pobalin (#2713757)
Odgovori   +    2
[pobalin]
Gospoda forumsko kolegialno-nasprotniška, malo spodobnosti prosim. Na pogrebu in sedmini, četudi samo neke politične stranke, se res ne spodobi takole zmerjati.
Izkusenosti vasega pobalinstva se ne spodobi, da bi to levitev in vecno vracanje enakega in reinkarnacijo in kar je se takih pojmov za naso lds, poimenovali POGREB/SEDMINA, kit da ste kak mlecnozobi vajenec za druzbenopoliticnega franklovega delavca, ki meni da bodo novi obrazi pa res novi.

Tako da bomo se naprej udrihali in zaklinjali kot na gasilski veselici.
siap sporočil: 2.195
[#2713770] 24.05.18 15:30 · odgovor na: anon-207617 (#2713758)
Odgovori   +    2
i momci slovenačke privrede
Biznis 21.05.2018. 20:22h

Sprema ti se hapšenje. Tim rečima stari prijatelj, etabliran u slovenačkoj poslovnoj zajednici i čest gost Beograda, upozorio je još sredinom prošle godine vlasnika MK grupe Miodraga Kostića da se može destii da ga Slovenci - uhapse.



Da se nije radilo samo o prijateljskom "dramljenju" bez osnova, Kostić se brzo uverio. Nekoliko puta na auto-putu su ga presretali pripadnici slovenačke bezbednosne službe i propitivali za razloge boravka u Sloveniji, piše Miša Brkić u svoj autorskom tekstu za Nedeljnik koji prenosimo u celosti.



Na moje pitanje "zašto bi Slovenci hapsili Kostića", prijatelj koji ga je upozorio rekao mi je da "oni ne vole tajkune". Na moje novo pitanje "kosu oni", dobio sam odgovor - "levi, crveni, komunisti".



"Oni su preživeli tranziciju, prepustili su Janši i Bavčaru da osamostale Sloveniju, onda su prvo poslali Janšu u zatvor a sada i Bavčara, reorganizovali su se na alternativnoj platformi i suštinski preuzeli vlast. Oni danas vladaju Slovenijom iz senke. To možda nije srećna opcija, ali ona je još gora", rekao mi je pomenuti čovek, koji je zadovoljio i moju dodatnu radoznalost: "Druga je crna opcija, Opus dei. Nemaš pojma koliko su oni opasni i jaki kod nas. Ali stari/novi komunisti su organizovaniji."



Pre nekoliko godina digla se kuka i motika protiv prodaje državnog udela u Merkatoru hrvatskom biznismenu Ivici Todoriću. Nekako u isto vreme združenom političko-medijskom akcijom spinovanja i provaljivanja poslovnih tajni prekinuta je namera japanske kompanije Panasonik da trgovanjem na Berzi proširi vlasništvo u Gorenju. nešto ranije s kiselim osmehom dočekana je prodaja posrnulog Fruktala srpskom biznismenu Slobodanu Radunu, a ne malo problema imao je i Veselin jevrosimović kada je svojevremeno kupovao slovenačku firmu Hermes softlab.



Najnoviji slučaj provlačenja kroz medijskog "toplog zeca" doživeli su Dragan Šolak, manjinski vlasnik srpske kompanije SBB, i većinski akcionar Junajted grupa (iza koje stoji američki fond KKR) u nameri da kupe Pro Plus, slovenačku televizijsku kompaniju u čijem su vlansištvu Pop TV i Kanal A. Šolaka inače pre pet godina nisu skidali slovenački mediji sa naslovnih strana "kao jednog od pet najbogatijih srpskih tajkuna" koj ije za 12 miliona evra od holdinga "Sava" kupio golf terene na Bledu i u Moravskim Toplicama.



Za aktuelnu vladu i pojedine ključne državne institucije (pre svega, regulatore) reklo bi se da ne deluju kao leglo protivnika stranih investitora. Primera radi, vladajuća partija SMC premijera Mira Cerara, smatra da prodaja državnih preduzeća ili preduzeća u vlasništvu paradržavnih institucija mora da se sprovede na zakonski nesporan način i u korist države i njenih građana. S druge strane slovenačka Levica ne krije animozitet prema investitorskoj ekspanziji iz Srbije s optužbama za "provincijalizaciju Slovenije."



Utisak je da animozitet prema stranom privatnom kapitalu dolazi iz mnogo ozbiljnijeg miljea, iz takozvane “duboke države" (paralelne države) čiji vladari suštinski upravljaju Slovenijom od njenog osnivanja. Nekadašnji predsednik nevladine organizacije Zbor za Repubіiku sociolog Peter Jambrek takvu državu formulisao је kao dobro koordinisanu. interno povezanu i kompatibilnu interesnu mrežu političara i privrednika. То је zapravo neformalna a sistemska hobotnica koja u čvгѕtом zagrlјајu drži slovenadču politiku i privredu. a čine je partijski i privredni “old boys” komunističke nomenklature iz vremena nekadašnje SFR Jugoslavije koje predvodi Milan Kučan i brižljivo regrutovani, našminkani japijevci leve orijentacije koji su s predumišljajem “pušteni" u institucije sistema i u njima opstaju bez obzira na to koja је politička opcija na vlasti.



To je ta takozvana tranziciona levica kојa је ldejni i praktični tvorac crvene hobotnice. Zadatak njenih članova je da upravljaju drіžavnim parama, da kontrolišu novčаne tokove u privredi, bankama i paradržavnim finansijskim institucijama i dozirano ih usmeravaju prema političkom tržištu kako bi očuvali predominantan politički uticaj interesne mreže na sva zbivanja u Sloveniji. Osmišljenu kampanju protiv tajkuna vode mlade snage te interesne mreže tranzicione levice. To su, uglavnom, orkestrirano hvaljeni menadžeri koji su celokupnu роslovnu karijeru izgradili radeći u kulisama paradržavnog ambijenta. Među njima posebno se ističu Borut Jamnik i Matej Narat.



Jamnik je moćan i uticajan - slika i prilika „young boys" tranzicionih komunista. Deo slovenačkih medija tvrdi da on nema ama baš nikakvog profesionalnog iskustva izvan javnog sektora, smatran је igračem s najvećim političko-ekonomskim uticajem i ključnim operativicem vlade u sprovođenju njenih mera.



Već 15 godina član je uprava mnogih državnih preduzeća i institucija. Svoju klijentelističku mrežu uticaja izgradio je na tri stuba slovenačke državne imovine: Каpitalska družba (KAD, Društvo za penzijsko i invalidsko Osiguranje, odnosno PIO fond), Telekom Slovenija i Slovenačko udruženje nadzornika.
Jamnikova lična moć počinje da se gradi 2001. godine kad је postao pomoćnik Јоžе Leniča, predsednika Uprave KAD, i 2003-2005. kad је bio predsednik Uprave KAD.



Uprkos mladosti, kao direktor KAD-a upravljao је ogromnim kapitaiom i indirektno kontrolisao javne investicije u skoro stotinu firmi. Istovremeno je bio dan upravnih odbora u kompanijama Krka, Luka Koper. Nova ljubljanska banka, ITU i Lesnina.



U februaru 2005. godinе odlazi u Upravu kompanije za kockanje HIT. Ali već početkom mаја 2006. godine Probanka obaveštava jav nost da joj se, kao savetnik, pridružuje Borut Jamnik, “jedan od najperspektivnijih menadžera mlade generacije u Sloveniji", koji kasnije postaje član Upravnog odbora. Ali ne zadugo. U decembru 2008. godine vraća se u KAD na mesto predsednika Upravnog odbora. Istovremeno, kao član sedi u upravnim i nadzornim odborima kompanija Modre osiguranje, Telekom Slovenija (2013- 2017), Cinkarna Celje, Krka... Sve vreme poslovne karijere Jamnik izbegava neposrednu odgovornost га rukovođenje (time i za rezultate), a istovremeno usavršava sistem nadzora i usmeravanja uprava preduzeća i banaka.



Od 2008. godine predsednik је Asocijacije supervizora (nadzornika) Slovenije čiji rad finansijski podržabvaju je (uglavnom državne) kompanije „Sava", Petrol, Triglav osiguranje, Slovenački državni holding (SDH, raspo1aže sa 10 milijardi evra državne imovine), Kompanija za upravljanje potraživanjima banaka (DUTB), Merkator, Nova kreditna banka Maribor (NKBM), HSE (Elektroprivreda), Železnice Slovenije, DARS (putarski operater)... I slovenački ali i međunarodni posmatrač primetili su da se Asocijacija supervizora koristi kao politička regrutna komisija za nagrađivanje funkcijama u privredi. Zato је još 2005. godine OECD preporučio Sloveniji da utvrdi transparentnije procedure za imenovanje supervizora i da se oni biraju na tenderima a ne u kabinetima stranačkih lidera i premijera.



Gotovo kloniranu profesionalnu karijeru Boruta Jamnika ima i Matej Narat koga su slovenački mediji nazva1i „princem levice". I Narat se ceo radni vek „muva" oko državne imovine i u poslednjih 15-20 godina pripada privrednoj nomenklaturi čiji položaj ne zavisi od promena u političkoj vlasti.



Za njega nepogrešivo važi осеnа da je tipičan proizvod sistema, lokalni brend konverzije „old boys" u ,,young boys" i pajtaškog (burazerskog) kapitalizma. Igrao је važnu ulogu od 2002. do 2009. godine kao član Upravnog odbora Nove ljubljanske banke. Ne slučajno, njegov dolazak u najveću slovenačku banku najavljen је kao „smena generacija u srcu slovenačke ekonomske elite".



Та bombastična najava predstavlja jedan od ključnih momenata slovenačke tranziciје. Narat je pre toga radio kao menadžer trezora u Faktor banci, bio je direktor marketinške agencije Studio Marketing, a na prelazu vekova preselio se u SKB banku odakle je otišao u NLB. Početkom novog veka ambiciozno je ušao u nadzorne odbore kompanija Merkator, Maksima holding i Domino Helios, a kao član Upravnog odbora NLB postaje član nadzornih odbora LHB banke, Banke Domža1e, Banke Zasavje, NLB nekretnine. LB Leasing...



Ali 2009. godine degradiran je na mesto konsultanta u NLB. Već 2010. vraća se ,,u igru" kao kandidat zа predsednika Upravnog odbora Abanke. ali сеntralna Banka Slovenija odbija da mu izda licencu zbog brljotina napravljenih dok je bio jedan od najvažnijih članova Kreditnog odbora NLB-a koji je proćerdao milione evra kreditirajući posrnula preduzeća Merkur, Pivovarna Laško i Istrabenc. Posle njegovog odlaska iz NLB slovenački poreski obveznici morali su da dоkapitalizuju tu banku s 1,5 milijardi evra.



„Kandidat je direktno bio odgovoran za loše upravljanje kreditnim rizicima i povrede propisa u ovoj oblasti”, stoji u obrazloženju Banke Slovenije za neizbor Mateja Narata u Abanci. Iako je ostao bez dozvole, nije izašao iz igre - 2010. postao je predsednik Upravnog odbora državnog finansijskog holdinga „Sava". Slovenački mediji tvrde da je u periodu njegovog rada (2011-2015) holding napravіo više od 382 miliona evra gubitka. Narat i dalje sedi u holdingu „Sava", a1i kao savetnik. Naširoko obelodanjena strateška smena generacija “u srcu slovenačke poslovne elite” poklapa se (2002-2004. godina) sa osnivanjem nevladine, nepolitičke i neprofitne organizacije Udruženja mladih menadžera (YES, Young executives society) koji su u različitim oblastima ostvarili vidljiva dostignuća do 45 godina.



YES је svoju misiju definisao kao “razvoj nove generacije odgovгоrnih poslovnih ljudi", sa željom da izgradi most između stare generacije direktora i mladih menadžera. Kao razlog osnivanja navedeno je „razočaranje kadrovskom politikom u zemlji" (objašnjenje jednog od osnivača Vlade Jančića. Člana Uprave naftne kornpanije Petrol zaduženog za finansije). I zaista, YES je okupio elitu zlatne slovenačke menadžerske mladeži: generalni direktor Merkatora Žiga Debeljak, generalni direktor Petrola Marko Križanovski, direktor KAD Borut Jamnik, direktor Adrija ervejza Tadej Tufek, dlrektor Triglav osiguranja Andrej Kocić, član Upravnog odbora Triglava Matej Narat... Ključni projekat Udruženja је YES Junlor, obrпzovni program za mlade osobe sa visokim razvojnim poten cijalom za buduće lidere.



Za poznavaoce slovenačke politčke scene nije bilo dileme u osnivanje asocijacije YES umešali su prste bivšі komunistički političari i direktori, formalno okupljeni (s početka 2004. godine) oko nevladine organizacije Forum 21 čiji je tvorac i jedan od osnivača Mi1an Kučan, bivši lider slovenačkih komunista u SFRJ i prvi predsednik nezavisne Slovenije. Ta simbioza nije ni skrivana od javnosti. Janezu Zemljariću, bivšem visokom zvaničniku komunističke nomenklature, godilo je da se .,ruku pod ruku" pojavi na jednom predizbornom skupu s Žigom Debeljakom, mladom menadžerskom zvezdom koja je već vodila Merkator.

Među osnivačima Foruma su Zoran Janković, Bruno Korelić, Herman Kigelnik, Srečko Meh, Miloš Kovačić... Forumom su. Između ostalih. upravijali Slavko Pregl, Božo Kovač (bivši direktor Borbe), Jaro Berce. Miha Ribarič, Zvone Dragan (zamenik jugoslovenskog premijera 1982-1984), Saša Goldman...

Ubrzo је i slovenačkoj javnosti postala „opšte mesto" teza da je Forum 21 zapravo ekonomski outfіt slovenačke političke levice. Po osnivanju Foruma
mediji su primetili da je sedam (od 30 direktora) iz Upravnog odbora Privredne komore Slovenije upisano u Forum 21: Zoran Jankovic (Merkator), Roman Glaser (Perutnina Ptuj), Romana Pajenk (Probanka), Bine Kordež (Мегkur) Tone Turnіek (Pivovarna Laško), Edvard Svetlik (Hidria) i Miloš Kovačić (Krka). Od privrednika. među članovima F21 su i osnivač Merkatora Miran Goslar, Janez Lotrič iz Petrola. Bruno Korelić iz Luke Koper, Herman Rigelnik iz Autokomerca, Janez Škrabec iz Rika, Črt Mesarić iz NKBM. Sandi Češko iz Studija Moderna, Stojan Petrič iz Kolektora...



U F21 bili su direktori slovenačkih preduzeća koja imaju najveći promet i prave najveći profit: Lotrič - Petrol, Janković- Merkator i Kordež - Merkur, kovačić Krka. Od pedeset najvećih preduzeća ро dobiti, u desetak firmi su članovi F21 bili ili direktori ili članovi upravnih nadzornih odhora. Članovi F21 kontrolisali su preko upravnog ili nadzornog odbora poslovanje Nove kreditne banke Maribor. Celjske banke i Koparske banke. Samo na osnovu ovih činjenica može se zaključiti kakav uticaj ima F21 na rad i poslovanje najvećih slovenačkih kompanija i banaka.



Nije nezanimljlv detalj da se osnivanje F21 podudara s ekonomskim procvatom Slovenije (2003-2005). Snaga Foruma naročito se uvećala (u to vreme sveopštim) trgovanjem državnim akcijama u slovenačkim preduzećima. А državne akcije bile su pohranjene u državnim fondovima KAD i SOD (Slovenska odškodninska družba, udnosno Fond za restituciju). Ko je u to vreme kontrolisao fondove KAD i SOD, imao је u rukama ogruman državni novac i mogućnost uticaја (kome pгodati državne akcije) na burazersku privatizaciju preduzeća i banaka. Podsećanja radi, Borut Jamnik je u to vreme predsednik Uprave KAD i član udruženja YES.



Da se uticaj slovenačke tranzicione levice i njene crvene hobotnice nije završio u prvoj deceniji novog veka роkazuje i slučaj iz 2015. godine kada su predlagani suvervizori za Slovenački državпi holding (SDH). instituciju u kojoj se ,vrti desetak milijardi evra državnog novca. Таdašnji ministar finansija Dušan Mramor detaljno је pred stavio proceduru za izbor kandidata, naglašavajući da je to „izbor koji obećava".



Međutim, Socijaldemokrati (SDS) Janeza Janše smatrali su daje selekcija kandidata obavljena pod uticajem dobro poznatog trougla: Udruženje YES, IEDC (Bledska poslovла škola, direktorka Danica Purg) i Forum 21. “То је karakterističan sistem rada Foruma 21, delovanje iz političke pozadine", ocenio је Jože Tanko iz SDS.


Ni tri godine kasnije ništa se nije promenilo. SDH je i dalje poligon na kome se bilduju mišići crvene hobotnice.



lako formalno samo s funkcijom “član Nadzornog odbora Krke" od 2017. Godine, Jamnik је i dalje veoma aktivan iza kulisa. Najnoviji primer je „afera Brodnjak" koju su lansirali mediji u kojima Jamnik јоš ima značajnu kontrolu. Naime, predsednik Uprave Nove ljubljanske banke Blaž Brodnjak žestoko је optužen da je zabio nož u leđa sopstvenoj državi, jer је propustio priliku da povodom aktuelnog slučaja Agrokor susednu Hrvatsku pritera uza zid zbog njenih ranijih tužbi protiv NLB-a.



Navodno је politički vrh u Ljubljanl odlučio da се spasavanje Agrokora (najvećeg vlasnika Merkatora) podići na međudržavni nivo kako bi Slovenija imala u rukama značajan adut da pritiska i ucenjuje Hrvatsku u rešavanju tužbi, odnosno presuda, sa kojlma Zagreb već nekoliko meseci „sedi na grbači" NLB-u.



Mediji optužuju Brodnjaka da je na brzinu sahranio planove slovenačke politike. A ,,polіtіka је bila da NLB, kao jedna od ključnih banaka-poverilaca Merkatora, na sugestiјu Ministarstva flnansija i Slovenačkog državnog holdinga (SDH) ne da saglasnost za promenu vlasništva Merkatora posle sloma Agrokora, dok se prethodno ne reši pitanje hrvatskih presuda za staru deviznu štednju u NLB--u. Time bi Merkator u formalno-pravnom smislu postao firma van sistema Agrokora.



Ispostavilo se, međutim, da je sugestija Ministarstva čista iz.mišljotina. Uprava NLB-a dala je saglasnost za promenu v1asništva Merkatora i time spreči da Merkator bude prepušten mešetaru iz “duboke države” koji bi kompaniju kao (ponovno) državno vlasništvo preprodao, ali u v1astitom aranzmanu.


Vsisoisti,nda??,pa svizec tudi zavije čokolado za Robija.press
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713771] 24.05.18 15:37 · odgovor na: anon-207617 (#2713756)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 24.05.2018 15:43
[NemirniTujec]
Ko zacnete levosucniki vlect ven razne svede in zapite fince, ne zmore potrpljenja da bi vam pokazal primeljiv razvoj kapitalisticno prijaznih in neprijaznih bantustanov vzhodno od nemcije (kjer je vec kot evidentno, da odprtost do kapitala koristi blaginji), ampak si raje nadene bojni oklep in lajna svoje v prazen eter.
Ne vem, odkod tebi ideja, da mi pripisuješ nekakšno levosučništvo. Sam oblastnikov ne delim na leve in desne temveč govorim samo o oblastnikih, ki so zame vsi isti. Vsaj pri nas je tako, če se mene vpraša. Moj začetni komentar na to temo govori o pokvarjenih oblastniških klikah vseh barv, ki si skupaj s raznimi pajdaškimi navezami delijo državni denar in se nam režijo. Pravna država je problem, če hočeš. Ampak potem se najdejo lobotomiziranci, ki za vsako ceno branijo svoje in pljuvajo po "tvojih", pri čemer te avtomatično postavijo na nasprotno stran samo zato, ker ne slaviš njihovih. Ne vidijo pa tega, da sam udrihaš po vseh. Zaslepljeni verniki, pač. Da sem v odgovor renamu navedel Švede in Fince pa ni čisto nič narobe. Kot primer so čisto ustrezni, ker imajo višje stopnje podjetniškega davka kot mi, pa jim ekonomija boljše laufa. Ne vem, zakaj bi se moral primerjat z raznimi Poljaki in ne vem katerimi vzhodnjaki še. Njihove plače si poglej. Poljska povprečna plača januarja 2018 je znašala 1.079,60 EUR bruto, švedska pa 2.465 EUR neto. S kom bi se ti raje primerjal?
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713772] 24.05.18 15:47 · odgovor na: siap (#2713770)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 24.05.2018 15:50
[siap]
Vsisoisti,nda??,pa svizec tudi zavije čokolado za Robija.press
Brez skrbi, da ja. So "republikanci" lepo pokazali, da niso čisto nič drugačni od onih drugih v tistih nekaj letih, ko so bili na ablasti. nivažnodajepismenvažnodajenaš.press
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2713775] 24.05.18 16:10 · odgovor na: robi2107 (#2713771)
Odgovori   +    3
[robi2107]
> [NemirniTujec]
> Ko zacnete levosucniki vlect ven razne svede in zapite fince, ne zmore potrpljenja da bi vam pokazal primeljiv razvoj kapitalisticno prijaznih in neprijaznih bantustanov vzhodno od nemcije (kjer je vec kot evidentno, da odprtost do kapitala koristi blaginji), ampak si raje nadene bojni oklep in lajna svoje v prazen eter.

Ne vem, odkod tebi ideja, da mi pripisuješ nekakšno levosučništvo. Sam oblastnikov ne delim na leve in desne temveč govorim samo o oblastnikih, ki so zame vsi isti. Vsaj pri nas je tako, če se mene vpraša. Moj začetni komentar na to temo govori o pokvarjenih oblastniških klikah vseh barv, ki si skupaj s raznimi pajdaškimi navezami delijo državni denar in se nam režijo. Pravna država je problem, če hočeš. Ampak potem se najdejo lobotomiziranci, ki za vsako ceno branijo svoje in pljuvajo po "tvojih", pri čemer te avtomatično postavijo na nasprotno stran samo zato, ker ne slaviš njihovih. Ne vidijo pa tega, da sam udrihaš po vseh. Zaslepljeni verniki, pač. Da sem v odgovor renamu navedel Švede in Fince pa ni čisto nič narobe. Kot primer so čisto ustrezni, ker imajo višje stopnje podjetniškega davka kot mi, pa jim ekonomija boljše laufa. Ne vem, zakaj bi se moral primerjat z raznimi Poljaki in ne vem katerimi vzhodnjaki še. Njihove plače si poglej. Poljska povprečna plača januarja 2018 je znašala 1.079,60 EUR bruto, švedska pa 2.465 EUR neto. S kom bi se ti raje primerjal?
Glede na tvojo pismenost ne verjamem, da si nesposoben dojeti neprimerljivosti skandinavije in juznoslovanskih plemen v podjetnistvu in ekonomskem razvoju. Torej je tvoje iskanje takih primerov lahko zgolj cherrypicking za svete forumske vojne. Cesar se bom tokrat vzdrzal, tako da uzivaj se naprej v iskanju svedske poti za slovenijo :-)

Jaz menim da slovenski ekonomski napredek lahko pospesi zgolj aneksacija s strani avstrije. Ampak prav aneksacija, ker dokler smo nemska kolonija upravljana skozi Bruselj, se jim splaca zgolj izcrpavanje, ne pa razvoj.

Dokler se bomo upravljali sami, bo pa napredek v dosedanjem tempu. Nikakor ne nicen, niti priblizno pa ne bomo nikoli niti blizu svedske druzbe... Celo vzhodni nemci so se vedno cefurji v primerjavi z zahodnimi (po dohodkih, po znanju, po kulturnih in ddlovnih navadah), ne pa da bi se slovenci poSvedili, lol :-)
robi2107 sporočil: 4.272
[#2713789] 24.05.18 16:57 · odgovor na: anon-207617 (#2713775)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Jaz menim da slovenski ekonomski napredek lahko pospesi zgolj aneksacija s strani avstrije. Ampak prav aneksacija, ker dokler smo nemska kolonija upravljana skozi Bruselj, se jim splaca zgolj izcrpavanje, ne pa razvoj.

Dokler se bomo upravljali sami, bo pa napredek v dosedanjem tempu. Nikakor ne nicen, niti priblizno pa ne bomo nikoli niti blizu svedske druzbe... Celo vzhodni nemci so se vedno cefurji v primerjavi z zahodnimi (po dohodkih, po znanju, po kulturnih in ddlovnih navadah), ne pa da bi se slovenci poSvedili, lol :-)
S tem se pa strinjam. S pripombo, da se moramo znebiti tudi domačega političnega razreda in upravljanje države prepustiti njihovemu. In to v čisto vsem, tudi v tem, kdo bo šel kdaj na sekret, ker bo v nasprotnem primeru tisti, ki o tem odloča (domači odločevalec), takoj svojim zrihtal, da se bodo lahko vrivali po mili volji, ostali pa bodo prišli na vrsto ad kalendas Graecas. Ali pa bodo za sekret začeli pobirati pristojbine, ki se bodo stekale v njihove žepe. To je pač usoda države z 2 milijonoma prebivalcev, kjer ima vsak svojega tasta, zeta, svaka...., in vsi poznajo vse, druži pa jih balkanska kultura. Jebiga, nismo mi Luxemburg.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2713790] 24.05.18 17:10 · odgovor na: (#2713787)
Odgovori   +    1
[republican]
Kje je zdaj tvoje potrpljenje in angleška oholost? ;)
Treniram treniram... tezko se je odrect balkanskim navadam tle "na svobodi".

Ampak je res skoda da ti tako rad vracas fire with fire, ker najbrz tudi sam razumes, da svet ne stoji glih zarad kapitalizma ampak prej obratno, in da taka debata nima haska.
macon sporočil: 12.861
[#2713798] 24.05.18 17:49 · odgovor na: robi2107 (#2713458)
Odgovori   +    1
[robi2107]
> [republican]
> Očitno ti še vedno ni jasno, da se vsaka oblast povampiri, če ostane predolgo na oblasti. Zato se morajo stranke na oblasti pač menjati. Če že volilcev ne moremo zamenjati ;)

25 let so in eni in drugi intenzivno uničevali in ropali to državo. Od njihove rotacije pa ni bilo nobene koristi. Kaj pa je naredil "ta desni" Janez, ko je po dolgih letih spet prišel na ablast? Pometal s položajev tiste druge in nastavil svoj kader po že omenjenem načelu "ni važno...." pa nekaj je pod mizo barantal z Mečkatorjem, Delom in patrijami. Očitno ti še vedno ni jasno, da od tega ni nobene koristi, ker je sistem naravnan tako, da se nič ne spremeni. Če bi demokracija kaj resnega spremenila, bi jo ukinili.
Vsak dan, ko se vsedeš v avto, se mu zahvali za vinjeto in ker je ukinil Bandljevo nalepko. Podjetniki se mu lahko zahvalijo, ker je odpravil davek na izplačane plače. Bilo je še par zadev za nas slehernike, levi pa so nam v daljšem času dali točno NIČ, zato pa toliko več jemali.
macon sporočil: 12.861
[#2713799] 24.05.18 17:51 · odgovor na: robi2107 (#2713703)
Odgovori   +    1
[robi2107]
> [rename]
> 10% od 100 in 20% od 10 sem izbral naključno in zgolj z namenom "obrazložitve" koncepta, oziroma stališča, da manjša davčna stopnja prinaša večji izplen, kot višja.
> Če se ti s tem ne strinjaš, pa tudi prav.

Saj ravno v tem je težava. Gre le za koncept brez praktične uporabne vrednosti. Se pa strinjam s tem, da bo država pri 100% stopnji DDPO pobrala točno 0,00 eur podjetniškega davka. Tako kot pri 0%. Vse ostalo vmes pa je metafizika.
Vse ostalo vmes je pa Lafferjeva krivulja. Ekonomisti naj povedo, kje na njej smo trenutno. Bral sem že, da v področju padanja prihodkov države.
macon sporočil: 12.861
[#2713800] 24.05.18 17:52 · odgovor na: FIN-466864 (#2713706)
Odgovori   +    6
[FIN-466864]
> [republican]
> Zanimivo... meni se zdijo vse stranke preveč leve (kar je logično, ker je pač večina slovenskih volilcev levosučnih... vključno s tabo), tebi pa preveč desne, oziroma neoliberalne.
>
> Da razjasniva... desne stranke so zame tiste, ki zastopajo interese kapitalistov, leve pa interese prisesanih na državne jasli. In ker je v Sloveniji več prisesanih na državne jasli, kot kapitalistov, je logično, da je tudi več strank, ki zastopajo interese prisesanih na državne jasli.

imam dva "nagradna" vprašanja.....?????
KLIMA PETEK poznaš.....prisesan na državne jasli od 04-08
in novejša 500€ za "vse" upokojence "božičnice"...WTF
pa ne se jeziti zaradi sarkastičnih vprašanj...
tako da vse to kar si zgoraj zapisal lahko demantiram z samo "dvemi" vprašanji...

Lp
SDS so socialdemokrati s priveski narodnjaškega kulturnega desničarstva. Ekonomske desnice nimamo.
macon sporočil: 12.861
[#2713801] 24.05.18 17:54 · odgovor na: robi2107 (#2713715)
Odgovori   +    4
[robi2107]
> [rename]
> Klima Petek je pljunek v morju v primerjavi s 25 letnim ropanjem, ki so ga sistematično izvajali rdeči vampirji.

Tole mi pa smrdi po črno revolucionarni logiki z začetka '90-ih let v stilu "vi ste kradli 45 let, zdaj smo pa mi na vrsti".
Ne morejo biti, ker so levi štartali s pokolom, vzporedno državo Udbo in ker kontrolirajo vse podsisteme.

Janši sploh ne želim sestavljanja vlade, naj levi kradejo in lomastijo še naprej. Ko vam bo zakrulilo v želodcu, boste tudi pametnejši.
pobalin sporočil: 14.456
[#2713804] 24.05.18 18:04 · odgovor na: anon-207617 (#2713758)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Izkusenosti vasega pobalinstva se ne spodobi, da bi to levitev in vecno vracanje enakega in reinkarnacijo in kar je se takih pojmov za naso lds, poimenovali POGREB/SEDMINA, kit da ste kak mlecnozobi vajenec za druzbenopoliticnega franklovega delavca, ki meni da bodo novi obrazi pa res novi.
V pomanjkanju časa za poglabljanje v te zadeve sem opravil naslednji znanstveni manever,
www.google.com/searc...ncarnation
ki mi je dal sklepati, da imajo budisti svoje pogrebne običaje, s katerimi dušo pospremijo na pot reinkarnacije. Moji pobalinski površnosti je tako zadoščeno, vi pa z otoško togo zgornjo ustnico le nadaljujte ta kup zmešnjav, kakor vam drago.
macon sporočil: 12.861
[#2713806] 24.05.18 18:06 · odgovor na: robi2107 (#2713608)
Odgovori   +    4
[robi2107]
Nima se sploh smisla s tabo prerekat, ker samo trajbaš eno in isto sranje, argumentov pa ne bereš. Konkretno ti navedem zvišanja davkov in celo citiram člene predpisov, ti pa meni ene buče prodajaš. Fak of. Btw, meni ta država enega centa ne daje, jaz sem pa njej zmetal že kup denarja. Ne ti meni o jaslicah. Pa tudi penzionisti, ki ti grejo očitno zelo na jetra, niso nobeni prisesanci. To je folk,ki je tej kurčevi državi 40 let plačeval od svoje plače, zdaj pa dobivajo 300 eur penzije. A maš ti sploh kej mozga v glavi ko klatiš takšme bedarije??? To je od mene vse, kar ti mam za povedat, na nadaljna tvoja sranja se pa sploh ne bom več odzival, ker se to zguba cajta.
Panzionisti so gospoda, ki je v povprečju dala tej državi okoli 30-32 let, za penzije so takrat plačevali "peanuts", dobili Jazbinškovo darilo odkupa družbenih stanovanj za 15% vrednosti, na koncu socializma pa stanovanjske in gradbene kredite s fiksno obrestno mero odplačali s par bankovci iz denarnice. Povprečne penzije imajo 600 EUR, vseh 200.000 rosnih petdesetletnikov, ki so jih v devetdesetih predčasno upokojili, pa je v penziji dlje od dveh desetletij ter prejema v Eurih višje penzije kot so kdajkoli imeli plačo v markah (DEM).

Tako, da mi prosim prizanesi s svojo lažnivo mudologijo, oba moja starša sta bila taka rosna upokojenca.

Strani: 1 2 3 4 5