Strani: 1 2

macon sporočil: 12.861
[#2695386] 30.01.18 11:28 · odgovor na: anon-127452 (#2695371)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: macon 30.01.2018 11:28
[Valuk]
Kolk se spomnim svoje gimnazije, 20+ let nazaj, smo mulci šli po malico kar lepo po sendvič v lokalno trgovino ali šolsko kantino. V kantini niso bili nič kaj cenejši od trgovine.
Mi sploh nismo imeli kantine, ampak samo sendvič v trgovini.

Danes pa prebiraš o hranjenju šolske mularije in imaš občutek, da hodijo v restavracijo, ne pa v šolo.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2695389] 30.01.18 11:33 · odgovor na: macon (#2695386)
Odgovori   +    0
[macon]
> [Valuk]
> Kolk se spomnim svoje gimnazije, 20+ let nazaj, smo mulci šli po malico kar lepo po sendvič v lokalno trgovino ali šolsko kantino. V kantini niso bili nič kaj cenejši od trgovine.

Mi sploh nismo imeli kantine, ampak samo sendvič v trgovini.

Danes pa prebiraš o hranjenju šolske mularije in imaš občutek, da hodijo v restavracijo, ne pa v šolo.
Vsesplošna razvajenost se potem nadaljuje s študentkimi boni v restavracijah, kjer neštudenta porcija stane vsaj 10 eurov, še malo več.
rim sporočil: 57
[#2695406] 30.01.18 12:32 · odgovor na: bc123a (#2695384)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [Valuk]
>

Nobenega pa res ni brigalo ali je eko in bio in od lokalnega kmeta)

20+let nazaj je bila vsa hrana bio in eko glede na današnje razmere. ti garantiram da ljudje 100+ let nazaj niti povohali ne bi današnje hrane.
najobj sporočil: 31.920
[#2695409] 30.01.18 12:47 · odgovor na: macon (#2695386)
Odgovori   +    2
[macon]
> [Valuk]
> Kolk se spomnim svoje gimnazije, 20+ let nazaj, smo mulci šli po malico kar lepo po sendvič v lokalno trgovino ali šolsko kantino. V kantini niso bili nič kaj cenejši od trgovine.
Mi sploh nismo imeli kantine, ampak samo sendvič v trgovini.

Danes pa prebiraš o hranjenju šolske mularije in imaš občutek, da hodijo v restavracijo, ne pa v šolo.
... čuj, mi niti trgovine nismo imeli ...

P.S.: malo se hecam, res pa v socializmu noben ni dobil niti brezplačne malice, kaj šele kosila, tako da mi je res hecno, ko danes v kapitalizmu berem, kako "država" brezplačno otroke nahrani, jih z otroškimi dodatki obleče in obuje, potem pa vsi jamrajo, kako nizke plače imamo, če se primerjamo z Avstrijo ... pizda, kot da Avstrijci ne dajejo plač zato, da nahraniš in oblečeš celo družino, ne pa samo sebe kot pri nas ...
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2695453] 30.01.18 16:58 · odgovor na: macon (#2695386)
Odgovori   +    3
[macon]
> [Valuk]
> Kolk se spomnim svoje gimnazije, 20+ let nazaj, smo mulci šli po malico kar lepo po sendvič v lokalno trgovino ali šolsko kantino. V kantini niso bili nič kaj cenejši od trgovine.

Mi sploh nismo imeli kantine, ampak samo sendvič v trgovini.

Danes pa prebiraš o hranjenju šolske mularije in imaš občutek, da hodijo v restavracijo, ne pa v šolo.
Hmm, mi smo tudi imeli solsko kantino vsaj kaksno leto ali dve, potem so jo ukinili.... Zgleda, da smo bili kar srecnezi.

Uporabljali smo jo sicer bolj obcasno, ko je postalo v Nami res ziv dolgcajt in smo potrebovali malce popestritve. Po defaultu so v kantini kuhali le kranjske klobase, ampak ni bila fora v tem.

Zur je bil, ker so od jedilnega pribora imeli le zlice, zato smo torej vcasih sli tja - da smo tekmovali, komu bo klobasa odskocila najdlje, morda celo v narocje prelestne sosolke ali kar direktno v pomije (kjer jih je vecina itak koncala), bolj izkuseni pa so se pomerili v ciljanju ucka, nosa ali svezega puloverja nasproti sedecega, ker ko z zlico poskusas prerezati kranjsko klobaso, je domisljija nakljucnega gibanja srednje velikih delcev neizmerna.

Strani: 1 2