Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: (graf) Bitcoin podrl nov rekord

Strani: 1 2

anon-358556 sporočil: 129
[#2678586] 12.10.17 22:23 · odgovor na: anon-358556 (#2678360)
Odgovori   +    0
[premzb]
Evo, prodal stanovanje, pustil službo, kupil 20 bitcoinov. Če se da pa takole ne easy zaslužit, pa res nima smisla delat.
Pa ne mi pametovat o rizičnosti in največ 10%.
Če bi to naredil pred enim letom, bi bil že danes milijonar, tako pa bom moral še pol leta počakat.
Zgleda, da ne bo treba niti pol leta čakat. Za mojih 20 bitcoinov bom 25. oktobra dobil še 20 Bitgoldov. In ti ne bodo samo bitni, ti bodo zares zlati, kot na sliki tega članka. In potem bodo prišli še Bitplatinusi in Bitdiamondsi... in vsakih bo samo 21 milijonov, omejeno mnogo torej. In zato bodo neprecenljivi in moji in zlazi in diamantni...
anon-412953 sporočil: 60
[#2678592] 12.10.17 23:47 · odgovor na: anon-358556 (#2678586)
Odgovori   +    1
[premzb]
> [premzb]
> Evo, prodal stanovanje, pustil službo, kupil 20 bitcoinov. Če se da pa takole ne easy zaslužit, pa res nima smisla delat.
> Pa ne mi pametovat o rizičnosti in največ 10%.
> Če bi to naredil pred enim letom, bi bil že danes milijonar, tako pa bom moral še pol leta počakat.

Zgleda, da ne bo treba niti pol leta čakat. Za mojih 20 bitcoinov bom 25. oktobra dobil še 20 Bitgoldov. In ti ne bodo samo bitni, ti bodo zares zlati, kot na sliki tega članka. In potem bodo prišli še Bitplatinusi in Bitdiamondsi... in vsakih bo samo 21 milijonov, omejeno mnogo torej. In zato bodo neprecenljivi in moji in zlazi in diamantni...
Čestitam, saj si že praktično evrski multi-milijonar. Jaz bi že kar danes odprl šampanjec in nazdravil, komu se pa da čakat krčmarja in njegove račune.
anon-412953 sporočil: 60
[#2678596] 13.10.17 00:43 · odgovor na: dronyx (#2678540)
Odgovori   +    1
[dronyx]
Bistvo blockchaina in kripto scene je kakor jaz razumem upor proti obstoječemu sistemu (B Kot Blockchain oziroma V kot Vendeta) in tu ni mesta za davke in Sazas-e. Prelepo, da bi bilo lahko res. Držim pesti!
Ne, nobenega upora ni. Blockchain je tehnologija, ki poenostavi postopke, jih poceni in odstrani posrednike. Zapisi se nahajajo na večih računalnikih (decentralizacija), so šifrirani in jih ni možno spreminjati za nazaj. Ta tehnologija pride prav pri: zemljiški knjigi, valutnih transakcijah, kupoprodajnih pogodbah, volitvah ... itd. Edina veza bitcoina s to tehnologijo je, da jo uporablja. Ampak uporablja jo tudi zemljiška knjiga na Švedskem in še marsikdo drug.
igor1976 sporočil: 482
[#2678641] 13.10.17 09:40
Odgovori   +    0
Naj mi kdo po korakih razloži, kako lahko kupim kakšen bitcoin in ga če bo vse po sreči čez čas prodam za višjo vrednost?
anon-358556 sporočil: 129
[#2678658] 13.10.17 10:23 · odgovor na: (#2678649)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-358556 13.10.2017 10:30
[rename]
Nisem pa prepričan,da je v tem trenutku primeren čas za vstop, ker tečaj divja navzgor.
Rast je še na logaritemski lestvici exponentna, tako da ne moreš falit.
Če bo do konca leta raslo s samo 5% na dan, bo za novo leto en vreden 200.000$ :)
Vložiš danes 25 jurjev, pa si konec leta milijonar.

Pa to je pesimističen scenarij. Če bo raslo z 10% na dan, bo iz 25 jurjev do konca leta nastalo 30 milijonov.
anon-358556 sporočil: 129
[#2678661] 13.10.17 10:33 · odgovor na: (#2678645)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-358556 13.10.2017 10:33
[rename]
Ali lahko poveš na kateri borzi imaš BTC?
Vse namreč niso podprle zadnjega forka... kako torej vedeti, kje imeti račun na dan X?
To je blockchain, to je vse distribuirano, vse transparentno, nič regulirano.
bc123a sporočil: 48.253
[#2678672] 13.10.17 11:05 · odgovor na: (#2678670)
Odgovori   +    1
[rename]
Če bo pa tvoja "logaritemska" napoved zdržala, sem pa z novim letom penzijonist.
Ja. Ce bos uspel prodati....
bc123a sporočil: 48.253
[#2678675] 13.10.17 11:24 · odgovor na: (#2678671)
Odgovori   +    0
[rename]
> [premzb]
> > [rename]
> > Ali lahko poveš na kateri borzi imaš BTC?
> > Vse namreč niso podprle zadnjega forka... kako torej vedeti, kje imeti račun na dan X?
>
> To je blockchain, to je vse distribuirano, vse transparentno, nič regulirano.

Potemtakem je vseeno, kje imaš odprt račun?
Seveda ni vseeno (ne spremljam dovolj da bi lahko kaj svetoval).
anon-358556 sporočil: 129
[#2678702] 13.10.17 12:50 · odgovor na: (#2678691)
Odgovori   +    0
[rename]
> [bc123a]
> > [rename]
> > > [premzb]
> > > > [rename]
> > > > Ali lahko poveš na kateri borzi imaš BTC?
> > > > Vse namreč niso podprle zadnjega forka... kako torej vedeti, kje imeti račun na dan X?
> > >
> > > To je blockchain, to je vse distribuirano, vse transparentno, nič regulirano.
> >
> > Potemtakem je vseeno, kje imaš odprt račun?
>
> Seveda ni vseeno (ne spremljam dovolj da bi lahko kaj svetoval).

Saj zato pa sprašujem "premzb",kako je tako prepričan, da mu bo fork prinesel brezplačne konvance.
Jaz imam svoje kovance v privat denarnici in pod žimnico. Kot v starih časih :)

Tudi evro milijona ne bi imel na računu pri borzni hiši. Ne se hecat.
anon-358556 sporočil: 129
[#2678709] 13.10.17 13:02 · odgovor na: (#2678704)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-358556 13.10.2017 13:10
[rename]
In kdo ti potem pod žimnico prinese nove kovance?
Detajli me ne zanimajo. Pomembno je, da ko bom naslednjič odprl denarnico, bodo not milijoni.
Euromilijon v delnicah pač ne moreš imeti drugje, kot pri bph.
Lahko jih imaš v centralnem registru. Nekakšnem arhaičnem ekvivalentu blockchaina.

Zdaj pa razmišljam, da smo po osamosvojitvi Slovenci že imeli nekakšen Blockchain. Imeli smo SDK. Vse transakcije na enem mestu + vsa zgodovina + minimalne provizije. Pa še distribuirano (izpostava v vsaki večji vasi :)
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2678720] 13.10.17 14:17 · odgovor na: (#2678477)
Odgovori   +    2
[rename]
> [jezdec666]
> Zelo narobe, da primerjaš kojne z delnicami! Iz kojnov nimaš nikakršnih pravic, za razliko od delnic. Kojn je nič ,kojn je zrak in ima vrednost samo, če najdeš drugega interesenta za nakup.

Dal sem ti plus za "zrak".
Ampak, povsem enak zrak so tudi delnice.
Kaj ti koristi 500 ali 1000 delnic KRKG? Lahko jih samo prodaš.... če najdeš kupca :-P
Doživel na lastni koži.
Ko je švicar uradno zrasel na 1:1 glede na evro, sem se jih hotel znebiti.
Odhitel sem v banko, kjer so me z mrzlim tušem: švicarjev nihče ne odkupuje niti karkoli drugega z njimi. Edina opcija, da jih položim na račun, s tem da so me opozorili, da jih niti dvigniti več ne bom mogel.
Pa to ni bil nek xy-coin...
code5 sporočil: 664
[#2678727] 13.10.17 15:44 · odgovor na: anon-180464 (#2678720)
Odgovori   +    0
Hja, če se prav spomnim, smo se takoj po osamosvojitvi delali norca iz predNLBjevske LB, češ da je denar v njej naložen varno, ampak za večno...:)))
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2678730] 13.10.17 16:07 · odgovor na: code5 (#2678727)
Odgovori   +    0
[code5]
Hja, če se prav spomnim, smo se takoj po osamosvojitvi delali norca iz predNLBjevske LB, češ da je denar v njej naložen varno, ampak za večno...:)))
Ja, takrat sem prvič videl kako ljudje stojijo v vrstah pred banko. Nekateri so se postavili v vrsto že zvečer.
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2678756] 13.10.17 19:17 · odgovor na: (#2678750)
Odgovori   +    2
[rename]
Ko danes gledam nazaj v case Milke Planinc, mi ni jasno, zakaj so nam devizne vloge samo zamrznili, nato pa omogocali postopno dvigovanje ali pa porabo na razlicne nacine?
Zakaj enostavno niso zaplenili? Se je takratni komunisticni rezim bolj bal ljudstva, kot danes?
Najbrz ne, vendar smo marke takrat imeli vsii (tudi oni zagotovo)...podrejene obveznice 'vceraj' pa je imelo premalo imetnikov, da bi nastal revolt?
Takrat se ne bi mogli pritozevari nikamor, podrejenci imajo pa evropsko sodisce.

Se pa ne spomnim nekih silnih vrst pred banko, vsaj pri nas ne....parkrat sem bil, ko sem dvignil marke ali pa prinesel potrdit predracun iz trgovine....je bila guzva, ampak nikoli ne zunaj banke, pa ni bil velik prostor...morda 20 ali 30 ljudi recimo.
So bile vecje ali podobne vrste na placilni dan, ko smo virmane nosili na sdk.
Največje vrste so bile, kadar so se upokojenci prišli pokazat, da so živi in dvignit svojo penzijo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2678757] 13.10.17 19:24 · odgovor na: anon-169504 (#2678756)
Odgovori   +    1
[abraxas]
> [rename]
> Ko danes gledam nazaj v case Milke Planinc, mi ni jasno, zakaj so nam devizne vloge samo zamrznili, nato pa omogocali postopno dvigovanje ali pa porabo na razlicne nacine?
> Zakaj enostavno niso zaplenili? Se je takratni komunisticni rezim bolj bal ljudstva, kot danes?
> Najbrz ne, vendar smo marke takrat imeli vsii (tudi oni zagotovo)...podrejene obveznice 'vceraj' pa je imelo premalo imetnikov, da bi nastal revolt?
> Takrat se ne bi mogli pritozevari nikamor, podrejenci imajo pa evropsko sodisce.
>
> Se pa ne spomnim nekih silnih vrst pred banko, vsaj pri nas ne....parkrat sem bil, ko sem dvignil marke ali pa prinesel potrdit predracun iz trgovine....je bila guzva, ampak nikoli ne zunaj banke, pa ni bil velik prostor...morda 20 ali 30 ljudi recimo.
> So bile vecje ali podobne vrste na placilni dan, ko smo virmane nosili na sdk.

Največje vrste so bile, kadar so se upokojenci prišli pokazat, da so živi in dvignit svojo penzijo.
To pa drži, ta družabni dogodek se je dogajal še kar nekaj let tudi po koncu devizne krize, juge, inflacije... vsakega prvega so redno zasedli bojne položaje pred banko in to vsaj kakšno uro pred odprtjem.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2678758] 13.10.17 19:31 · odgovor na: (#2678750)
Odgovori   +    0
[rename]
Ko danes gledam nazaj v case Milke Planinc, mi ni jasno, zakaj so nam devizne vloge samo zamrznili, nato pa omogocali postopno dvigovanje ali pa porabo na razlicne nacine?
Zakaj enostavno niso zaplenili? Se je takratni komunisticni rezim bolj bal ljudstva, kot danes?
Najbrz ne, vendar smo marke takrat imeli vsii (tudi oni zagotovo)...podrejene obveznice 'vceraj' pa je imelo premalo imetnikov, da bi nastal revolt?
Takrat se ne bi mogli pritozevari nikamor, podrejenci imajo pa evropsko sodisce.
Kaj pa vem, mogoče je to kaj pomenilo, da je na devizni knjižici pisalo "Za devizne vloge jamči federacija SFRJ". Potem ko je SFRJ propadla, si novonastala SLO ni mogla privoščiti, da bi se šla NLB kakšno razlastitev, razen na HR in v Bosni, ampak to je že druga zgodba...
Se pa ne spomnim nekih silnih vrst pred banko, vsaj pri nas ne....parkrat sem bil, ko sem dvignil marke ali pa prinesel potrdit predracun iz trgovine....je bila guzva, ampak nikoli ne zunaj banke, pa ni bil velik prostor...morda 20 ali 30 ljudi recimo.
So bile vecje ali podobne vrste na placilni dan, ko smo virmane nosili na sdk.
Takrat sem živel nasproti poslovalnice NLB in sem imel vse pod kontrolo ;)
Je pa tudi to obdobje bilo realtivno kratko (mogoče je trajalo par mesecev), potem so vloge do nadaljnjega zamrznili in dvigi niso več bili mogoči. Pri nas doma smo svoje vloge nazaj dobili šele v SLO.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2678759] 13.10.17 19:40 · odgovor na: (#2678750)
Odgovori   +    0
kar sem zvedel od ljudi, ki so bili zraven ob samosvojitvi: bojda je zelo malo manjkalo, da ni tedaj parlament (!) izglasoval konfiskacije depozitov. ves zakaj se to ni zgodilo? ker bi opalilo po zepu tedanje odlocevalce, oblast pa ne scije v lastno skledo. just saying...
anon-166099 sporočil: 1.195
[#2679236] 17.10.17 11:57 · odgovor na: anon-8475 (#2678441)
Odgovori   +    0
[skrabam]
> [Plavi]
> > [Wulfe]
> > MCO = Monaco Coin? wtf, lol
>
> No bova pogledala razliko od danes pa čez 1 teden ;)

Hmmm...Malo sem padel ven, ker trenutno preučujem neke druge zadeve. Torej, če me lahko razsvetliš, kaj se bo dogajalo po 18. z MCO?

Pozicija: držim malo manj kot 600 MCO.
Se ti smeji ane? pa še bolj se ti bo ;)
Jutri je treba biti pozoren, če bodo potrdili, da je VISA zraven je ok, drugače pa pazljivost ne bo odveč, ker zna dumpnt ;)
murje sporočil: 5.120
[#2679362] 17.10.17 17:10
Odgovori   +    0
CRYPTO VALLEY

PRVI NA SVETU: To je mesto, ki je naklonjeno kriptovalutam

Švicarsko mesto Zug, kjer so maja lani kot prvi na svetu začeli sprejemati digitalno valuto bitcoin kot plačilno sredstvo v upravnih zadevah, zdaj vsem svojim prebivalcem ponuja digitalno identiteto na verigi podatkovnih blokov digitalne valute ethereum. Mesto je zaradi tudi siceršnje prijaznosti do kriptovalut že dobilo nadimek Kriptodolina.

V mestu Zug in njegovi bližnji okolici se po poročanju tujih medijev vse bolj kopičijo podjetja, ki se ukvarjajo s tehnologijo verig podatkovnih blokov, bolj znanih pod angleškim izrazom blockchain. Te so temelj za trgovanje z digitalnimi oziroma kriptovalutami, ki so v zadnjih mesecih zaradi visokih donosov požele ogromno zanimanja tudi med laičnimi vlagatelji.

Podjetja so namreč presodila, da je Švica zaradi davčnih ugodnosti za podjetja, stabilne in predvidljive zakonodaje, visoke stopnje varstva zasebnosti ter obsežnega zagonskega kapitala odlična lokacija za njihovo dejavnost. Tako v Zugu od začetka leta že obstaja tudi uradna zveza podjetij iz Kriptodoline.

Digitalna identiteta, ki jo oblasti v Zugu od septembra ponujajo prebivalcem kantona, bo temeljila na aplikaciji, ki s tehnologijo verig podatkovnih blokov zavaruje osebne podatke in jih poveže z digitalnim naslovom. Celoten sistem je skladno z osnovno idejo tehnologije podatkovnih blokov povsem decentraliziran, registracije novih uporabnikov prek aplikacije pa bo potrjeval sistem, razvit posebej za potrebe mesta Zug.

Avtorji sistema so Inštitut za finančne storitve Zug univerze v Luzernu, zugško podjetje ConsenSys in podjetje za digitalizacijo ti&m iz Züricha. Kot je dejal Mathias Bucher z inštituta, so digitalne identitete še vedno povezane z brskalniki, njihova storitev pa bo povsem neodvisna.

Kot navajajo mediji, kljub odprtosti za tovrstno podjetništvo oblasti nepridipravom ne gledajo skozi prste. Švicarska komisija za nadzor finančnih trgov je tako denimo že poenostavila predpise, ki veljajo na področju kriptovalut, in nadzor prilagodila novim razmeram.

Prvi mož podjetja ti&m Thomas Wüst je ob tem izpostavil visoke varnostne standarde, ki so bili v ospredju od samega začetka snovanja storitve. "Osebni podatki bodo popolnoma pod nadzorom posameznikov, hkrati pa bo storitev zagotavljala precej bolj pretočno rabo digitalnih storitev," je dejal.

Podobno rešitev je želela državljanom ponuditi že Švica kot država, a jim je po besedah zugškega župana Dolfija Müllerja zaradi zapletenosti postopkov spodletelo. Tako so se dela lotili sami, pri čemer pa se ne želijo omejiti le na nekatere storitve. O tem, za kaj vse bo digitalno valuto mogoče uporabljati, bodo na koncu sicer odločili prebivalci, med katerimi naj bi spomladi prihodnje leto izvedli spletni referendum.
www.regionalobala.si...tovalutam-
anon-412953 sporočil: 60
[#2679370] 17.10.17 17:36 · odgovor na: murje (#2679362)
Odgovori   +    0
Glede na navdušenost slovenskih birokratov nad blockchainom, pričakujem vsaj možnost volitev preko interneta v bližnji prihodnosti. Ampak se mi zdi, da imam čisto previsoka pričakovanja za to birokratsko sodrgo.

Strani: 1 2