Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Sarkazem in neprijatelji ustavnega sodišča

Strani: 1 2

LeonTosic sporočil: 283
[#2712643] 19.05.18 09:36 · odgovor na: anon-149637 (#2712634)
Odgovori   +    2
Ja pravila je treba spreminjat, ce to komu pase. Sicer se je pa treba drzat zakona kot pijanec plota. To pocne predvsem ustavno sodisce. Redna sodisca so bolj konsistentna in se vsaj drzijo zakona, ne glede na to, kdo je stranka postopka. Ustavno sodisce pa je politicen organ, kar je logicno, saj jih sodnike imenujejo poslanci glede na razmerja moci in strankarske dogovore. In nikakor ne glede na strokovnost. Velja za vse ustavne sodnike, na nikogar specificno ne mislim.
najobj sporočil: 31.918
[#2712687] 19.05.18 14:35 · odgovor na: anon-149637 (#2712634)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 19.05.2018 14:36
[rosom]
>P.S.: če bi bil Avbelj fuzbalski sodnik, za njega očitno ne bi bil problem sredi tekme spreminjati pravilo o nedovoljenem igranju z roko in eni ekipi penala za igranje z roko v kazenskem prostoru ne bi dosodil, drugi ekipi pa bi čez nekaj minut za isti prekršek penal dosodil ... khmm, i tako pet šest puta, ako treba ...
Avtogol! Dobro,da si napisal...če bi bil. Tistih,ki to počnejo in btw.spremenijo pravila po potrebi, je kar nekaj brez če bi.SO.
... čuj, zdaj pa še enkrat preberi citat v mojem postu ali še bolje kar celi članek, potem pa mi povej, s čem točno sem si jaz zabil avtogol ...

P.S.: Avbelj je napisal, da ni noben problem spreminjati (volilnih) pravil v času volitev (= fuzbalske tekme), če se sodniku to zdi potrebno, jaz pa sem napisal, kaj bi to pomenilo v fuzbalu, ob tem pa sem uporabil pogojnik zato, ker se to v fuzbalu ne bo nikoli zgodilo, ker potem to ni več fuzbal in seveda zato, ker Avbelj hvalabogu ni (fuzbalski) sodnik ... khmm, čeprav me je pri vsem skupaj še najbolj groza, da je Avbelj doktor prava in o pravu celo predava študentom, v bistvu pa je Avbelj s svojim razumevanjem pravil še najbolj podoben ljubljanskim Green Dragonsom in mariborskim Violam ...
LeonTosic sporočil: 283
[#2712695] 19.05.18 16:07 · odgovor na: najobj (#2712687)
Odgovori   +    1
Nihce, ki nima prakse v pravu, v bistvu ne more razumeti. Pravo je zelo prakticna zadeva, ni filozofija in teorija. Zato skoz dajem butaste primerjave, da boste razumeli.

Profesor anatomije, ki ni razrezal nekaj sto trupel je bolj kilav profesor. Najprej je treba rezat mrlice 10 let potem pa o tem predavat.
najobj sporočil: 31.918
[#2712800] 20.05.18 14:16 · odgovor na: LeonTosic (#2712695)
Odgovori   +    0
[LeonTosic]
Nihce, ki nima prakse v pravu, v bistvu ne more razumeti. Pravo je zelo prakticna zadeva, ni filozofija in teorija. Zato skoz dajem butaste primerjave, da boste razumeli.

Profesor anatomije, ki ni razrezal nekaj sto trupel je bolj kilav profesor. Najprej je treba rezat mrlice 10 let potem pa o tem predavat.
... OK, samo ne vem, zakaj uporabljaš drugo osebo množine, ker jaz to zelo dobro razumem ...
LeonTosic sporočil: 283
[#2712817] 20.05.18 15:39 · odgovor na: najobj (#2712800)
Odgovori   +    0
Ti razumes, marsikdo pa ne :-)

Strani: 1 2