3 min
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
16 min
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem
27 min
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
30 min
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
1 ura
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
2 uri
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 7
2 uri
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
2 uri
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ...
3 ure
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
3 ure
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 1
4 ure
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
5 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1
5 ur
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
5 ur
24ur: hišne preiskave na Darsu 1
6 ur
Normiranci v grafih: najhitreje raste delež tistih, ki imajo večje prihodke 21
6 ur
Danes v živo: Kako brati bilance v 2024
7 ur
Orange Wine Festival – od ideje o manjši degustaciji do referenčnega evropskega festivala
8 ur
»Mama mi je dejala, da sem malo nor«

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Hiperbirokracija pod krinko preglednosti

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2699881] 01.03.18 20:10
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-317028 01.03.2018 20:15
Največ te zakonodaje smo dobili v času Cerarjeve vlade. Zakaj? Cerarjeva stranka SMC, ki jo je Frankl odlično prebral kot stranko motenega centra je ustanovljena tik pred volitvami in so v njo stopili malo moteni ljudje željni hitrega zaslužka na etičen in malo manj etičen način. Posledično, ko je zainteresirana javnost ugotovila, da so s stranko motenega centra v parlamentu poslanci pripravljeni na korupcijo z motom »Jaz imam svojo ceno in sem vedno pripravljen na fuk. Plačaj in fukaj!«, so jih začeli obiskovati npr. razni glasbeniki, dimnikarji, arhitekti, geodeti, kulturniški paraziti ...s predlogi zakonov, ki jim bo prinašala finančno korist. Rezultat? Imamo kup zakonodaje od katere imajo koristi lobiji in seveda poslanski pokvarenjaki (po hrvaškozagorski: šlaprtki) v parlamentu.

Kako naprej? Slabo kaže, s Šarcem bo v parlament prišlo še več šlaprtkov (po slovensko: pokvarjenih smrdečih jajc) pripravljenih na korupcijo. Rešitev? Volimo stare stranke s tradicijo, ki čutijo nekakšno odgovornost do države in državljanov in se obnašajo bolj odgovorno. Kaj danes čutijo moteni Cerarjevi poslanci, ki vedo, da nikoli, razen če se »uvalijo v Šarčev šupak«, ne bodo več v parlamentu? Po domače, preprosto se jim »jebe« za državo.
FIN-277951 sporočil: 128
[#2699908] 02.03.18 06:39
Odgovori   +    4
Gospa Smrekar! Odličen članek.

Strani: 1