Strani: 1 2

bc123a sporočil: 48.253
[#2662523] 07.07.17 08:25 · odgovor na: rednaka (#2662336)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 07.07.2017 08:30
[rednaka]
Da ne bo kakšne pomote in vtisa, da za zdravstvo malo plačamo: oseba s povprečno mesečno plačo (1.590 evrov bruto), skupaj z delodajalcem plača za zdravstvo prek obveznih prispevkov 205 evrov, za dopolnilno zdravstveno zavarovanje pa še 29. Skupaj torej 235 evrov na mesec. Pri povprečni plači.
In kaj ima to z mojim tekstom?

Kot je ze Nemirni Tujec opisal, ne opletati s prispevki od povprecne place.

Izracunajte POVPRECNI PRISPEVEK na prebivalca slovenije.

In ta znese tam ranga 100-120 EUR po glavi.

Kot je ze Nemirni Tujec razlozil (zalostno da vam moramo to razlagati forumasi, saj ste zadolzena novinarka za zdravstvo v financnem casopisu) se iz prispevka od povprecne place ne financira samo zavarovanec, ampak se kup drugih.

- Otroci ne placujejo nic (pri cemer so "otroci" do 26 leta, ce studirajo)
- Upokojenci placujejo samo polovicni znesek ("prispevek delodajalca")
- Brezposalni se lahko "zavarujejo" za nek nominalni znesek 25 EUR/osebo, ce se ne motim.

Ampak vi boste se kar gonili svojo, kajne?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2662567] 07.07.17 10:38 · odgovor na: (#2662490)
Odgovori   +    2
[kajulci]
> [crt]
> a je prekratko :)
>
> ja, obstajajo nobelovci, ki pisejo totalna tezko berljiva creva.
>
> in obstajajo taki, ki ne. (hvalabogu. pravzaprav bi upal trditi, da znajo bit v vecini.)
>
> to je nekaj takega kot VSE firme nabijajo nepremicnine ali VSI arabci so whatever.
>
> delati odstavke je stvar vprasanja, ali ti je vec do tega, da napises, ali do tega, da lahko kdo prebere.
>
> (ce ti je vec ali pa samo do tega, da napises, to seveda ne pomeni, da si bad person :)

Ja, prekratko je :)))

Zmotil me je uni "word" ki ne pomeni to kar jaz mislim - sej tega stavka se zdej ne razumem :))

Sem se mucila samo z dvema nobelovcema, obadva neberljiva creva, odnehala, nikol vec brala. A so kateri fajn? Rabim za 3 tedne dopusta idej za branje.
Ne klici hudica... najprej zacne s svojimi rebusi (kot vidis zgoraj), in potem mislis da je to dobronamerno in resujes, nakar po ene pet letih ugotovis da rad ljudi zajebava in je vse to cist random. Ko ti bo dal proporoceno ctivo si skrbno zabelezi in poskrbi da ne ti ne tvoji bliznji tega nikoli ne vidijo :-))))

Jaz sem bil vcasih fajn decko, evo zdaj pa cinik ki zna vse balaseviceve stihe na pamet in se upikuje v tvoj prav/pravicno... vse zaradi crtovega bezgovega zganja... :-//.

Tudi jaz seveda ne razumem teh njegovih enovrsticnic, ampak se pretvarjam da mi je jasno, ker ce zacne razlagat gremo samo globje v absurd :-)

Crtovo mnenje o doticni temi recimo: SLO zdravstvo je odlicno glede na splosno stanje drzave, se posebej pa v Murski Soboti.

Ena sama perverznost.
crt sporočil: 27.122
[#2662569] 07.07.17 10:47 · odgovor na: anon-207617 (#2662567)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Ne klici hudica... najprej zacne s svojimi rebusi (kot vidis zgoraj), in potem mislis da je to dobronamerno in resujes, nakar po ene pet letih ugotovis da rad ljudi zajebava in je vse to cist random. Ko ti bo dal proporoceno ctivo si skrbno zabelezi in poskrbi da ne ti ne tvoji bliznji tega nikoli ne vidijo :-))))

Jaz sem bil vcasih fajn decko, evo zdaj pa cinik ki zna vse balaseviceve stihe na pamet in se upikuje v tvoj prav/pravicno... vse zaradi crtovega bezgovega zganja... :-//.

Tudi jaz seveda ne razumem teh njegovih enovrsticnic, ampak se pretvarjam da mi je jasno, ker ce zacne razlagat gremo samo globje v absurd :-)

Crtovo mnenje o doticni temi recimo: SLO zdravstvo je odlicno glede na splosno stanje drzave, se posebej pa v Murski Soboti.
vse je res.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2662649] 07.07.17 18:24 · odgovor na: (#2662648)
Odgovori   +    0
Sem ga pravocasno opozoril da naj ne unici se vec zivljenj... sam da niso kaki ogabni psibo krimici a la wallander, watch yourself :-)
crt sporočil: 27.122
[#2662659] 07.07.17 19:21 · odgovor na: anon-207617 (#2662649)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Sem ga pravocasno opozoril da naj ne unici se vec zivljenj... sam da niso kaki ogabni psibo krimici a la wallander, watch yourself :-)
tistega je ze sama :)

Strani: 1 2