Strani: 1 2

anon-333107 sporočil: 8.271
[#2685179] 21.11.17 22:57 · odgovor na: TPMR (#2684865)
Odgovori   +    0
[TPMR]
Meni je to bolj absurdno da nek upravnik razpolaga in se UKVARJA z mojim premozenjem!!!!

Sistem je napacno postavljen. Vsak naj dobi ENAK dodatek za otroka za vrtec. Zakaj bi ponovno kaznovali tistega ki je priden in ki si je bil sposoben zasluziti vec kot pa tisti ki se cohlja???? Take razlike imamo ze pri davkih, zdravstvu, sistemu za penzijo,....

Prednost bi bila, da bi drzava lahko odpustila XXX uradnikov ki se cohlajo, kateri bi lahko kaj v zivljenju tudi dosegli ce bi kaj pametnega delali.

Tak sistem poznajo veliko drzav, ena izmed njimi je Nemcija.

Samo mi raje zivimo v takem sistemu ker je bolj delavno intenziven in doprinese motivacijo da se sistem izigrava ker je slab in ni logicen.

Potrebno je pogledati samo ze oken in nekaj spremeniti, ne pa izumljati toplo vodo.

LP
Izjemen komentar.

Prava ČRNA PERLA!

Kaj tukaj samo mene zrabi bipolarna motnja!? Ko ne vem ali bi se smejal, ali morda jokal!?

Kakšen upravnik razpolaga s tvojim premoženjem!??

In kaj si hotel povedati!?? Da naj bi se socialni dodatki talali kar nekako na lepe oči!? Kakor se pač vidijo iz okna!?

Tako delajo v Nemčiji!???
anon-268845 sporočil: 83
[#2685485] 23.11.17 15:55
Odgovori   +    2
Ja, pa naj še zaposleni v JU delajo toliko kot mi, ki imamo s.p. je. Pa krizne davke naj začnejo plačevati ( davek na finančne storitve je 8,5% od bruto dohodka pred vsemi obdavčitvami)
0430ABAKU sporočil: 1.782
[#2685885] 26.11.17 13:05 · odgovor na: Gustl (#2684923)
Odgovori   +    1
[Gustl]
So tudi razlage, da je šlo za navadno sol pa da ni bila za smodnik, ampak konzervans itd...Najbrž ne bomo nikoli izvedeli, kaj je Levstik želel povedat, ampak meni se zdi malo sumljivo, da pošlješ 15 carinikov nad nekoga, ki šverca konzervans :)
Danes pošljejo 15 carinikov nad nekoga, ki šverca tobak ali alkohol. To ni nek argument.
Pomembno je, nad katerim artiklom, ki je lahko karkoli, država vzpostavi monopol in tisto se potem pogosto preganja bolj kot umor. Po nekaterih virih je bila včasih tak artikel navadna sol.
Pa če samo pomislimo, da so te le 30 let nazaj lahko "oglobili" (=zaračunali carino), ko si švercal eno kilo kofeta ali samo ene hlače (zadnje velja še vedno; naročiš cunjico s Kitajske in te naši oderejo).

Sicer mi tudi ni jasno, zakaj tako hud sistemski pregon pri kršitvah, ki obsegajo 10-20 evrov.
Če damo sumarno kršitev na stran in raje pomislimo, koliko stane aparat, ki se s tem ukvarja!?
anon-163111 sporočil: 73
[#2685998] 27.11.17 12:25
Odgovori   +    1
Ja privatniki so problem, ker ne placujejo nic koristijo pa max. Je pa se ena dilema, ki me bode. Zakaj je vrtec placljiv, magisterij pa zastonj. Ker je to interes ljudstva ali mramorjev?
bobek13 sporočil: 4.301
[#2686011] 27.11.17 13:27 · odgovor na: Gustl (#2684973)
Odgovori   +    0
[Gustl]
...oziroma pri tej debati velja tale briljanten post by NemirniTujec še enkrat prebrati:


"Ne bom pa padel na finte srpokladivarskega podjetniskega sloja na forumu financ, ki ga prav nic ne mika pravna drzava in urejen sistem, kot ga imamo v Angliji ali sosednji Avstriji - njih mika samo rahel premik kazalca v njihov prid, vse ostalo pa naj ostane isto. "

forum.finance.si/?m=...682&single
tu bi samo dodal, da ta želja po "rahlen premiku kazalca v njih prid, ostalo pa naj ostane isto" ni lastna samo "srpokladivarskemu podjetniškemu sloju" ampak praktično vsaki zainteresirani podskupini, ki si jo pri nas lahko zamisliš...

:-)

v bistvu to ni nič drugega kot en malo bokj pronicljiva verzija onega saj sistem ni slab, sam pravi ljudje ga morjo voditi...

;-)

lpA
anon-163111 sporočil: 73
[#2686103] 27.11.17 21:09 · odgovor na: (#2685999)
Odgovori   +    2
O tem ni dvoma. Kaj je v interesu katastrofalne demografske slike bolj zmoti. In neskoncnega kalkuliranja subvencij za vrtec, doklad...
Ukines zastonj magisterij in uvedes brezplacne vrtce.

Strani: 1 2