Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenski levičar in sirski begunec

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-331761 sporočil: 173
no, no, no, Peter, najmanj, kar si želim, je, da mi nekdo že zarana pripoveduje pravljice. IOn tvoja pravljica me skuša prepričatzi, kako odlično je ''odprtim'' državam uspelo začeti sobivati s tujci.
Malo morgen, to si se na celi črti izmislil!

Recimo, da malo potujem po svetu, kjer poznam veliko staroselcev in zato lahko trdim, da so tvoje besede ena sama laž.
Seveda živijo na Dunaju, v nekaterih predelih tujci. AQ pri tem si ''pozabil'' povedati, da so to tisti, ki so- že kako- izkoristili tudi ''svoje''. Večina tujcev živi na obrobju in večina njih niti ni pripravljena iti v službo. Socialni transferji so po vsej EU zanje idealni. Zakaj misliš, hočejo zapustiti Madžarsko in iti v Nemčijo? Zaradi lepega vremena?!
V nemčiji je že brez števila predvsem manjših mest, v katerih kmalu ne bo nobenega Evropejca. Bežijo drugam pred kriminalom, ki je vsepovsod prisoten.
Si že kdaj obiskal Francijo? Pristaniška me3sta, pariz? Bolje, da ne. A če si, upam, da si to naredil sredi belega dne in iz varnega zavetja avtobusa.

Za razumne ljudi bi moral biti prvi alarm že ta, zakaj begunci tiščijo v srčiko Evrope. Mar niso pribežali pred nasiljem?
Namreč: če bežiš pred nasiljem, potem ostaneš na varnem tam, kjer ni streljanja, pa da je ta kraj ćim bližji tvoji domovini.
Mar ti ne bi naredil tako? Bi.
Begunci, ki prihajajo, se ne bodo NIKOLI integrirali. Ti & jaz se bova morala podrediti njim. Pa mogoče midva še ne- najino potomstvo pa.
Nisem ne desničar, ki brez potrebe čivka neumnosti, nisem ne levičar, ki ima za seboj že tradicionalno, a zelo kruto delitev ljudi na prvorazredne in drugorazredne, sem le človek, ki se zaveda,da ni vse tako, kot mi hočejo dpovedati, da je.