Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-169504 sporočil: 2.361
[pobalin]
> [abohte]
> Je vse res, kar je zapisano v medijih? Tako kategorično res, da je vredno zapisa s caps lock in tremi klicaji?

Ne zanašam se samo na medije, ampak predvsem na posnetek. In na posnetku je odvratna vulgarna pijana svojat. Naprej se ne bom ponavljal. Tako kot je bilo pred leti na posnetku lepo videti, kako prihuljeno in zahrbtno je Zoran Predin po tekmi udaril tistega sodnika. In so se našli tisti, ki so zagovarjali njegov žar in predanost pa to.

> Še druga plat: "Dne 23. 3. 2018 smo po službenem času sproščeni odšli na ogled poletov v Planici z namenom druženja. Ob doseženih fantastičnih rezultatih Slovenije in ob neverjetno dolgih poletih smo se prešerne volje odpravili proti domu, kjer smo na poti naleteli na snemalno ekipo Kanala A..."
> Ne pravim, da druga plat drži,

Saj ne moreš, ker ne veš, ker nisi niti toliko, da bi navedel vir citata, in ker si preskočil nadaljevanje vira, ki je komentar dogodka na 24ur in gre nato takole:

> Vsakemu, ki je posnetek videl je jasno, da so na posnetku štirje! Pijani moški. Nihče nikogar ne odvrača. Vsi štirje se neskončno zabavajo in so sami sebi neizmerno smešni. Tudi Tadej Veber. In ’opravičilo’ Antona Murglja je opravičilo Tadeju Vebru in ne Tjaši Petrič. ’Opravičilo’ je namenjeno ohranitvi dostojanstva in službe (državne, odgovorne) Tadeja Murgla.
> www.24ur.com/novice/...rodno.html

Če bi se še malo bolj potrudil, bi malo pogledal med zobe trditvam skesanca "po službenem času", "ogled poletov v Planici z namenom druženja" in "doseženih fantastičnih rezultatih Slovenije" (slednji so stvar osebne interpretacije).

Program posamične tekme v Planici v petek, 23. 3. 2018:
14:00 Poskusna serija
15:00 Prva serija
Finalna serija
17:00 Podelitev nagrad
17.00 Zabavni program na odru Val 202 - Gadi
18.30 Zaključek programa v Planici
dnevni generalni sponzor Pivovarna Laško!
www.planica.si/sl/program

Zdaj mi pa povej, kdaj se je v petek končal direktorski službeni čas teh gospodov? Reciva, da so iz Ljubljane odrinili v petek ob dveh, se čez kakšno uro pripeljali v Planico, kljub 12600 obiskovalcem brez problemov parkirali in hitro, do cca 15:15 prišli pod letalnico. Kje pa so bili? Se jih najde na fotografijah pobarvanih navdušenih navijačev z zastavami,
www.planica.si/sl/fo...icna-tekma
ali so morda iz skupine pomembnežev, ki so imeli VIP vstopnice, mogoče prostor za VIP šankom, kjer so mogoče točili VIP sponzorski alkohol?

Če so bili tako urni, so lahko videli velik del druge in pa finalno serijo. In če je TV posnetek nastal po koncu vsega programa okrog 18:30, pomeni, da jim je uspelo, da dobre tri ure silno uživajo v "fantastičnih dosežkih naših" in se "sproščeno družijo", medtem pa se nalijejo kot mambe. Vsi. Tako se v mojem svetu obnašajo adolescenti in ne odrasli moški. In še enkrat: kdo je vozil?

> ampak ali naj zaradi #Me Too pozabimo na to, da ima vsak pravico do obrambe? Pa kateremu mediju se je takšen izpad pravzaprav zgodil?

Izpad se ni zgodil mediju. Izpad se je zgodil človeškemu bitju, ki ima tako kot ti in jaz svoje pravice in osebno dostojanstvo. Novinar/-ka katerekoli TV ali kelner/-ca katerekoli stojnice itn. ni tam za to, da bo potrpežljiva tarča pijanih zmenetov. In vse to nima nobene preklete zveze z #metoo, isti problem bi bil, če bi tam nadlegovali Igorja E. Berganta ali Jožeta Možino ali Jeremyja Clarksona (no, ta bi jih mogoče dvakrat okrog ušes).

> Morda tistemu, ki je zavestno (in v treznem stanju) kršil medijsko zakonodajo v primeru mariborskega ravnatelja? Da, tistega mariborskega ravnatelja, ki se je posledično odločil za samomor.

No, tisto je bil res škandal brez primere in samo orto bananarstvu te psevdo republike se je zahvaliti, če ni po krivcih padlo en kup kazni in tožb in terjanja mastnih odškodnin. Ampak ti se greš zdaj whataboutarstvo. Mar mora ta novinarka mirno prenesti izpad zagovednežev, ker je v njeni firmi nekdo drug bil zagoveden (več njih)? Grem jaz lahko po praznikih veselo oblajat kakšno Vebrovo ali Murgljevo sodelavko, ker sta bila ona takšna zagovedneža?

> Dobra vprašanja. Resnično. Upam, da se bo našlo dovolj potrpljenja, da se bo počakalo na odgovore (glede službenega časa je odgovor, ne vem, ali resnični, že v gornjem citatu).

Če gre samo za videni izpad, ostajam pri mnenju, da je zadeva z Vebrom zaključena optimalno. Ne morem pa razumeti forme mentis drugih ljudi, zaradi kakršne si midva tu dopisujeva. Zame je grozljiva ta relativizacija izpada, to prepoznavanje nekakšne naravne veselosti, ker taki smo, kadar smo sproščeni. Nismo! Ker ne smemo biti. Ne na račun drugega. Vsak naj kozla v svoj pijanski sekret.

> Ob tem pa dodam, da se mi obrača želodec ob opazovanju, v kaj so se sprevrgle #Me Too kampanje. Tudi, če je Veber res izrekel te besede, je bil zanje, grem staviti, kaznovan nesorazmerno glede na "škodo", ki jo je povzročil. Če je kazen nesorazmerna, se pa neizogibno vprašam, kdo je večji zločinec: obsojenec ali tožnik/sodnik.

Še enkrat: to nima zveze z #metoo, to ima zvezo izključno z osebnim dostojanstvom, obvladanostjo, odraslostjo, odgovornim vedenjem, vzgojenostjo. Edina nesorazmernost pri tej kazni je v tem, da niso skupaj z DRI privlekli na plan še delodajalcev sostorilcev. Ker stavim, da ima tudi vsaka privatna firma, če je resna in ne kakšna vaška grajzlarija ali tajkunski plen, svoje kodekse in pravilnike, po katerih se sodi enako ali podobno kot v DRI. V tistih, ki jih jaz poznam, taka zadeva ne bi šla gladko mimo, vsaj ne, če bi bila medijsko odmevna. Zato je Pop TV licemersko dvoličen, če je napadel in izpostavil samo Vebra oz. DRI. Naj zasukam: mar bi se na Pop TV/kanal A/Pro Plus lahko delali gluhge in slepe in neme, če bi bil v tej klapi eden izmed njihovih direktorjev - ker so privatna firma? I think not!

Za konec pa še ta krasno piker del komentarja 24ur, ki kaže, da se človeka ne sme soditi po obleki, dolžini las, položaju itn., ampak po njih vedenju in dejanjih:

> Tjaša Petrič je nekaj let nazaj v živo poročala iz Metalcampa v Tolminu. Ja, tistega dogodka, kjer se zbirajo grozni dolgolasci, oblečeni v črnino in poslušajo razbijanje, ki se mu reče metal. In tudi takrat je skupina moških začutila potrebo, da pomaha vsem, ki jih poznajo. In veste kaj, ti ’grozni metalci’ Tjaše niso spraševali o njenih spolnih aktivnostih. Bili so pijani, precej, sicer se verjetno res ne bi prostovoljno odločili za nastopanje na vklopu v živo. A niso rekli niti storili nič takega, da bi se naslednji dan morali opravičiti.
Pobalin, biti puritanec ni nič slabega, zato me tvoje stališče ne moti.
Ampak dajva poskusiti tolerirati človeka, ki ženski predlaga spolne odnose, in ko ni pozitivnega odgovora, mirno odide. Ali ti nisi še nikoli storil kaj takega?