Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje

Strani: 1 2 3 4 5

anon-401092 sporočil: 113
[#2701678] 11.03.18 15:56 · odgovor na: anon-207617 (#2701669)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
2. Public right of way. Tukaj se lahko sprehajas samo v designated parku ali rezervatu, ali pa moras poznat lokalno okolje in obstojece "public pathways". Gozd ali pasnik s privat lastnikom ni prosto dostopen.
To enostavno ni res (freedom to roam).
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2701681] 11.03.18 16:16 · odgovor na: anon-401092 (#2701678)
Odgovori   +    0
[satori105473]
> [NemirniTujec]

> 2. Public right of way. Tukaj se lahko sprehajas samo v designated parku ali rezervatu, ali pa moras poznat lokalno okolje in obstojece "public pathways". Gozd ali pasnik s privat lastnikom ni prosto dostopen.

To enostavno ni res (freedom to roam).
Zivis v Angliji ali na Skotksem, ali morda v USA... ker res ni isto.
England and Wales

In England and Wales public access rights apply to certain categories of mainly uncultivated land—specifically "mountain, moor, heath, down and registered common land." Developed land, gardens and certain other areas are specifically excluded from the right of access. Agricultural land is accessible if it falls within one of the categories described above. Most publicly owned forests have a similar right of access by virtue of a voluntary dedication made by the Forestry Commission. People exercising the right of access have certain duties to respect other people's rights to manage the land, and to protect nature.

In England, after a polarised debate about the merits, rights and benefits of private landowners and public recreation, in 2000 the Government legislated to introduce a limited right to roam, without compensation for landowners. The Countryside and Rights of Way Act 2000 (CROW) was gradually implemented from 2000 onwards to give the general public the conditional right to walk in certain areas of the English and Welsh countryside: principally downland, moorland, heathland and coastal land.
Naceloma je tega: "downland, moorland, heathland and coastal land" zelo malo. Tudi gozdov je zgolj 11%. Travnikov in pasnikov za ovce pa je neskoncno, ampak ni misljeno da hodis po njih.

Pac v Sloveniji je gozdov 66% povrsine, skupaj s travniki in pasniki pridemo najbrz na kakih 80%, ki so prosto dostopni.

V zivo se ta razlika zelo zelo cuti.
anon-401092 sporočil: 113
[#2701691] 11.03.18 18:18 · odgovor na: anon-207617 (#2701681)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Zivis v Angliji ali na Skotksem, ali morda v USA... ker res ni isto.
Žal ne (žal se nanaša na Anglijo, btw hvala za skomine).
Domžale :) V vsej svoji lepoti.
Pac v Sloveniji je gozdov 66% povrsine, skupaj s travniki in pasniki pridemo najbrz na kakih 80%, ki so prosto dostopni.
V SLO je gozdov okoli 58%. Leta 1875 je gozd poraščal 36,4 % površine Slovenije. V Valvazorjevih časih okoli 25%.
V zivo se ta razlika zelo zelo cuti.
Verjamem. Ne drži pa "public right of way. Tukaj se lahko sprehajas samo v designated parku ali rezervatu, ali pa moras poznat lokalno okolje in obstojece "public pathways"." Gibanje je vseeno dovoljeno nekoliko širše.
anon-401092 sporočil: 113
[#2701692] 11.03.18 18:27 · odgovor na: Gustl (#2701414)
Odgovori   +    0
Pri VP in pri nepremičninah vseeno ne gre za isto logiko. Pri trgu nepremičnin je v igri vseeno več bolj predvidljivih faktorjev, ki vplivajo na cene. Npr. demografija je precej bolj predvidljiva kot gibanje OM ali BDP, kaj šele od poslovanja posameznega podjetja. Prav tako je ponudba nepremičnin v času precej bolj toga, kot to velja za VP.
Gustl sporočil: 13.628
[#2701697] 11.03.18 18:42 · odgovor na: anon-401092 (#2701692)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 11.03.2018 19:07
[satori105473]
Pri VP in pri nepremičninah vseeno ne gre za isto logiko. Pri trgu nepremičnin je v igri vseeno več bolj predvidljivih faktorjev, ki vplivajo na cene. Npr. demografija je precej bolj predvidljiva kot gibanje OM ali BDP, kaj šele od poslovanja posameznega podjetja. Prav tako je ponudba nepremičnin v času precej bolj toga, kot to velja za VP.
Res je in kljub temu je povsem brez veze si domišljat, da boš zadel dno/vrh.

Poleg tega je nakup vrednostnih papirjev vedno popolnoma "nice to have", nakup nepremičnine ima pa lahko konkretni delež "must have", še posebej, če ni razvit najemniški trg.
hostamox sporočil: 8.460
[#2701706] 11.03.18 19:44 · odgovor na: anon-207617 (#2701669)
Odgovori   +    0
Tak se mi je zdelo oz. si mogoče želi tega tisti del tebe,ki mu je do kofetkanja in slovenske/balkanske raznolikosti narave in nravi :).
anon-401092 sporočil: 113
[#2701707] 11.03.18 19:58 · odgovor na: Gustl (#2701697)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Poleg tega je nakup vrednostnih papirjev vedno popolnoma "nice to have", nakup nepremičnine ima pa lahko konkretni delež "must have", še posebej, če ni razvit najemniški trg.
Ne razumem, kako naj bi "must have" vplival na manjšo verjetnost zadetka.

Ko praviš, da ni razvit najemniški trg, govoriš o LJ? Kaj to pomeni, da ni ustrezne ponudbe? Čakaj malo, koliko vas je že bilo na ogledu fleta, ko si se selil v Muenchen, in kakšen je bil postopek izbire najemnika? :) Mal se hecam, malo resno mislim - razumem, da te tare, dolgoročnost najema, zato pa pišem o togosti ponudbe.
Gustl sporočil: 13.628
[#2701709] 11.03.18 20:09 · odgovor na: anon-401092 (#2701707)
Odgovori   +    0
[satori105473]
> [Gustl]

> Poleg tega je nakup vrednostnih papirjev vedno popolnoma "nice to have", nakup nepremičnine ima pa lahko konkretni delež "must have", še posebej, če ni razvit najemniški trg.

Ne razumem, kako naj bi "must have" vplival na manjšo verjetnost zadetka.
Časovna komponenta. Nimaš luksuza sedeti in čakati nekaj let, tudi če meniš, da cena ni OK.

Ko praviš, da ni razvit najemniški trg, govoriš o LJ?
Da.
Kaj to pomeni, da ni ustrezne ponudbe? Čakaj malo, koliko vas je že bilo na ogledu fleta, ko si se selil v Muenchen, in kakšen je bil postopek izbire najemnika? :)
Uf, veliko, veliko sreče. Ob 4h zjutraj videl oglas, javil agentki, ki je poznala agentko, ki je lahko uredila, da ob 7h zjutraj oglasa ni bilo več na spletni strani. Stanovanje vzela, brez da bi ga jaz sploh videl (bil na službeni poti), lastnica je v Afriki, dela za UN, nič nima proti nam čefurjem (sicer je to problem lahko).

Torej tole ni bilo niti blizu običajnemu postopku.
Mal se hecam, malo resno mislim - razumem, da te tare, dolgoročnost najema, zato pa pišem o togosti ponudbe.
Da, to me tare. No, pa še kaj ... :)

(prav močno pa me nič ne tare, še najbolj to, da se moram s tem ukvarjat, meni se to ne ljubi, nisem ravno nekdo, ki "biva" in bi v tem imel zadovoljstvo... )
anon-401092 sporočil: 113
[#2701711] 11.03.18 20:18 · odgovor na: Gustl (#2701709)
Odgovori   +    0
Po tvojih izkušnjah sodeč, najemniški trg v LJ ni niti približno tako krut/nerazvit?, kot je v Muenchnu. Ne spomnim se, kdaj sem se nazadnje vstal ob 4h, gotovo pa nikoli namensko za iskanje flata :)

Če je časovna komponenta tako pomemben faktor, v smislu da rabiš npr. letos najeti stanovanje za naslednjih 20 let, ok, potem takšna špekulacija odpade. Menim pa da pri večini to ni tako pomemben faktor (ne pravim, da je kaj narobe, če pri nekaterih pa je pomemben faktor, zgolj predočim svoja opažanja trga - pa si bi upal trditi, da o trgu nekaj vem).
Gustl sporočil: 13.628
[#2701712] 11.03.18 20:27 · odgovor na: anon-401092 (#2701711)
Odgovori   +    0
[satori105473]
Po tvojih izkušnjah sodeč, najemniški trg v LJ ni niti približno tako krut/nerazvit?, kot je v Muenchnu. Ne spomnim se, kdaj sem se nazadnje vstal ob 4h, gotovo pa nikoli namensko za iskanje flata :)
4-5h je moja običajna ura, ni bilo povezano s fletom. No, pa še v hotelu sem živel takrat, še težje dolgo spat :)
Če je časovna komponenta tako pomemben faktor, v smislu da rabiš npr. letos najeti stanovanje za naslednjih 20 let, ok, potem takšna špekulacija odpade. Menim pa da pri večini to ni tako pomemben faktor (ne pravim, da je kaj narobe, če pri nekaterih pa je pomemben faktor, zgolj predočim svoja opažanja trga - pa si bi upal trditi, da o trgu nekaj vem).
Torej, če prav razumem, meniš, da naj počakam kakšni dve ali tri leta? Ker to je zlahka izvedljivo, pravzaprav je plan bil zidat, torej v vsakem primeru imam ene dve leti lufta.

Kaj dosti več pa ne bi čakal. Še posebej, če bodo obrestne mere še naprej tako nizke (pa tu sem na sladkejšem koncu problema :)
anon-401092 sporočil: 113
[#2701713] 11.03.18 21:21 · odgovor na: Gustl (#2701712)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-401092 11.03.2018 21:28
Če bi zidal, je pa spet drug element v igri. Če bi zidal v vukojebini, potem predstavlja nakup zemlje 10% cele investicije (seveda, če jo moraš kupiti in je ne dobiš). Takrat te ne zanima, kakšen je trg nepremičnin, ker tudi, če trg zraste/pade za 20%, to tvojo investicijo podraži/poceni zgolj za 2%. Takrat te zanimajo predvsem OM. v tem primeru sploh ne bi razmišljal. Zagrabil bi nizke FOM, ker sedaj so res za prste oblizovat, in gradil.

Če pa gradiš npr. v LJ in okolici ali npr. na Obali, pa je trg nepremičnin/cena zemljišč že bolj pomemben faktor, saj lahko strošek nakupa zemljišča pomeni tudi več kot 50% stroškov cele investicije, oz. primerljiv z OM. Potem si pa res na 50/50 ali čakati ali graditi takoj. Ker sem tveganju nenaklonjen, bi v tem primeru, če ne bi res imel informacije, da se kje pripravlja sprememba prostorskih aktov, ki bi sprostila velike površine stavbnih zemljišč, in ob predpostavki, da sem povprečen Slovenec (kar se tiče bančnih virov financiranja gradnje in višine lastnega vložka) šel v gradnjo takoj. To bi naredil jaz, jaz pa seveda nisem ti. Če bi v celoti financiral gradnjo sam (pa je verjetno ne bi, tudi če bi imel denar), potem bi bolj verjetno čakal.

Saj na koncu koncev sem precej podobnega mnenja kot ti.


Pri stanovanjih je drugače. Potrebno je razumeti, da si stanovanjski problem rešujejo 30inšenekaj-letniki. To pomeni, da bo še naslednjih nekaj let na trg stanovanj prihajali generacije, ki so 20% manjše glede na genereracije iz npr. l. 1980. Več se tudi gradi in se bo še gradilo - pišem za LJ in okolico (ko investitor zavoha, da se trg prebuja, potrebuje vsaj 2 leti, da projekt izpelje do izgradnje, long tail ponudba). Res je, da se je v zadnjih 10 letih premalo gradilo (v MOL je ca 130k stanovanj, če ima stanovanje povp. življenjsko dobo 80let, bi se moralo vsako leto zgraditi 1.600 stanovanj, zgolj da bi se fond obnavljal. V zadnjih 10 letih, se je pa zgradilo cca 300-400, dobrih 10.000 manj, kot bi se jih moralo. Res je tudi, da starost stanovanj ni porazdeljena normalno, je asimetrična v levo, pred 80 leti je bilo manj stanovanj kot danes, ampak poanta vseeno drži, saj je v SLO cca tretjina večstanovanjskih stavb starejših od 70 let, podobno verjetno velja za LJ). Pri stanovanjih bi se čakal in molil Deutshland uber alles za nizke OM. Spet pa precej zavisi od vira financiranja.

Evo, to je mojih 5 centov.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2701717] 11.03.18 21:39 · odgovor na: anon-401092 (#2701691)
Odgovori   +    0
[satori105473]
> [NemirniTujec]


> Zivis v Angliji ali na Skotksem, ali morda v USA... ker res ni isto.

Žal ne (žal se nanaša na Anglijo, btw hvala za skomine).
Domžale :) V vsej svoji lepoti.

> Pac v Sloveniji je gozdov 66% povrsine, skupaj s travniki in pasniki pridemo najbrz na kakih 80%, ki so prosto dostopni.

V SLO je gozdov okoli 58%. Leta 1875 je gozd poraščal 36,4 % površine Slovenije. V Valvazorjevih časih okoli 25%.

> V zivo se ta razlika zelo zelo cuti.

Verjamem. Ne drži pa "public right of way. Tukaj se lahko sprehajas samo v designated parku ali rezervatu, ali pa moras poznat lokalno okolje in obstojece "public pathways"." Gibanje je vseeno dovoljeno nekoliko širše.
Ja, dovoljeno je se na zasebnih "downland, moorland, heathland and coastal land"... pridi in jih najdi juzno od linije birmingham - nottingham. Saj ne da jih ni prav nic - je pa dovolj blizu nic, da je obcutek podoben.
Gustl sporočil: 13.628
[#2701718] 11.03.18 21:39 · odgovor na: anon-401092 (#2701713)
Odgovori   +    0
[satori105473]
> Če pa gradiš npr. v LJ in okolici ali npr. na Obali, pa je trg nepremičnin/cena zemljišč že bolj pomemben faktor, saj lahko strošek nakupa zemljišča pomeni tudi več kot 50% stroškov cele investicije, oz. primerljiv z OM. Potem si pa res na 50/50 ali čakati ali graditi takoj. Ker sem tveganju nenaklonjen, bi v tem primeru, če ne bi res imel informacije, da se kje pripravlja sprememba prostorskih aktov, ki bi sprostila velike površine stavbnih zemljišč, in ob predpostavki, da sem povprečen Slovenec (kar se tiče bančnih virov financiranja gradnje in višine lastnega vložka) šel v gradnjo takoj. To bi naredil jaz, jaz pa seveda nisem ti. Če bi v celoti financiral gradnjo sam (pa je verjetno ne bi, tudi če bi imel denar), potem bi bolj verjetno čakal.
Ja, moja situacija je približno taka. Cca 50/50. Stara hiša za podret na dragi lokaciji v LJ. Prva, sicer že dogovorjena varianta, je padla v vodo, ko smo priši do OPPN - ne morem gradit, kar je bila ideja.

Sedaj iščem naprej ... no, outsourceal sem, meni se s tem res ne ljubi ukvarjat :)
anon-401092 sporočil: 113
[#2701721] 11.03.18 22:19 · odgovor na: anon-207617 (#2701717)
Odgovori   +    0
Glej, ne vem, kako se to čuti. Če praviš, da se, ti verjamem. Me pa tema zanima, ker rad hodim. Moj hologram penziona so: Camino, Frančiškova pot v ITA, angleške pešpoti... Pa zanima me tudi, ker sem anglofil.

Če gledam zemljevide (npr. Natural England), bo res izpadlo, da je takšnih območij malo. Ampak, če bom gledal karto SLO z vrisanimi pešpotmi, bo tudi izpadlo, da je dostopnih poti malo. Nihče pač ne bluzi kar sredi Pokljuke izven obstoječih poti, čeprav mu nič ne preprečuje, da bi to počel. Tako, da je zemljevid z vrisanimi območji, kje je dovoljeno hoditi, približno tako merodajen kriterij za sodbo o omejenosti gibanja, kot je pregled stoječih nominirank za oskarje v dvorani (ja valjda je izpadlo, da jih je malo, koliko pa je bilo nominirancev izmed 2.800 gledalcev v dvorani..).
anon-401092 sporočil: 113
[#2701737] 12.03.18 09:05 · odgovor na: milos9 (#2701103)
Odgovori   +    0
[milos9]
Odprto imam le še pri rekuperaciji (računam med 5 in 7k minus subvencija), kaminu (lahko počaka) in žaluzijah kjer računam na razpon med 3.500 in 4.500 EUR. Sanjam še o Wall boxu za e in plug-in avte, kable lahko napeljem, kaj več pa bo povedal končni proračun.
To je neka nova fora?!?! Kot je meni znano za rekuperacijo pri novogradnjah ne moreš prejeti subvencije (lahko jo prejmeš zgolj pri energetski sanaciji starih objektov). Novogradnje lahko kandidirajo za nepovratna sredstva EKO sklada, če padejo pod standard pasivne hiše, ne pa za parcialne rešitve... Vsaj kolikor je meni znano.
hostamox sporočil: 8.460
[#2702417] 14.03.18 22:08 · odgovor na: Gustl (#2701300)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [usimoncic]
>
> > So pa za nas v Sloveniji te cifre iz Munchna kot da bi šlo za drug planet.
>
> Nemčija ima nore cene nepremičnin. Sploh Munchen in Stuttgart. Moji kolegi tam nimajo toliko višje plače od mene, kolikor so tam višje cene nepremičnin. Res pa je, da je večina drugih stvari cenovno primerljiva z nami, pivo pa bistveno ceneje. Vseeno pa ostaja dejstvo, da si moji kolegi tam z meni primerljivo pozicijo lahko privoščjo bajto samo, če jim jo pretežno sfinancirajo starši. Jaz si jo lahko brez tega.

Hej, pivo je cenejše samo v trgovini, v lokalu je pol litra med 3,5 in 4,2 (München).

Sicer je res noro.

Evo primer (kar vem)...

Od moje sodelavec bo z ženo gradil v Munchenu hišo.

- Zemljo je dobil od staršev, lokacija ranga Koseze/Podutik
- Dobil se ekstra denar od staršev
- Imata nekaj prihrankov
- Oče od zene ima gradbeno podjetje, bodo oni gradili, ona tudi tam dela

...in pravi: "Rabim se 500.000 kredita, do konca življenja ga bom odplaceval. Bo pa hiša vredna 1,5 mio na trgu."

Plačo ima tam nekje boljso-srednjo, okoli 5.000 neto.

Sam si res ne bi nikoli mogel hiše privoščit.

Vl hudo.
Glede na bruto preračun je to med 8.000 do 10.ooo bruto- kar je top 5% v Nemčiji
po men dosegljivih podatkih.

www.spiegel.de/wirts...58777.html

www.brutto-netto-rechner.info/
Gustl sporočil: 13.628
[#2702468] 14.03.18 23:28 · odgovor na: hostamox (#2702417)
Odgovori   +    0
München ni Nemčija.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2702481] 14.03.18 23:52 · odgovor na: Gustl (#2702468)
Odgovori   +    0
[Gustl]
München ni Nemčija.
:-)

Kdaj bo to ratalo politicno krvavo? Ker london ni anglija, barcelona ni spanija, california ni zda, in se bi lahko nastevali... smo v trendu ko siromaki iz okolice politico prisilijo center, da se spomni da je v angliji/nemciji.

Kako se bo to koncalo?
bc123a sporočil: 48.253
[#2702844] 16.03.18 13:46 · odgovor na: anon-207617 (#2702481)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 16.03.2018 13:47
[NemirniTujec]
> [Gustl]
> München ni Nemčija.

:-)

Kdaj bo to ratalo politicno krvavo? Ker london ni anglija, barcelona ni spanija, california ni zda, in se bi lahko nastevali... smo v trendu ko siromaki iz okolice politico prisilijo center, da se spomni da je v angliji/nemciji.

Kako se bo to koncalo?
Poglejmo zacetke:

www.reuters.com/arti...SKCN1GS12V

Bralce financ vabim k branju mojih postov iz 2015 in 2016 in moji oceni, da se ni za bati za domacine, ampak bodo, ko bo ljudem v centralni evropi koncno pocil film, postavljali koncentracijska taborisca in krematorije. Izkusnje imamo obilne.

Vabim tudi Gustla in Crta, s katerim smo v casu begunske krize imeli tudi po emailu debate, avtorice clanka ki govori o prebivalcih temne polti in sugerira meseno pozelenje, pa ne bom niti vabil, da ne povzrocim spet revolta.

No, jaz sem totalno sfalil dinamiko. Nisem mislil da bo ze 2018 nemski notranji minister rekel, da islam ne spada v nemcijo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2702917] 16.03.18 23:31 · odgovor na: bc123a (#2702844)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> > [Gustl]
> > München ni Nemčija.
>
> :-)
>
> Kdaj bo to ratalo politicno krvavo? Ker london ni anglija, barcelona ni spanija, california ni zda, in se bi lahko nastevali... smo v trendu ko siromaki iz okolice politico prisilijo center, da se spomni da je v angliji/nemciji.
>
> Kako se bo to koncalo?

Poglejmo zacetke:

www.reuters.com/arti...SKCN1GS12V

Bralce financ vabim k branju mojih postov iz 2015 in 2016 in moji oceni, da se ni za bati za domacine, ampak bodo, ko bo ljudem v centralni evropi koncno pocil film, postavljali koncentracijska taborisca in krematorije. Izkusnje imamo obilne.

Vabim tudi Gustla in Crta, s katerim smo v casu begunske krize imeli tudi po emailu debate, avtorice clanka ki govori o prebivalcih temne polti in sugerira meseno pozelenje, pa ne bom niti vabil, da ne povzrocim spet revolta.

No, jaz sem totalno sfalil dinamiko. Nisem mislil da bo ze 2018 nemski notranji minister rekel, da islam ne spada v nemcijo.
Mislim da crta in gustla v to debato ne bomo zvabili.

Sicer pa - a ni muslimanov v nemciji cca 5 milijonov... malo nerodno je zdaj po vsem vabljenju rect, da ne spadajo v nemcijo.

Jaz sem sicer mislil na razpoke med domacini samimi v razvitem svetu - med bolj ali manj izobrazenim mescanstvom ki dela v services in zivi v absurdno dragih nepremicninah, in podezeljem ki fura revscino in zivi v zapuscenih vukojebinah. Ta dva razreda imata precej razlicne politicne zelje, hkrati pa sta pomesana v skupne drzave, in tezko obstajata en brez drugega. Prej bi rekel, da lahko kmetavzarji obstajajo brez hyperkapitalisticnega in consumerskega mescanstva, kot obratno.
Gustl sporočil: 13.628
[#2702924] 17.03.18 07:38 · odgovor na: anon-207617 (#2702917)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [bc123a]
> >
> Vabim tudi Gustla in Crta,...

Mislim da crta in gustla v to debato ne bomo zvabili.
Pravilno misliš.

Bc je ze 100 let na forumu pa se vedno ne razume crta in gustla ter najino koriščenje 24. ur :)
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2702927] 17.03.18 08:19 · odgovor na: anon-207617 (#2702917)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
> [bc123a]
> ... Nisem mislil da bo ze 2018 nemski notranji minister rekel, da islam ne spada v nemcijo.
... a ni muslimanov v nemciji cca 5 milijonov... malo nerodno je zdaj po vsem vabljenju rect, da ne spadajo v nemcijo.
Nemški notranji minister ni rekel, da muslimani ne spadajo v Nemčijo, ampak da islam ne spada v Nemčijo in s tem je mislil, da v Nemčiji veljajo nemški zakoni in ne islamski. Primer: zakrivanje obraza v javnosti ni primerno zaradi varnostnih razlogov, ne verjamem, da bi zakon pripadnikom nekaterih verskih skupnostih dovoljeval zakrivanje obraza drugim pa ne.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2702929] 17.03.18 08:48 · odgovor na: anon-187668 (#2702927)
Odgovori   +    3
Čeprav je off-topic, še tole - kot je videti, v Nemčiji spoštujejo zakone:

"Ker se policist iz nemške zvezne dežele Porenje-Pfalško ni želel rokovati s svojo kolegico policistko, so proti njemu sprožili disciplinski postopek. Policistka je hotela svojemu kolegu, ki je musliman, čestitati pri praznovanju poklicnega uspeha, a je ta zavrnil rokovanje z njo.

Sledil je disciplinski postopek, na koncu katerega je moral policist pisno zagotoviti, da bo spoštoval nemško ustavo, in plačati tisoč evrov kazni. Policist se je moral tudi zaobljubiti, da bo spoštoval enakopravnost žensk in ne bo več zavračal rokovanja z ženskami. Če se teh zaobljub ne bo držal, mu grozi izguba službe, še piše spletna stran nemškega Spiegla." vir: reporter.si (17. mar. 2018)
bc123a sporočil: 48.253
[#2702943] 17.03.18 10:24 · odgovor na: anon-207617 (#2702917)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Sicer pa - a ni muslimanov v nemciji cca 5 milijonov... malo nerodno je zdaj po vsem vabljenju rect, da ne spadajo v nemcijo.
Aha. Pa se vozili so jih gor (turke) ze desetletja nazaj. Sicer drzi da je morda mislil na islam kot na druzbeni sistem, ampak pri muslimanih je to zelo tezko razdvojiti, se posebej pri polpismeni populaciji, ki je prisla gor v zadnjem rukerju migracij.
Jaz sem sicer mislil na razpoke med domacini samimi v razvitem svetu - med bolj ali manj izobrazenim mescanstvom ki dela v services in zivi v absurdno dragih nepremicninah, in podezeljem ki fura revscino in zivi v zapuscenih vukojebinah.
Saj jaz tudi nemci v zapuscene vukojebine selijo migrante in ze marsikje naletijo na revolt.
milos9 sporočil: 1.046
[#2731616] 02.09.18 08:46 · odgovor na: anon-20587 (#2701111)
Odgovori   +    2
Zdajle sem tik pred izdajo gradbenega. Postopek pridobitve je trajal od aprila do konca junija, dopusti so ga raztegnili cez poletje, tudi čakanje na ustno obravnavo in soglasja od sosedov. Predvidoma do konca tega tedna imam v žepu pravnomočno gradbeno dovoljenje, zato kmalu sledi nov zapis o tej fazi postopka.

Lp, Miloš

Strani: 1 2 3 4 5