Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Česa (še vedno) ne razume Miro Cerar

Strani: 1 2

anon-333107 sporočil: 8.271
[#2444271] 13.08.14 13:59 · odgovor na: fad (#2443780)
Odgovori   +    0
[fad]
eh, sem se uštel in je šel eden od sedmih kvizkov...;) (v prvih dveh stavkih je že vse, kar je tudi potem - še trailer pri poletnih filmih je treba dlje gledat za zapopast fabulo).
Soldatka.

Meni pa ni žal, tudi brezplačnega kvizkota. :D :D

Če že nisi odkrila revolucionarne tople vode, pa vsaj nisi prodajala megle. :D :D

Po pravici povedano, sem mislil nate celo noč. :D :D

Še zdaj mi ne gre iz glave, kako prikupno so te potegnili za smrček za tvoj članek O Mediji in NLB. :D :D

Pred leti je izšla knjiga, bolje rečeno, je bila prevedena tudi v slovenščino, o Prodajalcih megle. ali: Francis Wheen: Kako so prodajalci megle zavladali svetu :D :D

O njej se je nekaj govorilo, v zadnjem času pa se zdi, da je popolnoma pozabljena.

No, in ko sem ponoči poslušal radio, nočni obisk, sem se spomnil nate in tole knjigo. :D :D

Kako povedati Vse o Vsem in Nič o Ničemer?

takole: 4d.rtvslo.si/arhiv/n.../174290486

Šolski primer. Saj kaj novega boste pa tudi izvedeli. Da pripadamo afriki in nekaj o Velikonočni cvetici. : D :D

Drugače pa priporočam večkratno poslušanje zgolj iz stališča prodajalcev megle. In delovanja PR služb. :D

l.p.

p.s. 1. tudi naslovnica knjige je zelo primerna, verjetno se bo s tem strinjal prenekateri komentator :D

P.S. 2. Opazil sem, da velika večina Slovencev, krepko čez 90%, sploh ne razume pojma DODANA VREDNOST. Navkljub temu, da imamo metodologijo DDVja že kar nekaj časa v obtoku. Davek na Dodano Vrednost.

Menim, da bi bilo to ljudem, bralcem, dobro razložiti na Enostaven način in Primerih. Pri razumevanju tega se vse začne in vse konča!

Saj imate kar nekaj primernih novinarjev, ki bi se lahko lotili te teme, tudi Lipnik, Kotnik,...
anon-172247 sporočil: 1.022
[#2444346] 13.08.14 16:35
Odgovori   +    1
Kaj bo pravnik Cerar naredil s prodajo Mercatorja prezadolženemu supertajkunu, če se dokaže superkorupcija? Bo vse "posrednike" pomagal strpati v arest in jim odvzeti na koruptiven način pridobljeni denar? Vsekakor bi se spodobilo.
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2444596] 14.08.14 09:34
Odgovori   +    3
čas vnosa: 14.08.14 07:53
Ta španovila s Kahlom na čelu je uvertura v trojko in napad hedge skladov iz usa na alečicine pufe s katerimi nas je prodala za provizijo ?
anon-173305 sporočil: 41
[#2451877] 03.09.14 12:01
Odgovori   +    0
Mogoče bo pa Cerar prebral in uposteval!
anon-96090 sporočil: 1.218
[#2452277] 04.09.14 09:20 · odgovor na: anon-173305 (#2451877)
Odgovori   +    1
[jang3]
Mogoče bo pa Cerar prebral in uposteval!
A tole:

Obstaja država v Evropi pod Alpami, ki meji na Balkan in je omejena sama s seboj. Tam živijo najlepše ženske, vendar nataliteta upada. Tam nezaposleni največ delajo. Tam živijo ljudje na najbolj plodni zemlji, ki pa je neobdelana. Ker se obdelovanje plodne zemlje kmetom ne izplača. Tam večinoma prazni vlaki še vedno vozijo najpočasneje v Evropi, brez upoštevanja voznega reda, po avtocestah pa se vozijo noro hitro - s plačevanjem cestnine, ki je med najdražjimi v Evropi. V tej državi vsi igrajo košarko, smučarji dosegajo svetovne športne dosežke. Rekreacija jim je prioriteta, delo pa rekreacija. Vsi hitijo v službo, a vsi zamujajo. Osemurni delavnik traja deset ali več ur. In nihče se ne upira fevdalnemu izkoriščanju. Zdravstvo je tam brezplačno, zdravljenje pa morajo vsi plačevati. Tam so svobodni novinarji, ki svobodno pišejo in poročajo po ukazih svojih šefov, katerim objave narekujejo skorumpirani politiki in zakulisni veljaki, odvisno od njihovih potreb. Tam je svetovna kriza dobila državljanstvo. Tam so javna naročila skrivnost, državne skrivnosti pa javne. Tam še niso znani končni zmagovalci 2. svetovne vojne. Tam pišejo zgodovino nepismeni, najbogatejši so pa tisti, ki nikoli niso delali. Tam je Slovenija.
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2453945] 08.09.14 18:45
Odgovori   +    3
Odlična karikatura, prav za Cererja. Ne razumem pa, nikakor, da ta Cerer NE RAZUME, da sta naša kontinuiteta (katere je postal prvi uradni mož) in vera (ki jo baje ima), dva anti pola! Ter da NE VIDI, da neizbežno siromašimo, dokler ne prepolovimo javnega sektorja. Novi ministri - sami stari preizkušeni naši. Arjavec zunanji ministr, sramota za Slovenijo, na žalost, potem..... Sicer pa, prav naj nam bo, volilci, prav!
Ni pa prav, da s početjem teh rdečkarjev na čelu Slovenije blatimo naše prednike, ki so bili evropski. In da živimo na račun naših otrok in vnukov! NI PRAV!
anon-166469 sporočil: 8.684
[#2455015] 11.09.14 08:08
Odgovori   +    2
Quod licet Iovi, non licet bovi, oziroma kar je dovoljeno Jupitru, ni dovoljeno volom, so rekli že stari Rimljani in tudi v tem primeru ta rek natanko ponazarja stanje duha v slovenskih Butalah.

Vsi vodilni mediji in tudi kritična javnost bodo sprejeli Cerarjevo "pozabo", /prijavo premoženja PKK/ kot so to storili ob dvakratnem zaračunavanju potnih stroškov. Takrat je bilo krivo računovodstvo, to pot bo najverjetneje ukvarjanje z najvišjimi cilji za rešitev države Slovenije in seveda pomanjkanje časa za take banalnosti, kot je KPK.

Kako je Cerar zares dvoličen pa se vidi iz primera Bratošek, včeraj je Juncker preprosto potrdil, da mu je dal naš bodoči prvi ministre proste roke pri izbiri kandidata za ministra, nam pa je doma sadil rož'ce ?????

Če mu je dal proste roke, s kakšnim obrazom ga bo poklical po uradnem ustoličenju ? A mu bo rekel, da si je premislil ? Pa saj evropska komisija ni otroški vrtec, lepo vas prosim ! In še nekaj mi je prišlo na pamet, to je Jakič, ki naj bi ga Bratuškova odpeljala v Bruselj. Zanj tečejo predkazenski postopki, če se prav spomnim. Kaj bo storila nova podpredsednica Evropske unije, če bo gospod fasal obtožnico ?

No ja, bo že Golobič našel pravi recept, saj bo sicer Ultra težko sodeloval v Junckerjevi vladi !

Strani: 1 2