Strani: 1 2

philips sporočil: 6.715
[#2709842] 30.04.18 15:29 · odgovor na: anon-178149 (#2709841)
Odgovori   +    0
We have Big, bigest, the best, very nice windows :)
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2709843] 30.04.18 15:30 · odgovor na: anon-178149 (#2709841)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: FIN-454644 30.04.2018 15:33
Na sipe in tranzistorje se ne spoznam. Da bi tebi komunisti sipe kradli tudi prvic slisim. Kako smo ziveli? Razlicno. Na vasi smo imeli vrtove, v gozdu nabirali gozdne sadeze, v mestu so pa bili menda tudi neki magacini za tiste, ki so se naselili v vilah. Mi smo imeli v hisi stare mame sekret na strbunk, pa smo izdelali wc in kopalnico kar sami. Mesali smo malto, jo nosili, ata je zidal, otroci smo pleskali (se z apnom)in se veselili nove pridobitve. Brez pufov. Pa ata je naredil sporhert, kohar, pralni stroj, ker se teh reci takrat bodisi ni dobilo, bodisi nismo imeli dosti denarja. Ne vem, kaj je bilo. Ampak smo se znasli. Nismo cakali, da bomo stanovanje dobili, tako kot vi.
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2709844] 30.04.18 15:31 · odgovor na: philips (#2709842)
Odgovori   +    1
Umzazane. Se ne vidi ven. Pa noter tudi ne. Ni treba firnkov.
philips sporočil: 6.715
[#2709846] 30.04.18 15:53 · odgovor na: FIN-454644 (#2709844)
Odgovori   +    0
Pa jih spuci.
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2709847] 30.04.18 16:08 · odgovor na: philips (#2709846)
Odgovori   +    0
A se splaca?
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2709848] 30.04.18 16:37 · odgovor na: philips (#2709842)
Odgovori   +    1
[philips]
We have Big, bigest, the best, very nice windows :)
Očevidno vam jih uničevalski komu nisti niso pokradli, beri demokrati zombardirali. pa brez zamere, iz nesreče ljudi se ne brije norca!
philips sporočil: 6.715
[#2709850] 30.04.18 16:52 · odgovor na: anon-178149 (#2709848)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
> [philips]
> We have Big, bigest, the best, very nice windows :)

Očevidno vam jih uničevalski komu nisti niso pokradli, beri demokrati zombardirali. pa brez zamere, iz nesreče ljudi se ne brije norca!
Glej, zajebaval se zagovornike trenutnega "sistema". Ker skoraj edini plus je da mamo zdaj Bigly windows
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2709851] 30.04.18 17:02 · odgovor na: FIN-454644 (#2709843)
Odgovori   +    1
[FIN-454644]
Na sipe in tranzistorje se ne spoznam.
Pa še na marsikaj drugega, tudi to pozabljaš, kar si pred uro napisal
[FIN-454644]


Da bi tebi komunisti sipe kradli tudi prvic slisim.
Glej kaj si danes že napisal, kaj je bil uničevalski pohod v uničeni domovini. In če bi poznal kaj zgodovino (in sem tudi omenil) je po vojni večina stavb mariboru bila bolj ali manj poškodovana od letalskih bombardiranj. Ampak ti imaš v podzavsesti da so komunisti kradli in naivno padeš v vsako zanko, ne da bi karkoli kdaj razmilsil.

Kako smo ziveli? Razlicno. Na vasi smo imeli vrtove, v gozdu nabirali gozdne sadeze, v mestu so pa bili menda tudi neki magacini za tiste, ki so se naselili v vilah.
Tudi v mestu smo imeli vrtove, vsaj mi, pa večina meščanov je imela korenine na podeželju, nič novega nisi napisal. sam sem do sredine 60-tih vsa poletja preživel na mamimen domu. je bilo kar koristno, kljub težaškemu delu. O magacinih pa tudi sam vem, da so bili, seveda iz pripovedovanja.

Pa ne boš verjel, da tisti, ki so dobili stanovanjsko pravico v uničevalskem socializmu (in je tvoje menje lepo analiziral najobj) niso imeli dostopa do magazinov... Nič hudega, najbolj gluhi so namreč tisti, ki nočejo slišati.

Mi smo imeli v hisi stare mame sekret na strbunk, pa smo izdelali wc in kopalnico kar sami. Mesali smo malto, jo nosili, ata je zidal, otroci smo pleskali (se z apnom)in se veselili nove pridobitve. Brez pufov. Pa ata je naredil sporhert, kohar, pralni stroj, ker se teh reci takrat bodisi ni dobilo, bodisi nismo imeli dosti denarja. Ne vem, kaj je bilo. Ampak smo se znasli. Nismo cakali, da bomo stanovanje dobili, tako kot vi.
Ti, pa pri moji ženi tudi, pa večina hiš v Sloveniji. Ampak leta 1946 pa res nisi mogel zgraditi svojega stanovanja, to bi pa kljub svojim umskim oviram lahko sklepal. Ni bilo ne denarja, ne materiala. In takrat se je popravljalo napol porušeno, ti bi se pa preseraval z novogradnjo. Sploh ne veš kako je bilo v mestu. 6 dni šiht, v nedeljo pa čistit opeko in pospravljat ruševine. A ja, boste rekli da v demokratični zahodni coni Nemčije tega ni bilo, pa še kako so pospravljali cigle in ruševine. In menda ne pričakuješ, da so potem ljudje te cigle odnesli domov in si začeli zidati hišico. Res idealistične sanje. In ne bodi presenečen, v okolici kjer sem živel, so vse sosednje hiše za železničarje (zanimivo, železničarji so kar čakali so na kvartir, namesto da bi si ga zgradili!?) imele skrete na štrbunk na skupnih gankih, kopalnice pa nobena. Le naša, ki je bila zgrajena mislim da leta 1940 je imela WC in kopalnico. Samo na kad smo pa kar nekja let čakali, in nekako ni videti, da se da kad narediti doma. Dobro, da tega ni pogruntala še ST, kajti bil bi krasen nov članek za prvomajski večer, Koliko ljudi je socializmu redko sralo v skretih na štrbunk in kako malo dandanes ko imamo polne riti
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2709853] 30.04.18 17:09 · odgovor na: anon-178149 (#2709848)
Odgovori   +    2
Ce nisi dozivel nic hujsega kot je to, da so vam razbili sipe, pa res ni tako velika nesreca. So mnogim potolkli/pobrali hise in clane druzine. Ce bi nam sipe razbili, vem, da bi sli takoj v akcijo in nekako bi jih ze dobili. Ni hudic. Pa pol stoletja tudi nesrece ne bi pestovali: joj, kako je bilo hudo? Kaksni revezi smo bili?
anon-39775 sporočil: 15
[#2709854] 30.04.18 17:10 · odgovor na: anon-329788 (#2709790)
Odgovori   +    0
To je nemogoče, take grdobije so se dogajale samo v socializmu; v kapitalizmu nam vendar tečeta med in mleko, kako tega ne vidite!?
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2709857] 30.04.18 17:16 · odgovor na: anon-178149 (#2709851)
Odgovori   +    2
Razumem: eden od naju je pameten, drugi pa neumen. Je tako?
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2709865] 30.04.18 19:08 · odgovor na: FIN-454644 (#2709853)
Odgovori   +    0
[FIN-454644]
Ce nisi dozivel nic hujsega kot je to, da so vam razbili sipe, pa res ni tako velika nesreca. So mnogim potolkli/pobrali hise in clane druzine. Ce bi nam sipe razbili, vem, da bi sli takoj v akcijo in nekako bi jih ze dobili. Ni hudic. Pa pol stoletja tudi nesrece ne bi pestovali: joj, kako je bilo hudo? Kaksni revezi smo bili?
Pa ti razumeš, kar prebereš, ali si toliko zabit, da še tega nisi sposoben! Lepo sem napisal, da je bila hiša med vojno deloma podrta, ravno del kjer so moji starši leta 1946 dobili stanovanje. Ne, ti pa goniš svoje mantre. In nihče ne pestuje nesreče, nas se načelno sploh ni tikala, razen da je bilo stanovanje do konca zastekleno šele do mojega rojstva v letu 1950 v njem, kopalnica pa dokončno urejena šele kasneje.
In to navajam samo zato, ker vrla ST primerja kako so ljudje živeli v socializmu in kako sedaj v kapitalizmu, ti pa trobiš, da je socializem vse uničil in pozabljaš daneš že omenjeno
[najobj]
> [FIN-454644]
... ja, na totem forumu vsi dobro vemo, da pred drugo vojno nismo imeli nič, potem so prišli Nemci in nam vse porušili, nakar so komunisti vse pokradli in v 45 letih niso naredili nič, da so lahko tajkuni v kapitalizmu vse pokradli, zdaj pa mora država vse prodat ... eh, jebiga ...
Pri čemer oba pozabljata, da so v kapitalizmu pred socializmu živeli pa še slabše gledano z sodobnimi merili. Mestne delavske hiše sploh niso imele kopalnic, skrete pa skupne na štrbunk in šele socializem jim je dal kaj več.

Ne, ti pa goniš o priviligirancih, ki so dobili stanovanja, pa so v tistih hišah v okolici mojega otroštva živeli ljudje zelo raznolikih statusov od navadnih kurjačev in premikačev do višjega tehničnega kadra in to v Mariboru nekje od 1870, sl.wikipedia.org/wik...a_kolonija So se že pod FJ II zavedali, da morajo delavci imeti urejen stanovanjski status. In nihče ni povpraševal o kakšni politični pripadnosti. In to je veljalo nekako do konca 60 let XX stoletja, pa če ti je prav ali ne. Nato se je pa začela individualizacija, lastna gradnja etc.

In zanimivo, najbolj navdušeni današnji "demokrati" so v časih mojih službenih začetkov v gospodarstvu v 80-tih dobivali v uporabo službena stanovanja (in nato trajno po J. zakonu), ker so kao reveži, ostali smo si jih pa kupovali sami s pomočjo stanovanjskih kreditov in ravno od teh slišali da bogatimo.
Zaboga, začni razmišljaš preden pišeš!
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2709869] 30.04.18 19:38 · odgovor na: anon-178149 (#2709865)
Odgovori   +    4
V Butalah so rekli: ce ne znam, bom pa druge ucil. Ti vkljuci svoje mozgancke, preden zmerjas in ponizujes. Eni so obnavljali poskodovane hise, eni smo jih posodabljali, sanitarijam dali nov standard. Eni so se sami sebi vecno smilili, eni pa ne. Starsi so resevali svoje stanovanjske probleme v enih razmerah, mi pa v drugih. Ti si jamral obakrat. Jaz pa nikoli. Tudi ce bi. Ata je rekel: gremo, gremo. Pa smo sli. Radi? Neradi, kopalnica nas je pa razveselila. Mi nismo imeli kopalnice do moje gimnazije. So what. Nismo se ukvarjali s tem, kako gre drugim, ampak smo napredovali korak za korakom. Kolikor se je dalo. Pa med pocitnicami smo delali. Najbrze nisva iz istega vica. To bo.
153 sporočil: 9.333
[#2709879] 30.04.18 21:00
Odgovori   +    0
Časnik Finance se je zagrizeno lotil
tokratne predvolilne tekme - vožnje
brez vnaprej znane bilance; strastno,
kot bi želel, da je v javnosti dojet, se
je zakopal v prašne arhive, da bi nam
pojasnil: bodisi trdne resnice ali, kar
je očitno, le svojih plitkih koristi motive ?

Sodražan
linaprin sporočil: 771
[#2709899] 01.05.18 07:08 · odgovor na: anon-178149 (#2709865)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 30.04.18 23:02
[MarijanMacek]
> [FIN-454644]
> Ce nisi dozivel nic hujsega kot je to, da so vam razbili sipe, pa res ni tako velika nesreca. So mnogim potolkli/pobrali hise in clane druzine. Ce bi nam sipe razbili, vem, da bi sli takoj v akcijo in nekako bi jih ze dobili. Ni hudic. Pa pol stoletja tudi nesrece ne bi pestovali: joj, kako je bilo hudo? Kaksni revezi smo bili?

Pa ti razumeš, kar prebereš, ali si toliko zabit, da še tega nisi sposoben! Lepo sem napisal, da je bila hiša med vojno deloma podrta, ravno del kjer so moji starši leta 1946 dobili stanovanje. Ne, ti pa goniš svoje mantre. In nihče ne pestuje nesreče, nas se načelno sploh ni tikala, razen da je bilo stanovanje do konca zastekleno šele do mojega rojstva v letu 1950 v njem, kopalnica pa dokončno urejena šele kasneje.
In to navajam samo zato, ker vrla ST primerja kako so ljudje živeli v socializmu in kako sedaj v kapitalizmu, ti pa trobiš, da je socializem vse uničil in pozabljaš daneš že omenjeno

>[najobj]
> > [FIN-454644]
>... ja, na totem forumu vsi dobro vemo, da pred drugo vojno nismo imeli nič, potem so prišli Nemci in nam vse porušili, nakar so komunisti vse pokradli in v 45 letih niso naredili nič, da so lahko tajkuni v kapitalizmu vse pokradli, zdaj pa mora država vse prodat ... eh, jebiga ...

Pri čemer oba pozabljata, da so v kapitalizmu pred socializmu živeli pa še slabše gledano z sodobnimi merili. Mestne delavske hiše sploh niso imele kopalnic, skrete pa skupne na štrbunk in šele socializem jim je dal kaj več.

Ne, ti pa goniš o priviligirancih, ki so dobili stanovanja, pa so v tistih hišah v okolici mojega otroštva živeli ljudje zelo raznolikih statusov od navadnih kurjačev in premikačev do višjega tehničnega kadra in to v Mariboru nekje od 1870, sl.wikipedia.org/wik...a_kolonija So se že pod FJ II zavedali, da morajo delavci imeti urejen stanovanjski status. In nihče ni povpraševal o kakšni politični pripadnosti. In to je veljalo nekako do konca 60 let XX stoletja, pa če ti je prav ali ne. Nato se je pa začela individualizacija, lastna gradnja etc.

In zanimivo, najbolj navdušeni današnji "demokrati" so v časih mojih službenih začetkov v gospodarstvu v 80-tih dobivali v uporabo službena stanovanja (in nato trajno po J. zakonu), ker so kao reveži, ostali smo si jih pa kupovali sami s pomočjo stanovanjskih kreditov in ravno od teh slišali da bogatimo.
Zaboga, začni razmišljaš preden pišeš!
Koga, misliš, da vse to briga?
linaprin sporočil: 771
[#2709900] 01.05.18 07:08 · odgovor na: anon-329788 (#2709772)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 30.04.18 17:08
[inflacija123]
To je sicer res, vendar je bila na splošno stanovanjska politika v socializmu nekaj svetlobnih let pred današnjim sranjem, kar se seveda radikalno pozna na demografski realnosti in veselju do življenja. Liberalizem glede bivalnih dobrin ljudi spravlja v dramatično revščino, saj so bivalne dobrine postale stvar špekulacije in ne zadovoljevanja osebnih potreb, kar je posledica neenakosti, saj imajo nekateri preveč denarja in niso primerno obdavčeni, sploh prazna stanovanja bi morali radikalno obdavčiti. Ljudje so bili v socializmu srečni, kar se za današnje čase težko trdi; razen redkih posameznikov, ki so bili v ideološkem konfliktu s partijo, oziroma so hoteli participirati pri oblasti, ampak jih je partija na kak način zavrnila. Parlamentarna demokracija je bistveno boljša stvar, je pa problem, ker nam vlada spretno skrita ideologija prostega trga, ki ljudi spravlaj v revščino; vladajo nam ekonomski in špekulativni lobiji. Čas je, da država in politika začneta spet funkcionirati in se ekonomijo potisne tja, kjer ji je mesto, stran od oblasti. Sicer pa ekonomija ljubi avtoritarne režime, tudi komunistične, če jim da svobodo, kot so ji dali Kitajci, tudi zato, ker je lažje kupiti določeno oblast za dlje časa, kot pa vsakič na trnih pričakovati, kdo bo dobil volitve in kaj bo to pomenilo za špekulativne naložbe.
Vse njive so pozidali, mone komunistične!
linaprin sporočil: 771
[#2709901] 01.05.18 07:08 · odgovor na: (#2709759)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 30.04.18 17:00
[republican]
Komunisti so pač počeli to, kar najbolj znajo... prerazporejali so premoženje.
Ne. Kradli so.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2709932] 01.05.18 12:42 · odgovor na: FIN-454644 (#2709869)
Odgovori   +    0
[FIN-454644]
....Najbrze nisva iz istega vica. To bo.
Ja, ti si s kmetov, jaz pa z mesta. Vi ste pralni stroj delali, mi smo ga pa imeli v hiši. In jaz razumem kar preberem, ti pa NE. In prekleto si padel na finto, da v začeku socializma recomo 1946 nismo imeli šip na oknih. Takoj si predpostavil krivdo zločinskega režima, in pozabil na "demokratično" bombardiranje industrijskega mesta, pač obvezna kolaterlana škoda vojne. Vas v rovtih pač niso bombardirali, so bile pa druge nevarnosti, pa te nekaterim mojim sorodnikom nikakor niso bile prikrajšane.
In še nekaj, jaz gledam nazaj z realnimi očmi, ne sklepam kot ti in recimo ST, da so v socializmu imeli samo "črno bele TV" in "NMT telefone" proti njegovemu koncu. Se trudim vsaj zadeve umestit prostorsko in časovno. To je BISTVENA razlika med menoj in teboj. Sicer si pa vabčljen, da me po oktobru nadomestiš na mojem položaju v javno kradljivsku službi. Ena, ali kar dve, tehnološki gazeli ti bosta zelo hvaležna, seveda če boš prikazal relevantne reference. Pa se bojim da boš raje spet nakladal o kradljivcih v JS in uničevalskih režimih.
najobj sporočil: 31.870
[#2709933] 01.05.18 12:47 · odgovor na: anon-178149 (#2709865)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
> [FIN-454644]
> Ce nisi dozivel nic hujsega kot je to, da so vam razbili sipe, pa res ni tako velika nesreca. So mnogim potolkli/pobrali hise in clane druzine. Ce bi nam sipe razbili, vem, da bi sli takoj v akcijo in nekako bi jih ze dobili. Ni hudic. Pa pol stoletja tudi nesrece ne bi pestovali: joj, kako je bilo hudo? Kaksni revezi smo bili?

Pa ti razumeš, kar prebereš, ali si toliko zabit, da še tega nisi sposoben! Lepo sem napisal, da je bila hiša med vojno deloma podrta, ravno del kjer so moji starši leta 1946 dobili stanovanje. Ne, ti pa goniš svoje mantre. In nihče ne pestuje nesreče, nas se načelno sploh ni tikala, razen da je bilo stanovanje do konca zastekleno šele do mojega rojstva v letu 1950 v njem, kopalnica pa dokončno urejena šele kasneje.
In to navajam samo zato, ker vrla ST primerja kako so ljudje živeli v socializmu in kako sedaj v kapitalizmu, ti pa trobiš, da je socializem vse uničil in pozabljaš daneš že omenjeno
>[najobj]
> > [FIN-454644]
>... ja, na totem forumu vsi dobro vemo, da pred drugo vojno nismo imeli nič, potem so prišli Nemci in nam vse porušili, nakar so komunisti vse pokradli in v 45 letih niso naredili nič, da so lahko tajkuni v kapitalizmu vse pokradli, zdaj pa mora država vse prodat ... eh, jebiga ...
Pri čemer oba pozabljata, da so v kapitalizmu pred socializmu živeli pa še slabše gledano z sodobnimi merili. Mestne delavske hiše sploh niso imele kopalnic, skrete pa skupne na štrbunk in šele socializem jim je dal kaj več.
Zaboga, začni razmišljaš preden pišeš!
... čuj, ko sem bil še mulc, s(m)o se v stari državi z rekom "pred vojno nismo imeli nič, potem pa so nam Švabi vse porušili" delali norca iz enih drugih budal, ki so pretiravali s svojimi zaslugami za narod, glede na nove okoliščine v novi državi pa sem za potrebe budal na totem forumu jaz tisti rek samo malo razširil, tako da drugič z uporabo dvojine mene preskoči, lepo prosim ...
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2709946] 01.05.18 15:16 · odgovor na: anon-178149 (#2709932)
Odgovori   +    4
Lej mackon. Kaj imam jaz s tvojo javno sluzbo in kaj imajo s to debato gazele. A bodo pocrkale, ker te ne bo? Ti si imeniten, imeniten podatkar, ampak tvoji zapisi kazejo na hudo kolericnost, narcisoidnost in nimas amabasnobenega smisla za humor. To, da bi ti komunisti pobrasli sipe je bila z moja strani ena zajebancija. Ki je ti, kunde, nisi kapiral. Tebi naj bi bila blizu matematika. Ja. Tvoj aksiom je crnobel, ne moj. Katerekoli spremenljivke se postavi v tvojo enacbo, je vedno isto. Kapitalisti so vsega krivi. Ja. Butasti kapitalisti so pred vojno zidali hise s sekreti na strbunk brez kopalnic. Idioti. Komunisti bi tebi radi dali eno fino stanovanje, pa kaj, ko so najprej zajebali kapitalisti, pol pa se preklete svabe. Tebi je bilo vedno hudo. In ti tudi bo. Dokler ne bos izstopil iz sebe. Si zanimiv, dokler se ti neutrga. Pol je pa stala. Brihten, ampak tezek kot svinja.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2709953] 01.05.18 16:10 · odgovor na: FIN-454644 (#2709946)
Odgovori   +    1
[FIN-454644]
Lej mackon. Kaj imam jaz s tvojo javno sluzbo in kaj imajo s to debato gazele. A bodo pocrkale, ker te ne bo?
Ne bodo, lahko pa bodo imele težave, vedno bolj se kaže da pri nas ni več sposobnih kadrov. Nekoč zaradi varčevanja nismo smeli zapsloovati, sedaj je pa luuuknjaaa v kadrih...

> Ti si imeniten, imeniten podatkar, ampak tvoji zapisi kazejo na hudo kolericnost, narcisoidnost in nimas amabasnobenega smisla za humor. To, da bi ti komunisti pobrasli sipe je bila z moja strani ena zajebancija. Ki je ti, kunde, nisi kapiral. Tebi naj bi bila blizu matematika. Ja. Tvoj aksiom je crnobel, ne moj.
Lahko da je črno bel, ampak neko BeliF mi je enkoč zameril točnost v številkah... kaj hočemo, poklicna deformacija.


>Katerekoli spremenljivke se postavi v tvojo enacbo, je vedno isto. Kapitalisti so vsega krivi. Ja. Butasti kapitalisti so pred vojno zidali hise s sekreti na strbunk brez kopalnic. Idioti. Komunisti bi tebi radi dali eno fino stanovanje, pa kaj, ko so najprej zajebali kapitalisti, pol pa se preklete svabe. Tebi je bilo vedno hudo. In ti tudi bo. Dokler ne bos izstopil iz sebe. Si zanimiv, dokler se ti neutrga. Pol je pa stala. Brihten, ampak tezek kot svinja.
Temu pa odločno oporekam, že najobj je v forum.finance.si/?m=...933&single napisal,

>čuj, ko sem bil še mulc, s(m)o se v stari državi z rekom "pred vojno nismo imeli nič, potem pa so nam Švabi vse porušili" delali norca iz enih drugih budal, ki so pretiravali s svojimi zaslugami za narod, glede na nove okoliščine v novi državi pa sem za potrebe budal na totem forumu jaz tisti rek samo malo razširil, tako da drugič z uporabo dvojine mene preskoči, lepo prosim ...
Sicer ne vem, zakaj sem ga prizadel, ampak izpeljava stare misli v nove čase je naravnost briljantna in res ne vem zakaj zameri. In v vsaki naslednji vladajoči skupini se pojavijo težnje po poveličevanju sedanjosti napram preteklosti. In v časih našega vrlega socializma (-60 let nazaj) jih ni manjkalo, ki so na primeru Žel. kolonije v Mariboru trdili točno to, takrat so bili skreti na štrbunk, sedaj pa WC in voda v hiši in elektrika.....

In sedaj ista pesem, takrat so bili samo "črno beli TV" (recimo označba za manjko vseh gospodinjskih aparatov) v primerjavi s sedanjimi barvnimi in digitalnimi, (označba za višji nivo aparatov in pravzaprav zasičenost s kramo). In to je to kar zamerim neki novinarki ST, nekritične primerjave. Pa zanimivo še ni povedala, kako malo Michelin šlauhov je imela nekoč in koliko jih ima lahko sedaj. No, sicer se razpravljati o tem ne spodobi, recimo da gre le za prikaz neprimernih primerjav kaj je bilo in kaj sedaj je.

In da bova zaključla, še odgovor na eno misel, ki si jo zapisal:

>V Butalah so rekli: ce ne znam, bom pa druge ucil.
Iz tega, kar si napisal lahko sklepamo, da kaj znam, nikoli nisem namreč učil na nobeni šoli.
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2709960] 01.05.18 17:11 · odgovor na: anon-178149 (#2709953)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: FIN-454644 01.05.2018 17:15
Da ti kaj znas, ne dvomim. Imas raziskovalno zilico in zbrskas podatkov, da je res impresivno. Seveda pa po moje s tabo ni enostavno sobivati. Res mislim, da si tezak. Popizdis, ko je najmanj treba. Ampak naj ti nekaj zaupam. Moj predhodnik je zugal svojemu direktorju: boste ze videli, ko me ne bo. In ko ga ni bilo, je bilo mojemu direktorju veliko bolje. Izbral je mene in ugotovil, da bi ga moral zamenjati veliko prej. Ker ga je ""u glavo"". Jaz pa ne. Me ni hotel uvajati. Pa ce bi me, bi bil vedno dobrodosel, pa kak cekin bi dobil. Mene je delo veselilo in so mi bile power struggle igrice odvratne. In firma je bila na boljsem, moj predhodnik pa veliko veliko veliko na slabsem. Nihce ga ni pogresal. Je bilo vse zgodbe hitro konec. Upam, da ves, kaj delas. Saj ves, da je na britofu veliko nepogresljivih.
najobj sporočil: 31.870
[#2710256] 04.05.18 14:31 · odgovor na: anon-178149 (#2709953)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 04.05.2018 14:32
Temu pa odločno oporekam, že najobj je v forum.finance.si/?m=...933&single napisal,

>
>>čuj, ko sem bil še mulc, s(m)o se v stari državi z rekom "pred vojno nismo imeli nič, potem pa so nam Švabi vse porušili" delali norca iz enih drugih budal, ki so pretiravali s svojimi zaslugami za narod, glede na nove okoliščine v novi državi pa sem za potrebe budal na totem forumu jaz tisti rek samo malo razširil, tako da drugič z uporabo dvojine mene preskoči, lepo prosim ...
Sicer ne vem, zakaj sem ga prizadel, ampak izpeljava stare misli v nove čase je naravnost briljantna in res ne vem zakaj zameri. In v vsaki naslednji vladajoči skupini se pojavijo težnje po poveličevanju sedanjosti napram preteklosti. In v časih našega vrlega socializma (-60 let nazaj) jih ni manjkalo, ki so na primeru Žel. kolonije v Mariboru trdili točno to, takrat so bili skreti na štrbunk, sedaj pa WC in voda v hiši in elektrika.....
... eh, saj me nisi prizadel, ampak uporabil si dvojino, pa sem mislil, da misliš, da sem tudi jaz budalo, ki ne vidim, da je človeštvo v 30 zadnjih letih tehnološko napredovalo bolj kot prej v vsej svoji zgodovini, tako da samo z ideologijo kompletno zaslepljeno budalo lahko primerja današnje cajte s cajti izpred 30 let ... khmm, pa sploh ne mislim samo na Slovenijo, kjer se je v tem cajtu poleg dobesedno norega tehnološkega napredka, ki ni šel niti mimo izolirane Severne Koreje niti mimo najbolj zaostalih afriških držav, spremenil družbeno-ekonomski sistem, ampak mislim na zahodni svet, kjer so imeli ves čas kapitalizem in še nisem slišal, da v tistih cajtih sl.wikipedia.org/wik.../Renault_4 v Franciji in v kar 17 državah sveta ne bi imeli katrc, ki smo jih - kot berem v Financah - imeli samo socialistična sirotinja, v Franciji pa so se ziher že takrat vozili s samovozečimi električnimi avtomobili ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710260] 04.05.18 14:41 · odgovor na: (#2709771)
Odgovori   +    3
[republican]
> [code5]
> Ej, pa to se jaz že vso serijo sprašujem, what's the point

Spomnit volilce kako zgleda, če imajo komunisti in socialisti absolutno oblast.
Ja, pa saj pri nas jo že vesčas imajo... ;)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710261] 04.05.18 14:50 · odgovor na: anon-166232 (#2709766)
Odgovori   +    2
[COP]
Razen starčkov in nostalgikov res še koga zanima kako je bilo v socializmu?
Mladine to gotovo popolnoma nič ne zanima in tako je tudi prav. S temi temami se ukvarjajo generacije, ki tranzicijo niso zmogle (upale) izpeljati do konca, medtem ko mladi glasujejo s pasošem.

Strani: 1 2