Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zazri se v nas: pet, šest nas tu visi*

Strani: 1 2 3

anon-238577 sporočil: 14.015
[#2512597] 03.04.15 13:06 · odgovor na: tasilo (#2512571)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-238577 03.04.2015 13:07
[tasilo]
A "vkruhati se" -- preprosto po morfološkem in semantičnem vzorcu -- ni še nikomur prišlo na misel?? (Toliko na hitro, saj imam ta hip večino misli drugje.)

Sicer pa prikoritnike in vkoritnike že imamo, a je pomen nekoliko drugačen.

> [fibonaci]
> ... ampak slovenski jezik ima najnižjo vrednost ravno v medijih, ki so v tuji lasti.

Mediji, ki imajo nacionalno interesne slovenske lastnike, prav nič ne zostajajo. Samo RTV in STAnjug poglej ... STAnjug je sploh leglo čifurizacije jezika in duhá.
Tuji okupatorji so te že zdavnaj spregledali, ker ti napadaš samo njihove položaje. Tvoje slutnje zgoraj so čisto pravilne, imajo te na seznamu najnevarnejših teroristov. Ti si naš veliki borec za slovenski nacionalni interes, Mirko in Slavko v eni osebi.

PS: Post motem ne napolni hladilnika zaživa in moj avto ne gre na slavo, pa če ju še tako prosim in jima obljubljam večno glorijo v nebesih in na zemlji.
Nič ne pomaga, zdaj moramo šparati, prisilil nas je okupator. Takoj po smrti dobiš medaljo prvoborca za slovenski nacionalni interes, saj ne, da je ne bi zaslužil že zdaj, ampak potem boš mahal z njo in hotel še kaj konkretnega cvenka, najmanj penzijo prvoborca.
Abgelehnt!
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2512598] 03.04.15 13:06
Odgovori   +    0
Blaž, glej kaj sem ravnokar odkril www.youtube.com/watc...6UNDllpusM
anon-77511 sporočil: 263
[#2512629] 03.04.15 14:21
Odgovori   +    16
Bravo.G. Blaž, ko berem vaše Članke se zdim sam sebi nekoliko manj tečen in bolj normalen. Zaradi vaših razmišljanj in razmišljanja vam podobnih, se človek ne želi v vsakem dnevu trikrat izseliti iz države imenovane Slovenistan. Hvala vam za prispevke, ki mi polepšajo konce tedna. Upam, da nas boste - drugačemisleče - razveseljevali in razsvetljevali še dolgo časa. Lepe praznike vam želim.
Alexbond007 sporočil: 969
[#2512679] 03.04.15 16:44
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: Alexbond007 03.04.2015 16:45
"Kaj lahko pričakuje premier, če za ministra vzame nekoga, ki privatizacijo razglaša za veleizdajo? In ki, mimogrede, ni bil sposoben niti za župana Kočevja? Pričakuje lahko štalo."


Kaj pa lahko pričakuje narod, če za premierja izvoli nekoga, ki se razglaša za guruja etike in morale, zraven pa ima pri vsaki stvari dvojna merila, spotoma na popoldanski fuš zasluži poleg profesorske plače še 380.000 EUR in obubožanim šolam po 2x zaračunava potne stroške? In ki, mimogrede, ni bil sposoben niti okomandirati svojih številnih žen (vse so mu pobegnile), sedaj pa bi vodil celo državo?

Pričakuje lahko še večjo štalo!


Sicer pa: bravo Blaž, pet zvjezdočk za tvojo kolumno!
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2512684] 03.04.15 16:52 · odgovor na: Alexbond007 (#2512679)
Odgovori   +    6
[Alexbond007]
Kaj pa lahko pričakuje narod, če za premierja izvoli nekoga, ki se razglaša za guruja etike in morale, zraven pa ima pri vsaki stvari dvojna merila, spotoma na popoldanski fuš zasluži poleg profesorske plače še 380.000 EUR in obubožanim šolam po 2x zaračunava potne stroške?
Narod ni izvolil premierja. Predsednik vlade oziroma premier je izvoljen le od članov državnega zbora, ki so mu naklonjeni. ;-)
tasilo sporočil: 9.830
[#2512710] 03.04.15 18:59 · odgovor na: anon-203080 (#2512342)
Odgovori   +    9
[baudolino]
Privatizacija

Ko so Sumerci izumili besedo loterija niso vedeli, da je ime nastalo po naključju in da bo kasneje v zgodovini pomenilo naključje .
Pred izdajo prve serije loterijskih potrdil, so med sumerskimi praznoverci krožile zgodbe o skritih namenih izdaje in konec koncev vzrokih za nastanek loterije same. Kajti pravico do nakupa potrdil in pravico do dobitkov naj bi imele tudi Sumercem tuje in v do takrat znanem svetu neobstoječe osebe. Ker se točno ni vedelo kdo so te osebe, so izdajatelji oblikovali poseben sklade potrdil, ki bi jih kasneje, ko se neobstoječi in neznani subjekti pojavijo med Sumerci, podelilo predstavnikom neobstoječih oseb. Čudno je bilo dejstvo, da se vladar Sumercev tako zelo boji neznanih in celo neobstoječih oseb. Kljub temu, da so potrdila obstajala niso bila last nikogar. Lokalni juristi so trdili naslednje: »...posredno naj bi bila v lasti sumerskega naroda natančneje ne igralcev loterije!« Nek zakotni pisun, ki je živel v močvirnatem delu glavnega vboklega mesta, je nesramno trdil, da so skladi oblikovani tako, da vsebujejo vse dobitne kombinacije in da jih imetnik uporabi takrat, ko se mu zazdi , najbolje takrat, ko je v igri najvišji dobitek. Problem je bila tudi materialna oblika loterijskega potrdil,...ministerial, ki je ustanovil loterijo in vodil distribucijo potrdil je predlagal naj bodo potrdila v obliki hostije in narejene naj bodo iz mehkega kravjega usnja (le to se zelo dobro odziva v vseh vremenskih pogojih in se nikoli ne iztroši). Kar nekaj časa je trajalo, da so se ministeriali in njihovi podrepniki zmenili o količini listkov, ki jih lahko posameznik kupi in kakšna naj bo cena posameznega listka. Ker so si Sumerci silno želeli igrati loterijo se je distribucija začela (ker ni bilo cene je vsak plačal z vsem svojim premoženjem, misleč da bo tako dobil največ), čeprav ni bilo cene. Za čuda so po svoja potrdila prišle tudi neznane in neobstoječe osebe,...takrat je med Sumerci završalo,.............igra še vedno teče, sklad dobitkov je bil že večkrat izplačan, vendar med dobitniki še ni bilo Sumerca.
Brilijantno, Baudolino! Kot bi bral doba, rubca, tekavca in podobne svetle ume tega foruma.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2512726] 03.04.15 21:04 · odgovor na: anon-187668 (#2512684)
Odgovori   +    6
[menim]
> [Alexbond007]
> Kaj pa lahko pričakuje narod, če za premierja izvoli nekoga, ki se razglaša za guruja etike in morale, zraven pa ima pri vsaki stvari dvojna merila, spotoma na popoldanski fuš zasluži poleg profesorske plače še 380.000 EUR in obubožanim šolam po 2x zaračunava potne stroške?
Narod ni izvolil premierja. Predsednik vlade oziroma premier je izvoljen le od članov državnega zbora, ki so mu naklonjeni. ;-)
Narod večinsko voli predsednika države, on pa suvereno odloča o ničemer ;)
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2512727] 03.04.15 21:12 · odgovor na: (#2512643)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
> [sstanislav]

PS - V glavnem, če povzamem,
Poskusi še enkrat, na kratko, da te bo kdo sploh razumel, kaj praviš na Mencingerjev intervju.

www.youtube.com/watc...6UNDllpusM
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2512738] 03.04.15 22:56 · odgovor na: (#2512736)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
> [sstanislav]
> > [valsidalado]
> > > [sstanislav]
> >
> > PS - V glavnem, če povzamem,
>
> Poskusi še enkrat, na kratko, da te bo kdo sploh razumel, kaj praviš na Mencingerjev intervju.
Ja saj... Pri nas so najbolj enostavne zadeve najmanj razumljive.
Se strinjam, da je tudi država samo podjetje in nič več, še ne razumejo niti stari, niti mladi ekonomisti.
tasilo sporočil: 9.830
[#2512772] 04.04.15 10:53 · odgovor na: (#2512604)
Odgovori   +    12
Res je. Komur danes vritolezni slovenski pizdajalci -- čapci rečejo "šalabajzer", smo od nekdaj rekli pocar (ali knjižno: šušmar) in ta izraz je pomenil natančno isto. Južnjaki izraza pocar nimajo.

Ti južnjaki, njihovi potomci in čapci, ki so najhujši od vseh, svinjajo naš jezik z južnjaškim izrazjem, skladnjo (sintakso), frazeologijo in nenezadnje mentaliteto. Ko temu podleže, oziroma se temu posiljevanju ukloni(!) še izobraženstvo z doktorskimi titeljni, je znak za preplah!

* In kaj bo rekel zadnji Slovenec na smrtni postelji? - Eto, odoh i ja ... :-(
tasilo sporočil: 9.830
[#2512776] 04.04.15 11:24 · odgovor na: anon-325622 (#2512547)
Odgovori   +    6
[ExileOnMainStreet]
/.../ Zato - ali pa tudi zato - so ''sočni'', ker smo mi svoj jezik nehali uporabljati. Ga nimamo dovolj radi.
S tem si povedal vse. A bojim se, da bo malokdo razumel tako duha polno, kot si mislil.

Več bova pa ob kakšni pir-omanski vaji, za katero bo že počasi spet ura :)
najobj sporočil: 31.920
[#2512791] 04.04.15 13:34 · odgovor na: tasilo (#2512772)
Odgovori   +    0
[tasilo]
Res je. Komur danes vritolezni slovenski pizdajalci -- čapci rečejo "šalabajzer", smo od nekdaj rekli pocar (ali knjižno: šušmar) in ta izraz je pomenil natančno isto. Južnjaki izraza pocar nimajo.

Ti južnjaki, njihovi potomci in čapci, ki so najhujši od vseh, svinjajo naš jezik z južnjaškim izrazjem, skladnjo (sintakso), frazeologijo in nenezadnje mentaliteto. Ko temu podleže, oziroma se temu posiljevanju ukloni(!) še izobraženstvo z doktorskimi titeljni, je znak za preplah!

* In kaj bo rekel zadnji Slovenec na smrtni postelji? - Eto, odoh i ja ... :-(
... čuj, ko si glih pri svinjanju jezika čistokrvnih Slovencev, mene vedno zašraufa v želodcu, ko čujem kaj podobnega ...

P.S.: v želodcu me zašraufa, ko vidim rasiste na ameriškem jugu in na nemškem severu, ampak zdaj niso oni v špilu, tako da o njih kdaj drugič ...
tasilo sporočil: 9.830
[#2512806] 04.04.15 15:30 · odgovor na: najobj (#2512791)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: tasilo 04.04.2015 15:49
Ah, daj no daj ... Kaj te moti??

Ja od kod oz. od koga pa misliš, da izvirajo vse srbohrvaškobošnjaške spake v slovenskem jeziku?? Od bušmanov?! Eskimov?! -- Govorimo vendar o jeziku, ne o nacionalizmu, šovinizmu in malodane rasizmu, kar bi mi rad na vsak način in po vsej sili pripisal in podtaknil. -- Moj komentar ni imel s tem nič opraviti. Zdaj pa vzemi rupurut za želodec ali alkseltzer, če ti zgaga ne da miru, in kakšen persen ... in si svoje zlagano in pozersko čistunstvo rektalno apliciraj.

PS: Enkrat se raje malo zamisli nad svojimi izpadi, "ekspozeji" in "epistolami" proti Ljubljančanom, ki "dehtijo" iz prenekaterega tvojega komentarja. (Jaz se v Štajerce ali Maribočane še nikoli(!) nisem vtaknil in se ne vtikam, ker za to nimam razloga. Večinoma so čisto fajn pobje. Drekače pa najdeš povsod, v LJ, MB -- in po celem svetu.)
anon-309034 sporočil: 730
[#2512837] 04.04.15 18:41 · odgovor na: Gustl (#2512405)
Odgovori   +    6
Pa da še prevedemo tega "šalabajzerja".
Izhaja iz hrvaške besede "šalabahter", ki pomeni plonk listek. Slovensko različico sta uvedla Zrnec in Bizovičar v eni izmed zabavnih oddaj.
Meni je beseda prav simpatična in mi pomeni nekoga, ki je narejen, ki pleteniči in štrika in se zapleta kot Veber.
In Veber je pravi šalabajzer.
Pa veliko takih imamo.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2512897] 05.04.15 11:40 · odgovor na: (#2512892)
Odgovori   +    0
Vsaka država je podjetje in čisto nič drugega, tudi ZRN!
Kapital podjetja država formalno upravljajo državljani na volitvah in referendumih, neformalno pa res davkoplačevalci, ampak samo tisti, ki plačujejo davek na svoj kapital, se pravi kapitalisti.
Takih je pri nas še zelo malo, ker so jih politiki korenito obglavili s tajkunskimi zgodbami.
Se kar strinjam z Mencingerjevo oceno, da so tajkunske zgodbe odnesle samo 10% 30 milijardnega kredita in da tega denarja ni ne vem koliko v davčnih oazah.
www.youtube.com/watc...RNk0D6wWcw
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2512900] 05.04.15 12:08 · odgovor na: FIN-454644 (#2512315)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: anon-278805 05.04.2015 12:09
[FIN-454644]
Znanje v Sloveniji je. Problem so tisti, ki se na znanje slepajo tako, da ga ovirajo. Unicujejo. Problem socializma je, da naj bi bili vsi enaki, beri vsi revezi. Obogateti je prepovedano. Bogati so sovrazniki. In kako naj potem revezi olastninijo tovarne? S certifikati, ki naj bi bile nekaksna oblika delnic. Pa jih pokrademo, ogoljufamo. Potem jim prodajamo delnice. Pa jih spet okrademo. Pa jim prodamo podrjence. Pa jih spet okrademo. Delat, pa sparat, namesto goljufat in krast. Pa bo vsem bolje. Ce so firme v drzavni ali privatni lasti. Vseeno.
*****
Socializem je komunizem in ta je kuga človeštva. Je zabloda, zločinskost in bebavost! Poglejmo v preteklost, našo in svetovno - komur še diši, temu pa res ni pomoči...
vrac sporočil: 11.068
[#2512962] 05.04.15 19:15 · odgovor na: anon-112890 (#2512461)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: vrac 05.04.2015 19:16
[maxmaxlj]
> [fibonaci]
> > [maxmaxlj]
> > Poglej malce, koliko država dobi od celotnega priliva v podjeta in da lahko poslujejo,
>
> Država kot lastnik ali solastnik dobi ravno toliko kot drugi delničarji. Plus vse davke in prispevke zaposlenih. Še kaj?


Ne govorim o tem ali dobi več ali manj. Kupi si revijo in odgovori glede na podatke, ne gagat.
manager.finance.si/8...%C5%BEenje

P.s. O davkih in prispevkih in paradavkih sem jaz prej že povedal, tako, da ni potrebno ponavljat. Vem.
In zmanjšanje vrednosti premoženja, dokapitalizacijo in da je donos manjši kot bančna vloga, to si izpustil?
Sploh ni res!

Vse resne firme, ki so na spisku za prodajo, imajo celo dividendni donos višji od obresti od bančnih vlog: od 2 do 10%. Donosnost, ki jo komitent pri bančnih vlogah lahko zgolj sanja.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2512965] 05.04.15 19:42 · odgovor na: vrac (#2512962)
Odgovori   +    1
[vrac]
> [maxmaxlj]
> > [fibonaci]
> > > [maxmaxlj]
> > > Poglej malce, koliko država dobi od celotnega priliva v podjeta in da lahko poslujejo,
> >
> > Država kot lastnik ali solastnik dobi ravno toliko kot drugi delničarji. Plus vse davke in prispevke zaposlenih. Še kaj?
>
>
> Ne govorim o tem ali dobi več ali manj. Kupi si revijo in odgovori glede na podatke, ne gagat.
> manager.finance.si/8...%C5%BEenje
>
> P.s. O davkih in prispevkih in paradavkih sem jaz prej že povedal, tako, da ni potrebno ponavljat. Vem.
> In zmanjšanje vrednosti premoženja, dokapitalizacijo in da je donos manjši kot bančna vloga, to si izpustil?

Sploh ni res!
Vse resne firme, ki so na spisku za prodajo, imajo celo dividendni donos višji od obresti od bančnih vlog: od 2 do 10%. Donosnost, ki jo komitent pri bančnih vlogah lahko zgolj sanja.
Če za dividendni donos jemlješ podatek, koliko dobička si država vzame, to ni pravi podatek donosnosti. Pravi je stopnja dobička na kapital in prodajo po davku na dobiček. Če je stopnja davka na dobiček podpovprečna, je dividendni donos visok samo na videz.
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2512974] 05.04.15 21:13 · odgovor na: vrac (#2512962)
Odgovori   +    2
[vrac]
> [maxmaxlj]
> > [fibonaci]
> > > [maxmaxlj]
> > > Poglej malce, koliko država dobi od celotnega priliva v podjeta in da lahko poslujejo,
> >
> > Država kot lastnik ali solastnik dobi ravno toliko kot drugi delničarji. Plus vse davke in prispevke zaposlenih. Še kaj?
>
>
> Ne govorim o tem ali dobi več ali manj. Kupi si revijo in odgovori glede na podatke, ne gagat.
> manager.finance.si/8...%C5%BEenje
>
> P.s. O davkih in prispevkih in paradavkih sem jaz prej že povedal, tako, da ni potrebno ponavljat. Vem.
> In zmanjšanje vrednosti premoženja, dokapitalizacijo in da je donos manjši kot bančna vloga, to si izpustil?

Sploh ni res!

Vse resne firme, ki so na spisku za prodajo, imajo celo dividendni donos višji od obresti od bančnih vlog: od 2 do 10%. Donosnost, ki jo komitent pri bančnih vlogah lahko zgolj sanja.

Da, sploh NKBM. En sam uspeh za male delničarje. Vrač ali misliš za posojilojemalce?
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2512977] 05.04.15 21:22 · odgovor na: anon-112890 (#2512974)
Odgovori   +    0
[maxmaxlj]
> [vrac]
> > [maxmaxlj]
> > > [fibonaci]
> > > > [maxmaxlj]
> > > > Poglej malce, koliko država dobi od celotnega priliva v podjeta in da lahko poslujejo,
> > >
> > > Država kot lastnik ali solastnik dobi ravno toliko kot drugi delničarji. Plus vse davke in prispevke zaposlenih. Še kaj?
> >
> >
> > Ne govorim o tem ali dobi več ali manj. Kupi si revijo in odgovori glede na podatke, ne gagat.
> > manager.finance.si/8...%C5%BEenje
> >
> > P.s. O davkih in prispevkih in paradavkih sem jaz prej že povedal, tako, da ni potrebno ponavljat. Vem.
> > In zmanjšanje vrednosti premoženja, dokapitalizacijo in da je donos manjši kot bančna vloga, to si izpustil?
>
> Sploh ni res!
>
> Vse resne firme, ki so na spisku za prodajo, imajo celo dividendni donos višji od obresti od bančnih vlog: od 2 do 10%. Donosnost, ki jo komitent pri bančnih vlogah lahko zgolj sanja.

Da, sploh NKBM. En sam uspeh za male delničarje. Vrač ali misliš za posojilojemalce?
To se sprašuje tudi Mencinger www.youtube.com/watc...w&index=21
vrac sporočil: 11.068
[#2512999] 06.04.15 08:17 · odgovor na: anon-112890 (#2512974)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: vrac 06.04.2015 08:28
[maxmaxlj]
> [vrac]
> > [maxmaxlj]
> > > [fibonaci]
> > > > [maxmaxlj]
> > > > Poglej malce, koliko država dobi od celotnega priliva v podjeta in da lahko poslujejo,
> > >
> > > Država kot lastnik ali solastnik dobi ravno toliko kot drugi delničarji. Plus vse davke in prispevke zaposlenih. Še kaj?
> >
> >
> > Ne govorim o tem ali dobi več ali manj. Kupi si revijo in odgovori glede na podatke, ne gagat.
> > manager.finance.si/8...%C5%BEenje
> >
> > P.s. O davkih in prispevkih in paradavkih sem jaz prej že povedal, tako, da ni potrebno ponavljat. Vem.
> > In zmanjšanje vrednosti premoženja, dokapitalizacijo in da je donos manjši kot bančna vloga, to si izpustil?
>
> Sploh ni res!
>
> Vse resne firme, ki so na spisku za prodajo, imajo celo dividendni donos višji od obresti od bančnih vlog: od 2 do 10%. Donosnost, ki jo komitent pri bančnih vlogah lahko zgolj sanja.


Da, sploh NKBM. En sam uspeh za male delničarje. Vrač ali misliš za posojilojemalce?
Seveda je tudi ta prodaja za 200 milijonov EUR-ov, ko je naphana s kapitalom, prepoceni in seveda zgrešena poteza. NKBM bi lahko privatizirati izbrisani delničarji in podrejeni obvezničaji v višini knjižne vrednosti njihovega že vplačanega vložka, preostanek pa bi se lahko priključili v privatizacijo zaposleni v banki z dokapitalizacijo (lahko tudi z diskontom) ter seveda država, ki bi se tudi odrekla glasovalnih pravic. Pa sem prepričn, da bi bila banka še kako dobičkonosna.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2513049] 06.04.15 13:19
Odgovori   +    0
Privatizacija hrvaškega Telekoma je dovolj poučna in za hrvate še kako mučna.

Ali je to privatizacija, če naše letališče kupi državno-deželna firma Angelinega Deutschlanda ?

Vsak pameten ve, da je le red treba narediti.......takšen red, da se bo v hipu vedelo in videlo, če kdo kaj vzame ali zafura ali če muti z razpisi.

Nisem za partizanske variante, kjer si lahko izgubil glavo, ker si lačen kot volk kje vzel oz. ukradel kos kruha, sem pa zato, da se kaznuje vse , ki nevestno delajo, trošijo ali ne delajo , pa bi morali.

Sem namreč tudi zato, da se uvede postopek zoper Mira Cerarja, ki 5 mesecev ni hotel uvrstiti.........pazi, zgolj uvrstiti.......na dnevni red Vebrove točke o morebitnih varnostnih problemih, če bo tujec lastnik Telekoma.

Za koga oz. ćigavo korist Cerar ni opravil tega, kar bi moral kot dober gospodar narediti.Kakšen motiv je imel Cerar , da je preprečil debato o morebitnih rizikih prodaje, čeprav je vedel, da imajo Hrvati hude težave in da Nemčiji ne pade na um , da bi tujcem prodala svoj Telekom.

To naj razišče NPU in ga kazensko ovadi, če se bodo odkrili elementi KD .
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2513055] 06.04.15 13:40 · odgovor na: bozo666 (#2513049)
Odgovori   +    0
Ti je pravno sploh jasno, gospodar čigavega premoženja je Cerar?
najobj sporočil: 31.920
[#2513096] 06.04.15 18:04 · odgovor na: tasilo (#2512806)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 06.04.2015 18:09
[tasilo]
Ah, daj no daj ... Kaj te moti??

Ja od kod oz. od koga pa misliš, da izvirajo vse srbohrvaškobošnjaške spake v slovenskem jeziku?? Od bušmanov?! Eskimov?! -- Govorimo vendar o jeziku, ne o nacionalizmu, šovinizmu in malodane rasizmu, kar bi mi rad na vsak način in po vsej sili pripisal in podtaknil. -- Moj komentar ni imel s tem nič opraviti. Zdaj pa vzemi rupurut za želodec ali alkseltzer, če ti zgaga ne da miru, in kakšen persen ... in si svoje zlagano in pozersko čistunstvo rektalno apliciraj.

PS: Enkrat se raje malo zamisli nad svojimi izpadi, "ekspozeji" in "epistolami" proti Ljubljančanom, ki "dehtijo" iz prenekaterega tvojega komentarja. (Jaz se v Štajerce ali Maribočane še nikoli(!) nisem vtaknil in se ne vtikam, ker za to nimam razloga. Večinoma so čisto fajn pobje. Drekače pa najdeš povsod, v LJ, MB -- in po celem svetu.)
... čuj, če si ti mislil, da bom jaz zdaj padel na tvoje blesave rektalne provokacije, si se rahlo zajebal ... OK, ampak da ne bo nesporazumov, jaz z Ljubljančani nimam nobenih problemov, imam pa jih z naduvanimi žabari, ki živijo v Ljubljani in mislijo da so zaradi tega nekaj več, če že ne mislijo, da so nekaj več, ker so Slovenci in ki svojem potuhnjenem hinavskem svetu izkoristijo vsako priliko, da gazijo po onih "odspod", onim "odzgor" pa v vsakem trenutku poližejo pete ...

P.S.: tisti "južnjaki, njihovi potomci in čapci, ki so najhujši od vseh, svinjajo naš jezik z južnjaškim izrazjem" v tvojem postu tukaj zgoraj seveda z nacionalizmom, šovinizmom in malodane rasizmom nimajo nič, ker fini ljudje v Ljubljani pač tako fino govorite ... aja, od kod oz. od koga pa misliš, da izvirajo besede glih, šraufa in špil, ki sem jih namerno nametal v svoj post, pa tebe in tebi podobne niti slučajno ne motijo, ker so pač "boljšega" nemškega izvora in zato za razliko od srbohrvaškobošnjaških ne morejo biti spake v slovenskem jeziku ...
anon-325622 sporočil: 324
[#2513811] 09.04.15 14:19 · odgovor na: tasilo (#2512776)
Odgovori   +    1
[tasilo]
> [ExileOnMainStreet]
> /.../ Zato - ali pa tudi zato - so ''sočni'', ker smo mi svoj jezik nehali uporabljati. Ga nimamo dovolj radi.

S tem si povedal vse. A bojim se, da bo malokdo razumel tako duha polno, kot si mislil.

Več bova pa ob kakšni pir-omanski vaji, za katero bo že počasi spet ura :)
Bi bil kar za!
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2514337] 12.04.15 19:20
Odgovori   +    2
"Ne bi bili enkrat za spremembo rajši tudi mi kar na tisti skrajnosti, kjer so bogate in razvojno uspešne države? In prepustili zasebnemu sektorju tiste trge, izdelke in storitve, ki jih lahko učinkovito zagotavlja, kot to dokazujejo tisoči primerov pri nas in v tujini?"
Primer iz Švice - intervju z upokojenim slovenskim zobozdravnikom Petrom Lupincem, ki je imel zasebno ordinacijo v bližini Berna - www.siol.net/novice/...ervju.aspx

Peter Lupinc (PL): "... me je oče pregovoril ... naj se raje vpišem na stomatološko šolo ... Po končani stomatološki šoli in odsluženem vojaškem roku sem se poročil in dobil delo v Poljčanah. Tam sem delal pet let, sočasno sem študiral v Ljubljani. Plača je bila zelo nizka, z dvema otrokoma smo živeli v enosobnem stanovanju. ... A mene je bolj mikala Švica. ... V drugih poklicih je družina za teboj lahko prišla po komaj enem letu. Kot zobozdravnik, ki so bili tam takrat zelo zaželeni, pa sem jo lahko takoj pripeljal, dobil sem stanovanje, posojilo za avto. Tako da mi je šlo dobro, otroci so tam imeli prihodnost.

Zdravnik, ki ima svojo prakso, zasluži okoli dvajset tisoč evrov bruto mesečno. Od tega plača 40 odstotkov davkov, deset odstotkov za pokojnino in še nekaj malega drugih odstotkov. Ostane ti polovica. Sam za življenje nisem potreboval več kot pet, šest tisoč mesečno ...

V Švici so zobozdravniki vsi zasebni. Zobozdravstvo ni na zavarovanje. Zavarujete se lahko le za primer nesreče. Pred desetimi, dvanajstimi leti so sicer imeli referendum, ko so socialdemokrati predlagali zobozdravstvo na socialo, a so ga Švicarji zavrnili, ker zakaj bi plačevali za druge. Sem pa izračunal pri svojih pacientih, da jih zobozdravnik v povprečju mesečno stane okoli 30 frankov

Tudi sam sem upal, da bo Slovenija Švica. Zelo sem razočaran nad Slovenci, grdo ste ga polomili. Pri privatizaciji. Ustvarili ste tajkune, določeni ljudje so si porazdelili in pokradli podjetja, namesto da bi iz tega ustvarili dobiček, delo in plače za ljudi, so napolnili le svoje žepe. Potem je tu prevelik javni sektor, pa vse te službe, kjer morajo biti vsi uradniki z diplomami, kar seveda pomeni višje plače. V Švici taka dela opravljajo ženske s triletno šolo."

Strani: 1 2 3