Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2685802] 25.11.17 13:04
Odgovori   +    0
No, vsaj nekaj pametnega.
sopranos sporočil: 11.404
[#2685813] 25.11.17 15:29 · odgovor na: (#2685806)
Odgovori   +    5
[denac]
Kakor sem sinoči videl v Dnevniku nacionalke, v Eti še vedno delajo litoželezne grelne plošče. Nemški lastniki (EGO) pa se čudijo razmeram v tovarni. Batagelj tovarne ne bo zrihtal in bo verjetno propadla. Batagelj je bolj "turist".
Saj ni treba, da se spozna na zadeve. On se mora spoznati na vodenje, na to, da nastavi prave kadre. Da ustvari dobro klimo. In da ima dovolj sredstev, da jih vloži v posodobitev tovarne.

Kot vem je že napovedal, da bodo zadeve skušali modernizirati, avtomatizirati itd.

Res ne vem zakaj mu ne bi uspelo. Sicer pa če se ne motim je on začel s sesalci. Šele nato je uspel s Postojnsko jamo.

Tako, da jaz ga niti približno ne bi odpisal.
deblo sporočil: 3.339
[#2685814] 25.11.17 15:31 · odgovor na: (#2685806)
Odgovori   +    1
Batagelj se zamišlja Cerkljansko kot njegovo tovarno sesalcev, kjer se je učil kapitalizma. V veliko pomoč mu je seveda po novem državno postojnsko prirodno bogastvo, ki mu ga podarja država. Je pa Batagelj v glavnem kader, primeren kvečjemu za hotelček na Jezerskem.
sopranos sporočil: 11.404
[#2685820] 25.11.17 16:35 · odgovor na: (#2685816)
Odgovori   +    3
[denac]
> [sopranos]
> > [denac]
> > Kakor sem sinoči videl v Dnevniku nacionalke, v Eti še vedno delajo litoželezne grelne plošče. Nemški lastniki (EGO) pa se čudijo razmeram v tovarni. Batagelj tovarne ne bo zrihtal in bo verjetno propadla. Batagelj je bolj "turist".
>
> Saj ni treba, da se spozna na zadeve. On se mora spoznati na vodenje, na to, da nastavi prave kadre. Da ustvari dobro klimo. In da ima dovolj sredstev, da jih vloži v posodobitev tovarne.
>
> Kot vem je že napovedal, da bodo zadeve skušali modernizirati, avtomatizirati itd.
>
> Res ne vem zakaj mu ne bi uspelo. Sicer pa če se ne motim je on začel s sesalci. Šele nato je uspel s Postojnsko jamo.
>
> Tako, da jaz ga niti približno ne bi odpisal.

Da v Eti še vedno delajo litoželezne grelne plošče, ko ima že vsak štedilnik vsaj keramično, če že ne indukcijsko ploščo, je znak nenapredka. Batagelj tega že ne bo zrihtal. Nemška fabrika EGO iz Oberderdingna, s katero Eta sodeluje od začetka 70. let pa ne vem, če je zainteresirana za vlaganja v Eto.
Včasih je bil v Eti dober razvojni oddelek. Inženirji so v glavnem odšli, kako je zdaj pa ne vem. Po moje bi Cerkljani z zavzetostjo in pridnim delom lahko ulovili čas. Bo pa smučišče na Črnem vrhu in hotel v Cerknem prva Batageljeva prioriteta.
Ja saj veš kako je. Če imaš denar lahko marsikaj nadoknadiš, pripelješ nove ljudi, nabaviš nove stroje, vložiš v prodajne kanale itd. Če je seveda Batagelj pripravljen vložiti denar in koliko ga je pripravljen. Vem pa da so v takih bolj odročnih krajih ljudje pripravljeni bolj trdo delati. Poglej samo Alpino, kako so zadevo obrnili okrog, samo pijavk so se morali znebiti. Pa sploh nimajo rešenega lastništva. Z Batageljem se mi zdi, da lahko dobijo normalnega lastnika, ki bo v firmo tudi kaj vložil, ne samo ven jemal.

Kaj točno Batagelj tukaj zasleduje ve samo on. Verjamem pa da ima zadaj računico s katero misli, da bo ustvaril dobiček. Če je zadevo ugodno kupil, potem ima verjetno še nekaj manervskega prostora. Turistični del lahko zelo hitro postane precej bolj profatibilen, ker ga lahko naveže na Postojnsko jamo.

Vsekakor je dobro, da se sedanje zadeve preseka. Pa da en nov poskusi zadeve peljati. Najslabša je stagnacija.

Strani: 1