Strani: 1

1011Arist sporočil: 1.043
[#2686289] 29.11.17 00:12 · odgovor na: (#2686272)
Odgovori   +    3
[BeliF]
jaz očitno ne znam več osnovnošolske matematike seštevanja in odštevanja... to sem opazil že septembra, pa sem mislil, da gre za napako, ampak očitno moram res nazaj v prvi razred osnovne šole

kako lahko v 2018 naračunajo 70,5% dolga, naslednje leto pa ob 3,4% realni rasti bdp + 2,5% inflaciji (skupaj nominalno 5,9% rast) in 0,3% presežka naračunajo zmanjšanje dolga samo za 0,5%

wtf?!?
Ti "romunski študenti" slabo računajo. glede na njihove podatke bi bilo pravilno dolg v višini 66,2% BDP.
Ker sem imel pred leti možnost videti "mulca", ki je bil v S&P zadolžen za izračune za Slovenijo, mi je od takrat vse jasno. To je bil človek na nivoju bančnega refrenta za kreditiranje SME star pod trideset let, ki je glede na njegove izdelke, vedel milo rečeno zelo malo. Mogoče je oslarije pisal po diktatu za napredovanje.
Pred časom sem tukaj že objavil interval zaupanja njihovih napovedi, ki kaže popolno brezvrednost teh napovedi.
Povzetek je npr 2,5 +- 2,5 KAr v bistvu pomeni rast BDP bo od 0 do 5 odstotkov. Za tako napoved pa ne potrebuješ nobenih izračunov.

Strani: 1