Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-128631 sporočil: 2.624
Se popolnoma strinjam z tvojimi ugotovitvami. Te zavarovalnice so porabile ogromno denarja za izplačilo plač za svoje postopače in že ob ustanovitvi so imele ogromne minuse. To pa so pokrivale z tem vplačanim denarjem. TAko so dajale lažne informacije kako si nezdodno ali pa nevem kako še zavarovan. Sedaj pa ko potrebuješ takšno zavarovanje pa je nateg razkrit. Recimo gledamo PRVO OSEBNA ZAVAROVALNICA. Ti so že večkrat preimenovalii n zamenjali več lokacij. Če gledamo kako so počenjali natege je iluzorno pričakovati, da bo zaživel ta sistem varčevanja v tej obliki. To, da imaš rento 1€ na mesec in varčuješ 30 let vsak mesec dodatno še po 50 € pa ti verjamem in to so dejstva. ČE bi recimo kupil vsak mesec ustrezno količino naložbenega zlata bi ga nabral dosti več kot dobiš izplačila na mesec. ŽAl so z goljufanjem ljudi pokazali, da gre zaen nateg in sedaj bo šlo vse na beraško palico.

SAm vidim rešitev v osebnih varčevalnih računih in da se ljudem omogoči dodatna vplačila na račune. Kdor dela dopolnilno dejavnost občasno bi omogočil, da se vplačuje na te račune. Tako bi se rznebili kompliciranju in sočasno omogočili da bi poskrbeli ljudje za starost. Pozitivno pa bi bilo za prduktivnost skupnosti. Dokler bomo gledali kako bomo koga nategnili je iluzorno pričakovati napredek.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2455408

Strani: 1

PanchoWilla sporočil: 59
Vse zavarovalnice so le Ponzijeve sheme...
Dokler vplačujemo si lepo oni delijo lepe in obilne plače, ko pa je čas za izplačilo , jok in stok - denarja nikjer ali le za vzorec.
Že par let ne plačujem več nič, saj so mi do sedaj samo pobrali - razni skladi in podobno. Plačujem le kar je nujno potrebno, da ne ostanem pred vrati bolnišnice.
Ostalo v šparovec, le zame in mojo družino..., sčasoma se kar nabere nekaj denarja, ki ga imam Jaz, ne pa oni!

Strani: 1