2 sek
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščiti vaše podjetje
30 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2680839] 25.10.17 21:20
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-317028 25.10.2017 21:21
Nebo se jasni, zdaj vsaj vemo, da sta Mercator in Tuš v ozadju zakona o nedeljskem zaprtju trgovin.
sopranos sporočil: 11.404
[#2680851] 25.10.17 22:20
Odgovori   +    26
Sedaj bom pa zloben.

Če je delavec tako neumen, da plačuje iz lastnega žepa 10 EUR vsak mesec za sindikat, potem si pač drugega ne zasluži!

Sindikati so pritisnili na vlado, da je nedeljsko delo in nadure izločila iz minimalne plače. Kao bogi delavci. Smrk, smrk. Sedaj ko to tepe Mercator in Tuš, bodo pa politiki v "skrbi za delavce" prepovedali nedeljsko delo. In delavcem znižali dohodek, številne pa tudi spravili ob službo.

Pa večina Slovencev je za razdrobljeno Slovenijo. Za Slovenijo vasi. Ker je tako lepo, da je vse zeleno. Ampak stalno višanje plač potem zahteva višje prihodke, ki jih pa trgovine v malih krajih ne morejo doseči. Zakaj se o tem nič ne piše?

Lidl, Hofer, Spar, Eurospin imajo vsak po okoli 100 trgovin. Mercator jih ima več kot 400!!! Številne te trgovine so lahko odprte samo zato, ker so delavke na minimalcih. In sindikati seveda še naprej pritiskajo, da se minimalna plača zviša. In se tudi bo. Zato bo treba zapirati trgovine in odpuščati.

Do leta 2021 bodo minimalne plače dražje tudi brez dviga minimalne plače. Zaradi tistega famoznega določila, da se prispevki obračunajo v višini 60% povprečne plače.

Recimo pametni sindikati bi se pogovarjali o tem, kako loviti ravnotežje med delom in kapitalom. Da bi recimo zaprli kakšne nedonosne trgovine. Da bi vlagali v višjo dodano vrednost itd.

Pa da bi recimo namesto tega famoznega določila o 60%, pa o stalnem višanju minimalne plače morda naredili tako, da bi naredili drugi steber obvezen. Pa bi teh 50 EUR, ki jih bo sedaj delodajalec dal v državno malho, namenil v pokojninski sklad za delavca. To ti bila pametna poteza. In malo bolj dolgoročna. In hkrati ne bi zahtevala nekih resnih sprememb. In bi se vsakemu delavcu na računu nabralo 24.000 EUR + rast ob upokojitvi.
Gustl sporočil: 13.625
[#2680865] 26.10.17 07:45
Odgovori   +    6
Hm. Glede placila... Kaj pa ce je to to? To zdrzi obstojec biznis model ob obstojeci tehnologiji (sem stejem tudi organizacijo poslovanja)?

Jasno, da nedeljsko zaprtje ne bo tega resilo.

Ali ce primerjam z Nemcijo... Na blef bi rekel, da je 80% trgovk in trgovcev za blagajnami Aldija, Hita, Edeke, Tengelmana...tujcev. Tako kot pri smetarjih.

Saj vsi razumemo, zakaj je tako.
rx170 sporočil: 6.393
[#2680866] 26.10.17 07:45
Odgovori   +    3
V resnici so trgovci izkoriščevalske barabe.
bc123a sporočil: 48.253
[#2680873] 26.10.17 08:13 · odgovor na: Gustl (#2680865)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Ali ce primerjam z Nemcijo... Na blef bi rekel, da je 80% trgovk in trgovcev za blagajnami Aldija, Hita, Edeke, Tengelmana...tujcev. Tako kot pri smetarjih.

Saj vsi razumemo, zakaj je tako.
Ne razumemo.

Namrec kontaktiram Nvidiino podporo v nemciji, in se mi oglasi Abdullah ki govori nemsko.
Kontaktiram podporo banke N26 in spet naletim na imigranta.
Pa dvomim da so to "smetarski" jobi.

Mislim da je to bolj povezano z nemskim totalnim pregrevanjem gospodarstva, ki bi ze zdavnaj nemcijo zrusilo (pognalo place v nebo), ce se ne bi sli 3 vala gastarbajterstva. Saj vemo, merklovo so pri wilkommanju iz vsega srca podprli nemski gospodarstveniki.
crt sporočil: 27.121
[#2680877] 26.10.17 08:23 · odgovor na: bc123a (#2680873)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: crt 26.10.2017 08:26
[bc123a]
Namrec kontaktiram Nvidiino podporo v nemciji, in se mi oglasi Abdullah ki govori nemsko.
Kontaktiram podporo banke N26 in spet naletim na imigranta.
Pa dvomim da so to "smetarski" jobi.
support je vsekakor smetarski job. seveda z visjim zahtevanim nivojem naucljivosti kot dejanski smetarski, a vendarle. razmerje amortizacija/placilo zelo slabo.

to sicer po moje gre tako:
- kje bomo sparali
- dajmo na supportu, tega itak nihce noce pocet, pa bomo abdullaha zaposlili, bo ful pocen
- ej stranke izgubljamo zaradi wtf supporta in manj zasluzimo
- aha, torej moramo se bolj sparat... kje bi pa lahko... ze vem, na supportu
...
Gustl sporočil: 13.625
[#2680884] 26.10.17 09:07 · odgovor na: bc123a (#2680873)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [Gustl]
> Ali ce primerjam z Nemcijo... Na blef bi rekel, da je 80% trgovk in trgovcev za blagajnami Aldija, Hita, Edeke, Tengelmana...tujcev. Tako kot pri smetarjih.
>
> Saj vsi razumemo, zakaj je tako.

Ne razumemo.

Namrec kontaktiram Nvidiino podporo v nemciji, in se mi oglasi Abdullah ki govori nemsko.
Kontaktiram podporo banke N26 in spet naletim na imigranta.
Pa dvomim da so to "smetarski" jobi.

Mislim da je to bolj povezano z nemskim totalnim pregrevanjem gospodarstva, ki bi ze zdavnaj nemcijo zrusilo (pognalo place v nebo), ce se ne bi sli 3 vala gastarbajterstva. Saj vemo, merklovo so pri wilkommanju iz vsega srca podprli nemski gospodarstveniki.
Tako. Ce ne bi bilo delovne sile po teh cenah, bi se zrusilo.

In ce se vrnemo na temo clanka - v tem biznisu je to verjetno to. Ni prostora za kaj dosti visje place. Bi se zrusilo.

Le da v SLO ta dela se opravljajo lokalci, v Nemciji pa jim ni treba.

Ko se bi gospodarski trend obrnil in bodo lokalci pripravljeni tudi to delat, bo pa...
bc123a sporočil: 48.253
[#2680885] 26.10.17 09:19 · odgovor na: crt (#2680877)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 26.10.2017 09:21
[crt]
- ej stranke izgubljamo zaradi wtf supporta in manj zasluzimo
- aha, torej moramo se bolj sparat... kje bi pa lahko... ze vem, na supportu
...
Skoda da nisem shranil chat transcripta z tistim Abdullahom iz N26. Spraseval sem ga, kaksen je moj Bankleitzahl (ker tega app eksplicitno ne napise).

In je slo nekako takole (ne spomnim se cisto a sva v anglescini ali nemscini)

Jaz: "My IBAN IS xxxxxxxxxxxxxxxxxx, but I need my Bankleitzahl"
On: "the number of your account is written below your name on the card."
On: "so it is xxxxxxxxxxxx"
... 10 sekund tisine...
On: "No, WAIT, WAIT"
On: "it is 100101111"

v glavnem prej je kar butnil ven nekaj :)

Slo je za dost fortunate scenarij kjer sem moral nemsko govorecemu placniku posredovati podatke, in sem izbral N26 da bi ja bilo ne nesporazuma glede terminologije.
Gustl sporočil: 13.625
[#2680888] 26.10.17 09:29 · odgovor na: bc123a (#2680885)
Odgovori   +    0
Del supporta ze prevzemajo boti. Malo boljše davcne Vide.

Itak so vecinoma ista vprašanja.

Ko zelis human support, je to lahko ponekod celo drazje (rabis drazji paket).
bc123a sporočil: 48.253
[#2680892] 26.10.17 09:45 · odgovor na: Gustl (#2680888)
Odgovori   +    3
[Gustl]
Del supporta ze prevzemajo boti. Malo boljše davcne Vide.

Itak so vecinoma ista vprašanja.

Ko zelis human support, je to lahko ponekod celo drazje (rabis drazji paket).
Vedno ko sem jaz hotel support, je bilo vprasanje, ki ga v bazi ni bilo.

Boti ne morejo prevzeti supporta, razen za bebce ki ne znajo najti informacij na webpejdzu.
Gustl sporočil: 13.625
[#2680896] 26.10.17 09:57 · odgovor na: bc123a (#2680892)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [Gustl]
> Del supporta ze prevzemajo boti. Malo boljše davcne Vide.
>
> Itak so vecinoma ista vprašanja.
>
> Ko zelis human support, je to lahko ponekod celo drazje (rabis drazji paket).

Vedno ko sem jaz hotel support, je bilo vprasanje, ki ga v bazi ni bilo.

Boti ne morejo prevzeti supporta, razen za bebce ki ne znajo najti informacij na webpejdzu.
Seveda lahko in to ze delajo.

Let me guess - se nikoli nisi delal v user supportu?
bc123a sporočil: 48.253
[#2680899] 26.10.17 10:05 · odgovor na: Gustl (#2680896)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> Boti ne morejo prevzeti supporta, razen za bebce ki ne znajo najti informacij na webpejdzu.

Seveda lahko in to ze delajo.

Let me guess - se nikoli nisi delal v user supportu?
Ne nikoli.

Saj pravim - support rabim za stvari, ki jih v dokumentaciji ni, in bot ti lahko samo taksne stvari ponudi. Za tiste, ki ne znajo najti informacij z iskanjem sami.

Taksnega supporta ne rabim, in v veliko primerih moj primer eskalirajo na visje nivoje.
Gustl sporočil: 13.625
[#2680901] 26.10.17 10:11 · odgovor na: bc123a (#2680899)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [Gustl]
> > Boti ne morejo prevzeti supporta, razen za bebce ki ne znajo najti informacij na webpejdzu.
>
> Seveda lahko in to ze delajo.
>
> Let me guess - se nikoli nisi delal v user supportu?

Ne nikoli.

Saj pravim - support rabim za stvari, ki jih v dokumentaciji ni, in bot ti lahko samo taksne stvari ponudi. Za tiste, ki ne znajo najti informacij z iskanjem sami.

Taksnega supporta ne rabim, in v veliko primerih moj primer eskalirajo na visje nivoje.

Ampak svet se ne vrti okoli tebe in vecina stvari ni narejenih zate.

User support v vecini primerov odgovarja tocno na ista vprasanja kot so zapisana v FAQ.

Ali ce ti dam primer: "Halo, Finance, geslo sem pozabil pa mi sedaj tu pise 'Pozabljeno geslo? Kliknite tu'.

Kaj moram naredit?"

I am shitting you not.
bc123a sporočil: 48.253
[#2680909] 26.10.17 11:11 · odgovor na: Gustl (#2680901)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Ali ce ti dam primer: "Halo, Finance, geslo sem pozabil pa mi sedaj tu pise 'Pozabljeno geslo? Kliknite tu'.

Kaj moram naredit?"

I am shitting you not.
Moje osebno mnenje je, da bi moderna drzava morla delovati takole:

- do 18 leta se steje da nisi samostojen, zate so pristojni starsi ali skrbniki
- pri 18 letih imas moznost opravljati "samostojnostni izpit" v drzavnem izpitnem centru, kjer se preverja izpolnjevanje pogojev za opravilno sposobnost
- ce ga opravis, je enkrat tedensko ceremonija kjer slovesno predsednik drzave podeli opravilno sposobnost in ti da roko
- potem ti je priznana opravilna sposobnost, tista ki jo sedaj pri 18 dobis avtomatsko.

Za ostale poskrbi drzava.
crt sporočil: 27.121
[#2680913] 26.10.17 11:42 · odgovor na: bc123a (#2680909)
Odgovori   +    3
[bc123a]
- do 18 leta se steje da nisi samostojen, zate so pristojni starsi ali skrbniki
- pri 18 letih imas moznost opravljati "samostojnostni izpit" v drzavnem izpitnem centru, kjer se preverja izpolnjevanje pogojev za opravilno sposobnost
- ce ga opravis, je enkrat tedensko ceremonija kjer slovesno predsednik drzave podeli opravilno sposobnost in ti da roko
- potem ti je priznana opravilna sposobnost, tista ki jo sedaj pri 18 dobis avtomatsko.

Za ostale poskrbi drzava.
saj tu nekje smo, razen onega dela z izpitom in ceremonijo :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2680914] 26.10.17 11:42 · odgovor na: Gustl (#2680884)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [bc123a]
> > [Gustl]
> > Ali ce primerjam z Nemcijo... Na blef bi rekel, da je 80% trgovk in trgovcev za blagajnami Aldija, Hita, Edeke, Tengelmana...tujcev. Tako kot pri smetarjih.
> >
> > Saj vsi razumemo, zakaj je tako.
>
> Ne razumemo.
>
> Namrec kontaktiram Nvidiino podporo v nemciji, in se mi oglasi Abdullah ki govori nemsko.
> Kontaktiram podporo banke N26 in spet naletim na imigranta.
> Pa dvomim da so to "smetarski" jobi.
>
> Mislim da je to bolj povezano z nemskim totalnim pregrevanjem gospodarstva, ki bi ze zdavnaj nemcijo zrusilo (pognalo place v nebo), ce se ne bi sli 3 vala gastarbajterstva. Saj vemo, merklovo so pri wilkommanju iz vsega srca podprli nemski gospodarstveniki.

Tako. Ce ne bi bilo delovne sile po teh cenah, bi se zrusilo.

In ce se vrnemo na temo clanka - v tem biznisu je to verjetno to. Ni prostora za kaj dosti visje place. Bi se zrusilo.

Le da v SLO ta dela se opravljajo lokalci, v Nemciji pa jim ni treba.

Ko se bi gospodarski trend obrnil in bodo lokalci pripravljeni tudi to delat, bo pa...
No, če se navežem na najin prejšnji pogovor na temo Nemčije. Nemci imajo tudi šolski sistem tako oblikovan, da je veliko tujcev, pa tudi njihovih potomcev obsojeno na taka dela.

Že v 5. razredu se otroci ločijo na tri skupine. Gimnazije za elito, ostali dve za stale. S tem, da se potem tiste kvalificirane poklicne za Nemce, tiste druge pa za tujce. In v takem sistemu je pač zelo težko potem iz tega ven izplezati.

Da je nekaj na tem je kaže tudi statistika, ki pravi, da je 20% otrok v Nemčiji revnih.

Za expate smo pa tako in tako ugotovili, da so v Nemčiji samo nekaj let, imajo vzporeden sistem družbe in se po koncu dela lepo izselijo. V resnici prave Nemčije sploh ne okusijo. In praviloma so expati iz Zahodnih in Severnih držav. Z izjemami.

So pa ene skupnosti tujcev tudi tako velike, da se potem znotraj njih vzpostavi hierarhija.

Pa ene države, vem konkretno za Kitajsko, ponujajo nekaterim svojim dravljanom denar, da vzpostavijo podjetja v tujini. To je potem tudi čisto druga zgodba.
bc123a sporočil: 48.253
[#2680918] 26.10.17 11:53 · odgovor na: crt (#2680913)
Odgovori   +    3
[crt]
> [bc123a]
> - do 18 leta se steje da nisi samostojen, zate so pristojni starsi ali skrbniki
> - pri 18 letih imas moznost opravljati "samostojnostni izpit" v drzavnem izpitnem centru, kjer se preverja izpolnjevanje pogojev za opravilno sposobnost
> - ce ga opravis, je enkrat tedensko ceremonija kjer slovesno predsednik drzave podeli opravilno sposobnost in ti da roko
> - potem ti je priznana opravilna sposobnost, tista ki jo sedaj pri 18 dobis avtomatsko.
>
> Za ostale poskrbi drzava.

saj tu nekje smo, razen onega dela z izpitom in ceremonijo :)
Ne vem ce se razumeva. Brez izpita jaz enostavno ne bi priznaval opravilne sposobnosti. Nic kreditov, nic investicijskih odlocitev, placa gre v escrow iz katerega se nameni nek predpisan znesek za zepnino, potem pa loceno za mini budgete za hrano, obleko, itd.
crt sporočil: 27.121
[#2680920] 26.10.17 11:57 · odgovor na: bc123a (#2680918)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [crt]
> > [bc123a]
> > - do 18 leta se steje da nisi samostojen, zate so pristojni starsi ali skrbniki
> > - pri 18 letih imas moznost opravljati "samostojnostni izpit" v drzavnem izpitnem centru, kjer se preverja izpolnjevanje pogojev za opravilno sposobnost
> > - ce ga opravis, je enkrat tedensko ceremonija kjer slovesno predsednik drzave podeli opravilno sposobnost in ti da roko
> > - potem ti je priznana opravilna sposobnost, tista ki jo sedaj pri 18 dobis avtomatsko.
> >
> > Za ostale poskrbi drzava.
>
> saj tu nekje smo, razen onega dela z izpitom in ceremonijo :)

Ne vem ce se razumeva. Brez izpita jaz enostavno ne bi priznaval opravilne sposobnosti. Nic kreditov, nic investicijskih odlocitev, placa gre v escrow iz katerega se nameni nek predpisan znesek za zepnino, potem pa loceno za mini budgete za hrano, obleko, itd.
midva se ze razumeva... jaz samo dodajam nekolko futuristicno, al pa ne, da itak je to sistemski trend.
bc123a sporočil: 48.253
[#2680931] 26.10.17 12:43 · odgovor na: (#2680921)
Odgovori   +    0
[rename]
Kaj mislis, koliko % zaposlenih v izpitnem centru pa bi opravilo taisti izpit?
Dovolj malo, da bi Pahorju ne roka odpadla ob vsakotedenski slovesni podelitvi :)
In kolko % v celotni drzavni upravi?
Potem bi enostavno lahko tak izpit predpisali kot pogoj za odgovorne sluzbe v JS/JU.

Strani: 1