Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Aktualni cenik nacionalnega interesa

Strani: 1 2 3 4 5 6

0329Softb sporočil: 3.757
[#2490359] 10.01.15 09:54 · odgovor na: anon-333107 (#2490323)
Odgovori   +    10
Brez zamere prosim. Tale kinološki sladkorček bom preslkočil. Imam slabe izkušnje. Od malega se ukvarjam s psi in res se nebi zapletal v razne debate o njih. Vsaj tukaj ne in ne z ljudmi, ki ne bi imeli vsaj pol toliko opravljenega dela s psi kakor jaz. :))
Ne boš verjel. Moje življenje se vrti okrog konjev in psov. Imam 4 pse in z zadnjim sva na poti proti IPO 3. Zaenkrat sicer "pred" IPO 1 ampak cilj, ki bo zagotovo uresničen, je IPO 3.
Kar mi je všeč na tem forumu, je to, da imajo domovinsko pravico tudi drugi.

U mater. Nacionalni izdajalci in njihovi sodelavci? Verjetno nisem čisto sprevidel sarkazma ampak verjetno gre za to. Sarkazem.
Seveda jo imajo tudi kje drugje, npr. na planet siol.si, vendar je tam strežnik, ki je še v `optimalizaciji`, in to je proces, ki vsemu navkljub še traaaaja in kar traaaaaja,.. :))
Siol je zame neprebavljiv. Članki sicer precej na nivoju, ampak forum je porazen. Kot, da je pogoj za sodelovanje maksimalni iq 70. Vsaj to kar sem ujel, in tu in tam znova in znova preverim, izgleda prava katastrofa. Par zafrustriranih članov zveze borcev upokojenih pri 40 letih, rojenih med letoma 1955 in 1965 je prevzelo siolov forum in goni o socialni pravičnosti, prekletstvu kapitalizma in neoliberalizma. Moderator ali robot ali pa izpolnjuje pogoj za sodelovanje na forumu. Vsaka minuta, ki sem jo porabil za "ošvrk" teh bedarij je skurjena.

Finance imajo forum tehnično fantastično spedinan. Izgleda sicer povsem enostavo vendar očitno ni tako, ker takšnih funkcij drugi nimajo. Funkcija "Ignore" je neprecenljiva. Pri meni je cifra oseb, ki jih ignoriram, preko 200 tako, da me izjave tistih "drugih", ki imajo zame povsem zgrešene predstave o življenju, ne silijo na kozlanje, ker jih ne vidim.
Vsekakor se mi zdi, da je žal zgrešena bistvena poanta. Če se že od/prodajo določene družbe, ki so zanimive, po dobri ceni, kje bo končal ta denar?? Oziroma: kam se bo investiral in kako?? Ni kakšna posebna skrivnost, da Slovenci nimamo ravno srečne zvezde, ko gre za take stvari. Ali pa vsaj dobre prakse. :)) Vključno z našimi vrlimi politiki.
Čakaj. Potem se vprašajma tudi kam je šel denar do sedaj, začevši z Jazbinškovim zakonom po katerem je država prodala (sicer zelo poceni) kar precej nepremičnin.
Ne dvomim tudi, da se bodo nekomu omastili prsti. Na vse, kar lahko upam, je to, da bo ostalo tudi kaj za Narodov Blagor. Četudi prodajo za 1 sam evro. Naj pač zahtevajo določene pogoje. To je njihova DOLŽNOST in pravica.
Družbena lastnina je zlo, prekletstvo in to izgleda tudi tebi ne potegne. Karkoli je "naše" je slabše kot, da ne obstaja. Lahko ti zdeklamiram za knjigo primerov s katerimi to potrdim.
Da ima fetiš na Studio City in podobne zadeve, me ne čudi več.
Moram reči, da ob omembi Štefančiča ali SC dobim tudi jaz mozolje. Studio City je steklenica iz katere teče zelo močan strup, s katerim se strupijo množice. Rezultat zastrupljenosti je Slovenija v takšni obliki, kot jo gledava danes.
anon-171153 sporočil: 4.257
[#2490362] 10.01.15 10:01
Odgovori   +    10
Nikoli mi ne bo jasno zakaj toliko Slovencev še vedno verjame lažem ekstremne levice, lažem fosilnih profesorjev samoupravnega socializma.
Ali se nismo na referendumu ob vstopu v EU odločili za prost pretok ljudi, kapitala?
Zakaj se JAPTI tako trudi privabiti tuje vlagatelje, če jih mencingerjanci tako surovo odganjajo?
Endimion sporočil: 10.298
[#2490369] 10.01.15 10:39 · odgovor na: anon-187668 (#2490356)
Odgovori   +    4
[menim]
> [Endimion]
> Ampak ta POP TV analiza ima napako.
> Leta 2000 v tuji lasti ni bila ne Droga Kolinska ne Lj. Mlekarne ne Fructal.

Iz slike imgur.com/AGrFiF5 na POP TV je razvidno, da so slovenska podjetja leta 2000, ko so bila v lasti države ali slovenskih lastnikov dajala za davke in socialno varnost precej manj, kot leta 2013, ko se je lastništvo spremenilo. To pomeni, da so tuji lastniki vodili podjetja leta 2013 mnogo bolje, dobiček je bil večji in pri tem so pridobili vsi: lastniki, zaposleni in država.
To da je šla povprečna netto plača iz 715€ na 1000 i kusur od leta 2005 do danes, pač ne igra vloge. Oziroma leta 2000 je bila glede na podatke GZS:

www.gzs.si/slo//528

Nekje na polovici zneska iz leta 2014 (556€)

Ker podatka, o kakih številkah govorimo za leto 2000 nimam, ne morem vedet, a so to nominale, al so to cifre, ki so prilagojene za 14 let padanja vrednosti denarja, al kaj je to, potem lahko malce dvomim v številke. Za primerjavo. Slovenski proračun je imel leta 2000 4,3 miljarde € prihodkov, s čeer je zagotavljal približno oziroma le malo manjše delovanje države kot danes z 8 in pol miljardami. Zato sem skeptičen do številk, ker ne vem kaj pomenijo.

Izpeljat pavšalno na podlagi teh številk, da pa zdaj vsa ta podjetja delajo bolje IZKLJUČNO za to, ker so v tuji lasti, je malce poševno. Sploh za to, ker smo imeli v teh 14 letih eno izjemno konjukturo in W recesijo. In glede na to da je vir POP TV (Mimogrede, firma v tuji lasti...) imam pač toliko več dvoma.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2490374] 10.01.15 11:01 · odgovor na: Endimion (#2490369)
Odgovori   +    4
[Endimion]
Izpeljat pavšalno na podlagi teh številk, da pa zdaj vsa ta podjetja delajo bolje IZKLJUČNO za to, ker so v tuji lasti, je malce poševno.
Nisem napisal, da vsa ta podjetja delajo bolje izključno za to, ker so v tuji lasti. Morda nekatera podjetja, ki so navedena v tabeli delajo slabše, kot prej, druga pa mnogo bolje. Je pa velika razlika, če je bilo pobranih leta 2000 25,1 mio. € vseh davščin, leta 2013 pa že kar 94,4 mio. € - in to od istih podjetij, ki pa so bila leta 2013 že v tuji lasti.
Alexbond007 sporočil: 969
[#2490380] 10.01.15 11:15
Odgovori   +    11
"Kakšne koristi ima od te akcije senčni, z varnostnimi službami prejšnjega režima povezani kapital, ki stoji za Mladino, pa lahko samo ugibamo."



Blaž, kar povejmo naravnost: kapital, ki stoji za Mladino je UDBOVSKI kapital, ne pa nekakšni "vzajemni sklad zamejskih Slovencev iz Trsta".

Zato tudi tako sovraštvo in popadljivost do svojega bivšega kolumnista Janeza Janše in stalna borba za "nacionalni interes" v obliki ohranitve "statusa quo" tovarišijskega kapitalizma zakrinkanega v demokratični socializem.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2490382] 10.01.15 11:17 · odgovor na: (#2490334)
Odgovori   +    0
[denac]
> [sstanislav]
> > [finigospod]
> > Če se ne motim je cerkev ločena od države in njeno premoženje ne spada med državno ampak je že privatizirano. Kako je cerkev prišla do tega premoženja je čisto druga zgodba in ni predmet te teme.
>
> Nič se ne motiš, toda cerkveno premoženje tudi ni privatno, je v končni lasti države Vatikan, ampak, upravlja se mnogo bolje, kot druga državna podjetja.
> Zakaj?
Niti ped slovenske zemlje v lasti slovenske Cerkve ni v lasti Vatikana in tudi nikoli ne bo. Vatikan s slovensko cerkveno zemljo nima nič.
Ti pa še naprej piši o nekih - kwa že? - dividendah. Ti bolj paše.
Denac, ne razburjaj se, tudi niti ped Petrolovih parcel ni v lasti države RS, v lasti države je kapital tega podjetja.
Ko pa že poudarjaš dividende, kaj Vatikan ne pobira dividend slovenskim škofijam, te pa prej faram?
In, s tem ni nič narobe, taka je pač organizacija, ekonomsko gledano, vsega človekovega početja.
Vatikan sem omenil samo kot primer uspešne organizacije, ki pa je nedvomno posledica tudi tega, da privatne lastnine v tem podjetju sploh ni, torej bi bilo prilaščanje tega premoženja, ali kapitala, s strani duhovnikov, kardinalov in drugega osebja, brez smisla, oziroma pravno sploh nemogoče.
Kraja je tako onemogočena že v kali.
Ni pa Vatikanu onemogočeno prilaščanje premoženja ali kapitala drugih lastnikov, niti državi, niti privatnim osebam, kar je najbolj nazorno dokazala mariborske škofija.
Toda, niso se okoriščali duhovniki ali škofje osebno, zato je tudi nesmiselno vlagati tajkunske tožbe njim z grožnjo zapora, ker njihovega vodenja pač ni mogoče okarakterizirati kot krajo, ampak kot ekonomsko napako, kot neupoštevanje ekonomskega tveganja, ki pa je vedno prisotno v vsem.
Zato pa trdim, najpomembnejša v ekonomiji je stalna ekonomska kontrola tistih, ki podjetja vodijo, vključno s kontrolo voditeljev podjetja država.
Kdo naj to kontrolo vrši?
pcs sporočil: 5.462
[#2490384] 10.01.15 11:20 · odgovor na: Endimion (#2490352)
Odgovori   +    2
[Endimion]
Ampak ta POP TV analiza ima napako.

Leta 2000 v tuji lasti ni bila ne Droga Kolinska ne Lj. Mlekarne ne Fructal. In ne pozabi da smo imeli v 14 letih kar solidno povecevanje kupne moci. Bom pogledal koliksna je bila ko do compa pridem. Tudi place so bile nominalno precej nizje kot so zdaj.

To slikico bi jaz z malo rezerve jemal...
Možno, sem dobil na mail in sem prilepil. Zavedam se tudi, da je prednost privatizacije težko empirično dokazat ker nikoli ne veš kaj bi bilo, če neko podjetje ne bi bilo privatizirano. Prav tako privatizirano podjetje lahko kratkoročno nekaj izgubi zaradi izgube preferenčnega tretmaja nekdanjega lastnika-države.

Po drugi strani 100% podpiram privatizacijo ker smatram, da država nima kaj početi v več kot 400 podjetjih. Zadovoljen bom, ko bo imela politika toliko zmanjšan peskovnik, da bo čisto vseeno kdo bo zmagal na volitvah.

Lp,
M
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2490388] 10.01.15 11:37 · odgovor na: pcs (#2490384)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-79735 10.01.2015 11:38
Korupcija se bo odpravila takrat, ko bo višina plače vodstva podjetja država odvisna od dobička gospodarstva, vodstvo pa pod stalno ekonomsko kontrolo s strani lastnikov družbe država.
Endimion sporočil: 10.298
[#2490389] 10.01.15 11:38 · odgovor na: anon-187668 (#2490374)
Odgovori   +    5
Kot bi ping pong zogico v steno nabijal.

Se enkrat. Ali so podatki za leto 2000 nominala. Ce so jo je potrebno popravit za cca 55% celokupne inflacije v teh 13 letih. Potem je poztebno pogledat koliksen relativni delez prihodkov to pomeni takrat in danes. Skratka pomembna kazalca bi bila Return on Equity in pa Return on Income. Potem je potrebno poznat se makroekonomsko okolje takrat in danes. In ze med leti se lahko stevilke precej spreminjajo. Revoz denimo je imel leta 2012 okoli 930 mio prihodkov, leto kasneje 650. Letos bo zaradi povecanja proizvodnje spet boljse. Cena jekla je v nominali denimo sla iz 300$/t na 600$/t. Nominale da se razumeva.

Tudi teh stevilk ne poznam in zato ne morem reci da je B definitivno boljse kot A zgolj zaradi efekta C (tuje lastnistvo).

Kar hocem reci je preprosto, da je to prevec splosen podatek (ta na slikici) da bi lahko karkoli sodili.
Endimion sporočil: 10.298
[#2490391] 10.01.15 11:40 · odgovor na: pcs (#2490256)
Odgovori   +    2
Pri Tobacni se je...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2490394] 10.01.15 11:59 · odgovor na: 0329Softb (#2490359)
Odgovori   +    2
[0329Softb]
Ne boš verjel. Moje življenje se vrti okrog konjev in psov. Imam 4 pse in z zadnjim sva na poti proti IPO 3. Zaenkrat sicer "pred" IPO 1 ampak cilj, ki bo zagotovo uresničen, je IPO 3.
VERJAMEM. Z LAHKOTO! Se mi je zdelo, da se v tem grmu skriva zajec.
Tako neumno banalnega primera, kot si ga ponudil ti, o drezanju psa s palico čez ograjo pesjaka si ne more izmisliti vsak!
Siol je zame neprebavljiv. Članki sicer precej na nivoju, ampak forum je porazen. Kot, da je pogoj za sodelovanje maksimalni iq 70. Vsaj to kar sem ujel, in tu in tam znova in znova preverim, izgleda prava katastrofa. Par zafrustriranih članov zveze borcev upokojenih pri 40 letih, rojenih med letoma 1955 in 1965 je prevzelo siolov forum in goni o socialni pravičnosti, prekletstvu kapitalizma in neoliberalizma. Moderator ali robot ali pa izpolnjuje pogoj za sodelovanje na forumu. Vsaka minuta, ki sem jo porabil za "ošvrk" teh bedarij je skurjena.
U mater. Verjetno nisem čisto sprevidel sarkazma ampak verjetno gre za to. Sarkazem. Če bi tole napisal za nacinalni rtv slo portal, bi še nekako razumel. Glede na to, da se spoznaš na oddaje tudi na nacionalki.
Finance imajo forum tehnično fantastično spedinan. Izgleda sicer povsem enostavo vendar očitno ni tako, ker takšnih funkcij drugi nimajo. Funkcija "Ignore" je neprecenljiva. Pri meni je cifra oseb, ki jih ignoriram, preko 200 tako, da me izjave tistih "drugih", ki imajo zame povsem zgrešene predstave o življenju, ne silijo na kozlanje, ker jih ne vidim.
Ni kaj . Vedno uporabljam samo osnovne nastavitve.
Pri meni ni nihče na funkciji ignore. Za to ne čutim nobene potrebe. Čeravno ima moj dan tudi samo 24 ur. Res pa nimam 4 psov.

Čakaj. Potem se vprašajma tudi kam je šel denar do sedaj, začevši z Jazbinškovim zakonom po katerem je država prodala (sicer zelo poceni) kar precej nepremičnin.
Točno tako. O tem se premalo govori.
Družbena lastnina je zlo, prekletstvo in to izgleda tudi tebi ne potegne. Karkoli je "naše" je slabše kot, da ne obstaja. Lahko ti zdeklamiram za knjigo primerov s katerimi to potrdim.
Tukaj se bova razšla. Temu se reče TOČKA PRALOMA.

Ne zagovarjam samo privatne lastnine. Tako, kakor ne zagovarjem samo javne/državne lastnine.

Morda ti je ušlo. A še v Evropi se nekaj šušlja o javno-zasebnem partnerstvu.

Moram reči, da ob omembi Štefančiča ali SC dobim tudi jaz mozolje. Studio City je steklenica iz katere teče zelo močan strup, s katerim se strupijo množice. Rezultat zastrupljenosti je Slovenija v takšni obliki, kot jo gledava danes.
Včasih je tudi strup zdravilo. Verjetno tega še nisi odkril. V mini količinah deluje kot zdravilo, v majhnih pa kot strup.

Želim ti čim manj mozoljev ter gladko in sijočo kožo. Veliko gibanja po svežem zraku in uparabljaj tudi primerno kremo. In še kakšnega pritisni na svojo najbolj priljubljeno funkcijo.

Vsekakor tudi veliko dobrih generalov v bitki/vojni proti javni/družbeni lastnini. Za tako idejo jih vedno potrebuješ.

Pa ne samo generale.
pcs sporočil: 5.462
[#2490397] 10.01.15 12:09 · odgovor na: Endimion (#2490391)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Pri Tobacni se je...
Ja, tud take primere imaš, in imaš podjetja v slo rokah, ki so šla v tujino. In imaš podjetja v slo rokah, ki so bankrotirala pa drugače morda nebi. In imaš NLB, kjer bi v primeru že dogovorjene prodaje Belgijcem zagotovo prihranili težke milijarde.

Jaz verjamem v naše gospodarstvo (vsekakor bolj kot v politiko), bodisi v v domačih ali tujih rokah. Ampak če se le da ne v državnih.

Lp,
M
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2490403] 10.01.15 12:32 · odgovor na: anon-67839 (#2489964)
Odgovori   +    4
[GV-3361]
Blaž, sedi, pet.
Odlično napisano.
Dodal bi, kar sem danes slišal na POP TV, da se pri privatizaciji ves čas pojavlja domneva, da bodo "naša" podjetja pokupili tujci. Ja jasno, če pa slovenski podjetniki a) nimajo toliko keša in b) ne bi kupili nobenega od teh podjetij, ker bi sila težko iz njih iztisnili vse te hobotnice svetovalcev, delavcev, zaposlenih po familijarnih in prijateljskoh linijah ter bi jako težko neodvisno funkcionirali, ker bi nanje pritiskali razni politični lobiji, na katere so tujci po definiciji imuni.
Lep primer privatizacije s strani slovenskega poslovneža je Postojnska jama - firma fura lepo, nič pretirano ampak konstantno korektno. To je dovolj.
Hvala za ta članek, ki ga grem zdaj še enkrat brat, pa še za mamo pa ata pa teto pa strica ga bom sprintal :)
KAJ NE POVEŠ??

Lep primer privatizacije s strani slovenskega poslovneža je Postojnska jama - firma fura lepo, nič pretirano ampak konstantno korektno. To je dovolj.

Firma je vedno furala lepo! Zdaj pa fura ODLIČMO! Še Bagatel si ne upa povedati, koliko dobička so imeli.

Nekaj drugega pa je, kaj se je dogajalo z njo v času Bavčarjevega imperiovanja in poslovanja?

Kaj bi se zgodilo z njo, še bolje Z NJIM, če nebi vletel tala Bagatel in jo ohranil v slovenskih rokah, je pa drugo vprašanje. Pa ne mislim na ekonomsko poslovanje. Mislim glede na to, da je to le Slovenski BISER.

Sedi!

DRVO na DRVO! CVEK!

Za domačo nalogo: dokler ti ne razložim in podelim spomine na tegale profesorja, ki se takole izražal in obnašal, pa razmisli, za/v katero kategorijo sodi tale Blaž?

A. Bavčarjevo in njemu podobno

B. Bagatelovo in njemu podobno

še možmi odgovor:

C. dobre konjske mešetarje

ps. opomin na profesorja še dodam naknadno
anon-170100 sporočil: 826
[#2490410] 10.01.15 12:59 · odgovor na: anon-333107 (#2490403)
Odgovori   +    1
Za domačo nalogo: dokler ti ne razložim in podelim spomine na tegale profesorja, ki se takole izražal in obnašal, pa razmisli, za/v katero kategorijo sodi tale Blaž?
Vidiš, jaz sem na boljšem. Z naročnino plačujem vsebino časopisa. Ne zanima me niti Blaževa niti Franklova kategorija, niti Simonina ali Petrina frizura, niti Steinbuchova ali kogarkoli zgodovina.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2490429] 10.01.15 13:41 · odgovor na: anon-170100 (#2490410)
Odgovori   +    1
[FIN-259198]
Vidiš, jaz sem na boljšem. Z naročnino plačujem vsebino časopisa. Ne zanima me niti Blaževa niti Franklova kategorija, niti Simonina ali Petrina frizura, niti Steinbuchova ali kogarkoli zgodovina.
Me veseli. Da si na boljšem.

Tudi mene ne zanima, katere prireditve obiskuje Blaž in njegovi otroci. In kolikokrat si menja gate.

Upam samo, da večkrat od mene. :-))))))

Simona naj pa le skrbi za svojo frizuro. :-)))))

Nekaj moraš dati tudi nase. Ne samo vase! :))
pobalin sporočil: 14.456
[#2490430] 10.01.15 13:46 · odgovor na: pcs (#2490256)
Odgovori   +    4
[pcs]
Cuker fabriko so zaprli zaradi direktive EK, ne paše v to primerjavo.
Še čisto mlado in vitalno cuker fabriko so pregovorno skromni in marljivi Butalci prodali Tepanjčanom, ker so jim slednji mahali z mošnjičkom cekinov. In ker jih je to rešilo strokovnega, intelektualnega in političnega napora za pregovarjanje z interesno vodenimi evro birokrati. Tako se Butalcem mudilo pobrat tiste cekine, da so tudi dokumentacijo zložili zelo po esdeesovsko in niti Cefizelj ne ve, kdo bi moral kaj narediti s fabriko, da ne bi evrobirokracija zdaj terjala nazaj silnih milijonov razdiralne subvencije (enoten prost in svoboden trg 100° konkurence pa to). Tepanjčani so seveda ves čas vedeli, kako se jim bo izšla računica, ker Tepanjčani so iz veriženja s cukrom doktorirali že davno preden je prvi Butalec končal poklicno šolo s prilagojenim programom.

Hočeš najbolj precej trden dokaz, da je to res? Molk! Sistematičen, vztrajen in kot brezno globok molk butalskih centrov moči, pohlepa, lenobe in neznanja o TSO, ki ga prekine samo občasno pripuščeno in v sistemsko praznino pripuščeno pismo bralca, ki še kaj ve o tej zablodi.
pobalin sporočil: 14.456
[#2490433] 10.01.15 14:23 · odgovor na: (#2490306)
Odgovori   +    0
[Inside]
Mislim halo Samo Milic sedi na javni tribuni proti prodaji in se spreneveda ja saj sem nekako komaj, moram biti za premisljeno, izracunano, usmerjeno, nacrtovano, nemogoce izpeljano prodajo po najvisjih moznih cenah z ohranitvijo delovnih mest in zaposlitvi novih, skratka je proti se sam GZS.
Seveda je, čuk zmešani. Ne vem če je še tako, ampak članarina GZS se je nekoč določala tudi po številu zaposlenih. V primeru, da bi tujci in apolitični domači lastniki imeli v lasti večino gospodarstva, bi GZS mogoče preživela, za SHM pa bi najbrž tovarišija morala poiskati službo pri javnem koritu.

Nekako tako kot za nekega odpisanega politika in nekoč menda celo nekaj kratkotrajnega dohtarja Podobnika, ki je poglavar razpadajočega zumba centra s tako obskurno dejavnostjo, da je že na meji okultnega. (real-banana para-state press).
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2490435] 10.01.15 14:42 · odgovor na: pobalin (#2490430)
Odgovori   +    0
Čista resnica.

Tole bi lahko šlo v anale s pozlačenimi črkami.

:)))
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2490490] 10.01.15 18:34 · odgovor na: pcs (#2490397)
Odgovori   +    1
[pcs]
> [Endimion]
> Pri Tobacni se je...

Ja, tud take primere imaš, in imaš podjetja v slo rokah, ki so šla v tujino.
Me res zanima katera so ta podjetja in če so take velikosti kot tista s pop-tv seznama? Ne poznam nobenega.
vrac sporočil: 11.068
[#2490498] 10.01.15 19:35 · odgovor na: pcs (#2490256)
Odgovori   +    1
[pcs]
> [fibonaci]
> > [pcs]
> > > [pobalin]
> > > Podpiram to zamisel in te pozivam k dejanjem. Zberi podatke, naredi tabelo ali grafe in mogoče jih bodo tukaj celo objavili. Mogoče tudi plačali prgišče evrov. Če ne, bodo teh podatkov gotovo veseli kje drugje.
> > > Just do it.
> >
> > To je že naredil PopTV:
> >
> > imgur.com/AGrFiF5
>
> Ali čisto po pomoti niso v tabelo vključili tudi ljubljanske Tobačne in ormoške cuker fabrike, ali pa to ni bilo slučajno?

Od podjetij s slovenskimi lastniki se ni na tuje selilo nobeno, a?

Cuker fabriko so zaprli zaradi direktive EK, ne paše v to primerjavo.

Lp,
M
Še kako paše, prijatelj. Cuker fabrika se je selila na Hrvaško. A ti mislš, da so opremo vrgli stran? Kar se pa evropske direktive tiče sem pa prepričan, da tovarne slakorja v Ormožu ne bi nikoli zaprli, če bi jo prej nespametno ne prodali Nizozemceem. Sedaj bo nova tovarna stala 120 milijonov EUR-ov in si izračunaj, kakšna naronogospodarska škoda je nastala.
pcs sporočil: 5.462
[#2490505] 10.01.15 20:36 · odgovor na: anon-238577 (#2490490)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pcs 10.01.2015 20:44
[fibonaci]
> [pcs]
> > [Endimion]
> > Pri Tobacni se je...
>
> Ja, tud take primere imaš, in imaš podjetja v slo rokah, ki so šla v tujino.

Me res zanima katera so ta podjetja in če so take velikosti kot tista s pop-tv seznama? Ne poznam nobenega.
Tole najdem v 5 minutah, za ostalo pa bi se morda analizo naredili pri Financah? Nisem v JU in več kot tolk časa za takale jajca nimam. Lahko pa tudi ti, ki si superinteligenten.

- Harmonike Rutar
- Pipistrel
- Seaway
- Gorenje
- Podjetje za izdelavo izdelkov iz pločevine Fori
- proizvajalec izdelkov iz kompozitnih materialov Veplas
- Tushek Supercars, je v začetku letošnjega leta svojo proizvodnjo butičnih avtomobilov preselil v avstrijski Cmurek
- Pivovarna Bevog
- Glej 20 najbogatejših, imajo vsi na tak ali drugačen način podjetja v tujini
- Svilanit
- Outfit 7
- Pečečnik ima firmo v USA in NL
etc

Lp,
M
pcs sporočil: 5.462
[#2490508] 10.01.15 20:44 · odgovor na: vrac (#2490498)
Odgovori   +    3
[vrac]
> [pcs]
> Cuker fabriko so zaprli zaradi direktive EK, ne paše v to primerjavo.
>
> Lp,
> M

Še kako paše, prijatelj. Cuker fabrika se je selila na Hrvaško. A ti mislš, da so opremo vrgli stran? Kar se pa evropske direktive tiče sem pa prepričan, da tovarne slakorja v Ormožu ne bi nikoli zaprli, če bi jo prej nespametno ne prodali Nizozemceem. Sedaj bo nova tovarna stala 120 milijonov EUR-ov in si izračunaj, kakšna naronogospodarska škoda je nastala.
Serješ, ampak ok, naj ti bo, recimo da si našel izjemo, ki potrjuje pravilo.

120 mio so "dolarji in centi" v primerjavi z luknjo v NLB, nastalo ker ta ni bila prodana KBC. Dodaj še škodo zgodbe Union+Laško, da katere najbrž ne bi prišlo, če bi takrat pustili Interbrewu, da odkupi Union.

Po vsej z vašo pomočjo nastali škodi res ne vem koji q se sploh oglašate.

Lp,
M
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2490509] 10.01.15 20:53 · odgovor na: pcs (#2490505)
Odgovori   +    0
se mi je kar zdelo, prazno lupetanje, ne da bi vedel o čem lupetaš in kaj si trdil na začetku ...
vrac sporočil: 11.068
[#2490518] 10.01.15 21:51 · odgovor na: pcs (#2490508)
Odgovori   +    0
[pcs]
> [vrac]
> > [pcs]
> > Cuker fabriko so zaprli zaradi direktive EK, ne paše v to primerjavo.
> >
> > Lp,
> > M
>
> Še kako paše, prijatelj. Cuker fabrika se je selila na Hrvaško. A ti mislš, da so opremo vrgli stran? Kar se pa evropske direktive tiče sem pa prepričan, da tovarne slakorja v Ormožu ne bi nikoli zaprli, če bi jo prej nespametno ne prodali Nizozemceem. Sedaj bo nova tovarna stala 120 milijonov EUR-ov in si izračunaj, kakšna naronogospodarska škoda je nastala.

Serješ, ampak ok, naj ti bo, recimo da si našel izjemo, ki potrjuje pravilo.

120 mio so "dolarji in centi" v primerjavi z luknjo v NLB, nastalo ker ta ni bila prodana KBC. Dodaj še škodo zgodbe Union+Laško, da katere najbrž ne bi prišlo, če bi takrat pustili Interbrewu, da odkupi Union.

Po vsej z vašo pomočjo nastali škodi res ne vem koji q se sploh oglašate.

Lp,
M
Ne obtožuj mene po krivem! Nisem naredil niti centa bančne lunje, niti nisem ne dejansko, ne figurativno kakorkoli vplival na odločitev o prodaji oziroma preprečtvi prodajo Uniona Interbrewu. Niti najmanj pa tudi nisem vplival na prevzem Pivovarne Union s strani Laškega, kakor tudi ne na kasnejšo tajkunizacijo pijačarskega holdinga. Se boš moral pomeniti kar s tisimi,ki so to politično podpirali in zatem sodelovali pri podmiznih kravjih kupčijah, danes se pa sprenevedajo in obtožujejo za katastrofo nič krive ostale, ki niso imeli ne pooblastil, še manj družbene in politične moči za izvedbo tajkunizacije, kot da so sami padli iz lune in nočejo priznati svoje odločilne vloge.
kmetovalec sporočil: 681
[#2490527] 11.01.15 10:45 · odgovor na: vrac (#2490498)
Odgovori   +    4
[vrac]
> [pcs]
> > [fibonaci]
> > > [pcs]
> > > > [pobalin]
> > > > Podpiram to zamisel in te pozivam k dejanjem. Zberi podatke, naredi tabelo ali grafe in mogoče jih bodo tukaj celo objavili. Mogoče tudi plačali prgišče evrov. Če ne, bodo teh podatkov gotovo veseli kje drugje.
> > > > Just do it.
> > >
> > > To je že naredil PopTV:
> > >
> > > imgur.com/AGrFiF5
> >
> > Ali čisto po pomoti niso v tabelo vključili tudi ljubljanske Tobačne in ormoške cuker fabrike, ali pa to ni bilo slučajno?
>
> Od podjetij s slovenskimi lastniki se ni na tuje selilo nobeno, a?
>
> Cuker fabriko so zaprli zaradi direktive EK, ne paše v to primerjavo.
>
> Lp,
> M

Še kako paše, prijatelj. Cuker fabrika se je selila na Hrvaško. A ti mislš, da so opremo vrgli stran? Kar se pa evropske direktive tiče sem pa prepričan, da tovarne slakorja v Ormožu ne bi nikoli zaprli, če bi jo prej nespametno ne prodali Nizozemceem. Sedaj bo nova tovarna stala 120 milijonov EUR-ov in si izračunaj, kakšna naronogospodarska škoda je nastala.
Pojma nimaš, zato TSO ne mešaj v to debato. Šla bi v razkroj tudi če bi ibl lastnik ti, Židan ali pa Mladina.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2490542] 11.01.15 11:51 · odgovor na: (#2490534)
Odgovori   +    0
Nič ni potrebno spreminjati v ustavi, samo obvezna razlaga justave za ekonomsko nepismene mora biti sprejeta v DZ.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2490547] 11.01.15 12:13 · odgovor na: anon-209987 (#2490265)
Odgovori   +    7
[Ann1]

In zakaj zdaj mešaš v dogajanje drugorazrednega? Koliko jih je pa on pobil, da te skrbi ali sem ga obsodila ali ne?

Tiste v Hudi jami je - z besedo - vse še enkrat pobil.

Malo se mu je pri tem tudi zareklo, pa se je potem na vse pretege opravičeval, da je rekel ampak ni rekel in podobno.

A nikoli se ni zares opravičil in ta zločin in zločince razločno obsodil, kot bi od človeka takega formata upravičeno pričakovali.

Vladajo nam gliste, nevretenčarji, ki zdaj tako hitijo z obsojanjem onih dveh islamistov. Smet v islamističnem očesu vidijo, sedemdeset let starega bruna v lastnem pa ne morejo videti.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2490567] 11.01.15 14:42 · odgovor na: kmetovalec (#2490527)
Odgovori   +    2
[kmetovalec]
> [vrac]
> > [pcs]
> > > [fibonaci]
> > > > [pcs]
> > > > > [pobalin]
> > > > > Podpiram to zamisel in te pozivam k dejanjem. Zberi podatke, naredi tabelo ali grafe in mogoče jih bodo tukaj celo objavili. Mogoče tudi plačali prgišče evrov. Če ne, bodo teh podatkov gotovo veseli kje drugje.
> > > > > Just do it.
> > > >
> > > > To je že naredil PopTV:
> > > >
> > > > imgur.com/AGrFiF5
> > >
> > > Ali čisto po pomoti niso v tabelo vključili tudi ljubljanske Tobačne in ormoške cuker fabrike, ali pa to ni bilo slučajno?
> >
> > Od podjetij s slovenskimi lastniki se ni na tuje selilo nobeno, a?
> >
> > Cuker fabriko so zaprli zaradi direktive EK, ne paše v to primerjavo.
> >
> > Lp,
> > M
>
> Še kako paše, prijatelj. Cuker fabrika se je selila na Hrvaško. A ti mislš, da so opremo vrgli stran? Kar se pa evropske direktive tiče sem pa prepričan, da tovarne slakorja v Ormožu ne bi nikoli zaprli, če bi jo prej nespametno ne prodali Nizozemceem. Sedaj bo nova tovarna stala 120 milijonov EUR-ov in si izračunaj, kakšna naronogospodarska škoda je nastala.
Pojma nimaš, zato SE ne mešaj v to debato. Šla bi v razkroj tudi če bi bil lastnik ti, Židan ali pa Mladina.
Tole je lahko čisto vse res. Kar pa je najbolj zanimivo. Prodamo tovarno sladkorja, tuji lastnik jo zapre, pobere odpravnino od EU, ker je sladkorja preveč, in za povrhu je še škodljiv.

Na koncu pa ostane neki silos, SILOS!

In koliko naj bi zdaj DRŽAVA vrnila sredstev oz. plačala kazni, ker so neki evrobirikrati ugotovili, da postopek ni bil korekten? Moti jih še tale silos.

Ali kdo ve, KOLIKO??
kmetovalec sporočil: 681
[#2490592] 11.01.15 16:01 · odgovor na: anon-333107 (#2490567)
Odgovori   +    6
[FrRoSt]
> [kmetovalec]

> > [vrac]
> > > [pcs]
> > > > [fibonaci]
> > > > > [pcs]
> > > > > > [pobalin]
> > > > > > Podpiram to zamisel in te pozivam k dejanjem. Zberi podatke, naredi tabelo ali grafe in mogoče jih bodo tukaj celo objavili. Mogoče tudi plačali prgišče evrov. Če ne, bodo teh podatkov gotovo veseli kje drugje.
> > > > > > Just do it.
> > > > >
> > > > > To je že naredil PopTV:
> > > > >
> > > > > imgur.com/AGrFiF5
> > > >
> > > > Ali čisto po pomoti niso v tabelo vključili tudi ljubljanske Tobačne in ormoške cuker fabrike, ali pa to ni bilo slučajno?
> > >
> > > Od podjetij s slovenskimi lastniki se ni na tuje selilo nobeno, a?
> > >
> > > Cuker fabriko so zaprli zaradi direktive EK, ne paše v to primerjavo.
> > >
> > > Lp,
> > > M
> >
> > Še kako paše, prijatelj. Cuker fabrika se je selila na Hrvaško. A ti mislš, da so opremo vrgli stran? Kar se pa evropske direktive tiče sem pa prepričan, da tovarne slakorja v Ormožu ne bi nikoli zaprli, če bi jo prej nespametno ne prodali Nizozemceem. Sedaj bo nova tovarna stala 120 milijonov EUR-ov in si izračunaj, kakšna naronogospodarska škoda je nastala.


> Pojma nimaš, zato SE ne mešaj v to debato. Šla bi v razkroj tudi če bi bil lastnik ti, Židan ali pa Mladina.

Tole je lahko čisto vse res. Kar pa je najbolj zanimivo. Prodamo tovarno sladkorja, tuji lastnik jo zapre, pobere odpravnino od EU, ker je sladkorja preveč, in za povrhu je še škodljiv.

Na koncu pa ostane neki silos, SILOS!

In koliko naj bi zdaj DRŽAVA vrnila sredstev oz. plačala kazni, ker so neki evrobirikrati ugotovili, da postopek ni bil korekten? Moti jih še tale silos.

Ali kdo ve, KOLIKO??
Nehajte nabijati s tujimi lastniki. Krivda za zaprtje TSO je izključno na politikih (domačih in bruseljskih). Pod danimi pogoji bi se vsak lastnik odločil za zaprtje.
Proizvodnjo sladkorja je EU regulirala s kvotami.
TSO so z uredbo 1609/2005 znižali kvoto za 7,14% (iz 52.973 na 49.191 t belega sladkorja). Hkrati so z „Balkansko uredbo“ omogočili uvoz sladkorja po dumpinških cenah (pod interventno) iz Hrvaške in ZR Jugoslavije. Dodatne omejitve je predvidevala nova uredba o trgih sladkorja, ki je začela veljati 1. 7. 2006.
Ker pod takšnimi pogoji rentabilna predelava sladkorne pese v sladkor v TSO ne bi bila možna, so lastniki na letni skupščini 22. 6. 2006 sprejeli odločitev, da se ukine proizvodnja sladkorja v Sloveniji.
Kdorkoli bi bil takrat lastnik, bi se moral odločiti enako, razen če bi lahko TSO zagotovil status podobne ponikovalnice denarja kot so npr. sedaj banke. Za kar pa tudi v slovenski politiki ni bilo interesa. Seveda lastniki so bili tujci in zaposlenih je bilo pod 200 delavcev, kar v primerjavi z Muro in podobnimi podjetji za politike ni bilo omembe vredno.
Še zlasti ker je EU poskrbela za bogato "odpravnino" s katero so bili poleg lastnikov, solidno poplačani tudi vsi zaposleni in kmetje, ki so dobavljali TSO sladkorno peso.
Da se bodo razmere na trgu s sladkorjem čez nekaj let obrnile za 180°pa seveda takrat nihče ni vedel.
siap sporočil: 2.195
[#2490601] 11.01.15 16:30 · odgovor na: kmetovalec (#2490592)
Odgovori   +    0
Ali niso bili istočasno ukinjeni PRELEVMANI za GG-jev podtalni uvozniški kolhoz??

Bilo kuda,saj veš.press

Strani: 1 2 3 4 5 6