18 min
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi
1 ura
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
2 uri
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
2 uri
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
2 uri
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
2 uri
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
3 ure
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb
3 ure
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
3 ure
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
3 ure
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 2
3 ure
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
4 ure
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
4 ure
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
5 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
6 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
6 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
6 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1
6 ur
Primerjava: v kateri banki imajo najvišje plače
7 ur
Namesto da bi vzel lizing za avtomobil, sem raje vložil v zeleno obveznico (Oglas)
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete

Strani: 1 2

macon sporočil: 12.861
[#2711735] 13.05.18 18:15 · odgovor na: (#2711716)
Odgovori   +    8
[republican]
> [sopranos]
> Ker folk vseeno je nezadovoljen, jezen in razočaran. In vedno bolj čutijo, da ne nič v resnici ne spremeni.

Pred leti je bivši forumaš dobro opisal stanje v Sloveniji po osamosvojitvi. Slovenci so imeli poln kufer komunistov, zato so odšli na volišča in izvolili... komuniste.
Napisal dob:

"V državi so dovolj dolgo vladali komunisti in je tako bilo vsem jasno, da je treba nekaj spremeniti. Tako preprosto ni več šlo naprej. Na volitvah so zato ljudje izvolili komuniste.
Nekaj časa je šlo v redu, vendar so se stari problemi začeli ponavljati. Ljudje so se spraševali, kako zdaj to, saj smo volili komuniste, da nas popeljejo iz težav. Želeli smo si sprememb in smo izvolili komuniste.
Zato so še bolj odločno na naslednjih volitvah podprli komuniste. No, zdaj bo pa vse drugače, so si rekli. Toda stvari nekako niso šle v pravo smer. V se je ostajalo isto, kljub temu, da so si želeli sprememb.
Na naslednjih volitvah so pokazali svojo odločnost in izvolili komuniste. Ni kaj, dežela zahteva spremembe in končno zakaj jih ne bi dobila.
Ampak stvari so se zakomplicirale. Sprememb ni hotelo biti in vlada je padla.

Tedaj je v težkih razmerah stopil v ospredje bivši predsednik kučan in je volivcem sporočil: Zdaj je pa dovolj tega kaosa! Zdaj bomo mi stvari vzeli v roke!

Ljudje so to komaj dočakali. Strinjali so se z gospodom bivšim predsednikom, želeli so si sprememb, zato so na volitvah podprli bivšega predsednika in volili komuniste.

Potem pa so se že na začetku stvari začele zapletati. A gremo spet na predčasne volitve? So se spraševali tisti, ki zahtevajo spremembe, odločni v tem, da če pride do predčasnih volitev, da tokrat pa odločno volijo za komuniste."
bobek13 sporočil: 4.301
[#2711738] 13.05.18 18:36 · odgovor na: (#2711687)
Odgovori   +    0
[republican]
> [mimoidoci]
> Če bi obstajali na svetu tudi desus-ljubci, pa smc-ljubci, sd-ljubci ali levico-ljubci, bi podobno lahko ugotavljali tudi pri njih. Toda ostalih "ljubcev" nikoli ne zaznavamo.

Ker imajo za njih eno samo besedo... naši ;)

SDS-ljubci pa niso "naši". Zato jih je treba diskreditirat na vsakem koraku.

Pozicija: nisem ravno SDS-ljubec, bi pa zelo rad videl, da slovenska levica že enkrat popuši na volitvah.
in kaj boš za to ti naredil? al boš samo še enkrat več napisal, da bi bilo treba volilce zamenjat? a bi potemtakem tudi tebe trebalo zamenjat?

;-)

lpA
bobek13 sporočil: 4.301
[#2711742] 13.05.18 19:04 · odgovor na: (#2711739)
Odgovori   +    1
good for you... jaz še nisem odločen, vem sam kdo ga ziher ne dobi...

:-)

lpA
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2711768] 13.05.18 22:47 · odgovor na: (#2711745)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 13.05.18 22:28
[republican]
> [rename]
> In me bi res zanimalo, kdo od forumasev je (bil) volilec Jankovica, Cerarja, Erjavca...Bratuskove in Mesca...

Jaz zagotovo ne.

Zame je še SDS preveč leva ;)
Ali si videl plakat od sds 500eur za vsakega upokojenca(kot regres)...
Pa ti pol računi koliko je to denarja...
Prejšnič je bla tablica za vse osnovnošolce...WTF...in potem oni drugim pravijo,da so levčarji...

Lp
res ne vem kaj tako groznega sem napisal v (neobjavljenem postu)...
lp še za admina...
macon sporočil: 12.861
[#2711770] 13.05.18 23:24 · odgovor na: (#2711740)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: macon 13.05.2018 23:25
[rename]
> [republican]
> > [mimoidoci]
> > Če bi obstajali na svetu tudi desus-ljubci, pa smc-ljubci, sd-ljubci ali levico-ljubci, bi podobno lahko ugotavljali tudi pri njih. Toda ostalih "ljubcev" nikoli ne zaznavamo.
>
> Ker imajo za njih eno samo besedo... naši ;)
>
> SDS-ljubci pa niso "naši". Zato jih je treba diskreditirat na vsakem koraku.
>
> Pozicija: nisem ravno SDS-ljubec, bi pa zelo rad videl, da slovenska levica že enkrat popuši na volitvah.

Vidis, jaz pa priznam, da sem volilec SDS od prvih volitev, zaradi dr.Pucnika.
In me bi res zanimalo, kdo od forumasev je (bil) volilec Jankovica, Cerarja, Erjavca...Bratuskove in Mesca...
Jaz sem na prvih volil SNS (ko je dobila 10 poslancev), potem vedno SDS.

Strinjam se, da je SDS ekonomsko preveč leva, narodnjaški kulturni boj mi pa ni pomemben.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2711788] 14.05.18 09:19 · odgovor na: sopranos (#2711712)
Odgovori   +    0
[sopranos]
> [vickibedi]
> > [sopranos]
> > Tole je spet poskus mobilizacije volivcev s strani levice.
>
> Zakaj misliš da gre za poskus ? In zakaj bi jih sploh bilo treba mobilizirat ?

Ker folk vseeno je nezadovoljen, jezen in razočaran. In vedno bolj čutijo, da ne nič v resnici ne spremeni.

Zato levičarski spin doktorji stavijo na Pavlov refleks. In Janša je pač ta simbolna kost, ki jo sanjajo levi volivci. To se dogaja že na področju nezavednega.

Jaz to izpostavljam zato, da bi ljudje to manipulacijo ozavestili.
Ne samo levičarji, ampak tudi pro-janša (in anti-janša) levičarji, za to pa ni treba neke hude mobilizacije..ali pač ?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2711789] 14.05.18 09:21 · odgovor na: (#2711787)
Odgovori   +    0
[republican]
> [rename]
> Ravno berem, da tudi Židan zavrača možnost koalicije z Janšo, njihovi mladci pa že v naprej pozivajo k demonstracijam, če zmaga Janša...
> Kdo je tu nor, če ne levica???

Levica ni nora. Širi pač strah pred Janšo, tako kot vedno... oziroma zdaj še toliko bolj, ker se mu obeta zmaga na volitvah.
Janša (četudi zmaga na volitvah), mu to ne bo pomagalo, ker ne be uspel sestavit stabilne vlade. To pa zato, ker se je skregal z vsemi (celo z desnimi).
anon-408740 sporočil: 232
[#2711791] 14.05.18 09:26 · odgovor na: (#2711745)
Odgovori   +    4
[republican]
Jaz zagotovo ne.

Zame je še SDS preveč leva ;)
Bingo. SDS je bila v originalu SDSS. Socialdemokratska stranka slovenije. Kar je zdaj SD. Torej, programsko dokaj sorodni stranki razlika naj bi bila samo v odnosu do tabelih in do tardečih. Meh.
anon-408740 sporočil: 232
[#2711792] 14.05.18 09:30 · odgovor na: (#2711787)
Odgovori   +    2
[republican]
> [rename]
> Ravno berem, da tudi Židan zavrača možnost koalicije z Janšo, njihovi mladci pa že v naprej pozivajo k demonstracijam, če zmaga Janša...
> Kdo je tu nor, če ne levica???

Levica ni nora. Širi pač strah pred Janšo, tako kot vedno... oziroma zdaj še toliko bolj, ker se mu obeta zmaga na volitvah.
Hec je, da je za javni sektor do neke mere ta strah upravičen. Zato levica tudi gradi javni močan sektor, ker ljudje pač ne volijo proti svojim interesom.
najobj sporočil: 31.920
[#2711802] 14.05.18 10:06 · odgovor na: Endimion (#2711653)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 14.05.2018 10:08
[Endimion]
Pa dobro vam sdsljupcem pa nikol ni prav. Ce je SDS na prvem mestu je prirejeno, je en vseh ostalih mestih je prirejeno...

Pa tudi ce bi denimo bilo (pa ni) me zanima zakaj to se bolj ne mobilizira sdsljupcev :) al ma to kaj opravit s tem da so vsi sdsljupci ze mobilizirani in ni strateske rezerve da tako recem?

Sds je najvecje stevilo glasov prejela leta 2008,in sicer 307.000. potem pa 2011 okoli 280.000, leta 2014 pa usivih 180.000. Cerar je na onih volitvah sam dobil vec kot kompleten desni blok.

NSi je lekcijo vzela. In zamenjala liderko pa bomo videli a se bo Tonin"prijel" pa kolk se bo. SDS pa... Pustimo se presenetit. A mam obcutek da je za SDS jansa to kar je bil Drnovsek za LDS. LDS ni dobivala 30%+ zarad same sebe, ce me razumes. Dobivala jih je zarad Drnovška. Vse ostalo je bilo tako gnilo da je brez njega razpadlo.
... čuj, meni pa so od paranoičnih SDS-ovcev še bolj hecni forumski intelektualci, ki na totem forumu na veliko pametujejo, kaj je treba naredit - vsi drugi so murgelski podtaknjenci - za zmago SDS na volitvah, ker si v zagledanosti v svojo silno pamet čisto zares domišljajo, da je njihov glas več vreden od glasu najbolj butastega volilca katerekoli stranke, ki gre na volitve ...
linaprin sporočil: 771
[#2711841] 14.05.18 13:19 · odgovor na: PyotrNovak (#2711699)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 14.05.18 09:44
[PyotrNovak]
Saj jo, pomalem (kot se zaba kuha). Baje je 25% delavcev iz proizvodnje ze od dol.
Nekaj 10.000 naboljsih mladih slovencev pa ven. Zanima me eticna sestava Ljubljane. Pa nimam problema z ljudmi ki pridejo na obisk v mojo hiso in se drzijo mojih pravil. Imam pa problem z ljudmi, ki sezujejo cevlje, pa zacne barva s sten odstopat....
Cca. 25% pred 25 leti...
sopranos sporočil: 11.404
[#2711862] 14.05.18 14:05 · odgovor na: anon-204390 (#2711788)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [sopranos]
> > [vickibedi]
> > > [sopranos]
> > > Tole je spet poskus mobilizacije volivcev s strani levice.
> >
> > Zakaj misliš da gre za poskus ? In zakaj bi jih sploh bilo treba mobilizirat ?
>
> Ker folk vseeno je nezadovoljen, jezen in razočaran. In vedno bolj čutijo, da ne nič v resnici ne spremeni.
>
> Zato levičarski spin doktorji stavijo na Pavlov refleks. In Janša je pač ta simbolna kost, ki jo sanjajo levi volivci. To se dogaja že na področju nezavednega.
>
> Jaz to izpostavljam zato, da bi ljudje to manipulacijo ozavestili.

Ne samo levičarji, ampak tudi pro-janša (in anti-janša) levičarji, za to pa ni treba neke hude mobilizacije..ali pač ?
Je potrebna mobilizacija. Udeležba na volitvah upada. Se mi zdi, da je na vseh straneh neko razočaranje. Pri SDS zato, ker so stalno v opoziciji. Pri levih zato se ne morejo znebiti Janše in zaradi notranih bojev, sredinski volivci pa zato, ker se nič ne premakne oz. spremeni.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2711877] 14.05.18 15:42 · odgovor na: (#2711824)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-204390 14.05.2018 15:42
[republican]
Vse to za večino volilcev levice sploh ni pomembno... Za njih je pomembno, da je Janša smrtni sovražnik prisesanih na državne jasli in ga noben zaveden levičar že zaradi tega ne bo volil... pa tudi nikogar, ki bi šel z njim v koalicijo.

Jaz bi na njegovem mestu to izkoristil v predvolilni kampanji in poskušal pridobit volilce, ki so siti terorja prisesanih na državne jasli. Slednjim se je itak že zameril in se jim težko še bolj.
Janša ni sovražnik prisesanih na državnih jasli, razen tistih ki niso njegovi, oziroma jih smatra za sovražnike.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2711892] 14.05.18 16:43 · odgovor na: (#2711889)
Odgovori   +    0
[republican]
Oni njega smatrajo za sovražnika.
To itak, ampak to je samo en del prisesanih. Obstaja namreč še tisti desni (in recimo sredinski) pol prisesanih proti katerim tudi JJ ne bo zganjal neke hude križarske vojne, ker potem bi pa res dokončno oplel.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2711895] 14.05.18 16:46 · odgovor na: sopranos (#2711862)
Odgovori   +    0
[sopranos]
> [vickibedi]
> > [sopranos]
> > > [vickibedi]
> > > > [sopranos]
> > > > Tole je spet poskus mobilizacije volivcev s strani levice.
> > >
> > > Zakaj misliš da gre za poskus ? In zakaj bi jih sploh bilo treba mobilizirat ?
> >
> > Ker folk vseeno je nezadovoljen, jezen in razočaran. In vedno bolj čutijo, da ne nič v resnici ne spremeni.
> >
> > Zato levičarski spin doktorji stavijo na Pavlov refleks. In Janša je pač ta simbolna kost, ki jo sanjajo levi volivci. To se dogaja že na področju nezavednega.
> >
> > Jaz to izpostavljam zato, da bi ljudje to manipulacijo ozavestili.
>
> Ne samo levičarji, ampak tudi pro-janša (in anti-janša) levičarji, za to pa ni treba neke hude mobilizacije..ali pač ?

Je potrebna mobilizacija. Udeležba na volitvah upada. Se mi zdi, da je na vseh straneh neko razočaranje. Pri SDS zato, ker so stalno v opoziciji. Pri levih zato se ne morejo znebiti Janše in zaradi notranih bojev, sredinski volivci pa zato, ker se nič ne premakne oz. spremeni.
To drži, kot kaže tudi pri nas vse poti vodijo v italijanski scenarij.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2711984] 15.05.18 09:56 · odgovor na: (#2711900)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: PyotrNovak 15.05.2018 09:58
Lahko glasujemo zanj do sodnega dne. WE are pissing aginst the hurricane. Wear face mask.....

Berite porocila o Grciji ob spremljavi The Road To Hell. Pa se nekaj: SPET ga bomo mi najebal, ker NEKJE pa je pac TREBA vzet, a ne?

PS: En od ukrepov v Argentini je bil tudi nevracanje DDV izvoznikom. Koliko vas to lahko prezivi? 22% povecanje stroskov materiala cez noc???
tstih sporočil: 5.199
[#2711986] 15.05.18 10:04
Odgovori   +    7
Realnost je, da Sloveniji grozi ustavna vecina trde levice. Ce se okrepi za le nekaj glasov, se ne bodo vec ustavili pri vpisu monopola obcinskih komunalnih podjetij ustavo in ne bodo le javnih sol v zasebni lasti ustavno omejili, ampak bodo zaceli omejevati volitve, svobodo govora in izrazanja in zasebno lastnino.

SDS je z 20% benigna, resnicna nevarnost je ustavna vecina levice.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2711991] 15.05.18 10:23 · odgovor na: tstih (#2711986)
Odgovori   +    6
[tstih]
Realnost je, da Sloveniji grozi ustavna vecina trde levice. Ce se okrepi za le nekaj glasov, se ne bodo vec ustavili pri vpisu monopola obcinskih komunalnih podjetij ustavo in ne bodo le javnih sol v zasebni lasti ustavno omejili, ampak bodo zaceli omejevati volitve, svobodo govora in izrazanja in zasebno lastnino.

SDS je z 20% benigna, resnicna nevarnost je ustavna vecina levice.
Ustavno vecino trde levice ze imamo. Omejevanje svobode govora in zasebne lastnine pa jim je odlicno uspevalo tudi preden so imeli ustavno vecino. Nobody cares.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2712066] 15.05.18 16:17 · odgovor na: (#2712061)
Odgovori   +    1
[rename]
Zdaj tudi pri Požarju več ne vem, kaj naj si mislim: njegova kandidatka za poslanko v Ljubljani je (razvpita) Samanta Rejc Debevc.

#kje jih najde. press.
Rekel je, da morajo biti kandidatke neomadeževane s politiko. O drugih madežih pa ni govoril.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2712095] 15.05.18 19:14 · odgovor na: anon-207617 (#2711991)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
> [tstih]
> Realnost je, da Sloveniji grozi ustavna vecina trde levice. Ce se okrepi za le nekaj glasov, se ne bodo vec ustavili pri vpisu monopola obcinskih komunalnih podjetij ustavo in ne bodo le javnih sol v zasebni lasti ustavno omejili, ampak bodo zaceli omejevati volitve, svobodo govora in izrazanja in zasebno lastnino.
>
> SDS je z 20% benigna, resnicna nevarnost je ustavna vecina levice.

Ustavno vecino trde levice ze imamo. Omejevanje svobode govora in zasebne lastnine pa jim je odlicno uspevalo tudi preden so imeli ustavno vecino. Nobody cares.
Plebiscitarna vecina Slovencev itak trdi, da je tudi v SFRJ bila spostovana svoboda govora. Ce nisi nic rekel cez sistem, te nice ni odvlekel v konclager prekladat kamenje.

Tako da ja, folk si zeli cosy vzdusje in me pravzaprav cudi, da ne navijajo bolj izdatno za CaaS decka z Meseca.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2712099] 15.05.18 19:40 · odgovor na: anon-16741 (#2712095)
Odgovori   +    0
[tekavec]
Plebiscitarna vecina Slovencev itak trdi, da je tudi v SFRJ bila spostovana svoboda govora. Ce nisi nic rekel cez sistem, te nice ni odvlekel v konclager prekladat kamenje.
Neplebiscitarna manjšina pa je v prejšnjem sistemu rovarila proti in v zdajšnjem sistemu spet rovari proti.
Tako da je vse v najlepšem redu.
linaprin sporočil: 771
[#2712132] 16.05.18 07:31 · odgovor na: (#2712086)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 15.05.18 19:45
[republican]
> [rename]
> No, bo pa dobil procent, kar zadosca za 4-letno sponzoriranje iz drzavnega proracuna (10k mesecno.press)

Saj na to računa večina outsiderjev.
Kruh in mleko press

Strani: 1 2