Strani: 1 2 3 4 5

anon-457526 sporočil: 74
[#2713569] 23.05.18 21:32 · odgovor na: anon-447527 (#2713554)
Odgovori   +    4
[katarinaulcnik]
Sodba v zadevi C-186/16


Če finančna institucija podeli posojilo, izraženo v tuji valuti, mora posojilojemalcem posredovati informacije, ki morajo zadostovati za sprejetje poučenih in preudarnih odločitev

Tako mora prodajalec ali ponudnik potrošniku posredovati vse upoštevne informacije, ki morajo temu omogočati oceno ekonomskih vplivov pogoja na njegove finančne obveznosti
Nič novega. ( ? ) Zame ste krivi tako najemo=malci, ker ste bili prenaivni ... ne glede na informacije, ki so vam jih takrat posredovale banke, kot tudi nekatere banke, ki so to agresivno ponujale. Niso bli pa vsi bančni uslužbenci taki prasci, nekateri so celo odsvetovali tak kredit.

Jest nobenmu ne zaupam, niti svoji riti ne,
vse okol mene je hinavstvo, vse kar leze in kar gre. (+ežaKi - smo bedaki)
anon-334127 sporočil: 37
[#2713577] 23.05.18 22:11 · odgovor na: lea1 (#2713022)
Odgovori   +    0
[lea1]
Tožite se na točki, ali so vas banke primerno seznanile s tveganji.
Ne razumem kako lahko kdorkoli gre na banko po kredit in se obnaša, kot da gre v trgovino po žemljico. Ne, pri žemljici premisliš, je dobra pšenična, ržena, polnozrnata, z otrobi ali koruzna? Ali je boljše, da kupim jabolko?
Kako pa vi veste, da smo šli tako, kot po žemljico? Ne bodite žaljivi. Šli smo najbolj odgovorno, kot gre. Verjamem, da niste vzeli tega kredita, zato ne vem, kako si drznete soditi o podrobnostih.
Pri kreditih je že osnovno tveganje, da predvidevaš določene denarne prilive za npr. deset let vnaprej.
Banka ni socialna ustanova, temveč je gospodarska družba. Njej je v končni fazi nepomembno, če se ti zakalkuliraš, ampak v postopku pridobivanja ponudb moraš ti, če ti je mar, preveriti tudi rizičnost ponudbe. V prvi vrsti je to tvoja odgovornost. Ne napram družbi, odgovarjaš sebi in svoji družini.
Vse sem predvidevala. Moji prilivi so 100% zanesljivi in niti trohico manjši. Le da so mi na banki zamolčali, kako drastična sprememba tečaja se mi lahko zgodi. Ne samo to, zavestno so mi zamolčali vsa njim znana tveganja, ki mi jih po navodilih, ki jih je dala BS, ne bi smeli. Torej so zavestno prikrivali informacije o produktu, sicer ga ne bi uspešno plasirali na trg. Kako naj se potem bolj odgovorno in preudarno odločim, če ne poznam vseh dejstev? Tveganje je predstavljalo že tisto majhno nihanje, ki so ga »prodajali«, a se mi je zdelo sprejemljivo. Nisem ravno čisti idiot, kot mi želite povedati. In do družine vsaj toliko odgovorna, kot vi, ki si jemljete pravico žaliti še najbolj intimna področja življenja.
Nekaj let nazaj so se po TV vrstili prispevki ljudi, ki so vzeli hipotekarne kredite pri avstrijski banki. Tudi oni so se zakalkulirali, oni so ostali brez vsega. Ker je šlo za tuje banke in torej za tuje pravne organe (vendar v EU), naša politika ni niti razmišljala o vmešavanju v postopke, pač, ljudje dragi, to je kapitalizem, kaj čmo.
Tudi chf krediti so hipotekarni, nič zato. Pri nas ne gre za to, da smo se zakalkulirali, gre za to, da so nam finančni produkt, ki ga ne bi smeli poimenovati kredit, (verjamem da) namerno izkrivljeno predstavili. In če kar tako sprejemate ta današnji turbo kapitalizem kot nekaj samoumevnega, ste res ovca. Pardon izrazu, a ste tudi vi dovolj žaljivi, da si ga lahko privoščim. Raje se pridružite tistim, ki na prvo mesto postavljamo človekovo dostojanstvo in človekove pravice, ki so tudi pravice potrošnika. In ne mi zdaj, da tako pač je. Ker ni treba, da je. No, enemu majhnemu delu ljudstva to seveda paše.
Pa če kljub vsemu temu še vztrajaš in sprejmeš tveganje, je bilo v prejšnjih razpravah na to temo že večkrat omenjeno, da ljudje SO podpisali izjavo, da so seznanjeni z tveganji. To, da so v tistem trenutku razmišljali le o denarju in ne o možnih težavah, ni krivda bank, pa čeprav je verjetno kakšen uslužbenec zelo vneto navijal za kredit. On je od vsakega sklenjenega kredita dobil neko malenkost stimulacije. Jasno, on je prodajnik.
Prodajaš lahko tudi kvalitetne in neoporečne produkte, brez fige v žepu, pa si na dolgi rok uspešnejši. Še čakamo, da se par ljudi opogumi (resno zbirajo pogum) in bo pripravljenih pričati tudi o tem, da so imeli za takšno interpretacijo produkta navodila nadrejenih. Tudi sami so jim nasedli. Ker tudi njim niso posredovali informacij, ki so jih banke imele. Seveda so zanje vedeli le vodilni. Tisti na šalterjih so na isti ladji kot mi, samo kje si pa upajo pričat nam v korist, če hočejo obdržati službe … Zato lažejo. Preverjeno. Večkrat. Mojemu možu so celo ponaredili podpis na tej slavni izjavi o seznanjenosti s tveganjem, by the way.
Odrasla, opravilno sposobna oseba pri sklepanju poslov s finančnim učinkom mora poznati vsaj osnove finančnega poslovanja, sicer naj si najame strokovnjaka za to. Drago? Na koncu verjetno ne, glede na to, da so napake pogosto dražje.
Draga gospa, moj svetovalec je bil prijatelj in vodja poslovalnice, ki sem mu seveda zaupala. Ni bil dovolj visoko, da bi imel informacije, do katerih smo se v ZF dokopali šele v zadnjih letih trdega dela, in je bil torej po vaših merilih opravilno nesposoben za to delo. Kako bi naj jaz posumila, da bo šlo tako zelo narobe? In si mogoče v svoji vzvišenosti zmorete predstavljati, kako je nekomu, ki je zaradi krize izgubil službo in se mu je hkrati kreditna situacija tako spremenila? No, zato rabiš pač nekaj empatije.
In verjemite, v ZF delamo srčni, trmasti in inteligentni ljudje. Kljub temu, da je vaše mnenje drugačno in nas žalite na vsakem koraku. In nihče od teh, ki jih poznam, ni bogat. Smo pa takšni, ki mislimo s svojo glavo in družbenih anomalij ne sprejemamo kot samoumevnih, ampak se trudimo za pravičnejšo družbo. In ne bomo odnehali. Morda vam bo nekega dne žal, da tako udrihate. Čas bo pokazal svoje.
anon-334127 sporočil: 37
[#2713580] 23.05.18 22:21 · odgovor na: najobj (#2713349)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [publicpost2000]
> Kreditojemalec ni dolžan niti od njega ni pričakovat, da bo kontorliral usyreznost, zakonitost, poštenost produktov, ki jih banke tržijo. In da POŠTENJE je to kar banke zapisujejo v svoje kodekse, kot osnovo za poslovanje. ZAUPANJE IN POŠTENJE. Unicrado, Kradiko, sparprase in še ena avstrijska so pa vse vedele že 2003 in po korporativnem pravu velja, da kar ve mati vedo tudi hčerinska podjetja. Te banke so lagale in zavajale z reklamami, propagando celo v teh super duper financah lahko najdete oh in ah izjave recimo vodstva kradiko banke kako bi se tudi on v CHF zadolžil... Finance pač pišejo po nareku financ....

... ja, ker kupec v trgovini sploh ne rabi pogledat, kaj mu prijazni trgovec natovori v prtljažnik avtomobila, ampak robo samo plača in odpelje, ko pa se čez nekaj časa spomni, da mu tista roba več ne paše, jo lepo pripelje nazaj in od trgovca zahteva svoj denar ... pizda, pa s katerega planeta ste vi padli ...
A si morda kdaj slišal za "skrito napako"? To bi bila najboljša prispodoba za sranje, ki so ga skrili v ta produkt. Navzven lep in primerno pečen, znotraj plesniv. Samo dokler ga ne prerežeš, pač ne veš. Ker svojo robo smo dobro pogledali, verjemi. Morda ne čisto vsi, večina pa z vso potrebno skrbnostjo.
P.S.: frankarji imate srečo, da je med vami očitno kar nekaj podobno pametnih sodnic in sodnikov, ki bodo za sebe in svoje sorodstvo presodili, da bomo vaše gemblanje z na začetku ugodnimi krediti v CHF plačali vsi davkoplačevalci oziroma da jih bomo z dražjimi bančnimi storitvami plačali vsi komitenti bank ... alzo, ko na totem forumu berem vaše hinavsko sprenevedanje brez najmanjšega priznanja lastne odgovornosti za vaše sedanje težave, do vas nimam nobenega sočutja, ampak se mi iz dneva v dan vedno bolj gnusite ...
Edina sreča nas "frankarjev" je v tem, da še vedno zmoremo pogoltniki ta vaš drek, ki ga mečete po forumih, ne da bi prebrali eno samo dejstvo, ki ga navajamo mi in ki jih navaja sodba EU sodišča (če smo že mi takšni kreteni). In da ne bomo odnehali z bojem za pravičnejšo in bolj etično družbo. Pika.
anon-457526 sporočil: 74
[#2713585] 23.05.18 23:39 · odgovor na: anon-334127 (#2713577)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-457526 23.05.2018 23:53
Mojemu možu so celo ponaredili podpis na tej slavni izjavi o seznanjenosti s tveganjem, by the way.
Če je to res potrebujete poleg odvetnika še grafologa ( PRIMER REŠEN kot za šalo)
Draga gospa, moj svetovalec je bil prijatelj in vodja poslovalnice, ki sem mu seveda zaupala. Ni bil dovolj visoko, da bi imel informacije, do katerih smo se v ZF dokopali šele v zadnjih letih trdega dela, in je bil torej po vaših merilih opravilno nesposoben za to delo. Kako bi naj jaz posumila, da bo šlo tako zelo narobe?
Krasen prijatelj - očitno je bančničarski PUSSY, al pa opravilno nesposoben, če je to svetoval. (a ON je po vašem NEDOLŽeN, ker je PREnizko NA položaju ? Kahj pa če bi bil vaš prijatelj po vaših merilih šef banke in zelo VISOKO na položaju ali pa celo najvišje in bi svetoval isTo ? Bi se moral sedaj zaradi spodrslJAJ@ upokoji+i ?)
In si mogoče v svoji vzvišenosti zmorete predstavljati, kako je nekomu, ki je zaradi krize izgubil službo in se mu je hkrati kreditna situacija tako spremenila? No, zato rabiš pač nekaj empatije.
In verjemite, v ZF delamo srčni, trmasti in inteligentni ljudje. Kljub temu, da je vaše mnenje drugačno in nas žalite na vsakem koraku. In nihče od teh, ki jih poznam, ni bogat.
Smo pa takšni, ki mislimo s svojo glavo in družbenih anomalij ne sprejemamo kot samoumevnih, ampak se trudimo za pravičnejšo družbo. In ne bomo odnehali. Morda vam bo nekega dne žal, da tako udrihate. Čas bo pokazal svoje.
Me Weseli da ste začeli misliti. (s svojo glavo)
anon-457526 sporočil: 74
[#2713586] 24.05.18 00:05 · odgovor na: anon-334127 (#2713580)
Odgovori   +    3
A si morda kdaj slišal za "skrito napako"? To bi bila najboljša prispodoba za sranje, ki so ga skrili v ta produkt. Navzven lep in primerno pečen, znotraj plesniv. Samo dokler ga ne prerežeš, pač ne veš. Ker svojo robo smo dobro pogledali, verjemi. Morda ne čisto vsi, večina pa z vso potrebno skrbnostjo.
A si kdaj slišala za napovedovanje prihodnosti tečajev - npr. €/CHF
Edina sreča nas "frankarjev" je v tem, da še vedno zmoremo pogoltniki ta vaš drek, ki ga mečete po forumih, ne da bi prebrali eno samo dejstvo, ki ga navajamo mi in ki jih navaja sodba EU sodišča (če smo že mi takšni kreteni). In da ne bomo odnehali z bojem za pravičnejšo in bolj etično družbo. Pika.
& NOG@vička
anon-447527 sporočil: 72
[#2713587] 24.05.18 00:08 · odgovor na: (#2713573)
Odgovori   +    0
Zagotovo si v medijih bral o anonimki, ki govori, koliko denarja in za kakšne namene so zbrale banke: 7 milijonov, za diskreditacijo chf kreditojemalcev. glede na vaše odzive in objave medijev, ki so bili v anonimki navedeni, navedbe iz anonimke držijo, žal.

Kazenska prijava je bila podana.

Pa letno poročilo Združenja bank Slovenije tudi govori, da se sredstva namenjajo istemu cilju.

Vse javno objavljeno, vse javno dostopno .....
anon-447527 sporočil: 72
[#2713588] 24.05.18 00:10 · odgovor na: mimoidoci (#2713451)
Odgovori   +    0
Je pisalo. Žal ne morem prilepit letaka.

Na spletni strani Združenja frank, zavihek Priloge k zakonu, je dostopno vse.

Če bi seveda kdo želel pogledati, se prepričati... Če ...
anon-447527 sporočil: 72
[#2713589] 24.05.18 00:13 · odgovor na: anon-457526 (#2713569)
Odgovori   +    0
To ves čas trdimo: da uslužbenci, zlasti referenti, ki jih zdaj banke pošiljajo na sodišča, NISO vedeli, kaj prodajajo.

Ker tudi sami niso imeli informacij. Razen redkih. Tisti redki pa chf kreditov niso prodajali.

Niti jih niso vse banke. Zakaj?
Kar so vedele, da ti krediti niso bili ok. In so ravnale POŠTENO.
Ne mečemo VSEH bank v isti koš.

In to tvoje nesramno zmerjanje je brez potrebe. Se ne znaš civilizirano pogovarjat?
anon-447527 sporočil: 72
[#2713590] 24.05.18 00:15 · odgovor na: (#2713443)
Odgovori   +    0
Rename, nakladaš.

Pridi na sodišče enkrat poslušat, pa boš videl, kdo so tožniki!!!
Obravnave so javno objavljene na spletni strani sodišča.

In obravnave so javne.

Ker vas ta zadeva očitno tako zelo zanima, res vabljeni!!!
anon-457526 sporočil: 74
[#2713591] 24.05.18 00:36 · odgovor na: anon-447527 (#2713589)
Odgovori   +    3
[katarinaulcnik]
To ves čas trdimo: da uslužbenci, zlasti referenti, ki jih zdaj banke pošiljajo na sodišča, NISO vedeli, kaj prodajajo.
ker niso jasnovidni ?
Ker tudi sami niso imeli informacij. Razen redkih. Tisti redki pa chf kreditov niso prodajali.

Niti jih niso vse banke. Zakaj?
Kar so vedele, da ti krediti niso bili ok. In so ravnale POŠTENO.
Ne mečemo VSEH bank v isti koš.

In to tvoje nesramno zmerjanje je brez potrebe. Se ne znaš civilizirano pogovarjat?
Se oproščam, če sem pregrob, sem 'ŠPARtansko gojen',
že sama beseda kRedIT me me spravi s TIRa, kaj šele VALUTna klavzula - VALUT... me spominja na enga valpe+a.
(a da sem nesramen *) :-)
anon-457526 sporočil: 74
[#2713592] 24.05.18 00:59 · odgovor na: anon-334127 (#2713577)
Odgovori   +    3
Kako pa vi veste, da smo šli tako, kot po žemljico? Ne bodite žaljivi. Šli smo najbolj odgovorno, kot gre. Verjamem, da niste vzeli tega kredita, zato ne vem, kako si drznete soditi o podrobnostih.
"Šli smo najbolj odgovorno, kot gre." BRAVO ( razne podrobnosti - tangice ali brazilke me ne zanimajo)
anon-447527 sporočil: 72
[#2713593] 24.05.18 01:05 · odgovor na: anon-457526 (#2713592)
Odgovori   +    0
Nivo komentarjev pove vse.
anon-457526 sporočil: 74
[#2713594] 24.05.18 01:37 · odgovor na: anon-447527 (#2713593)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-457526 24.05.2018 01:57
[katarinaulcnik]
Nivo komentarjev pove vse.
=st nisem na vašem nivoYU. Nisem pri sebi in sem. (v bistvu sem pri sebi, AMPAK +udi nisem)
> Ne mečemo VSEH bank v isti koš.
+u+ niso vsi JASNOwiDNI !
anon-457526 sporočil: 74
[#2713595] 24.05.18 01:54
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-457526 24.05.2018 02:04
+e banke k so vedle +ečaje za najman' 3 leta U naprej so res velike pokvarjene PRAsice vedeževalske
Zdi se mi, da si zaslužijo GRAJO! (Z 1im O :-))
anon-457526 sporočil: 74
[#2713596] 24.05.18 02:18 · odgovor na: najobj (#2713461)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [publicpost2000]
> Najobi tebi pa vseeno vrpašanje kako naj pek, ki pride na banko po kredit preveri ali je kredit zakonit? Danes lepo vidiš, da niti sodišča brez celovite presoje niso sposobna tega enoumno določit. Koga bi naj vprašal? Pri nas je po zakonu BANKA ta, ki je ustrezen naslov a veš to? in recimo borzna hiša kadar gre za trgovanje z vrednostnimi papirji in avomehanik kadar gre za avto in zdravnik, kadar gre za zdravstvene težave.. Torej kdo bi našemu peku lahko povedal, da ti krediti niso o.k. v pravnem smislu če mu banka tega ni povedala kljub zakonski obvezi?

... čuj, ker nisem zainteresirana stranka v postopku, vseh tistih pravniških črev seveda nisem in tudi ne bom bral, ampak če je kredit nezakonit, potem itak ni problem, ker morate kreditojemalci od bank dobiti vse, kar s tožbami zahtevate ... no, samo jaz ne verjamem glih najbolj, da bi v naši BS in njihovi šefi v ECB kar nekaj let gledali, kako banke v Sloveniji z nezakonitimi krediti nategujejo svoje komitente ... khmm, sploh pa ne razumem, kako bi naj banka peku zakonito (WTF?) povedala, da mu prodaja nezakoniti kredit, ker je to približno tako, kot če bi pek v svoji pekarni na tablo nad policami napisal, da prodaja kruh s črvi in burek s salmonelo ...

P.S.: frankarjev nikoli nisem imenoval elita, ker si v nobenem pomenu te besede tega ne zaslužite ...
Upam trdit, de je boljš imet burek u roki kt' guloba na strehi.

(če je mesn')
anon-457526 sporočil: 74
[#2713597] 24.05.18 04:26 · odgovor na: anon-447527 (#2713588)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-457526 24.05.2018 04:44
[Mimoidoči]
Je kje pisalo "varen kredit, ki zagotavlja, da se obrok ne bo spreminjal"?
[katarinaulcnik]
Je pisalo. Žal ne morem prilepit letaka.

Na spletni strani Združenja frank, zavihek Priloge k zakonu, je dostopno vse.

Če bi seveda kdo želel pogledati, se prepričati... Če ...

Če imaš ta letak - sem na vaši strani.
(prosim za link do strani?)


(lahko me kontaktira na ZS +udi +ožena stranka - komentiram 'vse živo' že od 70€ naprej za kratka sporočila...)
anon-456970 sporočil: 137
[#2713633] 24.05.18 09:00 · odgovor na: anon-334127 (#2713580)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-456970 24.05.2018 09:20
in frankarji, ki nam forumašem očitate napade po forumih, ste se na forumu Financ vsi pojavili naenkrat čisto slučajno širiti svoj lažnivi agitprop... kakšno sprenevedanje in hinavščina! Ja boli, če vas spregledajo.
anon-447527 sporočil: 72
[#2713645] 24.05.18 09:40 · odgovor na: anon-457526 (#2713597)
Odgovori   +    0
www.zdruzenje-frank....F-2004.pdf

Spletna stran Združenja Frank / Predlog zakona.

Dokumenti + letaki (za različne banke). Javno, prosto dostopno.
anon-456970 sporočil: 137
[#2713648] 24.05.18 09:43 · odgovor na: anon-447527 (#2713590)
Odgovori   +    6
tozniki ste jara gospoda z vezami v banki, kot ste sami priznali, ki so se vam od pohlepa in preračunljivost svetile oči, sedaj ko naj bi mi davkoplačevalci odplačali vaše pufe, pa hinavite in se skrivate za malim človekom. Tako poučeni ste o domači in evropski zakonodaji, o valutnih tveganjih pa revčki kao niste vedeli ničesar. Me sploh ne bi presenetilo, če bi se iskazalo da ste nekateri najbolj glasni tule istočasno uspešno trgovali z ifm in sploh niste nepoučeni, kot se delate. Kaj ste se spravili nas tle prepričevati, mi smo vas že zdavnaj spregledali. Bo kakšna tribuna s Svetlano Makarović in rdečo zvezdo bolj primerena.
anon-447527 sporočil: 72
[#2713649] 24.05.18 09:44 · odgovor na: anon-456970 (#2713633)
Odgovori   +    1
Jasna Iskra, šravna služba Banke Slovenije, iz zapisnikaLogarjeve komisije; e odgovornost za stanje je deljeno med Banko Slovenije, lastnikom banke in nadzornim svetom banke.

Med zaslišanjem je gospa Iskra povedala še: »Banke so zmožne vse narediti. Banke so nam tudi skrivale dokumente....banke so marsikaj delale, banke so marsikaj podpisovale…« (Vir: ZAPISNIK 14. seje Preiskovalne komisije o ugotavljanju zlorab v slovenskem bančnem sistemu ter ugotavljanju vzrokov in odgovornosti za že drugo sanacijo bančnega sistema, Državni zbor Republike Slovenije, 23. maj 2016).
anon-456970 sporočil: 137
[#2713651] 24.05.18 09:48 · odgovor na: anon-447527 (#2713649)
Odgovori   +    3
to se je nanašalo na zlorabe v baancnem sistemu in na pranje denarja v največji sistemski banki. Ali pa nemara skusate ustvariti vtis, da se je preiskovalna komisija ukvarjala s Frankarji? Ne mešajmo jabolk in hrušk
anon-447527 sporočil: 72
[#2713654] 24.05.18 09:58 · odgovor na: anon-456970 (#2713648)
Odgovori   +    0
Sodba sodišča EU 186/16
točka 45 Zato zahteva, da mora biti pogodbeni pogoj sestavljen v jasnem in razumljivem jeziku, pomeni, da sta v pogodbi tudi pregledno pojasnjena konkretno delovanje mehanizma, v katerega spada zadevni pogoj, ter če je to primerno, povezava med tem mehanizmom in mehanizmom, določenim z drugimi pogoji, tako da lahko ta potrošnik na podlagi natančnih in razumljivih meril presodi, kakšne so ekonomske posledice, ki iz tega izhajajo zanj....

točka 48 Poleg tega iz ustaljene sodne prakse Sodišča izhaja, da je za potrošnika bistveno, da je pred sklenitvijo pogodbe seznanjen s pogodbenimi pogoji in posledicami navedene sklenitve. Potrošnik se namreč zlasti na podlagi teh informacij odloči, ali se želi zavezati s pogoji, ki jih je predhodno sestavil prodajalec oziroma ponudnik.

točka 49 V obravnavanem primeru je treba, kar zadeva posojila v valutah, kakršne so te v postopku v glavni stvari, poudariti, kot je opozoril Evropski odbor za sistemska tveganja v priporočilu CERS/2011/1 z dne 21. septembra 2011, ki se nanaša na posojila v valutah (UL 2011, C 342, str. 1), da morajo finančne ustanove posojilojemalcem posredovati informacije, ki morajo zadostovati za sprejetje poučenih in preudarnih odločitev ter bi morale vsebovati vsaj to, kako bi na obroke za odplačilo posojila vplivala zelo velika depreciacija zakonitega plačilnega sredstva države članice, kjer ima posojilojemalec stalno prebivališče, in povečanje tujih obrestnih mer
anon-447527 sporočil: 72
[#2713657] 24.05.18 10:04 · odgovor na: anon-456970 (#2713651)
Odgovori   +    1
Preberite zapisnik .....

Pa vprašajte se, zakaj se Združenje bank Slovenije in TISTE BANKE, KI SO PODELJEVALE te kredite tako zelo trudijo, da nas črnijo v javnost. Tako kot vi.

Njihov poskus vpliva na sodstvo pa vas ne moti? Danes chf, jutri (pa tudi že danes) še milijon drugih stvari.

Vi se pa zaletavate v zadeve, o katerih odločajo sodišča! Tudi Vrhovno RS in Sodošče EU!

In pritrjujejo potrošnikom. V bistvu je ta gonja proti nam razumljiva, ker smo mnogim stopili na žulj... Žal jim mnogi nasedate.
lea1 sporočil: 834
[#2713661] 24.05.18 10:18 · odgovor na: anon-334127 (#2713580)
Odgovori   +    3
si morda kdaj slišal za "skrito napako"? To bi bila najboljša prispodoba za sranje, ki so ga skrili v ta produkt.

Ne, tu ne gre za skrito napako, to je tako, kot da greš kupovat televizijo, rad bi kupil največjo, najboljšo, najsodobnejšo, s čim manj denarja. Potem pa ko ugotoviš, da si domov prinesel računalniški ekran, ker ti je to pač priporočal prodajalec,saj nisi imel denarja za več, izgleda pa tako ali tako enako, pa saj je res, lahko gledaš tudi tv program na njem, ga neseš nazaj in se jočeš, da so te "nategnili",
Ja če se razumeš v televizije tako, da jih ne ločiš od drugih produktov, vzami zraven v trgovino nekoga, ki se, ali pa se pred nakupom dobro pouči o produktu, ki ga kupuješ. Preprosto, pa vendar tako težko...
najobj sporočil: 31.920
[#2713667] 24.05.18 10:35 · odgovor na: anon-447527 (#2713553)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 24.05.2018 10:39
[katarinaulcnik]
Sodba v zadevi C-186/16
Ruxandra Paula Andriciuc in drugi/Banca Românească SA

Če finančna institucija podeli posojilo, izraženo v tuji valuti, mora posojilojemalcem posredovati informacije, ki morajo zadostovati za sprejetje poučenih in preudarnih odločitev

Tako mora prodajalec ali ponudnik potrošniku posredovati vse upoštevne informacije, ki morajo temu omogočati oceno ekonomskih vplivov pogoja na njegove finančne obveznosti
... ja, in če potrošnik danes na sodišču trdi nasprotno, kako naj banka potrošniku dokaže, da je ob sklenitvi pogodbe razumel (= NE dobil in prebral) vse predstavljene informacije, ki bi mu morale omogočati oceno ekonomskih vplivov pogoja na njegove finančne obveznosti ... khmm, in če jih ni razumel ali pa jih zaradi kredita za vsako ceno ni hotel razumeti, po sodbi pametnih sodnikov potrošnik relevantnih informacij po defaultu ni imel dovolj ...

P.S.: že dolgo mi je jasno, da so naše sodnice in sodniki vzvišene v bistvu pa polpismene napihnjene budale, ki živijo v svojem paralelnem svetu, ko mislijo, da samo oni razumejo pravne paragrafe, po katerih je samo njim dopuščeno soditi, da pa se sodnikom sodišča EU jebe za vzhodnjaške cigane in zato vzhodnjkom sodijo - prvorazrednim zahodnim bankam niti slučajno ne bi - kot pač sodijo, da njihovim tretjerazrednim državam pokažejo svojo moč, pa prav tako ...
najobj sporočil: 31.920
[#2713671] 24.05.18 10:43 · odgovor na: anon-334127 (#2713580)
Odgovori   +    1
[jutta2]
> [najobj]
> > [publicpost2000]
> > Kreditojemalec ni dolžan niti od njega ni pričakovat, da bo kontorliral usyreznost, zakonitost, poštenost produktov, ki jih banke tržijo. In da POŠTENJE je to kar banke zapisujejo v svoje kodekse, kot osnovo za poslovanje. ZAUPANJE IN POŠTENJE. Unicrado, Kradiko, sparprase in še ena avstrijska so pa vse vedele že 2003 in po korporativnem pravu velja, da kar ve mati vedo tudi hčerinska podjetja. Te banke so lagale in zavajale z reklamami, propagando celo v teh super duper financah lahko najdete oh in ah izjave recimo vodstva kradiko banke kako bi se tudi on v CHF zadolžil... Finance pač pišejo po nareku financ....
>
> ... ja, ker kupec v trgovini sploh ne rabi pogledat, kaj mu prijazni trgovec natovori v prtljažnik avtomobila, ampak robo samo plača in odpelje, ko pa se čez nekaj časa spomni, da mu tista roba več ne paše, jo lepo pripelje nazaj in od trgovca zahteva svoj denar ... pizda, pa s katerega planeta ste vi padli ...

A si morda kdaj slišal za "skrito napako"? To bi bila najboljša prispodoba za sranje, ki so ga skrili v ta produkt. Navzven lep in primerno pečen, znotraj plesniv. Samo dokler ga ne prerežeš, pač ne veš. Ker svojo robo smo dobro pogledali, verjemi. Morda ne čisto vsi, večina pa z vso potrebno skrbnostjo.

> P.S.: frankarji imate srečo, da je med vami očitno kar nekaj podobno pametnih sodnic in sodnikov, ki bodo za sebe in svoje sorodstvo presodili, da bomo vaše gemblanje z na začetku ugodnimi krediti v CHF plačali vsi davkoplačevalci oziroma da jih bomo z dražjimi bančnimi storitvami plačali vsi komitenti bank ... alzo, ko na totem forumu berem vaše hinavsko sprenevedanje brez najmanjšega priznanja lastne odgovornosti za vaše sedanje težave, do vas nimam nobenega sočutja, ampak se mi iz dneva v dan vedno bolj gnusite ...

Edina sreča nas "frankarjev" je v tem, da še vedno zmoremo pogoltniki ta vaš drek, ki ga mečete po forumih, ne da bi prebrali eno samo dejstvo, ki ga navajamo mi in ki jih navaja sodba EU sodišča (če smo že mi takšni kreteni). In da ne bomo odnehali z bojem za pravičnejšo in bolj etično družbo. Pika.
... evo, sem vzel na znanje, ampak ne da se mi več, najdi si koga drugega ...
anon-447527 sporočil: 72
[#2713672] 24.05.18 10:45 · odgovor na: najobj (#2713667)
Odgovori   +    1
Banka točno ve, kaj mora storiti, kakšen je postopek. Če je svoje dolžnosti opravila, potem lahko to tudi dokaže.

Ne pozabimo: NISO vse banke oglaševale, kaj šele prodajale tega produkta!!!!!

Zakaj jih nekatere niso?
anon-447527 sporočil: 72
[#2713674] 24.05.18 10:45 · odgovor na: lea1 (#2713661)
Odgovori   +    2
Lea1 Ti pač veš vse. Blagor tebi.
najobj sporočil: 31.920
[#2713683] 24.05.18 11:01 · odgovor na: anon-447527 (#2713672)
Odgovori   +    0
[katarinaulcnik]
Banka točno ve, kaj mora storiti, kakšen je postopek. Če je svoje dolžnosti opravila, potem lahko to tudi dokaže.

Ne pozabimo: NISO vse banke oglaševale, kaj šele prodajale tega produkta!!!!!

Zakaj jih nekatere niso?
... forum.finance.si/?m=...671&single ...
anon-447527 sporočil: 72
[#2713696] 24.05.18 11:44 · odgovor na: (#2713684)
Odgovori   +    0
Rename, mislim, da ti NOČEŠ razumeti odgovora.

Strani: 1 2 3 4 5