Strani: 1 2

pobalin sporočil: 14.456
[#2702031] 13.03.18 12:51 · odgovor na: anon-204390 (#2702022)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
Link ni več na voljo, tako da je zgleda že prodano :)
To je bilo pa blicšnel! Očitno Finance res dosežejo nadpovprečno situirano, izobraženo in kultivirano urbano publiko s prefinjenim okusom in vrhunsko bivalno kulturo.
Ali pa je bogataški/a lastnik/ca zelo občutljiv/a na forumske komentarje. :-)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2702036] 13.03.18 13:05 · odgovor na: bc123a (#2701992)
Odgovori   +    2
[bc123a]
Po rodu sem iz dela slovenije, kjer cebulo castimo po bozje in je v vseh nasih jedeh. Ze leto ali dve dvakrat na leto na dopustu izven Ljubljane zakurim zunaj zar, gor posodo z oljem, in na njem preprazim tako 2-4 kile cebule s cesnom, ki jo potem dam zmrznit v zamrzovalnik.
Čeprav te (v forumskem smislu) nekoliko poznam, še vedno ne vem ali si tole napisal resno ali kot zajebancijo.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2702037] 13.03.18 13:05 · odgovor na: bc123a (#2702001)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Ampak za velik del jedi je podloga cebula, jebat ga.
Razen za morda kakšno ribo.

:))))
anon-401092 sporočil: 113
[#2702056] 13.03.18 13:55 · odgovor na: anon-207617 (#2701979)
Odgovori   +    0
Sori, če sem te zmedu. V mislih sem imel seveda centralno prezračevanje, ki je navadno povezano z rekuperacijo. Da ti pozim not mrzlo ne piha.
najobj sporočil: 31.918
[#2702080] 13.03.18 15:31 · odgovor na: bc123a (#2701992)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [matjazfinance]
> > [bc123a]
> > Ko jaz prazim cebulo, uspe zasmrdeti ob napi skozi dvoja zaprta vrata celotno stanovanje. Ne vem, kaksno napo bi moral imeti, da bi ne zasmrdel kavc ki je 3 metre stran.
>
> A res? Ujebote, pa kaj maš to za eno heavy duty čebulo?
Po rodu sem iz dela slovenije, kjer cebulo castimo po bozje in je v vseh nasih jedeh. Ze leto ali dve dvakrat na leto na dopustu izven Ljubljane zakurim zunaj zar, gor posodo z oljem, in na njem preprazim tako 2-4 kile cebule s cesnom, ki jo potem dam zmrznit v zamrzovalnik.
... čuj, saj se zajebavaš, a ne ? ...

P.S.: finta okusa hrane ni v seštevku sestavin, ampak je finta, da se okusi sestavin "seštevajo", ko se istočasno kuhajo ali pečejo v posodi na štedilniku ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2702083] 13.03.18 15:46 · odgovor na: najobj (#2702080)
Odgovori   +    0
[najobj]
> Po rodu sem iz dela slovenije, kjer cebulo castimo po bozje in je v vseh nasih jedeh. Ze leto ali dve dvakrat na leto na dopustu izven Ljubljane zakurim zunaj zar, gor posodo z oljem, in na njem preprazim tako 2-4 kile cebule s cesnom, ki jo potem dam zmrznit v zamrzovalnik.

... čuj, saj se zajebavaš, a ne ? ...

P.S.: finta okusa hrane ni v seštevku sestavin, ampak je finta, da se okusi sestavin "seštevajo", ko se istočasno kuhajo ali pečejo v posodi na štedilniku ...
Nic se ne zajebavam, veliko receptov se zacne z:

1) sesekljajte cebulo
2) sesekljajte/strite cesen
3) v posodo dajte nekaj zlic olja, segrejte
4) preprazite cebulo, dodajte cesen da zadisi (30 sekund), umaknite iz ognja

potem pa se vejijo naprej. Tocke 1-4 lahko naredis kadarkoli in spravis rezultat, ki nastane. PO tem se pa zadeve seveda kuhajo skupaj.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2702084] 13.03.18 15:48 · odgovor na: anon-20668 (#2702036)
Odgovori   +    1
[matjazfinance]
> [bc123a]
> Po rodu sem iz dela slovenije, kjer cebulo castimo po bozje in je v vseh nasih jedeh. Ze leto ali dve dvakrat na leto na dopustu izven Ljubljane zakurim zunaj zar, gor posodo z oljem, in na njem preprazim tako 2-4 kile cebule s cesnom, ki jo potem dam zmrznit v zamrzovalnik.

Čeprav te (v forumskem smislu) nekoliko poznam, še vedno ne vem ali si tole napisal resno ali kot zajebancijo.
Tole je resna zajebancija, namreč čebula je predvsem (naravni) ojačevalec okusa in fora je pomoje predvsem v tem, da nekaj pražiš na čebuli, razen če jo daješ v solato tako kot dodatek...
bc123a sporočil: 48.253
[#2702089] 13.03.18 16:03 · odgovor na: anon-204390 (#2702084)
Odgovori   +    8
[vickibedi]
Tole je resna zajebancija, namreč čebula je predvsem (naravni) ojačevalec okusa in fora je pomoje predvsem v tem, da nekaj pražiš na čebuli, razen če jo daješ v solato tako kot dodatek...
"Na cebuli" se nic ne prazi, ker ima cebula ogljikove hidrate in se zacne zgati, ce jo predolgo prazis. Torej, cebulo se prazi na olju, dokler ni do prave mere prazena. Za italijanske jedi na stekleno, za madzarske tako dalec da zacnejo robovi rjaveti. Potem se doda zraven druge sestavine, ki brez izjeme vse spustijo vodo, in od takrat se zadeva, odvisno od recepta, dusi ali kuha.

Ce das na neprazeno cebulo meso ali zelenjavo, se bo zacela kuhati, ker te stvari spuscajo vodo - torej nic od prazenja.

Pa kaj, tu samo jaz kuham, vsi ostali teoretiki ali kaj?
anon-329690 sporočil: 305
[#2702092] 13.03.18 17:16 · odgovor na: bc123a (#2702089)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [vickibedi]
> Tole je resna zajebancija, namreč čebula je predvsem (naravni) ojačevalec okusa in fora je pomoje predvsem v tem, da nekaj pražiš na čebuli, razen če jo daješ v solato tako kot dodatek...

"Na cebuli" se nic ne prazi, ker ima cebula ogljikove hidrate in se zacne zgati, ce jo predolgo prazis. Torej, cebulo se prazi na olju, dokler ni do prave mere prazena. Za italijanske jedi na stekleno, za madzarske tako dalec da zacnejo robovi rjaveti. Potem se doda zraven druge sestavine, ki brez izjeme vse spustijo vodo, in od takrat se zadeva, odvisno od recepta, dusi ali kuha.

Ce das na neprazeno cebulo meso ali zelenjavo, se bo zacela kuhati, ker te stvari spuscajo vodo - torej nic od prazenja.

Pa kaj, tu samo jaz kuham, vsi ostali teoretiki ali kaj?
Vnaprej pražena čebula je ta boljša, ker ti prihrani vsakic vsaj pol ure časa in nekaj zraka :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2702098] 13.03.18 18:31 · odgovor na: anon-329690 (#2702092)
Odgovori   +    0
[sajmonelavesela]
> [bc123a]
> > [vickibedi]
> > Tole je resna zajebancija, namreč čebula je predvsem (naravni) ojačevalec okusa in fora je pomoje predvsem v tem, da nekaj pražiš na čebuli, razen če jo daješ v solato tako kot dodatek...
>
> "Na cebuli" se nic ne prazi, ker ima cebula ogljikove hidrate in se zacne zgati, ce jo predolgo prazis. Torej, cebulo se prazi na olju, dokler ni do prave mere prazena. Za italijanske jedi na stekleno, za madzarske tako dalec da zacnejo robovi rjaveti. Potem se doda zraven druge sestavine, ki brez izjeme vse spustijo vodo, in od takrat se zadeva, odvisno od recepta, dusi ali kuha.
>
> Ce das na neprazeno cebulo meso ali zelenjavo, se bo zacela kuhati, ker te stvari spuscajo vodo - torej nic od prazenja.
>
> Pa kaj, tu samo jaz kuham, vsi ostali teoretiki ali kaj?

Vnaprej pražena čebula je ta boljša, ker ti prihrani vsakic vsaj pol ure časa in nekaj zraka :-)
Ce mislis ono iz trgovine, tista je susena, je prakticno neuporabna za slovenske recepte... ta moja je pa ok, ja.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2702123] 13.03.18 20:42 · odgovor na: bc123a (#2702089)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [vickibedi]
> Tole je resna zajebancija, namreč čebula je predvsem (naravni) ojačevalec okusa in fora je pomoje predvsem v tem, da nekaj pražiš na čebuli, razen če jo daješ v solato tako kot dodatek...

"Na cebuli" se nic ne prazi, ker ima cebula ogljikove hidrate in se zacne zgati, ce jo predolgo prazis. Torej, cebulo se prazi na olju, dokler ni do prave mere prazena. Za italijanske jedi na stekleno, za madzarske tako dalec da zacnejo robovi rjaveti. Potem se doda zraven druge sestavine, ki brez izjeme vse spustijo vodo, in od takrat se zadeva, odvisno od recepta, dusi ali kuha.

Ce das na neprazeno cebulo meso ali zelenjavo, se bo zacela kuhati, ker te stvari spuscajo vodo - torej nic od prazenja.

Pa kaj, tu samo jaz kuham, vsi ostali teoretiki ali kaj?
Lej, ni panike, delaš kot ti paše. Mi je pa zmrzovanje čebule nekako tako, kot če bi zmrzoval pire krompir ali solato ;)
bc123a sporočil: 48.253
[#2702129] 13.03.18 21:33 · odgovor na: anon-204390 (#2702123)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> Pa kaj, tu samo jaz kuham, vsi ostali teoretiki ali kaj?

Lej, ni panike, delaš kot ti paše. Mi je pa zmrzovanje čebule nekako tako, kot če bi zmrzoval pire krompir ali solato ;)
Surove ziher ne mores. Prazena pa ja, preizkuseno, in kot pravim, ker je v zmesi poleg cebule in cesna se olje, se da zadevo lepo odlomiti brez taljenja, ko jo rabis.

Potem pa komot porabis za golaz in njegove izvedenke, paprikase (mesne in zelenjavne), rizote, verjetno tudi prazen krompir (ampak tu po moje pride do problema zaradi cesna).
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2702179] 14.03.18 09:51 · odgovor na: bc123a (#2702129)
Odgovori   +    5
Evo, pa je iz "nepremičnina tedna" ratalo "Bisijeve male kućne čarolije"
:)
bc123a sporočil: 48.253
[#2702183] 14.03.18 10:00 · odgovor na: anon-20668 (#2702179)
Odgovori   +    4
[matjazfinance]
Evo, pa je iz "nepremičnina tedna" ratalo "Bisijeve male kućne čarolije"
:)
lih to sem mislil dopisati prej v thread. ampak saj je relevantno. "Kako v nepremicnini za miljon evrov ne zasmraditi dnevne sobe?". (odgovor: nabavite gaspercek in kuhajte kosilo na balkonu :)
najobj sporočil: 31.918
[#2702193] 14.03.18 10:27 · odgovor na: bc123a (#2702083)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [najobj]
> > Po rodu sem iz dela slovenije, kjer cebulo castimo po bozje in je v vseh nasih jedeh. Ze leto ali dve dvakrat na leto na dopustu izven Ljubljane zakurim zunaj zar, gor posodo z oljem, in na njem preprazim tako 2-4 kile cebule s cesnom, ki jo potem dam zmrznit v zamrzovalnik.
> ... čuj, saj se zajebavaš, a ne ? ...
>
> P.S.: finta okusa hrane ni v seštevku sestavin, ampak je finta, da se okusi sestavin "seštevajo", ko se istočasno kuhajo ali pečejo v posodi na štedilniku ...
Nic se ne zajebavam, veliko receptov se zacne z:

1) sesekljajte cebulo
2) sesekljajte/strite cesen
3) v posodo dajte nekaj zlic olja, segrejte
4) preprazite cebulo, dodajte cesen da zadisi (30 sekund), umaknite iz ognja

potem pa se vejijo naprej. Tocke 1-4 lahko naredis kadarkoli in spravis rezultat, ki nastane. PO tem se pa zadeve seveda kuhajo skupaj.
... OK, to bi verjetno šlo, ker po 30 sekundah praženja olje in čebula k okusu hrane še ne prispevata neke dodane vrednosti, sploh če kasneje - nisem probal in nimam pojma - odmrznjeno olje in pražena čebula na "seštetem" okusu nič ne izgubita ... khmm, čeprav ne vem, v čem je finta, če ti stanovanje ne smrdi/diši po praženi čebuli, ampak ti smrdi/diši po čem drugem, kar pač kuhaš, ker ko nekaj kuhaš, smrdi/diši v vsakem primeru ...

P.S.: toti forum je res v kurcu, če nikjer ni nobene babe in se sami dedi menimo, kako se kuha ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2702236] 14.03.18 14:01 · odgovor na: bc123a (#2702183)
Odgovori   +    2
[bc123a]
"Kako v nepremicnini za miljon evrov ne zasmraditi dnevne sobe?". (odgovor: nabavite gaspercek in kuhajte kosilo na balkonu :)
V vednost: milijonarska stanovanja v tem mavzoleju so menda brez balkonov.
bc123a sporočil: 48.253
[#2702239] 14.03.18 14:12 · odgovor na: najobj (#2702193)
Odgovori   +    0
[najobj]
... OK, to bi verjetno šlo, ker po 30 sekundah praženja olje in čebula k okusu hrane še ne prispevata neke dodane vrednosti,
cebulo se prazi nekaj minut, odvisno od moci plosce/gorilnika.

30 sekund je po tem ko dodas cesen.

sicer pa ne vem, kaj ga imate s temi okusi:

1) Cebula se prazi sama, vprasajte zeno ali mamo ce ne verjamete
2) Okus ne bo nikamor pobegnil medtem ko prazis cebulo samo. Se vedno ostane v posodi.
najobj sporočil: 31.918
[#2702265] 14.03.18 15:16 · odgovor na: bc123a (#2702239)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.03.2018 15:17
[bc123a]
> [najobj]
> ... OK, to bi verjetno šlo, ker po 30 sekundah praženja olje in čebula k okusu hrane še ne prispevata neke dodane vrednosti,
cebulo se prazi nekaj minut, odvisno od moci plosce/gorilnika.

30 sekund je po tem ko dodas cesen.

sicer pa ne vem, kaj ga imate s temi okusi:

1) Cebula se prazi sama, vprasajte zeno ali mamo ce ne verjamete
2) Okus ne bo nikamor pobegnil medtem ko prazis cebulo samo. Se vedno ostane v posodi.
... čuj, moja kuharska kariera se je začela v rani mladosti, ker mi je izbirčnežu mati rekla, naj si kuham sam, če nočem jesti tistega, kar je skuhala za ostale ... khmm, tako da malo več spoštovanja do mojih kuharskih sposobnosti, lepo prosim ...

P.S.: okus nikamor ne pobegne, ampak se spremeni, pa tudi vonj po pravkar skuhani hrani v stanovanju nikamor ne pobegne, če odmrznjeno praženo čebulo dodaš kasneje ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2702281] 14.03.18 15:43 · odgovor na: najobj (#2702265)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, moja kuharska kariera se je začela v rani mladosti, ker mi je izbirčnežu mati rekla, naj si kuham sam, če nočem jesti tistega, kar je skuhala za ostale ... khmm, tako da malo več spoštovanja do mojih kuharskih sposobnosti, lepo prosim ...
Ok, torej sva oba imela podobno motivacijo :)
P.S.: okus nikamor ne pobegne, ampak se spremeni, pa tudi vonj po pravkar skuhani hrani v stanovanju nikamor ne pobegne, če odmrznjeno praženo čebulo dodaš kasneje ...
Seveda ne, ampak vonj ki nastane med prazenjem sveze cebule je bistveno bolj svinjski (zveplove spojine...) kot vonj recimo grahovega ali strocjefizolnega paprikasa.

Strani: 1 2