Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Še strožji pogoji za javne pokojnine

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-267272 sporočil: 356
Hmmm....

Banka ti da kredit in ti ga odplačuješ. Pri penziji gre za podoben sistem, le da ti vplačuješ in ti potem država izplačuje.

Evo,
a mi lahko nekdo razloži, kakšno vezo ima starost z vsoto vplačanega denarja, ki mi ga bo država potem izplačevala?!

Kaj mene briga, koliko je nekdo star. Mene zanima samo, koliko časa je nekdo vplačeval v pokojninsko blagajno, da bo lahko potem iz nje dobival penzijo. Če je začel vplačeval pri 15ih, bo to pri 55 letih, če je začel pri 35ih, bo to pri 75ih letih. Preporosto!

NE! Ker delajo reformo in prdpisujejo pogoje večni študenti, ki so začeli delati pri 30ih ali 35ih, je možno, da dobiš izplačano tudi, če ne delaš 40 let...

In potem pravijo, da pokojninska blagajna ni vzdržna. Ja kako pa bo, pri tem sistemu?!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2639002

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Še strožji pogoji za javne pokojnine
[#2639029] 02.02.17 10:38 · odgovor na: anon-267272 (#2639002)
Odgovori   +    7
[shooter]
Hmmm....

Banka ti da kredit in ti ga odplačuješ. Pri penziji gre za podoben sistem, le da ti vplačuješ in ti potem država izplačuje.
Sploh ne gre, ker imamo PAYG sistem. Kako tega ne razumete?

Ko placujes prispevke, se tisti denar izplaca tedanjim upokojencem.

Ko prides v penzijo, je tvoja penzija izplacana iz prispevkov tedanjih zaposlenih.

Morda bi pred vsakimi volitvami naredili eno selekcijo, tak test, na katerem mora volilec pisati vsaj 50%, da se mu dovoli voliti?

Strani: 1