5 min
Večer: ministrstvo zahteva prestavitev novega sistema omrežnin za dve leti. Agencija: o tem ne razmišljamo 1
18 min
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
24 min
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
39 min
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
1 ura
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
1 ura
Slovenski Siemens prejemnik nagrade feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
1 ura
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Zakaj je Tito prejel italijansko državno odlikovanje in kaj imata s tem vprašanje meje in gospodarstvo
2 uri
Delež eko kmetij večji. Kakšni so drugi kazalniki zelene rasti?
2 uri
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
3 ure
Guverner Vasle za Bloomberg: Junijski rez izgleda verjeten, tudi nadaljni, če se uresničijo gospodarske napovedi v praksi
3 ure
Pomoč ali past na cesti? Na to pri avtovlekah pazite, da ne boste plačali preveč
3 ure
Apple bo morda pričel s proizvodnjo iPhonov v Indoneziji
4 ure
Terme Olimia sredi več kot 60-milijonskih naložb
5 ur
Kaj preostane kmetiji, ki zamuja z odplačevanjem posojila
5 ur
Ste pozabili uveljavljati olajšavo za otroke? Še imate čas, večina do 29. aprila
5 ur
Relax: s preoblikovanjem v delniško družbo do še večjega ugleda (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Chardonnay erigone 2021, Domaine Vicomte de Noüe-Marinič
6 ur
Natečaj: S kmetije za Vas 2024 (Oglas)

Strani: 1 2 3

anon-149637 sporočil: 3.223
[#2591617] 11.04.16 13:36
Odgovori   +    1
Zaznana neodvisnost pravosodja v Sloveniji je peta najnižja v EU, ugotavlja Evropska komisija v četrtem pregledu stanja v pravosodju članic EU, objavljenem danes v Bruslju. Slabša je na Slovaškem, v Bolgariji, Italiji in na Hrvaškem.
Je to tako nepomembna novica ali mogoče celo nezaželjena,da jo objavi samo nek periferni in od mnogih zaničevani tednik?
anon-318613 sporočil: 664
[#2591623] 11.04.16 13:58 · odgovor na: crt (#2591529)
Odgovori   +    2
[crt]
> [gsavli]
> > [crt]
> > ce ti katerakoli eu statistika pride tako, da je razmerje med max in min cca 30 : 1, se je po moje najprej za ustavit in zelo podrobno pogledat vire in metode.
>
> Vsaj so stevilke. Clanki tipa "vedno vec/manj je..." brez stevilk spadajo v cosmo in evo.

super je, da so stevilke in hvala ravi zanje, vseeno pa je razprsitev tako ogromna, da so te stevilke mogoce se enkrat za pogledat.
Hi oče foruma:),

upravičen pomislek o robnih pogojih. Rava se je potrudil. Na avtorju je, da se potrudi malo bolj :), ne rabi apologeta, ali pa? Glede na "quote" rava, www.zurnal24.si/imam...nek-268622 in splošen odziv na avtorjevo nakladanje, bo moral avtor pred špegu, se zakopat in prišlepat šlepar argumentov za njegovo izvajanje, kljub občutku, da smo slo litigatorji :). Od kje občutek in kakšni so vzroki temu?
crt sporočil: 27.164
[#2591628] 11.04.16 14:11 · odgovor na: anon-318613 (#2591623)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 11.04.2016 14:16
[s5m]
Hi oče foruma:),
hi :)
upravičen pomislek o robnih pogojih. Rava se je potrudil. Na avtorju je, da se potrudi malo bolj :)
povsem se strinjam, da bi bilo fajn, da avtor obdela cifre.
ne rabi apologeta, ali pa?
ne bi vedel. ce imas pripombe k pripombam, ki jih ima nekdo k necemu tretjemu, to namrec ne pomeni avtomaticno, da tisto zagovarjas.

(na primer, karikirano, ce nekdo rece, da je dusan mramor kuscar s saturna, ne bom odgovoril tako je!!!, temvec a si ti fuknjen, in ce mi oni potem rece, da sem ocitno mramorjev apologet, bom ponovil komentar)

osebno sem sicer avtorjev tekst se pred mini debato z ravo ocenil dobro in se zanj zahvalil, ampak moji razlogi so morda malo posebni... namrec, po mojem prepricanju je velik del "problemov slovenije" problem pogosto odpuljenih pricakovanj in je zato fajn, da se kdo to omeni.

(kar ne pomeni, da na strani ponudbe pa problemov ni.)
kljub občutku, da smo slo litigatorji :). Od kje občutek in kakšni so vzroki temu?
uporabnik kolya je danes objavil link na zanimiv dokument.
anon-318613 sporočil: 664
[#2591685] 11.04.16 17:10 · odgovor na: crt (#2591628)
Odgovori   +    1
[crt]
> [s5m]
> Hi oče foruma:),

hi :)

> upravičen pomislek o robnih pogojih. Rava se je potrudil. Na avtorju je, da se potrudi malo bolj :)

povsem se strinjam, da bi bilo fajn, da avtor obdela cifre.
Clear :)
> ne rabi apologeta, ali pa?

ne bi vedel. ce imas pripombe k pripombam, ki jih ima nekdo k necemu tretjemu, to namrec ne pomeni avtomaticno, da tisto zagovarjas.

(na primer, karikirano, ce nekdo rece, da je dusan mramor kuscar s saturna, ne bom odgovoril tako je!!!, temvec a si ti fuknjen, in ce mi oni potem rece, da sem ocitno mramorjev apologet, bom ponovil komentar)

osebno sem sicer avtorjev tekst se pred mini debato z ravo ocenil dobro in se zanj zahvalil, ampak moji razlogi so morda malo posebni... namrec, po mojem prepricanju je velik del "problemov slovenije" problem pogosto odpuljenih pricakovanj in je zato fajn, da se kdo to omeni.

(kar ne pomeni, da na strani ponudbe pa problemov ni.)
"10/10, hvala" in debata z rava je sprožila reakcijo :)

Tvoja osebna pričakovanja niso razkrita in nisem mogel oceniti. Pričakovanja ljudi si ne drznim ceniti kot odpuljena, velikokrat so sicer pojačane (tudi "odpuljene") oblike vendar dopuščam, brez da bi vtaknil sondo in izmeril, da je odpuljenost posledica delovanja sistema. Mogoče je ta "odpuljenost" posledica "odpuljenosti" slo pravne ureditve in na nek način demonstracija proti obstoječemu stanju :)

Se pa strinjam, da ni ravno produktivno!

Odgovornosti za to ne bi prelagal na slehrnika, ki se le obnaša, kot ga sistem "navaja".
O bramorju veliko piše v enciklopedijah, mramor pa je pač mramor, kot si že sam napisal in o njem trošit sline nima smisla :)

> kljub občutku, da smo slo litigatorji :). Od kje občutek in kakšni so vzroki temu?

uporabnik kolya je danes objavil link na zanimiv dokument.
Sem samo vrgel uč na fig.1 in videl le, da smo 2:3 adoptet:announced in da smo nekje med 200 in 300 dnevi (fig.5) pri reševanju civilnih in komercialnih sporov. Drugače pa še nisem uspel prebrat.


Vsekakor pa g. avtorju članka ne morem ravno pripisat nekih presežkov, razen morebitnega pozitivnega učinka lajnanja, kaj bi bilo potrebno poravit (bi moral izpustiti znašanje/zanašanje nad/na slehrniki/e). Sicer pa mi deluje kot že videni aparatčiki :(, sploh ob upoštevanju trenutne zaposlitve, ... (Če hočeš neobremenjeno kaj naredit in živet, je prvi pogoj ekonomska svoboda, Kajne Črt?).
crt sporočil: 27.164
[#2591693] 11.04.16 17:37 · odgovor na: anon-318613 (#2591685)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 11.04.2016 17:47
[s5m]
Tvoja osebna pričakovanja niso razkrita in nisem mogel oceniti.
zato si me nagovoril in jaz sem ti povedal.
Pričakovanja ljudi si ne drznim ceniti kot odpuljena
oh jaz si komot upam. mogoce sem bil vcasih bolj obziren, ampak to takrat, ko se nisem imel tolko vzorca :) poleg tega imajo sogovorniki vso moznost meniti, da je odpuljena ravno moja ocena njihove odpuljenosti, tako da ni problema.
velikokrat so sicer pojačane (tudi "odpuljene") oblike vendar dopuščam, brez da bi vtaknil sondo in izmeril, da je odpuljenost posledica delovanja sistema. Mogoče je ta "odpuljenost" posledica "odpuljenosti" slo pravne ureditve in na nek način demonstracija proti obstoječemu stanju :)
Odgovornosti za to ne bi prelagal na slehrnika, ki se le obnaša, kot ga sistem "navaja".
s tem se sicer ne strinjam (ker mislim, da je vedno tudi in primarno stvar posameznika samega, kako se obnasa), vendar ni bistveno, ker se tkoaltko nisva ujela, za kaksno odpuljenost gre.

predvsem govorim o utopizmu, o odpuljenosti pricakovanja ideala, absoluta, ki ga v praksi ni in potem je razocaranje.

- nisi mi povedal, katero delnico naj kupim, da bom najbolj zasluzil (namesto tega celo podlo sugeriras, naj se pazim takih odgovorov, ti grdavs fovsni), kaksen strokovnjak pa si.

- neki avtor je napisal 9 stvari, ki so mi bile vsec, zdajle je pa napisal eno, ki mi ni, zato je ociten brezveznik in podkupljen s strani njihovih.

- ko bomo imeli samostojno slovenijo, bomo v primeru, da lih ne bomo svica, pa vendarle imeli nemske place, saj velja formula kapitalizem = socializem + nemske place.

- sodisce ni odlocalo o pravici (taki, ki je koristna zame), temvec o skladnosti z zakonodajo, kakrsna ze pac je, fuj pa taka sodisca.

- zgodilo se je nekaj, kar mi ne pase, uh to je ziher mozno samo v sloveniji, saj vsi vemo, da je povsod po svetu cisto drugace (tako, kot mi pase).

...

zadovoljstvo je realnost minus pricakovanja. ce so pricakovanja ornk nabita, potem je ni realnosti, ki bi prinesla zadovoljstvo oziroma bi morala biti ze tako custom na zelje enega, da bi zjebala drugega in spet bi bil nekdo nezadovoljen.

vcasih je ljudski glas imel polna usta o sloveniji kot najboljsem od vseh moznih svetov in je bilo ze prav smesno.

danes ima ljudski glas polna usta o sloveniji kot najslabsem od vseh moznih svetov in je ze prav smesno.

kako bi rekli temu? nekaksen nacionalni narcisizem :) slovenija je najvecja carica na svetu, ce pa ze ni najvecja carica, je vsaj najvecji drek, glavno da je naj.

to je odpuljeno. (je pa tudi znan psiholoski pojav -- ko se osebek na neko tezo napali, se tezko pomiri, ponavadi se prej enako mocno napali na kontra-tezo - torej lazje zamenja orientacijo kot amplitudo.)
Sem samo vrgel uč na fig.1 in videl le, da smo 2:3 adoptet:announced in da smo nekje med 200 in 300 dnevi (fig.5) pri reševanju civilnih in komercialnih sporov. Drugače pa še nisem uspel prebrat.
jaz sem pogledal grafa, ki ju izrecno omenja, in videl, da se vrstni red drzav nikjer ne ujema s tistim, ki ga je citirala rava, pri prvem grafu pa je celo brutalno razlicen od njega (prvi in zadnji na rava lestvici so na grafu sosedje).
Če hočeš neobremenjeno kaj naredit in živet, je prvi pogoj ekonomska svoboda, Kajne Črt?
ja, so pa tudi glede tega na voljo precejsnji odtenki, s katerimi se lahko vrneva na tisto pojasnilo zgoraj glede odpuljenosti.

ps. ampak ves... meni ni ta avtor tolko vreden, pa tudi moje stalisce do njegovega clanka ne, da bi ti sel pisat se en takle roman kot zdaj :)

Strani: 1 2 3