Strani: 1 2 3 4

najobj sporočil: 31.905
[#2661286] 29.06.17 16:48 · odgovor na: Endimion (#2661281)
Odgovori   +    3
[Endimion]
Ni čisto tako....

Oziroma primer mojega starega očeta je tak:

on je bil rojen pred WW2 v Štrigovi in je bila to takrat Dravska banovina. Leta 1991 je avtomatsko dobil Slo papirje.

Njegova sestra je bila rojena leta 1946 v tej isti Štrigovi in je imela v rojstnem listu napisano SR Hrvaška, in je morala papirje urejat na UE v Piranu. Pa je vse življenje živela tu.
... alzo, če jaz to kolobocijo prav razumem, je zdaj Joras postal Hrvat in ker za Hrvate arbitraža ne obstaja, je Joras še vedno Slovenec ... evo, prosto ko pasulj, bi rekli Srbi ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2661287] 29.06.17 16:51 · odgovor na: najobj (#2661248)
Odgovori   +    0
zemljevid.najdi.si/n...inov%20vrh
Izbereš Trdinov vrh (vrh) in klikneš na "približaj".
najobj sporočil: 31.905
[#2661288] 29.06.17 16:54 · odgovor na: pobalin (#2661287)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.06.2017 16:59
[pobalin]
zemljevid.najdi.si/n...inov%20vrh
Izbereš Trdinov vrh (vrh) in klikneš na "približaj".
... eh, oni Google tam zgoraj se je očitno preveč na slovensko stran približal ...

P.S.: moj Atlas Slovenije mmc.bolha.com/1/imag...22c510.jpg je iz leta 1985 in takrat so bili Gorjanci še globoko v Jugi in na tisti karti je znak za Trdinov vrh za dober milimeter na hrvaški strani ...
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2661289] 29.06.17 16:55 · odgovor na: bc123a (#2661233)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (29.06.2017 17:00)
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2661291] 29.06.17 16:59 · odgovor na: bc123a (#2661233)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [jezdec666]
> Prebivalci Mirišča, Drage pozdravljeni v Sloveniji! Trdinov vrh tudi wooo hooo, ali pa ne ;-)

Trdinov vrh gre hrvaski.
Trdinov vrh? To je Sveta Gera po hrvaško oz. Sveta Jera po slovensko
hrvatska-danas.com/2...sloveniji/
anon-1670 sporočil: 14.712
[#2661292] 29.06.17 17:03 · odgovor na: (#2661273)
Odgovori   +    4
[jezdec666]
V čem naj bi bil tisti sporazum boljši? Dobili smo več Piranskega zaliva in konkreten stik ne nek dimniški kanal. Razlika je, da je bilo tam dogovorjenih nekaj smiselnih izravnav meje npr. zaradi toka rek - to lahko urejamo sedaj naknadno dvostransko - če pa ne, pa ne.

Berem HR forume in cepam od smeha. Med drugim zahtevajo, d aHrvaška Jorasa in njegovo zemljo takoj da Sloveniji, magari za voz gnoja :)
To sploh ni res.
Po sporazumu Drnovšek-Račan, bi dobili 80% Piranskega zaliva.
Pa obsežen koridor do odprtega morja-zdaj imamo pa dve milji veliko območje, kjer lahko naše in mednarodne ladje pljujejo brez hrvaških ovir-morje pa ostaja hrvaško.

Pa prebivalci ob meji bi dobili poseben režim neke vrsto dvojno državljanstvo, zdaj jih bo pač kar precej zelo nesrečnih.
murje sporočil: 5.120
[#2661297] 29.06.17 17:23
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: murje 29.06.2017 17:26
OBČINA PIRAN

Občina Piran obsega naselja: Bužini, Dragonja, Lucija, Mlini, Nova vas, Padna, Parecag, Piran, Portorož, Seča, Sečovlje, Strunjan, Sv. Peter, Škodelini, Škrile. Ali jih bo še obsegala po 29.juniju 2017, pa je veliko vprašanje!
Že včeraj sem zapisal glede občine Piran in katastrskih mej, saj je očitno Piran in s tem Slovenija izgubila vsaj zaselke Bužini, Mlini, Škodeline in Škrile in jim ne bo več potrebno pošiljati volilne lističe, tako kot do sedaj. Veliko vprašanje je, kako se bodo organizirali tamkajšnji prebivalci in kako bodo odreagirali, kaj bo njim v zameno ponudila Slovenija.
Sodišče nam je zapovedalo kako so upoštevali vse zakone, postopke in podpisane sporazume še iz začuda 19. in 20. stoletja, pa sporazume Rapalla, Osimske, bore malo pa je bilo začuda o dogajanjih in predlogih od leta 1991 naprej. Posamezne udeleženke pa niso dostavile ali s svojimi predstavniki dovolj številčno sodelovale pri odločanju o katastskih mejah in bilateralnih sporazumih.
Najpogosteje slišane in izrečene besede: ekvidistančna črta, stik, ukleščenost slovenske obale!
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2661298] 29.06.17 17:27
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-184333 29.06.2017 17:36
"Državi naj si stroške arbitraže razdelita na pol, kot sta to določili v arbitražnem sporazumu."

A sedaj se bomo pa o teh fičinkih prerekali 25 let tako kot z varčevalci nekdanje ljubljanske banke, ki jim je evropsko sodišče dodelilo pravico do prihrankov? Največ odmevne evropske zrelosti in sočutja bi pokazali v času dokler se Hrvati ne premislijo, ko bi priskočili na pomoč ljudem na obeh straneh meje, tako Slovencem, ki so pristali na Hrvaškem kot Hrvatom, ki so pristali v Sloveniji. Ves ta čas so si bili pozabljeni od obeh strani drug drugemu v oporo in naj tako tudi ostane. In odstranimo nečloveško bodečo žico asap.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2661305] 29.06.17 17:52 · odgovor na: Endimion (#2661281)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Ni čisto tako....

Oziroma primer mojega starega očeta je tak:

on je bil rojen pred WW2 v Štrigovi in je bila to takrat Dravska banovina. Leta 1991 je avtomatsko dobil Slo papirje.

Njegova sestra je bila rojena leta 1946 v tej isti Štrigovi in je imela v rojstnem listu napisano SR Hrvaška, in je morala papirje urejat na UE v Piranu. Pa je vse življenje živela tu.
Moja žena se je pa rodila slovenskim staršem v Ljubljani, pa ni bila slovenska državljanka in si je morala urejati papirje naslednja 3 leta. Administrativne napake še ne pomenijo zakonodaje. Načelno se je državljanstvo podeljevalo po državljanstvu staršev. Toda leta 1990 90% ljudi sploh ni vedelo, ali hotelo slišati, za republiška državljanstva. Pokojni kolega se je tako rodil v Skopju slovenskim staršem in leta 1990 ni hotel nič slišat o republiškem državljanstvu, naslednje leto je pa z grozo ugotovil da je Makedonec!
In Joško Joras je leta 1991 zanesljivo imel hrvaško republiško državljanstvo!
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2661309] 29.06.17 18:07
Odgovori   +    3
Ker je EU večkrat dokazani brezzobi tiger se stvar komaj začenja in bo zanimivo videt kako bodo stisnili hrvaško. V EU sedaj ni vladavine prava ampak vladavina elit ki so polne denarja.
Vinci sporočil: 5.933
[#2661336] 29.06.17 18:53 · odgovor na: (#2661325)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: Vinci 29.06.2017 18:57
[kajulci]
Kako smo pušnili. Daj si preberi kaj smo dobili. Praktično vse, kar smo zahtevali, razen par malenkosti. Saj nismo mogli dobiti 100% vsega. Če smo mi dobili recimo 90%, Hrvatje pa 10%, a to pomeni da smo pušnili? Pa itak se je vsem šlo samo zaradi Piranskega zaliva, tam so pa Hrvatje v celoti pušnili, mi pa v celoti dobili. Hrvatje imajo samo ozek obalni pas, kar pa je logično, ne morejo iz svoj obali stopit v morj in so v Sloveniji - enako logika kot pri funkcionalnem zemljišču.
Dobili smo manj kot smo zahtevali, torej smo pušnili. Pa ne vem, če smo res dobili 90 % zahtevanega. Bo čas pokazal. Meni se ne da s tem ukvarjati in računati, ampak ne zgleda mi, da bi dobili 90 % zahtevanega. Že tam okrog Mure smo dobili bistveno manj kot 90 % zahtevanega.

EDIT: Pa da ne skočiš iz kože; mi je jasno, da je edina prava rešitev, kjer nekdo drugi pove, kaj komu pripada, ne bi pa pridobljenega ozemlja označeval za zmago, ker potem je izgubljeno poraz. Kakor je bilo odločeno, tako po novem je. Škoda samo, da je Erjavec zasral to rešitev.
moon sporočil: 1.623
[#2661348] 29.06.17 19:33 · odgovor na: anon-317028 (#2661226)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
ZDA ne marajo Slovenije...Potvrđeno za Večernji: SAD je na strani Hrvatske...več na: www.vecernji.hr/vije...ik-1179356
Cudno a ne???
153 sporočil: 9.333
[#2661351] 29.06.17 19:48
Odgovori   +    0
Se spet pojavil je trenutek, ko
so sosednje, hrvaške polit-elite,
dobile mednarodno priložnost, da
samo sami sebi dokazujejo, da so
le njihove koristi edina poštena
in pravična razmejitvena možnost ?

Sodražan
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2661356] 29.06.17 20:08 · odgovor na: (#2661345)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-20668 29.06.2017 20:10
[BeliF]
ne, ni moj problem, je problem vseh slovencev. razen ene vasice smo bolj kot ne vse izgubili. in ja, na koncu bodo tudi m2 zelo pomembni. sploh ker se na morju ne merijo v kvadratih metrih ampak kvadratnih miljah

hrvati verjetno že ciljajo na to, da bodo v naslednjih pogajanjih vsa današna ozemlja njihova, pogajali se bomo pa o režimu v "stični coni"
Bravo, vsaj eden ki šteka kaj tole sranje dejansko pomeni. Ko so se že glih Hrvatarji repenčili da ne bodo spoštovali arbitražne razsodbe, najbolš da to izkoristimo in jim rečemo "prav imate, tudi mi tega dreka ne bomo upoštevali" in gremo lepo še enkrat od začetka.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2661358] 29.06.17 20:09 · odgovor na: (#2661354)
Odgovori   +    2
[rename]
Ampak slovenski parlament je sprejel sklep, da mora arbitrazno sodisce dolociti direktni dostop iz slovenskih teritorialnih voda do mednarodnega morja.
In tega de facto in de iure niso presodili, ta 'sluznostna pravica' je zgolj posredni dostop.
Tako je, dobili smo qurac.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2661365] 29.06.17 20:43 · odgovor na: (#2661319)
Odgovori   +    0
[rename]
> [MarijanMacek]
> > [Endimion]
> > Ni čisto tako....
> >
> >
> In Joško Joras je leta 1991 zanesljivo imel hrvaško republiško državljanstvo!
EMSO so Vv SFRJ uvedli sredi 80ih in ena od stevilk je dolocila tudi 'republisko' drzavljanstvo, oz. nacionalnost.
Ker je Joras po njegovih trditvah vse stvari vedno urejal v Piranu, si upam staviti, da ima slovenski EMSO.
Kaksnega ima Joras bi ga lahko vprasali novinarji.
Številka v EMŠO je pomenila verjetno stalno bivališče. Moja žena ima vseskozi enak EMŠO, pa ni imela slovenskega državljanstva ob osamosvijitvi, pravzaprav se sploh ne ve kakšnega je imela!

Vsekakor je pa Joras imel, oziroma bi moral imeti, enako državljanstvo kot otroci priseljencev iz juga s stalnim bivališčem v RS in rojeni v Sloveniji. Pa niso imeli slovenskega državljanstva. In takij je bilo lepo število tisočev.....
Tvoja teza torej ne drži, kar sledi iz gornjih dveh razglabljan (EMŠO) in državljanstvo tisočev rojenih sSloveniji.
Vinci sporočil: 5.933
[#2661366] 29.06.17 20:43 · odgovor na: (#2661340)
Odgovori   +    2
[kajulci]
> [Vinci]
> > [kajulci]
> > Kako smo pušnili. Daj si preberi kaj smo dobili. Praktično vse, kar smo zahtevali, razen par malenkosti. Saj nismo mogli dobiti 100% vsega. Če smo mi dobili recimo 90%, Hrvatje pa 10%, a to pomeni da smo pušnili? Pa itak se je vsem šlo samo zaradi Piranskega zaliva, tam so pa Hrvatje v celoti pušnili, mi pa v celoti dobili. Hrvatje imajo samo ozek obalni pas, kar pa je logično, ne morejo iz svoj obali stopit v morj in so v Sloveniji - enako logika kot pri funkcionalnem zemljišču.
>
> Dobili smo manj kot smo zahtevali, torej smo pušnili. Pa ne vem, če smo res dobili 90 % zahtevanega. Bo čas pokazal. Meni se ne da s tem ukvarjati in računati, ampak ne zgleda mi, da bi dobili 90 % zahtevanega. Že tam okrog Mure smo dobili bistveno manj kot 90 % zahtevanega.
>
> EDIT: Pa da ne skočiš iz kože; mi je jasno, da je edina prava rešitev, kjer nekdo drugi pove, kaj komu pripada, ne bi pa pridobljenega ozemlja označeval za zmago, ker potem je izgubljeno poraz. Kakor je bilo odločeno, tako po novem je. Škoda samo, da je Erjavec zasral to rešitev.

Zakaj pa naj bi skočila iz kože?? Pušneš, če zgubiš. Pušne recimo morilec, ki ga sodišče obsodi za krivega - črno - bela situacija. Pri takih zadevah, kot je tale, pa ni razsodba kriv-nedolžen, niti ti dobiš vse - ti ne dobiš nič. Zatorej trditev da "smo pušnili" ne drži. Pač, mi smo večinsko dobili, Hrvatje pa večinsko zgubili. Samo v tem primeru je bistveno bolj pomembna teža nekega pridobljenega/izgubljenega ozemlja kot pa dejanski m2.
Pri Muri okrog Hotize nismo dobili nič ali skoraj nič od zahtevanega. Zahtevali smo mejo po Muri, arbitri so odločili, da poteka po katastrskih mejah in nismo dobili ničesar. V Razkrižju tudi nismo dobili ničesar.

Okrog Metlike smo dobili nekaj hrvaškega katastra, kjer je bila katastrska meja povsem nemogoča in so tisti del dali Sloveniji, ker je večina katastra na tistem območju našega.

Tomšičeve parcele so bile od leta 1920 del slovenskega katastra. Tisti nekaj kvadratov na Trdinovem vrhu je bilo ves čas hrvaških.

In potem pridemo do Piranskega zaliva. Dobili smo tri kvadratne kilometre vode v Piranskem zalivu, izven Piranskega zaliva smo pa dobili mogoče 20 % zahtevanega, pri čemer neposrednega dostopa do odprtih vod, ki smo ga zahtevali, v bistvu nismo dobili.

Če se pogovarjamo o tem, kaj smo zahtevali, potem smo več izgubili kot pridobili. Ampak izgubili so tudi Hrvati. Navidezno več, ker so izgubili del Piranskega zaliva, kumulativno pa nič manj kot mi.A je teža treh kvadratnih kilometrov vode večja od teže Slovencev v Razkrižju, ki bodo po novem na Hrvaškem? Saj enako pravzaprav velja tudi za Hrvate.
crt sporočil: 27.157
[#2661381] 29.06.17 22:40 · odgovor na: (#2661380)
Odgovori   +    0
[kajulci]
> Mene predvsem boli dzoko za mejna vprasanja :-)

Mene tut :D
www.youtube.com/watc...zfN9c9P4T0
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2661383] 29.06.17 22:46 · odgovor na: (#2661330)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 29.06.2017 23:04
[kajulci]
> [picikato]
> > [bc123a]
> > > [jezdec666]
> > > Prebivalci Mirišča, Drage pozdravljeni v Sloveniji! Trdinov vrh tudi wooo hooo, ali pa ne ;-)
> >
> > Trdinov vrh gre hrvaski.
>
> Trdinov vrh? To je Sveta Gera po hrvaško oz. Sveta Jera po slovensko
> hrvatska-danas.com/2...sloveniji/

Čuj ti, jaz sem tam domačinka in ti GARANTIRAM, da je to Trdinov vrh. Od vedno bil. hrvatje tja sploh niso imeli dostopa, na njega niso nikoli hodili, je pa bila to priljubljena izletniška točka za tisti del Dolenjske. Večina hrvatov tam ob meji najbrž niti vedela ni, kje ta hrib je.
Od vedno bil?
Prvotno vrh sploh ni imel imena, ampak so ga domačini (ne ti) poimenovali opisno, po kapeli svete Jere iz leta 1447 kar vrh svete Jere. Starejši nemški in madžarski viri pa so vrh imenovali St. Geraberg (od tod sveta Gera) ali Gorianc. Petsto let kasneje leta 1923 je vrh Sveta Jera preimenovan v Trdinov vrh. Z začetkom selitve Uskokov (tukaj pravoslavni Srbi) v Žumberak, ki so se tam mučili s Turki, ko je Primož Trubar pridigal v Ljubljani je bila na vrhu zgrajena še kapela svetega Elije, katere razvaline so bile obelodanjene šele po odhodu JLA.
Vinci sporočil: 5.933
[#2661384] 29.06.17 23:11 · odgovor na: (#2661378)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Vinci 29.06.2017 23:15
[jezdec666]
Tale razsodba bi morala skrbeti Srbe, ki imajo na domavi težave s katastrsko mejo. Kar se tiče tistih par hiš pri hotizi je res škoda ker nismo predlagali, da se tam meja reši z referendumom in isto pri Dragonji. So pa Hrvati z mejo po katastru toliko na slabem, da so njihovi skoraj vsi protipoplavni nasipi ob Muri okoli meje, ki jih bodo morali vzdrževati, sicer bo našim nastajala škoda in jih bomo tožili. Tam bo verjetno potreben kakšen sporazumni popravek meje, ker takšno stanje ni vzdržno.
Ja, potreben bo popravek pri Hotizi zaradi protipoplavnih nasipov, potem bo najbrž potreben še popravek v Razkrižju, da ne bodo Slovenci pristali na Hrvaškem, v zameno pa bomo potem popravek naredili še v Piranskem zalivu. O čem so potem tisti arbitri palamudili skoraj štiri leta in pol? Odločitev arbitrov je potemtakem za en kurc, če so potrebni popravki.

Naši politiki so Slovence zamenjali za Piranski zaliv in ker je bil političen interes pred interesom ljudi, si zaslužijo brco v rit. Ajt, vseeno pa imamo zdaj neko neodvisno odločitev, kakorkoli za en kurc je. Kakšnakoli bi bila, bi bilo z njo nekaj narobe, ampak da vsaj ne bi barantali z življenjem ljudi ... to bi pa bilo res fajn.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2661385] 29.06.17 23:23 · odgovor na: (#2661354)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 29.06.2017 23:43
[rename]
Ampak slovenski parlament je sprejel sklep, da mora arbitrazno sodisce dolociti direktni dostop iz slovenskih teritorialnih voda do mednarodnega morja.
In tega de facto in de iure niso presodili, ta 'sluznostna pravica' je zgolj posredni dostop.
Presodili so, da bo cargo, ki bo potoval po 2TDK v EU (Nemčija, Avstrija, Madžarska,...) prišel neovirano po morju do naše edine luke in da več kot prosti pretok blaga in ljudi mi ne potrebujemo. Zato ni potrebno, da je ta koridor izključno slovenska teritorialna voda ampak lahko po njemu neovirano potujejo vsi, ki do njega pridejo preko odprtega morja.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2661386] 29.06.17 23:57
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-184333 29.06.2017 23:59
Glede na to kako krivično jo je odnesel Joras bi bilo pošteno, da se mejni prehod Dragonja preimenuje v mejni prehod Joško Joras.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2661392] 30.06.17 06:35
Odgovori   +    2
eno vprašanje nepoučenega... ves čas se neki povdarja sledenje katastru, meni pa nekak zveni v glavi, da so oni trije zaselki ob Dragonji v slo katastru, al sem v zmoti?

v bistvu mi dol visi, ma ko vidim naše ase kako slavijo, rata skeptičen ako ni to le predstava za rajo...

LpaA
crt sporočil: 27.157
[#2661393] 30.06.17 06:39 · odgovor na: (#2661391)
Odgovori   +    1
[kajulci]
Se trudim, pa ne razumem :)
delno po moji krivdi, pozna ura, ni cisto isto kot tvoje :)

(prevod je: to mi gre na kurac, ceprav ga nimam)
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2661401] 30.06.17 07:29 · odgovor na: (#2661371)
Odgovori   +    2
[rename]
Moja teza kar drzi, saj so izbrisani nastali na osnovi EMSO, 'izbrisali so vse, ki niso imeli slovenski EMSO, ergo neSlovence.
Naj ti še enkrat povem, moja žena ima ves čas isti EMŠO, po vseh oblikah slovenski in je bila izbrisana, torej ni bila slovenska državljanka. In ne mi govorit, da je nekdo rojen slovenskim staršem živečim s stalnim bivališčem v Sloveniji (rodovina preko 200 let) in rojen v Ljubljani neSlovenec. To je rahlo žaljivo. Je pač v tistih povojnih časih matičar napisal narobe republiško državljanstvo, ali je pri kasnejšem prepisu prišlo do napake, bog si ga vedi. In ta storija je delala zgago vsaj od leta 1980, ko nikakor ni mogla dobiti izpiska iz državljanske knjige za poroko, kar se je v nekaj tednih sicer "samo" uredilo. Stvari so se pa zares zakomplicirale, ko je iz službe dobila obvestilo, da potrebuje delovno dovoljenje......... in je izpadlo da ni državljanka Slovenije. Nihče pa ne ve kakšno republiško državljanstvo je sploh imela, razen da je brez problemov dobivala vse dokumente do leta 1991.

Še enkrat, ne piši bedarij, če stvari ne poznaš! Pa poznam še eno osebo z enakim problemom, torej je nesrečni Medo (IB) zakompliciral življenje kar precejšnemu številu Slovencev.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2661402] 30.06.17 07:33 · odgovor na: anon-184333 (#2661385)
Odgovori   +    0
[picikato]
> [rename]
>

Presodili so, da bo cargo, ki bo potoval po 2TDK v EU (Nemčija, Avstrija, Madžarska,...) prišel neovirano po morju do naše edine luke in da več kot prosti pretok blaga in ljudi mi ne potrebujemo. Zato ni potrebno, da je ta koridor izključno slovenska teritorialna voda ampak lahko po njemu neovirano potujejo vsi, ki do njega pridejo preko odprtega morja.
Si že kdaj videl tovorno ali veliko potniško ladjo s slovensko zastavo? Potniške nismo nikoli imeli, tovorne so pa vse registrirane v tujini. In merodajna je zastava, ne lastnik, ki pa je itak Nemec. Ergo, če bi dovolili slovesnkim ladjam neovirano plovbo, ne bi bilo velike koristi, podmornic pa tudi nimamo, da bi se plazile pod vodo, kar se ne sme pri normalnem prečkanju tujega morja.....
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2661407] 30.06.17 08:18 · odgovor na: anon-178149 (#2661402)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 30.06.2017 08:36
[MarijanMacek]
> [picikato]
> > [rename]
> >
>
> Presodili so, da bo cargo, ki bo potoval po 2TDK v EU (Nemčija, Avstrija, Madžarska,...) prišel neovirano po morju do naše edine luke in da več kot prosti pretok blaga in ljudi mi ne potrebujemo. Zato ni potrebno, da je ta koridor izključno slovenska teritorialna voda ampak lahko po njemu neovirano potujejo vsi, ki do njega pridejo preko odprtega morja.

Si že kdaj videl tovorno ali veliko potniško ladjo s slovensko zastavo? Potniške nismo nikoli imeli, tovorne so pa vse registrirane v tujini. In merodajna je zastava, ne lastnik, ki pa je itak Nemec. Ergo, če bi dovolili slovesnkim ladjam neovirano plovbo, ne bi bilo velike koristi, podmornic pa tudi nimamo, da bi se plazile pod vodo, kar se ne sme pri normalnem prečkanju tujega morja.....
Zato sem ti lepo napisal, da gre za cargo, ki je v tranzitu čez SLO in da več kot to mi ne potrebujemo. Tega pa itak prevažajo ladje vseh barv na zastavah. Kaj pa naj Slovenija drugega počne z vsem tem tovorom, ki pride v Luko kot to, da ga naloži na tovornjake. Zato je Merklova dala jasno vedet Hrvatom, da naj takoj sprejmejo arbitražni dogovor ES in Orban bo dal dnar za 2TDK in bo njegov solastnik, če referendum pade. Tuje jahte pa so tudi v naših marinah. Poznam koprčana, ki za avstrijca drži njegovo jahto ready-steady-go z ohlajenim šampanjcem parkirano v marini, da lahko tip takoj izpluje, ko iznenada prileti k nam s helikopterjem. Ta se ne bo z njo prosto vrtel samo po našem teritirialnem morju in snorklal za podmornicami pod vodo.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2661414] 30.06.17 08:49 · odgovor na: (#2661387)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 30.06.2017 08:53
[jezdec666] Je pa res, da če bi bili mlini buzini skudelini in ostali nabrušeni kot Joras, bi verjetno dosegli da bi šli k nam. Tako ali drugače.
Tako kot avstrijski korošci na referendumu.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2661425] 30.06.17 09:51 · odgovor na: anon-184333 (#2661407)
Odgovori   +    0
[picikato]
> [MarijanMacek]
> > [picikato]
> > > [rename]
> > >
> >
> > Presodili so, da bo cargo, ki bo potoval po 2TDK v EU (Nemčija, Avstrija, Madžarska,...) prišel neovirano po morju do naše edine luke in da več kot prosti pretok blaga in ljudi mi ne potrebujemo. Zato ni potrebno, da je ta koridor izključno slovenska teritorialna voda ampak lahko po njemu neovirano potujejo vsi, ki do njega pridejo preko odprtega morja.
>
> Si že kdaj videl tovorno ali veliko potniško ladjo s slovensko zastavo? Potniške nismo nikoli imeli, tovorne so pa vse registrirane v tujini. In merodajna je zastava, ne lastnik, ki pa je itak Nemec. Ergo, če bi dovolili slovesnkim ladjam neovirano plovbo, ne bi bilo velike koristi, podmornic pa tudi nimamo, da bi se plazile pod vodo, kar se ne sme pri normalnem prečkanju tujega morja.....

Zato sem ti lepo napisal, da gre za cargo, ki je v tranzitu čez SLO in da več kot to mi ne potrebujemo. Tega pa itak prevažajo ladje vseh barv na zastavah. Kaj pa naj Slovenija drugega počne z vsem tem tovorom, ki pride v Luko kot to, da ga naloži na tovornjake. Zato je Merklova dala jasno vedet Hrvatom, da naj takoj sprejmejo arbitražni dogovor ES in Orban bo dal dnar za 2TDK in bo njegov solastnik, če referendum pade. Tuje jahte pa so tudi v naših marinah. Poznam koprčana, ki za avstrijca drži njegovo jahto ready-steady-go z ohlajenim šampanjcem parkirano v marini, da lahko tip takoj izpluje, ko iznenada prileti k nam s helikopterjem. Ta se ne bo z njo prosto vrtel samo po našem teritirialnem morju in snorklal za podmornicami pod vodo.
picikato, slabo si razumel, mogoče pa nejasno formulirano z moje strani, ker je tvoje stališče povsem pravilno. Hotel sem le poudariti, da Slovenija potrebuje prosto pot za vse ladje, ne samoi slovenske, kot se ponekod komu zapiše.
bc123a sporočil: 48.253
[#2661426] 30.06.17 09:53 · odgovor na: (#2661354)
Odgovori   +    3
[rename]
Ampak slovenski parlament je sprejel sklep, da mora arbitrazno sodisce dolociti direktni dostop iz slovenskih teritorialnih voda do mednarodnega morja.
In tega de facto in de iure niso presodili, ta 'sluznostna pravica' je zgolj posredni dostop.
Ce "neposredni dostop" pomeni da se slovenske teritorialne vode stikajo z mednarodnimi vodami, potem je to enako kot ce bi parlament sklenil, da od jutri vsi prebivalci slovenije znajo leteti.

Pac sklenes lahko karkoli, ni pa nujno da je to izvedljivo.

Slovenske teritorialne vode so dolocene z slovensko obalo - in tu tudi ni finta v jorasovi bajti, ampak v tem, da bi slovenija morala dobiti celoten polotok Savudrija, ce bi hotela imeti teritorialne vode tam, kjer jih nekateri hocejo imeti.

Tako da, pricakovanje da nam arbitraza (ali kakrsenkoli sporazum) da Savudrijo je pa res malo mimo, ker tega pa hrvati ne bodo nikoli dali, ste smesni vsi skupaj...

Strani: 1 2 3 4