Strani: 1

Kanzon sporočil: 2.392
[#2635260] 08.01.17 11:46
Odgovori   +    4
ČE bi teta imela jajca bi bila stric,toliko o borzah.
anon-417896 sporočil: 42
[#2635263] 08.01.17 12:28
Odgovori   +    5
čas vnosa: 08.01.17 11:30
Donos se ne meri v %. V % se meri donosnost.
anon-304487 sporočil: 967
[#2635266] 08.01.17 14:45
Odgovori   +    6
čas vnosa: 08.01.17 10:18
Vau!

Današnja mladež, ki diplomira nekje pri 30-tih, naj torej za svoje prve plače kupi sveženj čim več super-duper delnic! Oziroma naj jih kupuje kar vsak mesec, da bo bolj ziher...

Že čez 50 let bo lahko postala ta mladež milijonarska srenja tipa Buffett, ki se ji ne bo treba več ukvarjati z nakupom svojega prvega stanovanja ali vlaganja v prostovoljna dodatna zavarovanja!

Vau!

In ko bodo postali milijonarji, bodo stari komaj šele 80 (osemdeset) let!

V cvetu mladosto torej.

Alta rules!

:)
premza sporočil: 4.276
[#2635272] 08.01.17 16:48
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: premza 08.01.2017 16:49
Kdor je proti koncu leta 2007 podlegel takratnemu vseprisotnemu optimizmu na delniških trgih je v naslednjih letih prešteval izgube.
Kdor bo leta 2017 podlegel tokratnemu vseprisotnemu optimizmu na delniških trgih bo v naslednjih letih...
anon-258854 sporočil: 470
[#2635281] 08.01.17 19:07
Odgovori   +    5
Aha, ta čalnek ni za plačat. Se pravi, da je reklama. To je neverjetno kaj vse bodo storili, da bi ljudi potegnili v naložbe, v delnice. Zastonj denar talajo, vzemite brezplačnih 50 eur in trgujte z delnicami You Name It Podjetja. Potem takšne reklame kot tale članek. A veste kaj. Jaz bom svoj denar sam zapravil. Vi pa kar nadaljujte s tem vašim verovanjem v delnice. Delnice so največji nateg za navadnega človeka lupit.
Moja filozofija je, če sem do zdaj uspel, recimo temu obogateti, brez delnic. Mi na misle ne pride, da bi to bogastvo zapravljali namesto mene drugi. Ala Buffett. Kar naj gre delat. Njegove iluzionistične delnice so vredne ravno toliko kot 15 let star avto. 100 Eur, če ima vinjeto.

Get rich, or die trying.
anon-258854 sporočil: 470
[#2635282] 08.01.17 19:11
Odgovori   +    6
Malo sem premislil o tem Buffettovem silnem premoženju v 54 letih 33 tisočkrat povečal svoje premoženje.
Pa ta model je totalna zguba, če ga primerjam s sabo. Jaz sem v 45 letih bistveno, bistveno več kot 33 tisočkrat povečal svoje premoženje. Ampak halo, bistveno več.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2635283] 08.01.17 19:17 · odgovor na: anon-258854 (#2635282)
Odgovori   +    6
[MF-542594]
Malo sem premislil o tem Buffettovem silnem premoženju v 54 letih 33 tisočkrat povečal svoje premoženje.
Pa ta model je totalna zguba, če ga primerjam s sabo. Jaz sem v 45 letih bistveno, bistveno več kot 33 tisočkrat povečal svoje premoženje. Ampak halo, bistveno več.
Sploh če si se takrat še fotru po jajcih valjal. Takrat si imel nič, danes imaš 1 evro. Koliko je 1/0 ? :)
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2635285] 08.01.17 19:26
Odgovori   +    12
Jure, ne vem, če boš tole razumel, a vseeno. Ker si ravno priložil sličico iz Bloomberga in ker ravno trdiš, da je investiranje v delnice na dolgi rok najbolj dobičkonosno: na Bloombergu lahko gledaš samo tiste delnice, ki so preživele. Podobno je z indeksi; stare strukture indeksov je zelo težko dobiti, ker luzerji nenehno letijo ven, novi propulzivneži (bodoči luzerji) pa v isti meri prihajajo noter.

Tistih delnic družb, ki jih več ni (in jih je precej več kot preživelih) na Bloombergu ne moreš videti. Še huje - iz vseh preminulih družb je blazno težko narediti resno analizo, za kakšen proporc je šlo, kdaj in v katerih borznih indeksih so nastopale, in predvsem, kako prikupne so te družbe bile takrat, ko so na borzah štartale in ves tisti čas, ko so bile še žive.

Podobno je z Buffetti tega sveta. Skoraj vsak odrasel američan deluje in razmišlja v smeri Warrena Buffetta. Ni čudno, da je eden od njih pač najboljši - v resnici najsrečnejši (glede na agregat donosnosti poslov, ki jih je v življenju sklenil). Pravzaprav bi bilo čudno, če nekdo ne bi bil najbolj dobičkonosen. Čudno bi bilo tudi, da bi ti sedajle lahko na izust naštel naslednjih pet, ki so po uspehu/ sreči in načinu poslovanja najbliže Buffettu. Naslednjega bi sigurno poznal, če bi Buffetta slučajno v mladosti do smrti povozil avto.
anon-258854 sporočil: 470
[#2635286] 08.01.17 19:53 · odgovor na: anon-24983 (#2635283)
Odgovori   +    2
[fiston]
> [MF-542594]
> Malo sem premislil o tem Buffettovem silnem premoženju v 54 letih 33 tisočkrat povečal svoje premoženje.
> Pa ta model je totalna zguba, če ga primerjam s sabo. Jaz sem v 45 letih bistveno, bistveno več kot 33 tisočkrat povečal svoje premoženje. Ampak halo, bistveno več.

Sploh če si se takrat še fotru po jajcih valjal. Takrat si imel nič, danes imaš 1 evro. Koliko je 1/0 ? :)
Ne, takrat sem bil star 16 let in sem imel nekaj prihrankov. Mislim pred 45 leti.
anon-258854 sporočil: 470
[#2635287] 08.01.17 19:54 · odgovor na: mimoidoci (#2635285)
Odgovori   +    1
[mimoidoci]
Jure, ne vem, če boš tole razumel, a vseeno. Ker si ravno priložil sličico iz Bloomberga in ker ravno trdiš, da je investiranje v delnice na dolgi rok najbolj dobičkonosno: na Bloombergu lahko gledaš samo tiste delnice, ki so preživele. Podobno je z indeksi; stare strukture indeksov je zelo težko dobiti, ker luzerji nenehno letijo ven, novi propulzivneži (bodoči luzerji) pa v isti meri prihajajo noter.

Tistih delnic družb, ki jih več ni (in jih je precej več kot preživelih) na Bloombergu ne moreš videti. Še huje - iz vseh preminulih družb je blazno težko narediti resno analizo, za kakšen proporc je šlo, kdaj in v katerih borznih indeksih so nastopale, in predvsem, kako prikupne so te družbe bile takrat, ko so na borzah štartale in ves tisti čas, ko so bile še žive.

Podobno je z Buffetti tega sveta. Skoraj vsak odrasel američan deluje in razmišlja v smeri Warrena Buffetta. Ni čudno, da je eden od njih pač najboljši - v resnici najsrečnejši (glede na agregat donosnosti poslov, ki jih je v življenju sklenil). Pravzaprav bi bilo čudno, če nekdo ne bi bil najbolj dobičkonosen. Čudno bi bilo tudi, da bi ti sedajle lahko na izust naštel naslednjih pet, ki so po uspehu/ sreči in načinu poslovanja najbliže Buffettu. Naslednjega bi sigurno poznal, če bi Buffetta slučajno v mladosti do smrti povozil avto.
Poglej, on je še mladič. Sej si bo prišel gor.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2635345] 09.01.17 11:24 · odgovor na: anon-258854 (#2635286)
Odgovori   +    0
[MF-542594]
> [fiston]
> > [MF-542594]
> > Malo sem premislil o tem Buffettovem silnem premoženju v 54 letih 33 tisočkrat povečal svoje premoženje.
> > Pa ta model je totalna zguba, če ga primerjam s sabo. Jaz sem v 45 letih bistveno, bistveno več kot 33 tisočkrat povečal svoje premoženje. Ampak halo, bistveno več.
>
> Sploh če si se takrat še fotru po jajcih valjal. Takrat si imel nič, danes imaš 1 evro. Koliko je 1/0 ? :)

Ne, takrat sem bil star 16 let in sem imel nekaj prihrankov. Mislim pred 45 leti.
Meni se je pa krepko zmanjšalo. Včasih sem bil milijarder, danes mi pa niti milijonar ne uspe biti... :)
igor1976 sporočil: 482
[#2635362] 09.01.17 14:01
Odgovori   +    1
Koliko je še takšnih Buffett-ov, ki so vlagali v razne delnice in propadli,...tip je imel pač srečo, pa ne samo enkrat.
najobj sporočil: 31.869
[#2635385] 09.01.17 15:32
Odgovori   +    1
... Delnice so naložbeni razred, ki se na daljši rok skoraj brez izjem izkaže za najdonosnejšega. ...

... holy shit ! ... evo, pa naj še kdo reče, da tukaj na Financah ne moreš vsaki dan nekaj novega izvedet oziroma da ne moreš izvedet, da so v resnici na daljši rok skoraj brez izjem delnice najdonosnejša in hkrati tudi najmanj rizična naložba ...

P.S.: Juretu bi nekdo od sodelavcev na Financah moral povedat, da je Tadejeve kolumne - če jih je slučajno bral - čisto narobe razumel, če je tisto striženje podrejencev povezal z rizičnostjo naložb ...
zoran13 sporočil: 2.420
[#2642130] 25.02.17 23:16
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: zoran13 25.02.2017 23:29
LEGENDA O VA LINUXU

Po tem, ko je prvi dan poletel v nebo kot raketa, se je VA Linux stopil, kot bi bil iz masla. Decembra 2002, tri leta po tem, ko se je prvič pojavil na borzi s ceno $ 239,50 $, je njegova cena znašala samo še $ 1,19.

IPO

Objektivno tehtanje dejstev modrega vlagatelja pripelje do zaključka, da IPO ne pomenijo zgolj kratico za Intial Public Offering, pač pa tudi za:

* It s Probably Overpriced - najbrž je precenjena,
* Imaginary Profits Only - samo namišljeni dobički,
* Insiders Private Opportunity - priložnost za insajderje, ali
* Idiotic, Preposterous and Outrageous - neumne, absurdne in nezaslišane.

Vir:Modri investitor
Benjamin Graham z dodatnimi komentarji Jasona Zweiga, str.151, 152 in 153
* daleč najboljša knjiga o investiranju, ki je bila kdajkoli napisana
Warren E.Buffett

OPOZORILNE BESEDE

Potreba po raziskovanju ne preneha z najetjem svetovalca. Melanie Sent Lubin, nadzornica v Agenciji za vrednostne papirje v državi Maryland, priporoča previdnost ob določenih besedah ali frazah. Če jih svetovalec stalno uporablja - ali vas sili k ravnanju, ki vam je neugodno - obvestite oblasti. Tu je slovar besed, ki kličejo k previdnosti:
* Offshore.
* Življenjska priložnost.
* Prvorazredna banka.
* Ta delnica se bo premaknila.
* Zajamčeno.
* Pohiteti morate.
* Stvar je sigurna.
* Naš zaščiten računalniški program...
* Ta papir kupujejo pametni.
* Opcijske strategije.
* Ne morete si privoščiti, da tega ne bi imeli.
* Lahko smo boljši od povprečja.
* Žal vam bo, če...
* Ekskluzivno.
* Gledati morate donose ne stroškov.
* Nočete bogateti?
* Ne morete izgubiti.
* Obstaja visok potencial.
* Ni tveganja.
* Svoji materi sem to predlagal.
* Zaupajte mi.
* Blagovna borza.
* Mesečni donosi.
* Aktivna strategija alokacije sredstev.
* Nihče drug tega ne zna.

VIR:MODRI INVESTITOR
Benjamin Graham z dodatnimi komentarji Jasona Zweiga
* Daleč najboljša knjiga o investitranju, ki je bila kdajkoli napisana.
Warren E.Buffett

»Potrebnih je 20 let, da si ustvarite ugled. In samo 5 minut, da si ga uničite. Če se tega zavedate, boste marsikaj delali drugače.«
Warren E.Buffett
153 sporočil: 9.333
[#2642139] 26.02.17 09:37
Odgovori   +    0
Je borzništvo, igralništvo in podobno,
od človeka izmišljeno stvarništvo,
posebne vrste zabavništvo, zakoni
narave ga ne poznajo, ki poganja mnoga
človekova zla početja, kupovalca upanja
in odvisneža sili v vedno nova začetja ?

Sodražan

Strani: 1