Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Še strožji pogoji za javne pokojnine

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
[Glavni forum] Tema: Še strožji pogoji za javne pokojnine
[#2639603] 06.02.17 11:31 · odgovor na: (#2639464)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 06.02.2017 11:41
[rename]
Zdaj pa ze malo populisticno sibas te milijone ;-)
Point je, da:
- borcevskih privilegijev ni odpravila Peterletova vlada, ker si niso upali, da jim ne bi ocitali revansizma
- lustracije ni izvedla Pererletova vlada, ker si niso upali in niso bili enotni, da je to nujni predpogoj

- po Peterletu so sledile vlade komunistov in njihovih naslednikov, ki privilegijev svojih idolov niso odpravili iz ocitnih razlogov, ja?

Zakaj se tega ni lotil Jansa, je meni jasno (ker bi ga sesuli pravniki na vseh instancah; da o medijih ne govorim) in zato se meni zdi izguba casa jokati za temi 30 milijoni letno, ker jih je postopoma vedno manj; thx to Matilda.
Pa to ne velja samo za borce, ampak tudi za razne umetnike od Zlobca, Makarovicke, do kaj vem kdo vse poleg Kucana se dobiva neke zaslluzne penzije. Menda dobivajo nekaksno rento umetniki z magisterijem, po 20 ali 25 letih delovne dobe; vsaj nekaj takega mi je razlagal pred nekaj leti en akademski slikar....

Zato se je treba problema lotiti v jedru, to pa je neustrezen penzijski sistem....anomalije dodatkov so le obrobni del in posledica.
Je pa seveda lazje in bolj atraktivno kazati s prstom na Kucana in 'zasluzne' clane komunisticne klavske revolucije, ki imajo priviligirane dodatke k pokojninam. Ja, tudi sam bi to takoj ukinil z dekretom, a to sodi v kategorijo "sanja svinja o koruzi"....saj vidis, kaksen je "state of mind", ce za Kucanovo penzijo glasuje celo NSI, ceprav gre za sefa komunisticne partije, ki je zazgala duhovnika...

P: nihce od mojih ni nikoli prejemal borcevske penzije.
... čuj, kaj ti od slovenskih umetnikov samo Zlobca in Makarovičko poznaš ali pa na "desni" strani ni nobenega ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: Milan Kučan ima penzijo kot nekdanji predsednik, za nekdanjega člana predsedstva, jezikoslovca, novinarja, pisatelja in pesnika Cirila Zlobca ne vem, Makarovička pa bi ziher pokasirala več denarja kot tisto svojo penzijo, če bi kasirala avtorske pravice za vse njeno, kar že pol stoletja prodajajo v Sloveniji ... aja, če še nekako razumem tvoje sovraštvo do Kučana, Zlobca in Makarovičke, pa si z demoniziranjem Peterleta ob čaščenju Janšata v isti vladi prav smešen ...