Strani: 1 2

anon-314112 sporočil: 4
[#2607631] 14.07.16 11:38
Odgovori   +    1
čas vnosa: 14.07.16 09:08
Gospod urednik! Od vas bi pa pričakoval malo več znanja matematike. Od kod vam pa to, da bo od "kozmetične" davčne reforme imel največ javni sektor!!!??? V javnem sektorju ni veliko ljudi, ki presežejo mejo novega vrinjenega razreda.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2607642] 14.07.16 12:26 · odgovor na: (#2607618)
Odgovori   +    0
[republican]
> [vickibedi]
> Meni je smešno predvsem to, da je naša bančna luknja v primerjavi z italijansko videti kot zobna luknjica v primerjavi s kraško jamo.

Saj tudi po številu prebivalcev Slovenija ni primerljiva z Italijo... Italijanov je 60 milijonov.
Tudi če gledaš relativno po številu prebivalcev je njihova luknja 3x večja od naše.
crt sporočil: 27.124
[#2607647] 14.07.16 12:37 · odgovor na: anon-204390 (#2607642)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [republican]
> > [vickibedi]
> > Meni je smešno predvsem to, da je naša bančna luknja v primerjavi z italijansko videti kot zobna luknjica v primerjavi s kraško jamo.
>
> Saj tudi po številu prebivalcev Slovenija ni primerljiva z Italijo... Italijanov je 60 milijonov.

Tudi če gledaš relativno po številu prebivalcev je njihova luknja 3x večja od naše.
kar ni neko presenecenje

marketmonetarist.com...h-version/
najobj sporočil: 31.870
[#2607714] 14.07.16 15:49 · odgovor na: anon-204390 (#2607613)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.07.2016 15:51
[vickibedi]
> [republican]
> > [vickibedi]
> > > [republican]
> > > > Latinska ali germanska Slovenija?
> > >
> > > Ne eno, ne drugo... Balkanska.
> >
> > Kot kaže tudi latinska ni dosti boljša (ima pač samo boljšo javno podobo).
> > time.com/4403947/ita...sent-work/
>
> Moraš vedet, da ni ena sama Italija... Južno italijanska mentaliteta in delovne navade mogoče res niso dosti boljše od balkanskih, severno italijanske pa definitivno.
To drži, so pa Italjani drugače znani po svojem "dolce vita" konceptu življenja, kjer se poleg dela vedno najde čas tudi za družino, hrano in predvsem druženje. Seveda to niti nima zveze z bančno luknjo, ki jo trenutno imajo. Meni je smešno predvsem to, da je naša bančna luknja v primerjavi z italijansko videti kot zobna luknjica v primerjavi s kraško jamo.
... ja, in potem so tukaj na Financah vsi srečni, ker smo revni Slovenci obubožani Cimos prodali bogatim www.pfh.eu/en/profil...ionariato/ Italijanom ... pizda, očitno je kot včasih www.finance.si/213481 tudi danes bolj bogat tisti, ki je bolj zapufan ...

P.S.: če bi si jaz danes sposodil 100 milijonov evrov, bi bil na Financah drugo leto garantirano na lestvici najbogatejših Slovencev ... ja, ampak mi noče noben nič posodit, jebiga ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2607748] 14.07.16 17:55 · odgovor na: najobj (#2607714)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: PyotrNovak 14.07.2016 17:56
VES minus, ki ga bo od sedaj naredil CIMOS, sedaj krije IZKLJUČNO LASTNIK!!! Nič več "i pogledi čvrsti i lepljivi prsti" razno raznih NAŠIH "gospodarstvenikov".
Če vam je toliko do slovenskih podjetij, vzemite hipoteko na svojo nepremičnino in GAS po nakupih.
Meni je važno, da se je zaprla ŠE ena velika pipa za NAŠE.

PS Sem en od tistih ki prisilno polnijo korito za svinje.
anon-321633 sporočil: 386
[#2607751] 14.07.16 18:09 · odgovor na: peterfrankl (#2607449)
Odgovori   +    2
[peterfrankl]
S tem se lahko celo strinjam. A razmišljajva. Kdo v Sloveniji je ta hip boljši približek racionalnosti in to v okviru izvedljivega? Žal je videti tako: you have to take what you can take. Lahko si želim boljšega finančnega ministra, a koga in kaj je izvedljivo? Vem, da lahko takoj nazaj dobim kakega Križaniča. Karkoli si mislim o Mramorju, je za moj okus veliko boljši kot Križanič. Morda lahko tako ilustriram: med slepimi je enooki kralj. No, morda to ni najboljša ilustracija, a a kaj je boljša?
LP Peter
Križanič je bil gotovo najslabši minister v zgodovini Slovenije.
anon-321633 sporočil: 386
[#2607753] 14.07.16 18:15 · odgovor na: macon (#2607578)
Odgovori   +    0
[macon]
> [peterfrankl]
> S tem se lahko celo strinjam. A razmišljajva. Kdo v Sloveniji je ta hip boljši približek racionalnosti in to v okviru izvedljivega? Žal je videti tako: you have to take what you can take. Lahko si želim boljšega finančnega ministra, a koga in kaj je izvedljivo? Vem, da lahko takoj nazaj dobim kakega Križaniča. Karkoli si mislim o Mramorju, je za moj okus veliko boljši kot Križanič. Morda lahko tako ilustriram: med slepimi je enooki kralj. No, morda to ni najboljša ilustracija, a a kaj je boljša?
> LP Peter

Mramor je edino zvišal davke in naredil nič.

Kaj, ko bi si želeli Šušteršiča ali drugega Bajuka? Pa ne nas fopat z izvedljivostjo, etično in realno greznico delate v Sloveniji vsi mediji, ki četudi "s stisnjenimi zobmi" pred vsakimi volitvami podprete lopovsko levico, katere kolovodje sodijo v zapor in v umobolnico.

Ste režimske lutke, ne pa kredibilen poslovni medij.
Na izbiro imaš leve, skrajno-leve, ter leve-ker-naših-desnih-idej-ne-bo-nihče-podprl. Še med vladjo JJ se je obdavčitev kapitala realno povečala, čeprav je Semolič rohnel o enormnem znižanju davka na dobiček. Sedaj se bo ta zopet dvignil, obdavčitve dividend in ostalih donosov kapitala pa se jasno ne bodo vrnile na staro raven 20%, ampak bodo ostale pri 25%.

Davki so enosmerna ulica, tako kot birokracija, vedno se samo povečujejo.
najobj sporočil: 31.870
[#2607760] 14.07.16 18:49 · odgovor na: PyotrNovak (#2607748)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
VES minus, ki ga bo od sedaj naredil CIMOS, sedaj krije IZKLJUČNO LASTNIK!!! Nič več "i pogledi čvrsti i lepljivi prsti" razno raznih NAŠIH "gospodarstvenikov".
Če vam je toliko do slovenskih podjetij, vzemite hipoteko na svojo nepremičnino in GAS po nakupih.
Meni je važno, da se je zaprla ŠE ena velika pipa za NAŠE.

PS Sem en od tistih ki prisilno polnijo korito za svinje.
... čuj, idi Ufiladelfiju, pa ne boš ...

P.S.: pun kurac imam tebi podobnih, ki vsi nekaj polnijo in ne dobijo nič, pa so še vedno tukaj ... evo, in čeprav dvomim, da boš razumel, si tole forum.finance.si/?m=...740&single preberi, ker toti Tadejev komentar paše na moj komentar kot ata na mamo ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2607795] 14.07.16 21:42 · odgovor na: najobj (#2607760)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: PyotrNovak 14.07.2016 21:44
JEDI GOVNA! Kot SP imam 1400€ mesečnih prispevkov. A bo dovolj???? Koliko v TUJINI ZASLUŽENIH prispevkov pa TI plačaš?
Samo številko zahtevam, BREZ nalaganja!
najobj sporočil: 31.870
[#2607801] 14.07.16 22:18 · odgovor na: PyotrNovak (#2607795)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.07.2016 22:19
[PyotrNovak]
JEDI GOVNA! Kot SP imam 1400€ mesečnih prispevkov. A bo dovolj???? Koliko v TUJINI ZASLUŽENIH prispevkov pa TI plačaš?
Samo številko zahtevam, BREZ nalaganja!
... čuj, pomiri se in se drži teme, ali pa me preskoči ...

P.S.: sam plačujem točno toliko, kolikor mi vzamejo, kar je po toti tvoji cifri tako čez palec nekaj več, kot si do zdaj plačal ti ... khmm, ker se mi zdi, da si že nekaj pisal, koliko časa si že biznismen ...

Strani: 1 2