Strani: 1 2

anon-238577 sporočil: 14.015
[#2512300] 02.04.15 14:12 · odgovor na: (#2512232)
Odgovori   +    3
[NavadniNimda]
> [ahafne]
>
Mene moti, če Partijski kadri naredijo state capture, nato pa smatrajo institucijo za svojo osebno lastnino, odnosno za lastnino Partije. Upam, da sem precizno odgovoril na tvoj slabo prikrit poskus podtikanja, značilnega za Partijske kadre.
Ti resno misliš, da oni polnijo Partijsko blagajno, in da je ves njihov plen last Partije?
Če ne bi na JNA šnelkursu sedel na ušesih bi vedel, da sta partijska in osebna lastnina dve zelo različni kategoriji. Saj vemo, da si iz nerazvitega predmestja, ampak vseeno je to mač tu mač.

Dokler boš ti samo NavadniNimda, ti ne bo jasno nič, pa tudi nobene cene ne boš imel, ostal boš pri par kikirikijih. Ko boš razumel družbo znanja in boš pogruntal, kje se kupi pravi papir, boš komaj kot MagisterNimda zvedel, kakšno ceno ima znanje :)
2Be sporočil: 21
[#2512302] 02.04.15 14:16
Odgovori   +    8
Delo za firme je tipično stroka, ki jim prinaša denar, ne pa znanost z dokazanimi originalnimi prispevki. Torej nič čudnega - nimajo kaj objaviti, ni kaj zavesti v SICRIS.
Sprenevedanje. Sem aktiven v znanstveni sferi in vem, da nihče svojih dosežkov ne skriva, ampak jih z veseljem zavede v sistem bibliografij. Jasno, če nimaš kaj pokazati, še vedno lahko trobiš naokoli, da ne želiš nič pokazati.
najobj sporočil: 31.870
[#2512303] 02.04.15 14:20
Odgovori   +    3
... Tako na EF pojasnjujejo, zakaj jih ni med najboljšimi raziskovalci. ...

... OK, vse kar je prav, ampak res ne vem, kaj hudo pametnega bi naj na ekonomski fakulteti raziskovali in odkrili, če pa še stručkoti za ekonomijo na IMF in ECB očitno nimajo pojma, ker zadnje cajte vse narobe raziščejo in ukrepajo, pa imajo škarje in platno v svojih rokah ...

P.S.: če Financarji meni ne verjamejo na besedo, se naj za celovit pojasnjevalni odgovor obrnejo na svojega kolumnista Tadeja Kotnika, če že ne berejo njegovih kolumen ...
anon-26089 sporočil: 218
[#2512311] 02.04.15 14:30
Odgovori   +    10
Seveda, ker so njihovi naročniki v glavnem državne firme in javna uprava. Glede na to kako so zavozili ekonomijo Slovenije, je razumljivo da skrivajo svoje veleumne ekonomske študije!
anon-305462 sporočil: 287
[#2512367] 02.04.15 16:08 · odgovor na: anon-166315 (#2512253)
Odgovori   +    1
[markom2204]
Točkovanje v SICRIS-u je objektivno: kdor veliko objavlja in to v dobrih znanstvenih revijah, ima veliko točk, kdor malo objavlja ima pač malo točk.
Sklep je enostaven: omenjeni profesorji z EF malo objavljajo in so zato nevidni v mednarodnem okolju. Tale odgovor z EF je navadno natolcovanje.
Ker je v Sloveniji večina stvari obrnjena na glavo, pa so ravno oni največji zaslužkarji in ne uspešni slovenski znanstveniki z izjemnimi odkritji, objavami in odmevnostjo. Sick!

To skoraj drži. So pa tudi znanstveniki, ki se pogosto "šlepajo" pri člankih, ker šefi in so po njihovem upravičeni do tega, da jih mlajši kolegi pišejo kot soavtorje. Ampak še vedno velja, da edino dober mednarodni članek s čistimi citati postavi znanstvenika na pravo mesto.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2512382] 02.04.15 16:37
Odgovori   +    3
čas vnosa: 02.04.15 15:06
Točkovanje in sistem točkovanja profesorjev na Univerzi je kritiziral že nedavno pokojni Janko Jamnik, direktor Kemijskega inštituta. Naj spomnim: ustreljen!
Njegove kritike lahko najdete na naciolalnem youtbeju mmc. V oddajah, kot so interviju, nedeljski gost,...

Samo toliko.

Janku Jamniku v SPOMIN.
anon-173758 sporočil: 24
[#2512393] 02.04.15 16:56 · odgovor na: 0329Softb (#2512277)
Odgovori   +    1
[0329Softb]
Če si kakšnega podiplomca "udaril" v tujini potem veš, da se z zaposlenostjo na slo fakultetah ni ravno kaj prida za hvaliti ne glede na to, da ste v nekaterih raziskavah v samem svetovnem vrhu. :)
Hm, sem tudi že predaval na kakem podiplomcu v tujini, pa sem se vedno hvalil, da sem zaposlen na SLO fakulteti :-)
Glede objav vs. projektov: ko so se objavljali zneski, ste šimfali EF, da nima objav. Zdaj, ko sem omenil, koliko je objav, pa, da ni dovolj prenosa v gospodarstvo :-)
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2512395] 02.04.15 17:07 · odgovor na: anon-173758 (#2512393)
Odgovori   +    2
[petert98]
> [0329Softb]

> Če si kakšnega podiplomca "udaril" v tujini potem veš, da se z zaposlenostjo na slo fakultetah ni ravno kaj prida za hvaliti ne glede na to, da ste v nekaterih raziskavah v samem svetovnem vrhu. :)

Hm, sem tudi že predaval na kakem podiplomcu v tujini, pa sem se vedno hvalil, da sem zaposlen na SLO fakulteti :-)
Glede objav vs. projektov: ko so se objavljali zneski, ste šimfali EF, da nima objav. Zdaj, ko sem omenil, koliko je objav, pa, da ni dovolj prenosa v gospodarstvo :-)
Tvoj kolega Mramor je tudi menda predaval v tujini.

Pa poglej kake bedarije počne kot minister.

Skrajni čas, je da se proferoski lobij odstani iz vodenja države. (ne obstaja pri Nemcih zastojn en tak pregovor)
0329Softb sporočil: 3.757
[#2512400] 02.04.15 17:18 · odgovor na: anon-173758 (#2512393)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: 0329Softb 02.04.2015 17:27
Hm, sem tudi že predaval na kakem podiplomcu v tujini, pa sem se vedno hvalil, da sem zaposlen na SLO fakulteti :-)
Si predaval na Kubi ali v Severni Koreji? ;) Sorry nisem se mogel zadržati - vzami to kot črni humor!

Mah, glede pohval v razvitem svetu, da smo iz Slovenije je enako kot vzamemo mi nekoga iz Kosova ali Bosne. V bistvu je vsak, ki pride od spodaj in ni preveč shujšan že frajer. ;)
Glede objav vs. projektov: ko so se objavljali zneski, ste šimfali EF, da nima objav.
Nismo, vsaj mene ni bilo zraven. Kvantiteta ni noben garant za kvaliteto.
Zdaj, ko sem omenil, koliko je objav, pa, da ni dovolj prenosa v gospodarstvo :-)
Vsaj to, da kaj dosti prenosa v gospodarstvo ne more biti niste vi krivi. Razlog je zelo preprost. Ni gospodarstva.
anon-173758 sporočil: 24
[#2512417] 02.04.15 18:27 · odgovor na: 0329Softb (#2512400)
Odgovori   +    1
[0329Softb]
Si predaval na Kubi ali v Severni Koreji? ;) Sorry nisem se mogel zadržati - vzami to kot črni humor!

Mah, glede pohval v razvitem svetu, da smo iz Slovenije je enako kot vzamemo mi nekoga iz Kosova ali Bosne. V bistvu je vsak, ki pride od spodaj in ni preveč shujšan že frajer. ;)
Lej, objektivno merljivo in dokazano dejstvo je, da je EF raziskovalno (in tudi sicer) na večini področij (sploh v okviru poslovnih ved) mednarodno primerljiva z odličnimi zahodnoevropskimi/ameriškimi poslovnimi fakultetami. Na nekaterih področjih (denimo že omenjeni management poslovnih procesov pa tudi npr. podjetništvo, turizem, management oskrbovalne verige) pa je med vodilnimi v svetu. Zaradi tega tudi nimam(o) težav pri sodelovanju s tujimi univerzami.

Ostalo so pač osebna mnenja, to ima pa vsak pravico do svojega, ga ne mislim preko foruma prepričevati v nasprotno. Lahko pa prideš kaj pogledati k nam.
anon-180321 sporočil: 129
[#2512422] 02.04.15 18:43 · odgovor na: anon-173758 (#2512417)
Odgovori   +    2
[petert98]
> [0329Softb]

> Si predaval na Kubi ali v Severni Koreji? ;) Sorry nisem se mogel zadržati - vzami to kot črni humor!
>
> Mah, glede pohval v razvitem svetu, da smo iz Slovenije je enako kot vzamemo mi nekoga iz Kosova ali Bosne. V bistvu je vsak, ki pride od spodaj in ni preveč shujšan že frajer. ;)

Lej, objektivno merljivo in dokazano dejstvo je, da je EF raziskovalno (in tudi sicer) na večini področij (sploh v okviru poslovnih ved) mednarodno primerljiva z odličnimi zahodnoevropskimi/ameriškimi poslovnimi fakultetami. Na nekaterih področjih (denimo že omenjeni management poslovnih procesov pa tudi npr. podjetništvo, turizem, management oskrbovalne verige) pa je med vodilnimi v svetu. Zaradi tega tudi nimam(o) težav pri sodelovanju s tujimi univerzami.

Ostalo so pač osebna mnenja, to ima pa vsak pravico do svojega, ga ne mislim preko foruma prepričevati v nasprotno. Lahko pa prideš kaj pogledati k nam.
Takole mimogrede, ko berem ta duel med vama, se mi je potrdil še en pregovor, saj veš, o "lastni hvali....". Bolje da se za vse neumnosti opravičiš softiju. Boš izpadel..., kot še nisi nikoli...
0329Softb sporočil: 3.757
[#2512442] 02.04.15 20:01 · odgovor na: anon-173758 (#2512417)
Odgovori   +    1
Ostalo so pač osebna mnenja, to ima pa vsak pravico do svojega, ga ne mislim preko foruma prepričevati v nasprotno. Lahko pa prideš kaj pogledati k nam.
Upam, da nisem pretiraval z zbadanji, če sem, oprosti.
Ne poznam situacije in bi bilo neresno karkoli govoriti na temo raziskovanja.
Vem, da je ogromno (večina) ljudi pametnih, sposobnih in pridnih ampak kot pri veliki večini slik, ki si jih rišemo v SLO, je skoraj na vsaki sliki packa kar pa je dovolj, da slika postane zmazek.
anon-173758 sporočil: 24
[#2512457] 02.04.15 21:43 · odgovor na: 0329Softb (#2512442)
Odgovori   +    1
[0329Softb]
Upam, da nisem pretiraval z zbadanji, če sem, oprosti.
Ne poznam situacije in bi bilo neresno karkoli govoriti na temo raziskovanja.
Sploh ni problem, dobro prenašam šale na svoj račun. V Severni Koreji (in na Kubi) še nisem bil, ampak nikoli ne veš :-)
anon-237417 sporočil: 2.617
[#2512458] 02.04.15 21:46
Odgovori   +    1
"...ni najti med več kot tri tisoč raziskovalci baze Highly Cited.." - a tega se ne da kupit ?
anon-154710 sporočil: 3.220
[#2512489] 03.04.15 07:46 · odgovor na: anon-293951 (#2512262)
Odgovori   +    3
[www12345]
Sama sebi izplačujejo milijonske avtorske honorarje za nič naredit.
Naj pove kaj je naredila za 500.000,00€ poleg visoke plače popoldan.
V glavnem kradejo ku prasci, pa ne sam oni vsi, ki imajo to možnost in jih
država ščiti.
Lahko kje zbrskamo koliko so ti naši visoki zaslužkarji svetovali gospodarskim subjektom v tujini, ne zanimajo me kvazi sodelovanja med fakultetami zaradi mus evropskih povezav, kar je zopet velika evropska svinjarija s kvazi povezovanjem. Tisti, ki ima kaj ponudit globalnemu trgu ali razvoju je raziskovalec, vse ostalo je blef.
bc123a sporočil: 48.253
[#2512492] 03.04.15 07:49 · odgovor na: anon-173758 (#2512417)
Odgovori   +    2
[petert98]
> [0329Softb]

> Si predaval na Kubi ali v Severni Koreji? ;) Sorry nisem se mogel zadržati - vzami to kot črni humor!
>
> Mah, glede pohval v razvitem svetu, da smo iz Slovenije je enako kot vzamemo mi nekoga iz Kosova ali Bosne. V bistvu je vsak, ki pride od spodaj in ni preveč shujšan že frajer. ;)

Lej, objektivno merljivo in dokazano dejstvo je, da je EF raziskovalno (in tudi sicer) na večini področij (sploh v okviru poslovnih ved) mednarodno primerljiva z odličnimi zahodnoevropskimi/ameriškimi poslovnimi fakultetami.
Pa verjetno ne zaradi tezkih zasluskarjev, ampak zaradi tistih osebkov, ki niso tezki zasluzkarji, imajo pa veliko tock, a ni res?

Kar kvecjemu potrdi poanto clanka. Zal podatkov o tem nimamo, a clovek bi rekel, da imajo ljudje veliko tock, ker denar (ce ga dobijo oziroma zasluzijo) kanalizirajo v svoje sodelavce in znanost, ne pa v svoj zep, tako kot top zasluzkarji.
anon-173758 sporočil: 24
[#2512567] 03.04.15 11:25 · odgovor na: anon-154710 (#2512489)
Odgovori   +    1
[polene]
Lahko kje zbrskamo koliko so ti naši visoki zaslužkarji svetovali gospodarskim subjektom v tujini, ne zanimajo me kvazi sodelovanja med fakultetami zaradi mus evropskih povezav, kar je zopet velika evropska svinjarija s kvazi povezovanjem. Tisti, ki ima kaj ponudit globalnemu trgu ali razvoju je raziskovalec, vse ostalo je blef.
To je pač boj, ki ga ne morem dobiti. Če bi tebi odgovoril, da je članek, ki izhaja iz svetovalnega projekta za ameriško podjetje, eden petih najvplivnejših v zgodovini raziskav na nekem področju, bi pa kdo napisal: "ja, kaj ima pa slovensko gospodarstvo od tega" (in potem bi bili spet na začetku) :-)

@bc123a: sistem točkovanja ARRS/Sicris je pa vsaj rahlo nepopoln. Spodbuja veliko število objav v malo slabših revijah ter objavljanje monografij. Tako da veliko število točk ne pomeni nujno, da je nekdo mednarodno uveljavljen raziskovalec in se ne sme nekritično navajati za kritiko ali hvalo katerega koli posameznika brez neke dodatne presoje.
bc123a sporočil: 48.253
[#2512587] 03.04.15 12:28 · odgovor na: anon-173758 (#2512567)
Odgovori   +    0
[petert98]
@bc123a: sistem točkovanja ARRS/Sicris je pa vsaj rahlo nepopoln. Spodbuja veliko število objav v malo slabših revijah ter objavljanje monografij. Tako da veliko število točk ne pomeni nujno, da je nekdo mednarodno uveljavljen raziskovalec in se ne sme nekritično navajati za kritiko ali hvalo katerega koli posameznika brez neke dodatne presoje.
Drzi, ampak ta pomislek v veliki meri resi stevilo citatov, ki je tudi del sicrisa.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2514163] 10.04.15 22:19 · odgovor na: bigl (#2512243)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 10.04.15 15:48
[bigl]
....
> Kolega, mam 10 pri Miču Mrkaiču, tako, da res ne potrebujem tvojega kvazi pametovanja.....vem vse kar rabim vedet.

Živiš v zmoti. Ne se zanašat na njegovo 10-ko (fizik-ekonomist je tudi čudna mešanica, mislim kombinacija). Lep dan.
A si hotel reči da naš svakojaki sveobuhvatni naučnik Mićo, najbolji fizik med ekonomisti in najbolji ekonom med fiziki, ni to to.

Strani: 1 2