Strani: 1 2

nimasmisla sporočil: 68
[#2709799] 30.04.18 12:25 · odgovor na: najobj (#2709791)
Odgovori   +    0
> Po drugi strani pa tisti, ki so se "ukvarjali" z lastnimi hišami, niso imeli v tej zgodbi nobene vloge, z izjemo to, da so namreč v socializmu enako prispevali v skupno dobro. Se morda motim?

... eh, njim pa je inflacija požrla kredite, pa so bili vsi zadovoljni ...

P.S.: da ne bom še enkrat pisal, v mojem postu malo višje tukaj zgoraj poglej, kaj je bila alternativa ...
Ok, to je lahko argument ... moji starši so recimo postavili hišo brez kreditov - "auslenderji", ok, mogoče so tudi zaradi tega lahko bili vsi zadovoljni, nima veze.
anon-329690 sporočil: 305
[#2709802] 30.04.18 12:31 · odgovor na: najobj (#2709781)
Odgovori   +    2
... čuj, malo si sfalil poanto, ker sem jaz tebe vprašal, zakaj navadna raja ne bi smela kupiti stanovanja, v katerih je živela in ki jih je v socializmu zgradila s svojim denarjem ...
Zakaj pa bi sploh morali še enkrat kupiti, magari za petino cene, kar si že enkrat zgradil s svojim denarjem? Razen totalne nemoči ali kriminalne prisile je še možen kakšen drugi razlog?

Ti osebno bi še enkrat kupil, kar si že enkrat plačal?
najobj sporočil: 31.871
[#2709807] 30.04.18 12:44 · odgovor na: anon-329690 (#2709802)
Odgovori   +    3
[sajmonelavesela]
> ... čuj, malo si sfalil poanto, ker sem jaz tebe vprašal, zakaj navadna raja ne bi smela kupiti stanovanja, v katerih je živela in ki jih je v socializmu zgradila s svojim denarjem ...
Zakaj pa bi sploh morali še enkrat kupiti, magari za petino cene, kar si že enkrat zgradil s svojim denarjem? Razen totalne nemoči ali kriminalne prisile je še možen kakšen drugi razlog?

Ti osebno bi še enkrat kupil, kar si že enkrat plačal?
... eh, seveda bi rade volje doplačal, ker še nisem plačal vsega ... khmm, sploh ker je bila edina alternativa, in sicer da bi vsa v socializmu zgrajena stanovanja enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne najprej poceni pokupili razni bavčarjem in kordežom podobni šroti od ljudi, potem pa jih enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne prodali tujcem, ki bi za vsa v socializmu zgrajena stanovanja od vse raje zdaj kasirali mastne najemnine, vsa raja pa ne bi imela nič za razliko od zdaj, ko ima v svojih v socializmu zgrajenih stanovanjih za sebe, svoje otroke in vnuke vsaj streho nad glavo ...
anon-329690 sporočil: 305
[#2709808] 30.04.18 12:44 · odgovor na: nimasmisla (#2709799)
Odgovori   +    1
[nimasmisla]
> > Po drugi strani pa tisti, ki so se "ukvarjali" z lastnimi hišami, niso imeli v tej zgodbi nobene vloge, z izjemo to, da so namreč v socializmu enako prispevali v skupno dobro. Se morda motim?
>
> ... eh, njim pa je inflacija požrla kredite, pa so bili vsi zadovoljni ...
>
> P.S.: da ne bom še enkrat pisal, v mojem postu malo višje tukaj zgoraj poglej, kaj je bila alternativa ...

Ok, to je lahko argument ... moji starši so recimo postavili hišo brez kreditov - "auslenderji", ok, mogoče so tudi zaradi tega lahko bili vsi zadovoljni, nima veze.
www.dlib.si/stream/U...697cff/PDF

"Auslenderje" verjetno povečini res ni bolela glava zaradi inflacije doma, a domačine...
anon-329690 sporočil: 305
[#2709814] 30.04.18 12:58 · odgovor na: najobj (#2709807)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [sajmonelavesela]
> > ... čuj, malo si sfalil poanto, ker sem jaz tebe vprašal, zakaj navadna raja ne bi smela kupiti stanovanja, v katerih je živela in ki jih je v socializmu zgradila s svojim denarjem ...

> Zakaj pa bi sploh morali še enkrat kupiti, magari za petino cene, kar si že enkrat zgradil s svojim denarjem? Razen totalne nemoči ali kriminalne prisile je še možen kakšen drugi razlog?
>
> Ti osebno bi še enkrat kupil, kar si že enkrat plačal?

... eh, seveda bi rade volje doplačal, ker še nisem plačal vsega ... khmm, sploh ker je bila edina alternativa, in sicer da bi vsa v socializmu zgrajena stanovanja enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne najprej poceni pokupili razni bavčarjem in kordežom podobni šroti od ljudi, potem pa jih enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne prodali tujcem, ki bi za vsa v socializmu zgrajena stanovanja od vse raje zdaj kasirali mastne najemnine, vsa raja pa ne bi imela nič za razliko od zdaj, ko ima v svojih v socializmu zgrajenih stanovanjih za sebe, svoje otroke in vnuke vsaj streho nad glavo ...
Sigurno bi lahko bilo še slabše za tiste, ki so že enkrat vse to plačali, ampak to še ne pomeni, da je prav še enkrat kupiti, kar je že tvoje.
najobj sporočil: 31.871
[#2709819] 30.04.18 13:10 · odgovor na: anon-329690 (#2709814)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 30.04.2018 13:12
[sajmonelavesela]
> [najobj]
> > [sajmonelavesela]
> > > ... čuj, malo si sfalil poanto, ker sem jaz tebe vprašal, zakaj navadna raja ne bi smela kupiti stanovanja, v katerih je živela in ki jih je v socializmu zgradila s svojim denarjem ...
>
> > Zakaj pa bi sploh morali še enkrat kupiti, magari za petino cene, kar si že enkrat zgradil s svojim denarjem? Razen totalne nemoči ali kriminalne prisile je še možen kakšen drugi razlog?
> >
> > Ti osebno bi še enkrat kupil, kar si že enkrat plačal?
> ... eh, seveda bi rade volje doplačal, ker še nisem plačal vsega ... khmm, sploh ker je bila edina alternativa, in sicer da bi vsa v socializmu zgrajena stanovanja enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne najprej poceni pokupili razni bavčarjem in kordežom podobni šroti od ljudi, potem pa jih enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne prodali tujcem, ki bi za vsa v socializmu zgrajena stanovanja od vse raje zdaj kasirali mastne najemnine, vsa raja pa ne bi imela nič za razliko od zdaj, ko ima v svojih v socializmu zgrajenih stanovanjih za sebe, svoje otroke in vnuke vsaj streho nad glavo ...
Sigurno bi lahko bilo še slabše za tiste, ki so že enkrat vse to plačali, ampak to še ne pomeni, da je prav še enkrat kupiti, kar je že tvoje.
... OK, rad bi videl tistega, ki je s plačevanjem prispevka v stanovanjski sklad plačal celo stanovanje, v katerem je živel ...

P.S.: moja poanta je v alternativi ...
anon-329690 sporočil: 305
[#2709830] 30.04.18 13:51 · odgovor na: najobj (#2709819)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [sajmonelavesela]
> > [najobj]
> > > [sajmonelavesela]
> > > > ... čuj, malo si sfalil poanto, ker sem jaz tebe vprašal, zakaj navadna raja ne bi smela kupiti stanovanja, v katerih je živela in ki jih je v socializmu zgradila s svojim denarjem ...
> >
> > > Zakaj pa bi sploh morali še enkrat kupiti, magari za petino cene, kar si že enkrat zgradil s svojim denarjem? Razen totalne nemoči ali kriminalne prisile je še možen kakšen drugi razlog?
> > >
> > > Ti osebno bi še enkrat kupil, kar si že enkrat plačal?

> > ... eh, seveda bi rade volje doplačal, ker še nisem plačal vsega ... khmm, sploh ker je bila edina alternativa, in sicer da bi vsa v socializmu zgrajena stanovanja enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne najprej poceni pokupili razni bavčarjem in kordežom podobni šroti od ljudi, potem pa jih enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne prodali tujcem, ki bi za vsa v socializmu zgrajena stanovanja od vse raje zdaj kasirali mastne najemnine, vsa raja pa ne bi imela nič za razliko od zdaj, ko ima v svojih v socializmu zgrajenih stanovanjih za sebe, svoje otroke in vnuke vsaj streho nad glavo ...

> Sigurno bi lahko bilo še slabše za tiste, ki so že enkrat vse to plačali, ampak to še ne pomeni, da je prav še enkrat kupiti, kar je že tvoje.

... OK, rad bi videl tistega, ki je s plačevanjem prispevka v stanovanjski sklad plačal celo stanovanje, v katerem je živel ...
Prej ali slej bi ga. Prispevek je bil 6% na bruto plačo - za vse aktivne državljane. Pa bi še vedno ne imeli stanovanja v lasti.
P.S.: moja poanta je v alternativi ...
Ki pa nima prav nobenega vpliva na prvotno stanje.

Bom pretiraval malo, ker ne gre za enakovredno zadevo, a le da ti pokažem mojo poanto. Seveda je lahko bolje za ažensko trem moškim pustiti posilstvo brez upiranja, kot pa še batine fasati ob upiranju. Alternativa je seveda slabša, a posilstvo še vedno ni OK, OK?
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2709923] 01.05.18 11:23 · odgovor na: FIN-466864 (#2709738)
Odgovori   +    2
Kako to da ne morejo izkoriscati Norvezanov, je bilo moje vprasanje. Denar od njihove nafte se steka v skupen drzaven sklad, NE na privatne racune po svetu.

Nabijanje na splosno, NI resna debata. Seveda ko cloveku zmanjka tehtnih argumentov, pride vse prav.

Znanje osnov retorike ne bi skodilo. Straw man, Ad Hominem etc.....
najobj sporočil: 31.871
[#2709930] 01.05.18 12:35 · odgovor na: anon-329690 (#2709830)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 01.05.2018 12:38
[sajmonelavesela]
> [najobj]
> > [sajmonelavesela]
> > > [najobj]
> > > > [sajmonelavesela]
> > > > > ... čuj, malo si sfalil poanto, ker sem jaz tebe vprašal, zakaj navadna raja ne bi smela kupiti stanovanja, v katerih je živela in ki jih je v socializmu zgradila s svojim denarjem ...
> > > > Zakaj pa bi sploh morali še enkrat kupiti, magari za petino cene, kar si že enkrat zgradil s svojim denarjem? Razen totalne nemoči ali kriminalne prisile je še možen kakšen drugi razlog?
> > > >
> > > > Ti osebno bi še enkrat kupil, kar si že enkrat plačal?
> > > ... eh, seveda bi rade volje doplačal, ker še nisem plačal vsega ... khmm, sploh ker je bila edina alternativa, in sicer da bi vsa v socializmu zgrajena stanovanja enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne najprej poceni pokupili razni bavčarjem in kordežom podobni šroti od ljudi, potem pa jih enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne prodali tujcem, ki bi za vsa v socializmu zgrajena stanovanja od vse raje zdaj kasirali mastne najemnine, vsa raja pa ne bi imela nič za razliko od zdaj, ko ima v svojih v socializmu zgrajenih stanovanjih za sebe, svoje otroke in vnuke vsaj streho nad glavo ...
> > Sigurno bi lahko bilo še slabše za tiste, ki so že enkrat vse to plačali, ampak to še ne pomeni, da je prav še enkrat kupiti, kar je že tvoje.
> ... OK, rad bi videl tistega, ki je s plačevanjem prispevka v stanovanjski sklad plačal celo stanovanje, v katerem je živel ...

Prej ali slej bi ga. Prispevek je bil 6% na bruto plačo - za vse aktivne državljane. Pa bi še vedno ne imeli stanovanja v lasti.

> P.S.: moja poanta je v alternativi ...
Ki pa nima prav nobenega vpliva na prvotno stanje.

Bom pretiraval malo, ker ne gre za enakovredno zadevo, a le da ti pokažem mojo poanto. Seveda je lahko bolje za ažensko trem moškim pustiti posilstvo brez upiranja, kot pa še batine fasati ob upiranju. Alternativa je seveda slabša, a posilstvo še vedno ni OK, OK?
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je današnje obvezno plačevanje zdravstvenega in penzijskega prispevka za tebe posilstvo ... eh, jebiga ...

P.S.: po tvoje posiljena intenzivna gradnja stanovanj v socializmu je bila po moje dobra in edina dobra stvar slovenske tranzicije v kapitalizem je bil Jazbinškov zakon, čeprav bi država od nosilcev tudi danes zelo dobro varovane stanovanjske pravice mogoče lahko izpulila kakšno marko ali šiling več ...
anon-329690 sporočil: 305
[#2709970] 01.05.18 19:56 · odgovor na: najobj (#2709930)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [sajmonelavesela]
> > [najobj]
> > > [sajmonelavesela]
> > > > [najobj]
> > > > > [sajmonelavesela]
> > > > > > ... čuj, malo si sfalil poanto, ker sem jaz tebe vprašal, zakaj navadna raja ne bi smela kupiti stanovanja, v katerih je živela in ki jih je v socializmu zgradila s svojim denarjem ...

> > > > > Zakaj pa bi sploh morali še enkrat kupiti, magari za petino cene, kar si že enkrat zgradil s svojim denarjem? Razen totalne nemoči ali kriminalne prisile je še možen kakšen drugi razlog?
> > > > >
> > > > > Ti osebno bi še enkrat kupil, kar si že enkrat plačal?

> > > > ... eh, seveda bi rade volje doplačal, ker še nisem plačal vsega ... khmm, sploh ker je bila edina alternativa, in sicer da bi vsa v socializmu zgrajena stanovanja enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne najprej poceni pokupili razni bavčarjem in kordežom podobni šroti od ljudi, potem pa jih enako kot vse v socializmu zgrajene tovarne prodali tujcem, ki bi za vsa v socializmu zgrajena stanovanja od vse raje zdaj kasirali mastne najemnine, vsa raja pa ne bi imela nič za razliko od zdaj, ko ima v svojih v socializmu zgrajenih stanovanjih za sebe, svoje otroke in vnuke vsaj streho nad glavo ...

> > > Sigurno bi lahko bilo še slabše za tiste, ki so že enkrat vse to plačali, ampak to še ne pomeni, da je prav še enkrat kupiti, kar je že tvoje.

> > ... OK, rad bi videl tistega, ki je s plačevanjem prispevka v stanovanjski sklad plačal celo stanovanje, v katerem je živel ...
>
> Prej ali slej bi ga. Prispevek je bil 6% na bruto plačo - za vse aktivne državljane. Pa bi še vedno ne imeli stanovanja v lasti.
>
> > P.S.: moja poanta je v alternativi ...

> Ki pa nima prav nobenega vpliva na prvotno stanje.
>
> Bom pretiraval malo, ker ne gre za enakovredno zadevo, a le da ti pokažem mojo poanto. Seveda je lahko bolje za ažensko trem moškim pustiti posilstvo brez upiranja, kot pa še batine fasati ob upiranju. Alternativa je seveda slabša, a posilstvo še vedno ni OK, OK?

... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je današnje obvezno plačevanje zdravstvenega in penzijskega prispevka za tebe posilstvo ... eh, jebiga ...
Daj no, saj sem napisal da pretiravam.

P.S.: po tvoje posiljena intenzivna gradnja stanovanj v socializmu je bila po moje dobra in edina dobra stvar slovenske tranzicije v kapitalizem je bil Jazbinškov zakon, čeprav bi država od nosilcev tudi danes zelo dobro varovane stanovanjske pravice mogoče lahko izpulila kakšno marko ali šiling več ...
Sicer moraš priznati, da so premnogi dobili že prej stanovanjsko pravico na zelo nepošten način, po posebnih ključih. In če bolje pogledaš, sam niti ne poskušam kritizirati Jazbinška, ampak samo usodo ljudi in prehojeno pot. Ker so že prej ljudje morali plačevati brez možnost nakupa, so vsaj pozno dobili možnost. To je definitivno bila izboljšava za ljudi, ker so na koncu očitno bili zelo zainteresirani za lastninsko pravico oz. nakup.

Za tebe je ta naša tranzicija očitno morala biti travmatičnen dogodek. Bila in ostaja. Boš izgleda kar trpel še nekaj časa, čeprav vsake toliko ponavadi pride pizdarija, kad fukara obogati, mogoče se vrnejo tebi ljubši časi. Bo en kao spet splaniral red.

Socializem se kot tak pač ni izkazal, je bankrotiral. Če bo kaj novega priletelo, pa bomo še videli. Nič ni za vedno. Trenutno je svet kao multi...ampak od tavelikih samo še Kitajci furajo partijo, pa še to tako obliko, ki kapitalistov ne kritizira več, ampak jih ima za pomembne gospodarske partnerje. Evolucija ponavadi ne gleda nazaj.

Če sem lahko malo žleht, izgleda, da si postal dinozaver.
najobj sporočil: 31.871
[#2710238] 04.05.18 13:53 · odgovor na: anon-329690 (#2709970)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.05.2018 13:55
> > Bom pretiraval malo, ker ne gre za enakovredno zadevo, a le da ti pokažem mojo poanto. Seveda je lahko bolje za ažensko trem moškim pustiti posilstvo brez upiranja, kot pa še batine fasati ob upiranju. Alternativa je seveda slabša, a posilstvo še vedno ni OK, OK?
>
> ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je današnje obvezno plačevanje zdravstvenega in penzijskega prispevka za tebe posilstvo ... eh, jebiga ...

Daj no, saj sem napisal da pretiravam.
>
> P.S.: po tvoje posiljena intenzivna gradnja stanovanj v socializmu je bila po moje dobra in edina dobra stvar slovenske tranzicije v kapitalizem je bil Jazbinškov zakon, čeprav bi država od nosilcev tudi danes zelo dobro varovane stanovanjske pravice mogoče lahko izpulila kakšno marko ali šiling več ...
Sicer moraš priznati, da so premnogi dobili že prej stanovanjsko pravico na zelo nepošten način, po posebnih ključih. In če bolje pogledaš, sam niti ne poskušam kritizirati Jazbinška, ampak samo usodo ljudi in prehojeno pot. Ker so že prej ljudje morali plačevati brez možnost nakupa, so vsaj pozno dobili možnost. To je definitivno bila izboljšava za ljudi, ker so na koncu očitno bili zelo zainteresirani za lastninsko pravico oz. nakup.

Za tebe je ta naša tranzicija očitno morala biti travmatičnen dogodek. Bila in ostaja. Boš izgleda kar trpel še nekaj časa, čeprav vsake toliko ponavadi pride pizdarija, kad fukara obogati, mogoče se vrnejo tebi ljubši časi. Bo en kao spet splaniral red.

Socializem se kot tak pač ni izkazal, je bankrotiral. Če bo kaj novega priletelo, pa bomo še videli. Nič ni za vedno. Trenutno je svet kao multi...ampak od tavelikih samo še Kitajci furajo partijo, pa še to tako obliko, ki kapitalistov ne kritizira več, ampak jih ima za pomembne gospodarske partnerje. Evolucija ponavadi ne gleda nazaj.

Če sem lahko malo žleht, izgleda, da si postal dinozaver.
... OK, če jaz prav vidim, tranzicija jebe tebe, ne pa mene, ker jamraš ti, ne pa jaz ...

P.S.: fajn bi bilo, če bi malo bolj pojasnil, kaj točno ne razumem in zakaj sem dinozaver, ker če si dovolj žleht, si ziher tudi dovolj pameten, da boš znal ... khmm, če zdaj pozabim, da ne razumem, kaj si hotel z boldanim povedat, sploh ker je že starih fukar pri nas več kot preveč, nove pa raji itak nimajo več kaj ukrast, kaj šele da bi probale delat red ...
anon-329690 sporočil: 305
[#2710244] 04.05.18 14:05 · odgovor na: najobj (#2710238)
Odgovori   +    0
[najobj]
> > > Bom pretiraval malo, ker ne gre za enakovredno zadevo, a le da ti pokažem mojo poanto. Seveda je lahko bolje za ažensko trem moškim pustiti posilstvo brez upiranja, kot pa še batine fasati ob upiranju. Alternativa je seveda slabša, a posilstvo še vedno ni OK, OK?
> >
> > ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je današnje obvezno plačevanje zdravstvenega in penzijskega prispevka za tebe posilstvo ... eh, jebiga ...
>
> Daj no, saj sem napisal da pretiravam.
> >
> > P.S.: po tvoje posiljena intenzivna gradnja stanovanj v socializmu je bila po moje dobra in edina dobra stvar slovenske tranzicije v kapitalizem je bil Jazbinškov zakon, čeprav bi država od nosilcev tudi danes zelo dobro varovane stanovanjske pravice mogoče lahko izpulila kakšno marko ali šiling več ...

> Sicer moraš priznati, da so premnogi dobili že prej stanovanjsko pravico na zelo nepošten način, po posebnih ključih. In če bolje pogledaš, sam niti ne poskušam kritizirati Jazbinška, ampak samo usodo ljudi in prehojeno pot. Ker so že prej ljudje morali plačevati brez možnost nakupa, so vsaj pozno dobili možnost. To je definitivno bila izboljšava za ljudi, ker so na koncu očitno bili zelo zainteresirani za lastninsko pravico oz. nakup.
>
> Za tebe je ta naša tranzicija očitno morala biti travmatičnen dogodek. Bila in ostaja. Boš izgleda kar trpel še nekaj časa, čeprav vsake toliko ponavadi pride pizdarija, kad fukara obogati, mogoče se vrnejo tebi ljubši časi. Bo en kao spet splaniral red.
>
> Socializem se kot tak pač ni izkazal, je bankrotiral. Če bo kaj novega priletelo, pa bomo še videli. Nič ni za vedno. Trenutno je svet kao multi...ampak od tavelikih samo še Kitajci furajo partijo, pa še to tako obliko, ki kapitalistov ne kritizira več, ampak jih ima za pomembne gospodarske partnerje. Evolucija ponavadi ne gleda nazaj.
>
> Če sem lahko malo žleht, izgleda, da si postal dinozaver.

... OK, če jaz prav vidim, tranzicija jebe tebe, ne pa mene, ker jamraš ti, ne pa jaz ...

P.S.: fajn bi bilo, če bi malo bolj pojasnil, kaj točno ne razumem in zakaj sem dinozaver, ker če si dovolj žleht, si ziher tudi dovolj pameten, da boš znal ... khmm, če zdaj pozabim, da ne razumem, kaj si hotel z boldanim povedat, sploh ker je že starih fukar pri nas več kot preveč, nove pa raji itak nimajo več kaj ukrast, kaj šele da bi probale delat red ...
Fukara je od Andriča. Drugo pa se mi ne da ponavljati, bom že prebolel, če se ne razumeva, strinjava,...
najobj sporočil: 31.871
[#2710247] 04.05.18 14:13 · odgovor na: anon-329690 (#2710244)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.05.2018 14:15
> > Če sem lahko malo žleht, izgleda, da si postal dinozaver.
>
> ... OK, če jaz prav vidim, tranzicija jebe tebe, ne pa mene, ker jamraš ti, ne pa jaz ...
>
> P.S.: fajn bi bilo, če bi malo bolj pojasnil, kaj točno ne razumem in zakaj sem dinozaver, ker če si dovolj žleht, si ziher tudi dovolj pameten, da boš znal ... khmm, če zdaj pozabim, da ne razumem, kaj si hotel z boldanim povedat, sploh ker je že starih fukar pri nas več kot preveč, nove pa raji itak nimajo več kaj ukrast, kaj šele da bi probale delat red ...
Fukara je od Andriča. Drugo pa se mi ne da ponavljati, bom že prebolel, če se ne razumeva, strinjava,...
... eh, saj jaz tudi vem mudremisli.net/dou-t...e-obogati/ , čigava je tota fukara, ne vem pa, na osnovi česa si ti zgruntal, da bi si jo jaz želel ... khmm, čeprav mene itak ni in ne bo noben nič vprašal, ako "Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati! ...
anon-329690 sporočil: 305
[#2710258] 04.05.18 14:35 · odgovor na: najobj (#2710247)
Odgovori   +    0
[najobj]
> > > Če sem lahko malo žleht, izgleda, da si postal dinozaver.
> >
> > ... OK, če jaz prav vidim, tranzicija jebe tebe, ne pa mene, ker jamraš ti, ne pa jaz ...
> >
> > P.S.: fajn bi bilo, če bi malo bolj pojasnil, kaj točno ne razumem in zakaj sem dinozaver, ker če si dovolj žleht, si ziher tudi dovolj pameten, da boš znal ... khmm, če zdaj pozabim, da ne razumem, kaj si hotel z boldanim povedat, sploh ker je že starih fukar pri nas več kot preveč, nove pa raji itak nimajo več kaj ukrast, kaj šele da bi probale delat red ...

> Fukara je od Andriča. Drugo pa se mi ne da ponavljati, bom že prebolel, če se ne razumeva, strinjava,...

... eh, saj jaz tudi vem mudremisli.net/dou-t...e-obogati/ , čigava je tota fukara, ne vem pa, na osnovi česa si ti zgruntal, da bi si jo jaz želel ... khmm, čeprav mene itak ni in ne bo noben nič vprašal, ako "Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati! ...
OK, izgleda sem narobe ocenil, da je tebi bil socializem bližje, kot ti je kapitalizem. Sorči :-)
najobj sporočil: 31.871
[#2710262] 04.05.18 14:51 · odgovor na: anon-329690 (#2710258)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 04.05.2018 14:51
[sajmonelavesela]
> [najobj]
> > > > Če sem lahko malo žleht, izgleda, da si postal dinozaver.
> > >
> > > ... OK, če jaz prav vidim, tranzicija jebe tebe, ne pa mene, ker jamraš ti, ne pa jaz ...
> > >
> > > P.S.: fajn bi bilo, če bi malo bolj pojasnil, kaj točno ne razumem in zakaj sem dinozaver, ker če si dovolj žleht, si ziher tudi dovolj pameten, da boš znal ... khmm, če zdaj pozabim, da ne razumem, kaj si hotel z boldanim povedat, sploh ker je že starih fukar pri nas več kot preveč, nove pa raji itak nimajo več kaj ukrast, kaj šele da bi probale delat red ...
>
> > Fukara je od Andriča. Drugo pa se mi ne da ponavljati, bom že prebolel, če se ne razumeva, strinjava,...
> ... eh, saj jaz tudi vem mudremisli.net/dou-t...e-obogati/ , čigava je tota fukara, ne vem pa, na osnovi česa si ti zgruntal, da bi si jo jaz želel ... khmm, čeprav mene itak ni in ne bo noben nič vprašal, ako "Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati! ...
OK, izgleda sem narobe ocenil, da je tebi bil socializem bližje, kot ti je kapitalizem. Sorči :-)
... čuj, jaz sem za kapitalizem s človeškim obrazom ali kako že gre tista parola ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710285] 04.05.18 19:06 · odgovor na: najobj (#2710262)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [sajmonelavesela]
> > [najobj]
> > > > > Če sem lahko malo žleht, izgleda, da si postal dinozaver.
> > > >
> > > > ... OK, če jaz prav vidim, tranzicija jebe tebe, ne pa mene, ker jamraš ti, ne pa jaz ...
> > > >
> > > > P.S.: fajn bi bilo, če bi malo bolj pojasnil, kaj točno ne razumem in zakaj sem dinozaver, ker če si dovolj žleht, si ziher tudi dovolj pameten, da boš znal ... khmm, če zdaj pozabim, da ne razumem, kaj si hotel z boldanim povedat, sploh ker je že starih fukar pri nas več kot preveč, nove pa raji itak nimajo več kaj ukrast, kaj šele da bi probale delat red ...
> >
> > > Fukara je od Andriča. Drugo pa se mi ne da ponavljati, bom že prebolel, če se ne razumeva, strinjava,...

> > ... eh, saj jaz tudi vem mudremisli.net/dou-t...e-obogati/ , čigava je tota fukara, ne vem pa, na osnovi česa si ti zgruntal, da bi si jo jaz želel ... khmm, čeprav mene itak ni in ne bo noben nič vprašal, ako "Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati! ...

> OK, izgleda sem narobe ocenil, da je tebi bil socializem bližje, kot ti je kapitalizem. Sorči :-)

... čuj, jaz sem za kapitalizem s človeškim obrazom ali kako že gre tista parola ...
"socializem po meri človeka meri v človeka" se je glasila tista parola ;)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710287] 04.05.18 19:15 · odgovor na: rx170 (#2709565)
Odgovori   +    1
[rx170]
V socializmu je bilo marsikaj drugače.

Nismo pa bili evrofašistična kolonija - vsaj premoženja nam pod ceno ni mogek na silo prodajati nihče.
SFRJugoslavija je bila močno sponzorirana tvorba Amerike. Mi smo uživali kolikor toliko človeški socializem ravno zaradi te kolonialne prodaje. Po osamosvojitvi pa je Slovenija zamenjala gospodarja in nekoliko uravnovesila bilanco, that's it.

Strani: 1 2