Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek SPREMEMBA - odslej 5 člankov brezplačnih

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

anon-187668 sporočil: 5.835
[#2605841] 05.07.16 10:02 · odgovor na: najobj (#2605833)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [menim]
> Plačevanje naročnine samo za komentiranje vseh komentarjev bi me zanimala. Seveda bi morala biti ta "komentatorska" naročnina precej nižja od naročnine, kjer je možno brati vse članke in komentirati vse komentarje.


... alzo, ti bi plačal, da bi lahko komentiral nekaj, kar nisi prebral ... eh, jebiga ...
Komentiral bi komentar, ki sem ga prebral.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2605842] 05.07.16 10:02 · odgovor na: Gustl (#2605574)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [NemirniTujec]
> Aha. Pri tebi gre tudi za to, da bo pet jeznih zastonjkarjev med seboj mesalo drek, in bo ta smrdel tudi ce nic ne reces v bran dejstev.
>
> Medtem pri sebi kot forumasu opazam, da je tudi forum zelo 1:1. Nikogar razen respondenta zares ne zanima, ali imam prav jaz ali on. In kadar je respondent norc, je bolje ignorirat kot razlagat. Hvala za to funkcijo :-)

V veliki vecini tem je tako, da je tudi meni vseeno, kaj si misli tisti 1 ali 100 drugih, ki to berejo.

V tej konkretni temi pa se mi zdi pomembno in potrebno razjasniti situacijo. Zato tudi nisem samo povedal "nizamo zetone", ampak sem poizkusil orisati situacijo.

Morda se motim, morda je bralcem vseeno, kaksni so razlogi zadaj pri odločitvah. Verjetno vecini je, zanima jih, koliko je zastonj, ostalo ne. Ampak ta vecina pa itak mene ne zanima z vidika narocnin, ker vem, da jih nikoli ne bom preprical (ne zaradi njih, ampak ker pac peodukt ne ustreza njim).

Za tisti del, ki je potencialno zanimiv za postat narocnik, pa se mi zdi pomembno, da objasnimo situacijo.

Bilo bi lazje, ce bi bil trg digitalnih narocnin bolj razvit. Pa imamo Finance, kot receno, 4x vec digital narocnikov kot vsi ostali slovenski dnevniki...skupaj.

P.S. ko smo ze pri trgu pri nas, se ta vaska posebnost. Res tezko je to prodajat na trgu, kjer je placevanje s karticami na netu bav-bav. Samo 10% digitalnih narocnin prodamo s placilom prek kartice/PayPal. Se dodatnih 10% je na Moneto, ostalo "racun po posti".
Si ne morem kaj...moje skromno mnenje, da se kot mnogi digital masterji vseh sort preveč ukvarjate s formo in premalo z vsebino. Mene en drek briga na kakšen način plačujem, važno je kaj za to plačilo dobim. Če hočete postati časopis z resnejšimi finančnimi in ekonomski temami (za nišno populacijo naročnikov), potem morate nujno delati na višji kvaliteti člankov. Ta je žal prenizka, še lektorsko nedodelana, to vam ljudje na forumu trobijo že ves čas. Če hočete postati rumeno-zelena solata za širše mase in forumska izdivjalnica, (kar je tudi možna strategija), pa morate nujno znižat ceno (tako za enih 5 krat po mojem mnenju). Lahko pa razmislite tudi o dveh tipih naročnin. Ena višja za kvalitetnejše članke in ena osnovna za solato... Namreč 30 EUR na mesec, za to kar ponujate, je odločno preveč. V SLO ni šanse, da boste na ta način naredili preboj v številu naročnin. Takšno je moje mnenje, pa brez zamere, lahko da se motim .
najobj sporočil: 31.917
[#2605847] 05.07.16 10:13 · odgovor na: anon-187668 (#2605841)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 05.07.2016 10:18
[menim]
> [najobj]
> > [menim]
> > Plačevanje naročnine samo za komentiranje vseh komentarjev bi me zanimala. Seveda bi morala biti ta "komentatorska" naročnina precej nižja od naročnine, kjer je možno brati vse članke in komentirati vse komentarje.
>
>
> ... alzo, ti bi plačal, da bi lahko komentiral nekaj, kar nisi prebral ... eh, jebiga ...
Komentiral bi komentar, ki sem ga prebral.
... alzo, komentiral bi komentar o članku, ki ga nisi prebral, ker ti je ali pa ni všeč komentatorjev komentar ... eh, jebiga ...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2605857] 05.07.16 10:50 · odgovor na: Gustl (#2605824)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [jani1974]
> > [Gustl]
> > Nisne narocnine se trenutno testirajo in razvijajo pri nasi estonski sestri. Po tem vidimo, kako in kaj.
>
> Estonija = Slovenija? Edina povezava je ta, da sta obe državi tako majhni, da si s statističnimi vzorci ne moreš nič pomagat.

Aha. Slovenija je torej spet posebna.
Seveda. Predvsem marsikaj, kar po celem svetu deluje, pri nas ne.
Smo del precej velike korporacije. Morda se ti zdi kaksna lokalna stvar cudna, ima pa korporativni smisel.

Precej se testira na manjsih trgih. Ce tu ali v Estoniji naredimo vse napake in jih potem ne ponovimo na Poljskem ali v Nemciji, ima to za skupino veliko vrednost.
Odvisno od marsičesa, ampak po moje si v vašem primeru s takšnim pristopom v skupini delate škodo.
> > Bo pa nisna narocnina, kar se morda na prvo zogo slisi nenavadno, verjetni drazja od splosne. Seveda z dodatno nisno vsebino.
>
> In potem bo to super ponudba za samo 99 EUR. Pamet v roke, ljudje božji.

Mi delujes, kot da si jo ti ze vso posrkal. :)

Na pamet, brez podatkov in razumevanje strategije (najbrz tudi brez izkusenj iz medijskega foha) delujes, kot da ti je vse jasno, kaj je za narest.

Cela medijska industija je na try and error, ker nihce ne ve, kaj narest, smo pac v uncharted waters.

Ti si pa svoj sveti gral pripravljen prodat za eno vecerjo. Ti pamet v roke. Sedis vsaj na milijardi :)
Hmmm, "trial and error" v Estoniji in vaši podatki o treh naročnikih in dveh forumaših v Sloveniji je nekaj, s čemer se moje razmišljanje ne more kosati?
Tudi prav.

Samo še komentar o svetem gralu: ga nimam, večini ni pomoči. V Sloveniji se boste v tiskanih medijih zmenili vi in Delo, kdo bo preživel. Ali drugače rečeno, vi imate edini šanse proti Delu. Časovnica cca. 10 let.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2605861] 05.07.16 11:12 · odgovor na: najobj (#2605847)
Odgovori   +    1
[najobj]
... alzo, komentiral bi komentar o članku, ki ga nisi prebral, ker ti je ali pa ni všeč komentatorjev komentar ... eh, jebiga ...
Iz naslova in uvoda članka, ter komentarja je že razvidno o čem teče beseda in včasih je to vredno komentirati.
pcs sporočil: 5.462
[#2605864] 05.07.16 11:30 · odgovor na: Gustl (#2605614)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [fastriff1]
>
> No ja, pri naših trgovinah jaz tudi izberem plačilo po povzetju - ker večinoma nimajo "PayPal" :). Kartice jim praviloma ne zaupam.

Noben nas trgovec ne procesira kartic sam, vedno se to dogaja na strežniku ponudnika kartičnega poslovanja, najpogosteje Banka Koper.
To pa ne drži, obstajajo, jih poznam. Kakšen procent jih je pa res ne vem. Do 2016 si imel tudi možnost avtorizacije prek faksa.

Lp,
M
shevchenko sporočil: 21.898
[#2605879] 05.07.16 12:53 · odgovor na: anon-154083 (#2605857)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 05.07.16 11:01
Samo še komentar o svetem gralu: ga nimam, večini ni pomoči. V Sloveniji se boste v tiskanih medijih zmenili vi in Delo, kdo bo preživel. Ali drugače rečeno, vi imate edini šanse proti Delu. Časovnica cca. 10 let.
slovenske novice bodo po tvojem propadle? a se malce hecas?

ni treba zdaj pretiravat. v zadnjih deset letih mislim, da ni propadel noben dnevni casopis razen brezplacnikov. se primorske novice so se vedno dnevnik. verjamem, da so pred desetimi leti tudi na siroko trdili, kako bodo casopisi poniknili, pa nic od tega. je pac vec infotainmenta, prikritega oglasevanja, kljub temu pa je bolje prebrat zanic clanek kot pa poslusat z ideologijo napihnjene voditelje recimo odmevov. ampak to je samo moje mnenje.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2605882] 05.07.16 12:53 · odgovor na: anon-204390 (#2605842)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 05.07.16 10:35
Si ne morem kaj...moje skromno mnenje, da se kot mnogi digital masterji vseh sort preveč ukvarjate s formo in premalo z vsebino. Mene en drek briga na kakšen način plačujem, važno je kaj za to plačilo dobim. Če hočete postati časopis z resnejšimi finančnimi in ekonomski temami (za nišno populacijo naročnikov), potem morate nujno delati na višji kvaliteti člankov. Ta je žal prenizka, še lektorsko nedodelana, to vam ljudje na forumu trobijo že ves čas. Če hočete postati rumeno-zelena solata za širše mase in forumska izdivjalnica, (kar je tudi možna strategija), pa morate nujno znižat ceno (tako za enih 5 krat po mojem mnenju). Lahko pa razmislite tudi o dveh tipih naročnin. Ena višja za kvalitetnejše članke in ena osnovna za solato... Namreč 30 EUR na mesec, za to kar ponujate, je odločno preveč. V SLO ni šanse, da boste na ta način naredili preboj v številu naročnin. Takšno je moje mnenje, pa brez zamere, lahko da se motim .
ce bi dovolj ljudi bilo pripravljenih placati kvalitetno vsebino, bi ti ponudili boljso vsebino. ne vem sicer za druge, kar se me osebno tice pa: lahko naredijo fenomenalno vsebino, pa se ne bom narocil. ob toliko kvalitetnih vsebinah, ki jih lahko danes zastonj prebiras na netu pac nima smisla.
najobj sporočil: 31.917
[#2605886] 05.07.16 13:18 · odgovor na: anon-187668 (#2605861)
Odgovori   +    2
[menim]
> [najobj]
> ... alzo, komentiral bi komentar o članku, ki ga nisi prebral, ker ti je ali pa ni všeč komentatorjev komentar ... eh, jebiga ...
Iz naslova in uvoda članka, ter komentarja je že razvidno o čem teče beseda in včasih je to vredno komentirati.
... evo, saj priznam, da tudi sam včasih članka sploh ne preberem, ko kaj komentiram, ampak tisto s člankom običajno nima nobene zveze ... no, da pa bi hotel kar povprek komentirati zgolj neke komentarje in to možnost celo plačati, pa mi res na kraj pameti ne pade ...

P.S.: ko so uvedli plačljivost večine člankov, sem se na Finance naročil, ker sem se z branjem in komentiranjem razvadil, vsaka razvada pa nekaj stane, jebiga ...
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2605895] 05.07.16 14:05
Odgovori   +    6
moja dva centa.

forum je od cajtnga precej neodvisen. je tudi - upam, da to uredništvo razume - precejšnja dodana vrednost artiklu, ki ga tržijo. je kot knjižnica, v kateri se je skozi leta v svobodnem duhu predebatiralo svašta, za džabe so sem pisali stručkoti in malo manj stručkoti, levi in desni, praktiki in teoretiki... upam, da se tega arhivskega bogastva, ki ni merljiv v fičnikih, ne bo zjebalo. apeliram na uredništvo, da zavzame pozicijo varuha lastne dediščine, ki je primerljiva z antičnimi knjižnicami v bagdadu, aleksandriji, cordobi!

politika žetonov je forum že precej načela, prehod na striktni "prvo plati, posle čitaj" ga bo ubila. s postopno ukinitvijo žetonov boste ostali brez tistega prepiha vetrov iz različnih koncev, ki naredi zemljo rodno, namesto genetske raznolikosti se vam bo zgodila degeneracija v bolano enoumje.

ne gre spregledati tudi pozitivnega učinka foruma za vaše plačane novinarje ali kolumniste. zaradi foruma so postali še boljši, feedback na njihove umotvore je bil tradicionalno neusmiljen in tako so se skovali. zanje neprecenljiva šola pod mostom, če le niso bili preveč nečimrni. učni poligon par excellence!

enačba je simpl. predpogoj oz. higienski minimum, da forumaš pod članek komentira ali kaj pametnega doda, je v tem, da članek najprej sploh prebere. in pet žetonov je za takle bistveno premalo. haug.
crt sporočil: 27.181
[#2605896] 05.07.16 14:11 · odgovor na: anon-186196 (#2605895)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 05.07.2016 14:13
[mrkolice]
forum je od cajtnga precej neodvisen. je tudi - upam, da to uredništvo razume - precejšnja dodana vrednost artiklu, ki ga tržijo.
obisk foruma je cca 10% celotne obiskanosti finance.si, tu nekje, ko sem nazadnje gledal.. in narocniki niso nadpovprecno zastopani (steto po glavi).
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2605904] 05.07.16 14:45 · odgovor na: shevchenko (#2605879)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> Samo še komentar o svetem gralu: ga nimam, večini ni pomoči. V Sloveniji se boste v tiskanih medijih zmenili vi in Delo, kdo bo preživel. Ali drugače rečeno, vi imate edini šanse proti Delu. Časovnica cca. 10 let.

slovenske novice bodo po tvojem propadle? a se malce hecas?

ni treba zdaj pretiravat. v zadnjih deset letih mislim, da ni propadel noben dnevni casopis razen brezplacnikov.
Slovenske novice so "nišna naročnina" na črno kroniko Dela. Sem pozabil nanje in seveda da, lahko preživijo paralelno z Delom, zaradi ekonomije obsega.
Ampak to je isto podjetje. Tudi če Finance ustanovijo nekaj smiselno nesmiselnega vzporedno, bo preživelo, če bodo preživele Finance.

Glede lokalnih medijev pa je tako, da imajo seveda svojo ekonomijo obsega, ker je danes s tehniko mogoče sproducirati relativno veliko lokalne vsebine z minimalnim naporom in stroški.

Ampak vsem časopisom v sedanjem formatu in s sedanjo vsebino se bo število naročnikov samo po sebi zmanjševalo, padal bo obseg in kvaliteta vsebine in potem bo naročnikov še manj in tako navzdol v spiralo.

Kar sem hotel povedati je, da se bo število podjetij, ki se s tem ukvarjajo, drastično zmanjšalo. Seveda pa je možen razvoj dogodkov, da bo na koncu eno samo podjetje še zmeraj izdajalo več različnih naslovov. In po tvoje tudi v naslednjih desetih letih "nihče ne bo propadel".
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2605906] 05.07.16 14:58 · odgovor na: crt (#2605896)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-186196 05.07.2016 15:04
[crt]
> [mrkolice]
> forum je od cajtnga precej neodvisen. je tudi - upam, da to uredništvo razume - precejšnja dodana vrednost artiklu, ki ga tržijo.

obisk foruma je cca 10% celotne obiskanosti finance.si, tu nekje, ko sem nazadnje gledal.. in narocniki niso nadpovprecno zastopani (steto po glavi).
10% po glavi se mi zdi za slo razmere ful visoka! recimo, na mmc maš pod najbolj gledanimi športnimi tekmami, npr. ko tina maze ali peter prevc vzameta globus, okrog 1000 komentarjev (komentarjev, ne na glavo). gledanost teh tekem je recimo vsaj +200.000, raje več. ostalo je še bistveno hujša revščina, poglej npr. št. komentarjev na sportalu od siola: če pero zmaga, sta cca 2 komentarja, pa imajo kar visoko branost.

razumem, da dober forum sam po sebi ne more ustvariti neke prednosti vizavi konkurenci. (btw, kdo je sploh konkurenca?) ga je pa škoda, tega od financ foruma, imo.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2605910] 05.07.16 15:33 · odgovor na: najobj (#2605886)
Odgovori   +    0
[najobj]
P.S.: ko so uvedli plačljivost večine člankov, sem se na Finance naročil, ker sem se z branjem in komentiranjem razvadil, vsaka razvada pa nekaj stane, jebiga ...
En mesec na leto je za pozdravit par prijateljev kar dovolj, ignoranti se pa naj financirajo kar sami;)
najobj sporočil: 31.917
[#2605913] 05.07.16 15:44 · odgovor na: anon-79735 (#2605910)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 05.07.2016 15:45
[sstanislav]
> [najobj]

> P.S.: ko so uvedli plačljivost večine člankov, sem se na Finance naročil, ker sem se z branjem in komentiranjem razvadil, vsaka razvada pa nekaj stane, jebiga ...
En mesec na leto je za pozdravit par prijateljev kar dovolj, ignoranti se pa naj financirajo kar sami;)
... čuj, če verjameš ali ne, jaz na totem forumu nimam niti enega, ki bi ga imel za prijatelja in niti enega, ki bi ga imel na ignore ... jebiga, kar preberem, pač preberem in nobenega vnaprej ne upam določit, da bo vedno napisal neumnost, kar ignorantska funkcija ignore v bistvu pomeni ...
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2605924] 05.07.16 16:47 · odgovor na: najobj (#2605913)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [sstanislav]
... čuj, če verjameš ali ne, jaz na totem forumu nimam niti enega, ki bi ga imel za prijatelja in niti enega, ki bi ga imel na ignore ... jebiga, kar preberem, pač preberem in nobenega vnaprej ne upam določit, da bo vedno napisal neumnost, kar ignorantska funkcija ignore v bistvu pomeni ...
Verjamem, ker se tudi sam te neumne funkcije sploh ne dotikam, ta najbrž služi samo Franklu, da lahko ocenjuje delo Gustla.
V resnici pa so ti ignoranti samo brezplačni bojevniki levih in desnih, sicer bi bil forum še bolj pust, saj tudi skoraj vsi kolumnisti ignorirajo svoje komentatorje, sicer bi koga še minila volja do pisanja;)
crt sporočil: 27.181
[#2605925] 05.07.16 16:51 · odgovor na: anon-186196 (#2605906)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: crt 05.07.2016 16:56
[mrkolice]
> [crt]
> > [mrkolice]
> > forum je od cajtnga precej neodvisen. je tudi - upam, da to uredništvo razume - precejšnja dodana vrednost artiklu, ki ga tržijo.
>
> obisk foruma je cca 10% celotne obiskanosti finance.si, tu nekje, ko sem nazadnje gledal.. in narocniki niso nadpovprecno zastopani (steto po glavi).

10% po glavi se mi zdi za slo razmere ful visoka!
sorry, ne razumem, na kaj mislis z 10% po glavi.

10% je priblizna cifra deleza foruma v celotni obiskanosti financ (torej: v grobem 10% obiskovalcev, ki sploh pride na finance, pride pogledat tudi forum).

tisto "po glavi" pa se nanasa na to, da ce je na splosno med obiskovalci finance.si X% narocnikov, jih v podmnozici obiskovalcev foruma ni vec (temvec opazno manj, ce se prav spomnim). rekel sem "po glavi" zato, ker sem hotel povedati, da stejem uporabnike, ne pa na primer stevila postov.
razumem, da dober forum sam po sebi ne more ustvariti neke prednosti vizavi konkurenci. (btw, kdo je sploh konkurenca?) ga je pa škoda, tega od financ foruma, imo.
ono zgoraj po moje pove, da je forum, kar se tice odlocitve za narocnino, ne bas neka ekstra perla. ni totalno nezanimiv, ne zgleda pa kot nek strasen bonus.

lahko je seveda komu zal iz zgodovinskih razlogov. recimo meni, ki sem ga pred 18 leti postavil in ga poznam skozi vsa njegova nihanja tematike, publike in prometnosti, tako da pri tem lahko vprasam "katerega ti je zal", ker so bile razne dosedanje pojavne faze kar precej razlicne.

v splosnem so naslednje zelo velike spremembe pri vsebini in publiki:

- ko je forum bil pretocen iz svoje prvotne oblike v sveze nastalo online izdajo financ (2000) - bistvena siritev publike, vendar ohranitev nisne tematike

- ko so finance iz nisnega financnega postale splosni dnevni casopis (tam nekje 2002, 2003?) - zelo velika hkratna siritev publike in tematike, ki je ze nakazovala neko potencialno neobvladljivost, vendar se ta ni tolko izrazala, ker je publika bila v glavnem pod vtisom pravljice o sloveniji kot najboljsem od vseh moznih svetov

- 2008+ (se pravi nekje cirka na polovici zivljenjske dobe foruma), ko je sla spat pravljica o sloveniji kot najboljsem od vseh moznih svetov in jo je zlagoma nadomestila pravljica o sloveniji kot najslabsem od vseh moznih svetov, hkrati pa je bil konec mandata sds, je forum z nezmanjsano maso publike, vendar bistveno spremenjenim njenim sentimentom, dejansko postal kaoticna masa, vendar so imele finance druge prioritete kot se ukvarjat z njim

(ta prehod je bil zlasti eksploziven zato, ker imajo ljudje tipicno dosti vecjo motivacijo pisati o tem, kdo in kaj vse je kurac, kot pa kdo in kaj vse jim je kul.)

- od tam nekje 2013+ finance izvajajo bolj aktivni pristop tiscanja zobne paste nazaj v tubo, kar je gustl ze veckrat izrecno predstavil v smislu, da manjsanje prometa v forumu ni nek obzalovan stranski ucinek, temvec cilj - ker to potem ni vec piskajoci ekonom lonec z bogvedikaksnovse vsebino.

to zaviranje ima pomen med drugim zato, ker se je vmes nekolko spremenil pravni cost foruma - ljudje so dobili apetit se toziti, zahtevati na razlicno smotane nacine od financ to in ono, etc.

te zaviralne aktivnosti so med drugim pripeljale do tega, da so se tisti forumasi, ki so prevec resno a) jemali nedotakljivost svojega pisanja, b) svoje posebne poglede na pojem svoboda govora, c) svoj pomen za forum, d) pomen foruma za finance, e) all of the above - premaknili drugam, ali v druge medije (na tem mestu bi se posebej zahvalil novi24) ali na primer na twitter - kar je dobra, smiselna in sploh win-win odlocitev.

burnost posameznih reakcij pa skupaj z nekolko poznim zacetkom zaviralnih manevrom zelo spominja na tisti vic, ko zenska na busu klofne tipa za sabo in pravi: ze pol ure me bozate po riti, on pa ves sokiran pravi: res ne razumem, zakaj vam naenkrat ni vec vsec.

razumem, da za tistega, ki mu je predvsem vsebinsko ugajala post-2008 eksplozija ali pa je preprosto navajen tiste stimunge, ker zanj predstavlja vecino izkusnje s forumom - to danes just isn't the same. razumljivo je, da to potem zanj ni fajn, dalec premocno pa bi bilo sklepati, da to predstavlja problem za finance.

kam prav ti tu spadas, ne vem, zelel sem ti samo predstaviti, kako stvari zgledajo "od znotraj" in se to kot pac eden od glasov "od znotraj", ce ti to kakorkoli prav pride.

se malo osebne note, po 18 letih sem preprican, da je uporaba foruma predvsem razvada in da se tu zelo veliko casa zabije za nic efekta (prav verjetno pravkar to pocnem :P ), tako da obcasno udarim abstinencno obdobje, kar mi gre dokaj lepo. ti imas, kot razumem, podoben pristop, ceprav ni omejen samo na forum. mislim, da je to super.

aha, glej, se tole iz tvojega prejsnjega posta:
ne gre spregledati tudi pozitivnega učinka foruma za vaše plačane novinarje ali kolumniste. zaradi foruma so postali še boljši, feedback na njihove umotvore je bil tradicionalno neusmiljen in tako so se skovali. zanje neprecenljiva šola pod mostom, če le niso bili preveč nečimrni. učni poligon par excellence!
strinjam se, da to pa dejansko je koristen ucinek. ceprav je v bistvu obliz na fail financ, da bi vlozile vec v oblikovanje novinarjev. kar sicer ni tolko nek arbitrarni fail, temvec izraz cost/benefita. kar je nekolko kurje-jajcna tematika, vem :)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2605929] 05.07.16 17:33 · odgovor na: crt (#2605925)
Odgovori   +    4
jeje, sej je ok :) samo sindikalistična dva centa sem fuknu, iz vidika zastonjkarja, ki nima vpogleda. pa te čist razumem kar praviš. moji pogledi na forum so romantični, post 2008, ko je brizgala kri na vse strani in je bil za marsikoga intelektualni izziv stuhtat kaj za en kurac sploh dogaja, tu se je izoblikovalo nekakšno sečišče idejnih tokov in so se kresala mnenja, včasih kot v viteških dvobojih. danes vidim, da je ta vitalnost že precej časa nazaj poniknila, najbrž v korelaciji s politično in ekonomsko realnostjo. sem se pa ful naučil tule. nič, vso srečo, mi bomo pa že zgruntali kak način kako se švercat ;)
crt sporočil: 27.181
[#2605951] 05.07.16 21:23 · odgovor na: (#2605943)
Odgovori   +    0
[BeliF]
> [crt]
> > [mrkolice]
> > forum je od cajtnga precej neodvisen. je tudi - upam, da to uredništvo razume - precejšnja dodana vrednost artiklu, ki ga tržijo.
>
> obisk foruma je cca 10% celotne obiskanosti finance.si, tu nekje, ko sem nazadnje gledal.. in narocniki niso nadpovprecno zastopani (steto po glavi).

a ni Gustl zadnjič rekel, da je kakih 4% mesečnih bralcev naročenih, vsi ostali pa lutajo? pri takem procentu je 10% fantastično

ali jaz česa ne razumem? oz. a razliko do 10% predstavljajo nenaročniki... ampak še vseeno se mi zdi to fantastično...
10% od VSEH obiskovalcev financ pride tudi v forum.

znotraj te podmnozice obiskovalcev, ki pride tudi v forum (torej te desetine) je procent narocnikov nizji od procenta narocnikov med celotno mnozico obiskovalcev.
bc123a sporočil: 48.253
[#2605973] 06.07.16 07:26 · odgovor na: Gustl (#2605574)
Odgovori   +    0
[Gustl]
P.S. ko smo ze pri trgu pri nas, se ta vaska posebnost. Res tezko je to prodajat na trgu, kjer je placevanje s karticami na netu bav-bav. Samo 10% digitalnih narocnin prodamo s placilom prek kartice/PayPal. Se dodatnih 10% je na Moneto, ostalo "racun po posti".
Kmetavzerija press :(
bc123a sporočil: 48.253
[#2605974] 06.07.16 07:32 · odgovor na: crt (#2605925)
Odgovori   +    1
[crt]
lahko je seveda komu zal iz zgodovinskih razlogov. recimo meni, ki sem ga pred 18 leti postavil in ga poznam skozi vsa njegova nihanja tematike, publike in prometnosti, tako da pri tem lahko vprasam "katerega ti je zal", ker so bile razne dosedanje pojavne faze kar precej razlicne.
Verzije 1.0 na finance-on.net, tako tehnicno kot vsebinsko.
anon-237381 sporočil: 924
[#2606037] 06.07.16 11:29
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-237381 06.07.2016 11:34
Pozdrav,
ali bi se dalo narediti en paket za ~5-10€/mesec kjer imaš 15-20 žetonov in lahko komentiraš live?

Namreč na mesec preberem le 5-15 člankov in mi je 20€/mesec preveč. Sicer imam sodelavca, ki je naročen, tako da lahko na njegovem računalniku preberem vse kar me zanima a kot že rečeno, mi je zanimivih zgolj ~10 člankov na mesec. Dejansko je zame edina vrednost naročnine možnost komentiranja in polemiziranja s pametnimi ljudmi na forumu. Vem da večinoma targetirate podjetja in da je 20€ za vas bolj optimalna cena in da tega na slovenskem trgu ne boste nižali. Na drugi strani pa je normalna cena za online naročnino ~5USD/mesec.

7€/mesec za 20 žetonov bi mi bilo pa zanimivo.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2606040] 06.07.16 11:44 · odgovor na: anon-237381 (#2606037)
Odgovori   +    0
[leoncc]
Pozdrav,
ali bi se dalo narediti en paket za ~5-10€/mesec kjer imaš 15-20 žetonov in lahko komentiraš live?

Namreč na mesec preberem le 5-15 člankov in mi je 20€/mesec preveč. Sicer imam sodelavca, ki je naročen, tako da lahko na njegovem računalniku preberem vse kar me zanima a kot že rečeno, mi je zanimivih zgolj ~10 člankov na mesec. Dejansko je zame edina vrednost naročnine možnost komentiranja in polemiziranja s pametnimi ljudmi na forumu. Vem da večinoma targetirate podjetja in da je 20€ za vas bolj optimalna cena in da tega na slovenskem trgu ne boste nižali. Na drugi strani pa je normalna cena za online naročnino ~5USD/mesec.

7€/mesec za 20 žetonov bi mi bilo pa zanimivo.
Kolikor sem razumel, moraš pisati v Estonijo, da najprej to tam poskusijo.

(mimogrede, kje si dobil tečaj 5 USD = 7 EUR?)
pobalin sporočil: 14.456
[#2606082] 06.07.16 14:02 · odgovor na: anon-204390 (#2605842)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
Če hočete postati časopis z resnejšimi finančnimi in ekonomski temami (za nišno populacijo naročnikov), potem morate nujno delati na višji kvaliteti člankov. Ta je žal prenizka, še lektorsko nedodelana, to vam ljudje na forumu trobijo že ves čas. Če hočete postati rumeno-zelena solata za širše mase in forumska izdivjalnica, (kar je tudi možna strategija), pa morate nujno znižat ceno (tako za enih 5 krat po mojem mnenju).
Meni se zdi, da hočejo rumeno-zeleno solato drago prodajati nišni populaciji s (pre)več denarja. Ali bo ta solata z določeno uredniško usmeritvijo ovoj za razne kongresno-akademske in druge mreženjsko-vanity evente in vsebine ali pa bo to samo njihov dressing, bomo že videli.
pobalin sporočil: 14.456
[#2606094] 06.07.16 14:36 · odgovor na: anon-186196 (#2605895)
Odgovori   +    2
[mrkolice]
apeliram na uredništvo, da zavzame pozicijo varuha lastne dediščine, ki je primerljiva z antičnimi knjižnicami v bagdadu, aleksandriji, cordobi!
No, mnogi komentatorji so že odšli in za seboj pobrisali skoraj vse sledove. Med njimi je bil najbrž tudi kakšen od boljših kalibrov, da v tej knjižnici zdaj zijajo vsebinske luknje.
Čuvanje tekovina, ki so jih mnogi akterji revolucionarne prošlosti totalno pobrisali, nije baš neka budućnost. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2606095] 06.07.16 14:36 · odgovor na: crt (#2605896)
Odgovori   +    0
[crt]
obisk foruma je cca 10% celotne obiskanosti finance.si, tu nekje, ko sem nazadnje gledal.. in narocniki niso nadpovprecno zastopani (steto po glavi).
Črt, če se prav spomnim forumskih zapisov, je ta forum v bistvu zaživel kot tvoj projekt, ki ste ga potem podtaknili pod finance-on.net. Zanima me, kako imate dogovorjeno, če se glavna gorjača Financ, deželni in švedski konzilij odločijo, da jih forum ne zanima več. Ga ti iz nostalgičnih (ali drugih) razlogov lahko v takem primeru preneseš kam drugam, ali bi bil brezpogojno obsojen na pogin pod finančno giljotino?
crt sporočil: 27.181
[#2606098] 06.07.16 14:42 · odgovor na: pobalin (#2606095)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 06.07.2016 14:43
[pobalin]
> [crt]
> obisk foruma je cca 10% celotne obiskanosti finance.si, tu nekje, ko sem nazadnje gledal.. in narocniki niso nadpovprecno zastopani (steto po glavi).

Črt, če se prav spomnim forumskih zapisov, je ta forum v bistvu zaživel kot tvoj projekt, ki ste ga potem podtaknili pod finance-on.net. Zanima me, kako imate dogovorjeno, če se glavna gorjača Financ, deželni in švedski konzilij odločijo, da jih forum ne zanima več. Ga ti iz nostalgičnih (ali drugih) razlogov lahko v takem primeru preneseš kam drugam, ali bi bil brezpogojno obsojen na pogin pod finančno giljotino?
forum je bil od 1998 do poletja 2000 privat projekt, potem sem se zmenil s financami za postavitev financ online in zraven prinesel forum in sebe.

kakor jaz razumem stvari, je forum od 2000 naprej stvar financ.

ni sicer kategoricno nemogoce, da bi se v primeru, kot pravis, kaj ekstra zmenili, vendar sam nimam posebnega interesa za to.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2606101] 06.07.16 14:47 · odgovor na: pobalin (#2606082)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [vickibedi]
> Če hočete postati časopis z resnejšimi finančnimi in ekonomski temami (za nišno populacijo naročnikov), potem morate nujno delati na višji kvaliteti člankov. Ta je žal prenizka, še lektorsko nedodelana, to vam ljudje na forumu trobijo že ves čas. Če hočete postati rumeno-zelena solata za širše mase in forumska izdivjalnica, (kar je tudi možna strategija), pa morate nujno znižat ceno (tako za enih 5 krat po mojem mnenju).

Meni se zdi, da hočejo rumeno-zeleno solato drago prodajati nišni populaciji s (pre)več denarja. Ali bo ta solata z določeno uredniško usmeritvijo ovoj za razne kongresno-akademske in druge mreženjsko-vanity evente in vsebine ali pa bo to samo njihov dressing, bomo že videli.
Meni se prav to zdi zgrešena strategija. Seveda, če je ta produkt v resnici pretežno tisti od katerega živijo. Ker pa vemo, da trg navsezadnje nagradi ali kaznuje ustreznost strategije, se strinjam da bo čas pokazal vse... Razen če zviti Frankl ne koristi solatnega dresinga samo za zunanjo fasado, dejanski denarni tok pa prihaja še od drugod.
pobalin sporočil: 14.456
[#2606110] 06.07.16 15:19 · odgovor na: crt (#2606098)
Odgovori   +    0
[crt]
ni sicer kategoricno nemogoce, da bi se v primeru, kot pravis, kaj ekstra zmenili, vendar sam nimam posebnega interesa za to.
Verjamem. Potem bi imel manj svobode, da razglasiš sabbatical. :-)
Gustl sporočil: 13.629
[#2606114] 06.07.16 15:27 · odgovor na: pobalin (#2606095)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Zanima me, kako imate dogovorjeno, če se glavna gorjača Financ, deželni in švedski konzilij odločijo, da jih forum ne zanima več.
Zakaj bi se kdorkoli na Švedskem ukvarjal s takšno zadevo, kot je forum? Precej narobe si predstavljaš naše lastnike in/ali pomembnost foruma.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10