Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2692920] 15.01.18 17:50
Odgovori   +    41
Kam so Cerar in njegova nesposobna vlada pripeljali državo? Nobeden minister ne obvladuje svojega resorja in ne opravlja svojega dela, kvečjemu skupaj z državnimi sekretarji in vodjami posameznih sektorjev koordinirajo stavkovne aktivnostmi in spodbujajo svoje delavce na stavke. Kaj bo naredil Cerar? Najboljše bi bilo, da jih vse pusti naj stavkajo, dan, dva, teden, mesec...in naj se stavka zlomi od znotraj, lahko pa sprejme zakon, da morajo delati, lahko pa sprejme tudi zakon, da državni uslužbenci nimajo pravice do stavke.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2692933] 15.01.18 18:26
Odgovori   +    24
Zadnja sprememba: FIN-379669 15.01.2018 18:28
No, ta igra višje plače je zame absolutno sprejemljiva, če v zameno končno dobimo zakonsko določeno odgovornost zaposlenega v javni upravi!

Tale s stavkajočimi Fursovci in njihovo zahtevo po plačilu za konkurenčno prepoved je najboljša.

Kolikor vem, danes najmanj vsaka druga Fursovka ali Fursovec v prostem ali delovnem času svetujejo ali kaj "rihtajo" bližnjim ali bivšim zaposlenim prijateljem, ki so sedaj nekje na pol privat.

Nekateri na Furs imajo še popoldanski s.p. (računovodstvo), mnogi pa zakonskega partnerja, ki ima s.p. ali d.o.o. ali prijatelja, ki kasira namesto njih.

Torej vsaj 50 % zaposlenih že danes ne spoštuje stroke in konkurenčne prepovedi!

OK. Ni problema. Sem za to, da Fursovcem dvignejo plačo za 15%, ampak naj se v zakon zapiše, da ko jim prva odločba, "težja" od 4.000 eur pade na ministrstvu ali sodišču, preidejo (padejo) na staro plačo, če pa jim pade v roku 1 leta na višji instanci še druga odločba, tokrat težja od 10.000 eur, pa izgubijo službo.

No, še enkrat: Ta igra višje plače je zame absolutno sprejemljiva, če v zameno končno dobimo zakonsko določeno odgovornost zaposlenega v javni upravi! Naj se torej igre začno!
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2692934] 15.01.18 18:30 · odgovor na: FIN-379669 (#2692933)
Odgovori   +    26
[]
No, ta igra višje plače je zame absolutno sprejemljiva, če v zameno končno dobimo zakonsko določeno odgovornost zaposlenega v javni upravi!

Tale s stavkajočimi Fursovci in njihovo zahtevo po plačilu za konkurenčno prepoved je najboljša.

Kolikor vem, danes najmanj vsaka druga Fursovka ali Fursovec v prostem ali delovnem času svetujejo ali kaj "rihtajo" bližnjim ali bivšim zaposlenim prijateljem, ki so sedaj nekje na pol privat.

Nekateri na Furs imajo še popoldanski s.p. (računovodstvo), mnogi pa zakonskega partnerja, ki ima s.p. ali d.o.o. ali prijatelja, ki kasira namesto njih.

Torej vsaj 50 % zaposlenih že danes ne spoštuje stroke in konkurenčne prepovedi!

OK. Ni problema. Sem za to, da Fursovcem dvignejo plačo za 15%, ampak naj se v zakon zapiše, da ko jim prva odločba, "težja" od 4.000 eur pade na ministrstvu ali sodišču, preidejo (padejo) na staro plačo, če pa jim pade v roku 1 leta na višji instanci še druga odločba, tokrat težja od 10.000 eur, pa izgubijo službo.

No, še enkrat: Ta igra višje plače je zame absolutno sprejemljiva, če v zameno končno dobimo zakonsko določeno odgovornost zaposlenega v javni upravi! Naj se torej igre začno!
Ajde ne seri...ne nasedaj tem barabam.

Kdo bo pa razsodil kaj je "napačna odločba"?...Ja sodniki vendar...Iz javnega sektorja.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2692939] 15.01.18 18:45 · odgovor na: 0513ANITO (#2692934)
Odgovori   +    27
Če bi poznal davčne postopke, bi vedel, da je nekje treba začeti. Tudi za sodnike velja isto: Če kiksnejo 2x ali 3x na veliko, naj izgubijo togo in postanejo aka sodniški pomočniki ali fejst izgubijo pri plači. Za vse naj veljajo podobni vatli!

Jebeš to. Če bi vedeli, koliko sem se sam presekiral, ko sem delal v delovnem razmerju v privat firmi, pa je grozila škoda in sem cele dneve in noči tuhtal, kako ne bom kriv za škodo firmi. In potem sem cel izmozgan - uspel. In to se je zgodilo večkrat.

Sedaj sem že lep cajt privat in nosim vsak dan odgovornost za svoje početje, čeprav je ta zavarovana. A sam odločam, ne pa da me drugi vodijo kot cucka in potem rečejo, ko zagusti - reši.

Klinc, naj se začno v javni sferi sekirati za svoje napake, sicer se bo ta drek vseenosti kar naprej nadaljeval in poglabljal.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2692940] 15.01.18 18:48 · odgovor na: FIN-379669 (#2692939)
Odgovori   +    20
[]
Če bi poznal davčne postopke, bi vedel, da je nekje treba začeti. Tudi za sodnike velja isto: Če kiksnejo 2x ali 3x na veliko, naj izgubijo togo in postanejo aka sodniški pomočniki ali fejst izgubijo pri plači. Za vse naj veljajo podobni vatli!

Jebeš to. Če bi vedeli, koliko sem se sam presekiral, ko sem delal v delovnem razmerju v privat firmi, pa je grozila škoda in sem cele dneve in noči tuhtal, kako ne bom kriv za škodo firmi. In potem sem cel izmozgan - uspel. In to se je zgodilo večkrat.

Sedaj sem že lep cajt privat in nosim vsak dan odgovornost za svoje početje, čeprav je ta zavarovana. A sam odločam, ne pa da me drugi vodijo kot cucka in potem rečejo, ko zagusti - reši.

Klinc, naj se začno v javni sferi sekirati za svoje napake, sicer se bo ta drek vseenosti kar naprej nadaljeval in poglabljal.
Sam počnem isto kot ti...Nosim glavo naprodaj za ljubi kruhek.

Zato ti pa pravim..Ne nasedaj barabam v javnem sektorju, ker držijo skupaj in te bodo, če boš pregasen na kratko zatrli.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2693014] 16.01.18 07:47
Odgovori   +    5
Vso gamad na cesto, pa nazaj vzeti tistih par, ki dejansko kaj znajo delat.

Bodo dobili oni ja, kamen v glavo!
Endimion sporočil: 10.252
[#2693020] 16.01.18 08:16
Odgovori   +    5
Konkurencna prepoved za dacarje? A to majo zato da ce bi hoteli it za crnogorce delat al kako?
podli2000 sporočil: 409
[#2693027] 16.01.18 08:53
Odgovori   +    8
Proti dvigu. Ce pa ze tega ne bodo zmogli, pa naj se za dolocen dvig spogajajo za vecjo odgovornost usluzbencev. Torej princip delovne uspesnosti z bonusi in tudi morebitnimi malusi. Uspesnost ne sme biti cim vec pobranega davka, ampak kvalitetno delo! Torej zakonito delo.

Vecina usluzbencev FURS je sicer prizadevnih, imajo pa obcutno premalo znanja, da bi lahko svetovali ali predavali. Ti bi najbrz predavali oz. svetovali, kako izpolniti obrazec tistim, ki se jim ne ljubi prebrat navodil za izpolnjevanje. Sposobni pa prej ali slej napredujejo ali pa odidejo.
podli2000 sporočil: 409
[#2693198] 16.01.18 21:44
Odgovori   +    2
G. Verk ali ne razume ali pa se samo dela, da ni mogoce vsega javnega sektorja metati v isti kos. Zdravniki in ucitelji namrec niso del javne uprave, niso torej upravni organi, ki bi odlocali o pravicah in obveznostih ljudi. Oni torej ne izvajajo ovlastnih funkcij. Drzava deluje tudi, ce sta solstvo in zdravstvo povsem izven javnega sektorja, med tem ko drzavi brez upravnega aparata sploh ni mogoce govoriti. Gre za eno od treh klasicnih vej oblasti, ki logicno ne more dopoldan izvajati oblastnih funkcij, popoldne pa svetovati, kako se jim izogniti. Tudi policisti ne morejo popoldan pomagati kriminqlcem in vojaki se ne morejo delovati kot placanci.

Strani: 1