Strani: 1 2

vrac sporočil: 11.068
[#2694645] 25.01.18 11:18 · odgovor na: (#2694604)
Odgovori   +    17
[rename]
> [0219Ma6]
> protestnica je na valu202 pojamrala da ima kot vzgojiteljica v vrtcu 1350 eur..neto!
>
> naj gre za pakirno linijo v celjske mesnine....banda

Plus sem ti dal po pomoti.
Namreč, po tvoji logiki, bi morali imeti na pakirni liniji celjskih mesnin višjo plačo od vzgojiteljic v vrtcu?
Pozabljaš pa, da gre lahko vzgojiteljica delat na pakirno linijo, dvomim pa, da gre iz pakirne linije lahko kdo za vzgoljitelja.

Jaz te stavke seveda ne podpiram, ker sem prepričan, da je dogovorjena.
Stavka se v prvem letu mandata nove vlade, ne pa 4 mesece pred volitvami.

Vseeno pa ne pretiravajte s temi "pakirnimi linijami", ker to zelo spominja na SFRJ, kjer je bil "neposredni proizvajalec s poklicno šolo" bog i batina...še posebej, če je bil aktiven v OO ZKS.
Ti si pa za hece! Neposredni proizvajalec s poklicno šolo je bil v socializmu bog in batina? Si ti padel z lune? Da ti prišepnem: neposredni proizvajalec je v bivši državi zaslužil na mesec od 100 do 150 DEM v povprečju na mesec. Potem me pa oni dan skoraj kap, ko gledam po televizija ostarelega Bošnjaka, ki pred Titovim spomenikom v Velenju skoraj joka: Ne dam Tita, ne dam... Pa jeb..ti, imajo ljudje oprane možgane ali so že od rojstva ruknjeni v glavo? Pa ne samo ta Bošnjak, da se razummo, tudi mnogo Slovencev razmišlja enako... Noro...
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2694654] 25.01.18 11:56 · odgovor na: bc123a (#2694644)
Odgovori   +    8
Verjetno si mislil na razliko med 1.150 eur netto in 680 eur netto? Po moje ni majhna, je pa majhna plača pomočnice. Mar ne?

Kolikor pomočnice delajo približno enako kot vzgojiteljice.

Zadeva je podobna v zdravstvu. Bogovi od 3.000 eur netto dalje, drugi staff appr. 1.100 eur netto.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2694655] 25.01.18 11:58 · odgovor na: bc123a (#2694644)
Odgovori   +    14
[bc123a]
> []
> Smešno je, da ima pomočnica vzgojitelja tako nizko plačo napram vzgojiteljici. A razlika v njunem delu je precej manjša. To so npr. nepravilosti sistema.

Neto placa vzgojiteljice je okrog 1000 EUR. Neto placa pomocnice je okrog 700 EUR.

Razlika je ze v tem, da pomocnica obesi delo na klin, ko gre domov. Vzgojiteljica ga nese s sabo. Pa to je samo zacetek.

Razlika je velikanska, samo tega pomocnice ne vidijo.

Mimogrede, za delodajalce v zasebnem sektorju. Saj imate izkusnje pri delu z drzavno birokracijo in vidite, koliko dela brezveze vam nalagajo za razna porocanja, pa statistike, pa vse ostale obrazce ki jih morate oddajati.

Sedaj si pa predstavljajte, da vam taki birokrati in "izumitelji" predpisov in "dobrih praks" predpisujejo cisto vse postopke v firmi. Kam bi sla vasa profitabilnost? Verjetno v 3pm.
Težko se pogovarjati o plačah konkretnih oseb in reči, da nekdo ima preveč, drugi premalo. Že dolgo se ukvarjam z nagrajevanjem delavcev oz. kako v podjetju pravično razdeliti ustvarjeno.

Največ dela je na organizaciji podjetja in sistemizaciji delovnih mest. Skratka, postavi se idealna organizacija podjetja (organizacijske enote, službe...), delovna mesta se v skladu z zahtevnostjo dela razvrstijo v tarifne razrede (ne plačilne!) in šele tedaj so na vrsti ljudje, njihove kompetence ipd.

Po domače, delovno mesto »snažilka« bo vedno v prvem tarifnem razredu, mogoče tudi drugem, če pri svojem delu uporablja stroje za katere je potrebno usposabljanje...Ni pomembno, če je konkretna oseba magistra poslovnih ved, ona bo opravljala delo delovnega mesta »snažilka« in bo razvrščena v prvi ali drugi tarifni razred.

Velikokrat se ugotovi, da v podjetju sploh ni delavcev, ki bi izpolnjevali zahteve posameznega delovnega mesta...Šele tedaj so na vrsti plače in iskanje uravnovešenih kriterijev za nagrajevanje, kajti delavec mora vzpostaviti psihološko povezavo s pravilnikom za nagrajevanje in pravzaprav občutiti višino stimulacije, ki jo bo prejel za svoje delo...

V javnem sektorju namesto strokovnosti poznajo le golo nasilje. Sicer, kot je že napisano, največji in edini krivci so Cerar in njegovi malo omejeni ministri, poglejmo le zdravstveno ministrico, ki pri sklepanju kravjih kupčij s Kuštrinom ni niti pokukala v »Štrukljevo« dvorišče.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2694658] 25.01.18 12:02 · odgovor na: anon-317028 (#2694638)
Odgovori   +    4
[FIN-311684]
> [miranbr]
> Privatni sektor ne najde delavcev, v javnem pe se na 5 razpisanih mest prijavi 5000 prosilcev! Kako, ce jim tako katastrofalno slabo. V Nemciji javni usuzbenci ne smejo stavkati- lahko protestorajo, ker se zahteva lojalnost drzavi, ki jim zagotavlja zanasljive zaposlitve, placevanje prispevkov in zagotovljene pokojnine.

Poglej Indijo. Leta 2016 se več kot 1,5 milijona ljudi prijavilo na 1500 razpisanih delovnih mest v eni državni banki, več kot 19.000 ljudi se prijavilo na 114 razpisanih delovnih mest pometača ulic.
Figo pa taki razpisi, ko se javijo nepregledne množice izmed katerih se ne da selekcionirat. V knjižici o Murphyjevih zakonih lepo piše, da je dober razpis tisti, na katerega se javi točno 1 oseba, ki seveda izpolnjuje pogoje razpisa.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2694663] 25.01.18 12:22 · odgovor na: anon-178149 (#2694658)
Odgovori   +    8
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [miranbr]
> >
> Poglej Indijo. Leta 2016 se več kot 1,5 milijona ljudi prijavilo na 1500 razpisanih delovnih mest v eni državni banki, več kot 19.000 ljudi se prijavilo na 114 razpisanih delovnih mest pometača ulic.

Figo pa taki razpisi, ko se javijo nepregledne množice izmed katerih se ne da selekcionirat. V knjižici o Murphyjevih zakonih lepo piše, da je dober razpis tisti, na katerega se javi točno 1 oseba, ki seveda izpolnjuje pogoje razpisa.
Osebnih izkušenj nimam, sicer nekateri prave da so točno takšni razpisi v javnem sektorju.
bc123a sporočil: 48.253
[#2694675] 25.01.18 12:55 · odgovor na: FIN-379669 (#2694654)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: bc123a 25.01.2018 12:59
[]
Verjetno si mislil na razliko med 1.150 eur netto in 680 eur netto? Po moje ni majhna, je pa majhna plača pomočnice. Mar ne?

Kolikor pomočnice delajo približno enako kot vzgojiteljice.
Pa ne delajo.

Kar se mene tice, bi morale pomocnice delati sama fizicna dela, vzgojiteljice pedagosko delo + fizicno ce pomocnica ne zmore, (sedaj popoldansko) birokracijo pa tajnice oziroma ostale nepregledne mnozice psihologov, pedagogov, dieteticarjev in ostalih, ki VSI zasluzijo vec kot vzgojiteljice, delovni cas pa ... kako bi rekel, *fleksibilen*.

Ja, 680 je premaalo za pomocnico. 750 bi bilo prav. 1000 EUR je primerno za vzgojiteljico, so pa delovne naloge cist neprimerne.

Mimogrede, niti ne sanja se folku, koliko se je v JS zaposliko kadra, ki ne spada v osnovne dela in naloge. Pedagoginje in dieteticarke v vrtcih, piarovci vsepovsod, itd.
XHKSV1 sporočil: 251
[#2694682] 25.01.18 13:32
Odgovori   +    9
Plače, Plače
Primerjajmo tudi malo plače v realnem sektorju (gospodarstvu). Poglejmo kakšne plače imajo v bankah, zavarovalnicah, elektrogospodarstvu. Krki, Leku, Petrolu... Ne vem, če v tem delu gospodarstva niso plače višje kot v javnem sektorju. Zelo veliko je odvisno od tega kje delaš in kako primerjaš jabolka in hruške. Predvidevam, da večina, ko piše o gosporadstvu, misli na zaposlenega v proizvodnji. Že primerjava proizvodnega delavca z zaposlenim, v prej navedenih podjetjih izpade nespodobna.
anon-5771 sporočil: 2
[#2694688] 25.01.18 14:09 · odgovor na: bc123a (#2694640)
Odgovori   +    20
Spoštovani,

ne natucevat kako so si vzgojizeljicve boge, ker vem iz lastnega vira, da morajo na teh "predavanjih" sodelovati tudi pom. vzgojiteljice, ki delajo za bistveno manj denarja kot vzgojiteljice. Verjemite mi, da nobena služba ni lahka. Veste koliko je v Sloveniji neplačanih nadur v privatnem sektorju??? Pa delajo za minimalce.

Dejstvo je da so vzgojiteljice, učitelji in zdravniki plačani preveč, glede na ostale marljive delavce v tej državi. IN PIKA!
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2694714] 25.01.18 15:28
Odgovori   +    5
Armenci pravijo: Daj bedaku delo, pa ti ga bo še več naredil.
In Rusi: Bele roke imajo rade tuje žulje!
Judje pa: Zmeraj rabim več denarja kot ga zaslužim.
Pa gre po gobe murphyjev zakon in mmačkovo načelo!
anon-316368 sporočil: 957
[#2694731] 25.01.18 17:04 · odgovor na: anon-178149 (#2694600)
Odgovori   +    11
, in ne pozabimo, visokošolski učitelji so večinoma cvetober kadrov.
dobra šala - kje pa? Večina teh visokošolskih učiteljev je na FDV, na pravu, ...
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2694759] 25.01.18 20:44 · odgovor na: anon-316368 (#2694731)
Odgovori   +    3
[jure1943]
> , in ne pozabimo, visokošolski učitelji so večinoma cvetober kadrov.

dobra šala - kje pa? Večina teh visokošolskih učiteljev je na FDV, na pravu, ...
Kakšni so učitelji na FDV, pravu pa res ne vem, poznam samo tehnične in naravoslovne šole.
bc123a sporočil: 48.253
[#2694766] 26.01.18 00:30 · odgovor na: anon-5771 (#2694688)
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: bc123a 26.01.2018 00:39
[XSTRA1]
Spoštovani,

ne natucevat kako so si vzgojizeljicve boge, ker vem iz lastnega vira, da morajo na teh "predavanjih" sodelovati tudi pom. vzgojiteljice, ki delajo za bistveno manj denarja kot vzgojiteljice.
Verjamem, da nobena sluzba ni lahka, menda pa ja ne nasedate fami da imajo "cisto enako delo". Ker to pac ni res. Na koncu leta mora vzgojiteljica oddati za oddelek cel fascikel dokumentacije. Ja, kaksne pridne pomocnice ji celo pomagajo, ni pa to nujno - to je pac nekaj, kar naredijo iz dobre volje, ce so v dobrih odnosih z vzgojiteljico.

Sicer pa ste nalasc spregledali drugo poanto mojega posta: v javnem sektorju grejo tisoci ur v nic za bedarije. In vsako od teh ur placajo davkoplacevalci. Tako da bi imeli pravico tudi oni zahtevati, da naj vzgojiteljice 8 ur na dan pazijo otroke (ne pa 7.5) in po drugi strani administracijo delajo administratorke (ali pa sploh ne, ker vsa ta dokumentacija v vrtcu je cista norost).

Kar se tice plac, so po mojem mnenju cisto primerne taksne, kakrsne so, sindikalisti pa naj se predvsem ukvarjajo s tem, zakaj kader v JS, od vzgojiteljic do univerzitetnih profesorjev preklada vedno vec papirja, namesto da bi delal delo, za katerega je zaposlen.

Skoda le, da vi ne morete videti, da je to, kar se dogaja, dejansko metanje denarja skozi okno z lopato.

Mimogrede, ste vedeli, da morajo vzgojiteljice za vsako dejavnost, ki se jo gredo z otroci, napisati naslednje dokumente:

- priprava na dejavnost (kaj bo pocela, kaj predvideva)
- porocilo o dejavnosti (kaj so poceli, kako so otroci to sprejeli)
- refleksija (kako se je ona pocutila ob tem)

Potem mi pa prosim pokazite ENO ZASEBNO PODJETJE ki bi svoje zaposlene morilo s taksnimi neumnostmi!
MSterman sporočil: 24
[#2694964] 27.01.18 09:45 · odgovor na: bc123a (#2694766)
Odgovori   +    12
čas vnosa: 27.01.18 00:43
Se strinjam in dodajam aktualne metode za zapravljanje denarja:
-stalno poviševanje zahtevane formalne izobrazbe
-uvedba nepotrebnih pomožnih služb npr. odnosi z javnostmi, kakovost, priprava javnih razpisov, vodenje čakalnih knjig (zdravstvo)
-vsaka od zgornjih služb poveča obremenitev z birokracijo delavcem, ki zato manj časa posvečajo pravemu delu ( učitelji, zdravniki, sestre, policaji...)
Endimion sporočil: 10.252
[#2694986] 27.01.18 13:15 · odgovor na: bc123a (#2694766)
Odgovori   +    13
- priprava na dejavnost (kaj bo pocela, kaj predvideva)
- porocilo o dejavnosti (kaj so poceli, kako so otroci to sprejeli)
- refleksija (kako se je ona pocutila ob tem)

Potem mi pa prosim pokazite ENO ZASEBNO PODJETJE ki bi svoje zaposlene morilo s taksnimi neumnostmi!
Vsako z ISO standardom kakovosti. Nimaš pojma kaj ene birokracije je to. Predlog izboljšav, ukrepov, njihpova implementacija, pa potem organizacije tedenskih in mesečnih, kvartalnih sestankov, zapisniki, plani za naslednje leto pa še kako potem.

Je pa verjetno trapasto, če je ta birokracija sama sebi namen, in se strinjam, da veliko te robe je sama sebi namen denimo v vrtcu. Važno da so kljukice, da je vse OK.

IN tu je treba dat del javnega sektorja na kol. OK, večje plače, ker so večje obremenitve... ampak za božjo voljo, ne mi stokat o obremenitvah izven osnovnega foha, če pa so denimo vzgojiteljice DEL sistema. Podobno velja za Zdravnike.

Ti dam primer iz moje polpretekle zgodovine. Sprejet sem bil na Nevrokoško kliniko. Tam so me premerili in podiagnosticirai in pretipali in vse to lepo zapisali na enih 20 straneh. RTG, MR, meritve krvi, pljuč.. ni da ni.

In po 14 dnevih čakanja na prosti slot za operacijo (Ne smej se, jaz nisem nikogar podmazal, pa sem fejst vrsto preskočil, moj sotrpin je čakal 11 mesecev), me po onem tunelu prestavijo na UKC z debelo kuverto papirjev. In tam gledam eno medi sestro, ki je dve uri v sistem UKC-ja pretipkovala ono mojo kuverto, ker to ni povezano med sabo. dve uri!!! Namesto da bi se bila ukvarjala z bolniki.

Še na MR bi skoraj moral it še enkrat, ker je nekdo pozabil uploadat slike na nek server. Me je mel da bi počil nekoga. Pa so slike našli na nekem PC-u.

In nihče se ne buni... Tista sestra mi je, ko sem jo opozoril, da bi naša privat firma crknila v pol leta če bi tako delali, rekla le: "Tkole mamo"

Jah na to lahko rečem samo "Kurc pol"

A veš ko imamo one tehnične preglede za službo... V 21 stoletju ti bodo rekli, da prnes karton s sabo. For fucks' sake!! poglej si ga v jebenem portalu! Ga nimate? naredte ga! Tako pa ob vsakem pregledu una dohtarca še zmer neki na papir s penkalom. Vsaj v toplicah je imela jebeni diktafon.

Tu je šans za prihranek kar nekaj.

Mislim, v tem, da če že birokracija je, je namenjena nabiranju nekih podatkov, ki jih je treba ovrednotit, in potem dobit ven nek feedback. Če se papir generira zarad papirja samega, pol je to bolj kurc.

In.. so vzgojiteljice kaj protestirale na to temo? Al so samo stihijsko tiho, in bo že Štrukelj zrihtal colngo?
bc123a sporočil: 48.253
[#2695018] 27.01.18 21:34 · odgovor na: Endimion (#2694986)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: bc123a 27.01.2018 21:37
[Endimion]
>- priprava na dejavnost (kaj bo pocela, kaj predvideva)
>- porocilo o dejavnosti (kaj so poceli, kako so otroci to sprejeli)
>- refleksija (kako se je ona pocutila ob tem)
>
>Potem mi pa prosim pokazite ENO ZASEBNO PODJETJE ki bi svoje zaposlene morilo s taksnimi neumnostmi!

Vsako z ISO standardom kakovosti. Nimaš pojma kaj ene birokracije je to. Predlog izboljšav, ukrepov, njihpova implementacija, pa potem organizacije tedenskih in mesečnih, kvartalnih sestankov, zapisniki, plani za naslednje leto pa še kako potem.

Je pa verjetno trapasto, če je ta birokracija sama sebi namen, in se strinjam, da veliko te robe je sama sebi namen denimo v vrtcu. Važno da so kljukice, da je vse OK.

IN tu je treba dat del javnega sektorja na kol. OK, večje plače, ker so večje obremenitve... ampak za božjo voljo, ne mi stokat o obremenitvah izven osnovnega foha, če pa so denimo vzgojiteljice DEL sistema. Podobno velja za Zdravnike.

Ti dam primer iz moje polpretekle zgodovine. Sprejet sem bil na Nevrokoško kliniko. Tam so me premerili in podiagnosticirai in pretipali in vse to lepo zapisali na enih 20 straneh. RTG, MR, meritve krvi, pljuč.. ni da ni.

In po 14 dnevih čakanja na prosti slot za operacijo (Ne smej se, jaz nisem nikogar podmazal, pa sem fejst vrsto preskočil, moj sotrpin je čakal 11 mesecev), me po onem tunelu prestavijo na UKC z debelo kuverto papirjev. In tam gledam eno medi sestro, ki je dve uri v sistem UKC-ja pretipkovala ono mojo kuverto, ker to ni povezano med sabo. dve uri!!! Namesto da bi se bila ukvarjala z bolniki.

Še na MR bi skoraj moral it še enkrat, ker je nekdo pozabil uploadat slike na nek server. Me je mel da bi počil nekoga. Pa so slike našli na nekem PC-u.

In nihče se ne buni... Tista sestra mi je, ko sem jo opozoril, da bi naša privat firma crknila v pol leta če bi tako delali, rekla le: "Tkole mamo"

Jah na to lahko rečem samo "Kurc pol"

A veš ko imamo one tehnične preglede za službo... V 21 stoletju ti bodo rekli, da prnes karton s sabo. For fucks' sake!! poglej si ga v jebenem portalu! Ga nimate? naredte ga! Tako pa ob vsakem pregledu una dohtarca še zmer neki na papir s penkalom. Vsaj v toplicah je imela jebeni diktafon.

Tu je šans za prihranek kar nekaj.

Mislim, v tem, da če že birokracija je, je namenjena nabiranju nekih podatkov, ki jih je treba ovrednotit, in potem dobit ven nek feedback. Če se papir generira zarad papirja samega, pol je to bolj kurc.

In.. so vzgojiteljice kaj protestirale na to temo? Al so samo stihijsko tiho, in bo že Štrukelj zrihtal colngo?
Moja je protestirala. Večkrat. Potem je pa začela na letnih ocenjevanjih dobivati slabše ocene (takoj po zaposlitvi je blestela s top ocenami), in je raje tiho. Večina ostalih itak goljufa in se jim jebe. Itak tega noben ne more dobro prebrati. Zadnjih nekaj let imajo neke evalvacije kjer je treba hudiča in pol glede otrok izmeriti in poracunati. Moji sem prvo leto jaz pomagal z excelom, čeprav ga obvlada, le žal statistike ni studirala. Ker vem da ženske niso ravno bistre da bi to naredile same, nama je bilo dolgo časa uganka kako to naredijo druge. Potem pa se je nekako izkristaliziralo - izmislijo si.

Morda ne razumeš postopka kako te norosti pridejo v delovni proces. Nekaj hohstaplerca na nekem ministrstvu ali kakem Jako pomembnem zavodu dela doktorat. In preštudiral "primere dobre prakse". In potem ko doktorira dobi moč in začne hoditi predavat po vrtcih. Recimo, kaj imajo v najboljših ameriških in tujih vrtcih (ki so seveda zasebni stanejo pa ranga 30.000 na leto, in imajo eno vzgojiteljico na pet otrok...). In ravnateljem je to všeč, da bodo oni tudi tako dobri kot vrtci v kapitalizmu in to pograbijo in začnejo težiti zaposlenim. Ker je to JS noben ne bo tvegal joba z odkritim uporom, sindikalisti pa itak znajo samo z titovkami marsirat. Moja ravno zato ni članica sindikata.

Bi se ful več napisal, samo je je strah da bi potem razkril vir. Sori, ni njen job vreden tega. Se boste davkoplačevalci morali sami malo potruditi. Saj imate otroke v vrtcih, a ne??

Pa ta vrtec je iz okolja kjer je plebs precej veren vključno z ravnateljico. Da ne bomo samo o titovkah in tardecih govorili.
bc123a sporočil: 48.253
[#2695026] 27.01.18 23:17 · odgovor na: Endimion (#2694986)
Odgovori   +    1
[Endimion]
>- priprava na dejavnost (kaj bo pocela, kaj predvideva)
>- porocilo o dejavnosti (kaj so poceli, kako so otroci to sprejeli)
>- refleksija (kako se je ona pocutila ob tem)
>
>Potem mi pa prosim pokazite ENO ZASEBNO PODJETJE ki bi svoje zaposlene morilo s taksnimi neumnostmi!

Vsako z ISO standardom kakovosti. Nimaš pojma kaj ene birokracije je to. Predlog izboljšav, ukrepov, njihpova implementacija, pa potem organizacije tedenskih in mesečnih, kvartalnih sestankov, zapisniki, plani za naslednje leto pa še kako potem.
ISO standard kakovosti je tvoja izbira.
Endimion sporočil: 10.252
[#2695030] 28.01.18 07:57 · odgovor na: bc123a (#2695026)
Odgovori   +    3
Dostikrat je ISO lih toliko izbira kot je izbira to da se strinjas z operacijo. Ce ga tvoji tuji partnerji (kupci in/ali dobavitelji) pricakujejo ali zelijo, potem se sam odločiš da ga boš imel.
Endimion sporočil: 10.252
[#2695034] 28.01.18 08:18 · odgovor na: bc123a (#2695018)
Odgovori   +    11
Pred okol 14 leti sem delal za najvecjega elektroinstalaterja v drzavi. Ja tudi on je skantal firmo v tla z okoli 15 mio lukne v bilanci.

Gradbeni boom, delal sem 700 gradbenih kalkulacij na leto, pa pol se vse vmesne in pokalkulacije (pr njih se je videlo da bo crknil, pa ni stari hotel poslusat)..

Uleti financna direktorica pa:
"Ej tole treba nujno se dans"

Jaz: "Ne bo slo, nimam casa"
Ona: "Pa ce ti dam 500€ pr placi?"
Jaz: "Ve das 5 jurjev ne bo nic hitreje."
Ona: "Pol mas pa res dost dela"

Brez stihije. Ne bom ker ne utegnem.

Jaz razumem da je v JS celega fuka nesmislov. A pol se naj za boga uprejo tem nesmislom. Najprej scevljajo sindikat potem pa gredo protestirat na temo dela. Ce ze. Ne pa da je edino o cemer se pogovarjamo "placno nesorazmerje".
Endimion sporočil: 10.252
[#2695035] 28.01.18 08:51 · odgovor na: bc123a (#2695018)
Odgovori   +    9
Ufff se tale mi je usla.

Mi zelis povedat da naj se placniki in koristniki storitev ukvarjamo z inner working sistemov katere koristimo?

Ves bisi... Meni je vazno edino le kaj moj otrok v vrtcu dobi. V smislu vzgoje in nege.

Da mora tvoja al katerakol druga zenska izpolnit 5 fasciklov na noc pa drkat 30 excelov... Boli me kurac. Interna ucinkovitost ni nikoli stvar kupca. Kot da bi se bil gost v ostariji moral ukvarjat s tem a se krompir lupi na roke al majo strojni lupilec. Gost hoce prazen krompir.

In izpostavil si ono kar je na koncu catch. Zavoljo lastne cone udobja, ter nepremikanja, so ali ste tiho. In ta tisina omogoca nekaterim da lomastijo po "firmi".

In pol se vprasam. Ce je tvoja tiho in so vsi ostali kar tiho... Kaj se bo kdajkol spremenilo?
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2695038] 28.01.18 09:17 · odgovor na: Endimion (#2695035)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Ufff se tale mi je usla.

Mi zelis povedat da naj se placniki in koristniki storitev ukvarjamo z inner working sistemov katere koristimo?

Ves bisi... Meni je vazno edino le kaj moj otrok v vrtcu dobi. V smislu vzgoje in nege.

Da mora tvoja al katerakol druga zenska izpolnit 5 fasciklov na noc pa drkat 30 excelov... Boli me kurac. Interna ucinkovitost ni nikoli stvar kupca. Kot da bi se bil gost v ostariji moral ukvarjat s tem a se krompir lupi na roke al majo strojni lupilec. Gost hoce prazen krompir.

In izpostavil si ono kar je na koncu catch. Zavoljo lastne cone udobja, ter nepremikanja, so ali ste tiho. In ta tisina omogoca nekaterim da lomastijo po "firmi".
In pol se vprasam. Ce je tvoja tiho in so vsi ostali kar tiho... Kaj se bo kdajkol spremenilo?
In kaj so mene podučili v visoko tehnološki firmi v "silikonski"(*) dolini leta 1980:

No job is finished until the paperwork is done.

Ker smo bili takrat navajeni dela na horuk, kakor ga še vedno nekateri cenijo, se nam je to zdelo skrajno čudno, kmalu pa nič več...

(*)namerno pišem silikonska posnemajoč pisanje slovenskih novinarjev, ki ne ločijo med silicijem (angl. Silicon, Si), osnovnim materialom za polprevodniške tehnologije in silikoni, angl. Silicone, ki so polimerske spojine silicija in so moškim znani kot elastomeri, ženskam pa kot vsadki za povečanje oblin.
Endimion sporočil: 10.252
[#2695046] 28.01.18 10:31 · odgovor na: anon-178149 (#2695038)
Odgovori   +    2
Ne gre za to.

Gre za to da ce je za jurja jeba delat doma za jurja 200 pa ni jeba delat doma, pol si pac priznajmo da z njihovo obremenitvijo telesa in duha ni nic narobe...

Oziroma se niso dosegli mejne obremenitve (ko niti za ne vem kok vec denarja ne mores nic vec narest).
bc123a sporočil: 48.253
[#2695064] 28.01.18 13:01 · odgovor na: Endimion (#2695035)
Odgovori   +    8
[Endimion]
Ufff se tale mi je usla.

Mi zelis povedat da naj se placniki in koristniki storitev ukvarjamo z inner working sistemov katere koristimo?
Davkoplacevalci. V nekem smislu lastniki te slovenske absurdnosti po imenu javni sektor. Ves, tudi Urada za knjigo, urada za enake moznosti, pa agencije za kmetijske trge (ima fajn velike pisarne v nekdanjem smeltu, po moje so najemnine ubijalske), pa varuha prehranske verige, pa podobnih nebodigatreb.

Saj ti je verjetno jasno, da delavec v firmi ne more narediti kaj dosti, lahko naredi lastnik s pritiskom od zgoraj, ko vidi da gre zadeva f kurac.

Glede impotentnosti sindikatov se strinjamo. Kot sem ze rekel, dobri so za korakanje v titovkah.

Dodaten problem je pa to, ker seveda klientela vrtca vcasih ful vesela stvari, ki jih v sloveniji dobi ob socialni ceni vrtca. Recimo portfolio, ki ga morajo vse vzgojiteljice/pomocnice delati za vsakega otroka. To je tudi ena "doktorica" privlekla iz tujine, iz dragih zasebnih vrtcev... za doktorat ali kaj je ze je spremljala 5 otrok in naredila pet portfoliev. Zadeva se je potem uvedla v vrtce tako, da to delajo vzgojiteljice, ki imajo 15-22 otrok.

Skratka, "stranke" so ful vesele ker za nic placat dobijo vec (le da se s tem kurijo ure ki bi lahko bile porabljene za otroke).

Da raznih kavarn s starsi, izletov z dedki in babicami (vse v popoldanskem casu) niti ne omenimo.

Razlagam zakaj je lahko v socializmu ena vzgojiteljica+pomocnica brez problema drzala gor eno skupino otrok, pa se sla domov ob 13 uri z menazko iz kuhinje. Vrtec sedaj ni vrtec v socializmu. Pa onemu v socializmu ni nic manjkalo, asestrinjamo? Pa ni bilo vegetarijanskih obrokov, pa ni bilo zaposlene dieteticarke, pa pedagoginje, pa se za vraga in pol personala ki nima direktne povezave z otroci.

Ce hocemo pocenit storitve, bo najprej treba pometat ven vso to navlako.

Da ne omenjamo da so nekateri vrtci sli nazaj na bombazne pralne plenice! Ker eko bio!

Veliko stvari se davkoplacevalcem sploh ne sanja, potem pa se cudite, od kje rast zaposlenih, pa mase plac.
bc123a sporočil: 48.253
[#2695074] 28.01.18 14:50 · odgovor na: Endimion (#2695030)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 28.01.2018 14:51
[Endimion]
Dostikrat je ISO lih toliko izbira kot je izbira to da se strinjas z operacijo. Ce ga tvoji tuji partnerji (kupci in/ali dobavitelji) pricakujejo ali zelijo, potem se sam odločiš da ga boš imel.
Vsekakor to pomeni da ti prinasa pac neke prednosti, visjo ceno, vecji trg, a ne?

...tule izbrisan prevec vir razkrivajoc detajl, zato je sedaj to sporocilo malo cudno...

Lahko mi verjames, da ce bi sestavili ponudbo v vrtcih tako, da bi bil socialisticni standard osnovna cena, vse pizdarije pa ekstra, bi dodatnih pizdarij noben stars ne "rabil".

Strani: 1 2