Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Soočenje: Kaj obljubljajo politiki?

Strani: 1 2

anon-187668 sporočil: 5.835
[#2426837] 10.07.14 23:56 · odgovor na: anon-116402 (#2426782)
Odgovori   +    7
[usimoncic]
Meni je bilo najljubše, ko je Kociprova na RTV SLO oddaji naštevala kaj vse bi se zgodilo, če bi prišla trojka. Bojda bi ukinila socialne transferje.
Trojka zagotovo ne bi ukinila socialnih transferjev, saj bi takšna ukinitev sprožila ulične proteste. Obratno, po mojem mnenju bi trojka od naše države zahtevala, da spoštuje Evropsko socialno listino, ki jo sedaj ne. In za kaj gre pri tej evropski socialni listini? O tem so pisali na dnevnik.si v članku Socialna nadomestila so prenizka:

"Po oceni Sveta Evrope so nekateri socialni prejemki in nadomestila ter pokojnine v Sloveniji prenizki. Najstarejša evropska organizacija ugotavlja, da znaša minimalno denarno nadomestilo za brezposelnost v Sloveniji le 350 evrov oziroma 50 evrov manj od najnižjega priporočenega zneska.

Prav tako je v Sloveniji glede na evropsko socialno listino prenizka minimalna pokojnina. Najnižja zajamčena pokojnina, ki znaša 35 odstotkov najnižje pokojninske osnove, znaša zgolj 197,19 evra, kar je dvakrat manj od priporočenih 400 evrov. Pri tem organizacija opozarja, da je zaščita pravic delavcev, brezposelnih in upokojencev ključna evropska vrednota"
anon-195846 sporočil: 3.006
[#2426838] 10.07.14 23:59 · odgovor na: anon-104641 (#2426828)
Odgovori   +    8
[ZoranJ]
> [spiderman]
> Smem vprašati kaj ZL dela v tej debati? Gre mogoče za parlamentarno stranko??

Hoteli so vriniti še enkrat SMC = neko cmerarjevo rezervo. Pa so potem ugotovili, da bi to bilo preveč in violetni Mesec je pa itak ves čas na razpolago.
Mesec je očitno namesto Starmana, ki so ga vtaknili na Hanzija z drugokategorniki.
SMC je pa pripuščena med parlamentarne, med neparlamentarne, med tiste, ki jim najbolje kaže in sploh na vsako soočenje.
anon-195846 sporočil: 3.006
[#2426839] 11.07.14 00:01
Odgovori   +    10
Cerar: Mi smo z našim programom zelo jasni, nakupe v zdravstvu je treba urediti tako, da bodo cene odražale realne stroške. Jasno je potrebno razmejiti javno in zasebno zdravstveno sfero in na tak način preprečiti korupcijo. Potrebno pa je razmisliti tudi o ukinjanju oziroma prestrukturiranju dodatnega zdravstvenega zavarovanja.

Se vidi, da mu je Ihan predčasno ušel.
In so ostali pri "potrebno je razmisliti".
anon-237381 sporočil: 924
[#2426850] 11.07.14 00:25 · odgovor na: spiderman (#2426808)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-237381 11.07.2014 00:26
Po moje je razlog sledeč:

Na začetku kampanje so morali Cerarja pozicionirati kot zmagovalca. Zato je takoj ko je rekel, da ustanavlja stranko imel 35% (podobno kot Zoki). Šoltes, ki ima dobre piarovce in potencial, pa je tako kot Jelinčič leta 2011 z metlami (se poslavljamo) in Zoki zdaj (Pošten - ne želim zmagati - vsi se temu smejijo) imel ne-kampanjo s kolesarjenjem.

Zdaj, ko je večina ljudi že odločenih in se bodo neodločeni zbrali ob zmagovalcu Cerarju, pa je čas, da se pobere še dodatne glasove.

Zato so zdaj v soočenju Bratovškovo postavili v sredino, kamera je vmes zoomala na privržence z njenimi majicami. Dajejo ji več medijskega prostora, pozicionirajo jo kot anti-cerkveno (kar vedno potegne leve volilce), kot učinkovito...

Enako so zdaj v mainstream oddajo povabili tudi skrajneža Meseca. Še Židan se je pokroviteljsko zavzel zanj.


Dal sem te med prijatelje.
anon-237417 sporočil: 2.617
[#2426854] 11.07.14 00:29
Odgovori   +    8
Charles Darwin je v 19. stoletju lansiral evolucijsko teorijo. Če bi danes, v Sloveniji v 21. st., na TV gledal te deviantne individuume bi verjetno padel v nezavest, ma ne v nezavest, v komo.
anon-116591 sporočil: 2.641
[#2426857] 11.07.14 00:55 · odgovor na: anon-195846 (#2426838)
Odgovori   +    13
[Kimsky]
> [ZoranJ]
> > [spiderman]
> > Smem vprašati kaj ZL dela v tej debati? Gre mogoče za parlamentarno stranko??
>
> Hoteli so vriniti še enkrat SMC = neko cmerarjevo rezervo. Pa so potem ugotovili, da bi to bilo preveč in violetni Mesec je pa itak ves čas na razpolago.

Mesec je očitno namesto Starmana, ki so ga vtaknili na Hanzija z drugokategorniki.
SMC je pa pripuščena med parlamentarne, med neparlamentarne, med tiste, ki jim najbolje kaže in sploh na vsako soočenje.
Zamudil začetek in bolj ko razmišljam, se zdi da manipulirajo. Prejšnji teden na obeh cmerarjevi, danes med "predsedniki" neka marginalna vstajniška stranka. Na kakšni podlagi ? Saj o logiki tu povprašati ni smiselno.
anon-299030 sporočil: 1.227
[#2426976] 11.07.14 08:50
Odgovori   +    6
Sama žalost, med katerimi kandidati imamo možnost izbirati!!
Mesec: morda bi z uporabo nepriljubljenih ali celo osovraženih, kot socializem npr. požel več simpatij. Ne nazadnje tudi ZDA poznajo termin "the workers company", ki delajo izjemno dobro; to ni lastnost le tistih, ki imajo znanega lastnika, temveč je povdariti vedno znova in znova - odnos managmenta in odgovornost!

Bogovič: podobno kot Gros nekoč z bananami v DZ, on s krompirjem na soočenje. Vendar vodenje države ni le kmetijska politika temveč predvsem celotno gospodarstvo. Stranka samea sebe omejuje v ambicijah

Židan: prava katastrofa, tudi z očmi ne trepne, ko trosi flance. Stranko in njena stališča je že zdavnaj povozil vlak!

Jankovič: paradoksalno, da človek, ki ima izkušnje, te zlorablja le za položaj sebe in svojih pripadnikov (v nekih bivši časih je tako delal sloviti "maček", ne glede na ceno, ki jo seveda plačajo drugi. On ni nikoli nič kriv, ker druge prepriča, da gredo zanj po kostanj v žerjavico. Sicer bi se v marsičem strinjal z njim - odnos managementa do vodenja npr., konkretnost projektov - nikakor pa ne z odnosom in načinom tega osebka. Govornih sposobnosti sploh nima??!!

Novak: klasika, a potrebuje določene korekture. Morebiti bi se celo strinjal s Franklom, da zasluži svoj glas. Vendar mi preprosto nekaj manjka ....

Bratušek:tipična predstavnica slogana "posle mene - JA". v zadnjih dnh sem najmanj 500x slišal ponavljati, kot zmahano vinilno plošščo "ni ga bilo junaka, ki bi pred letom dno prevzel vlado, ni ga bilo junaka, ki bi pred letom dno prevzel vlado.ni ga bilo junaka, ki bi pred letom dno prevzel vlado ...... Katastrofa je bila v vladi, nenačelna v stranki, sposobna le za svojo zunanjo podobo, o ekonomiji nima pojma, brezobzirno deluje tako s svojimi nedgovornostmi, kot bluzenjem in premetavanjem številk o uspešnosti itd.... Spominja na nekdanjo šalo, da so v Albaniji povečali živinorejo za 100% - prej so imeli eno kravo, sedaj pa dve! Žalostno in nikakor si ne želim, da še sedi v DZ!

Erjavec: človek za vse čase, a ko ga ujamejo v konkretni aferi se brani: "saj ravnam napačno v malem obsegu in to ni nič hudega, ne spravite se pa na tiste, ki to počno na veliko!" Ampak,dragi Erjavec, če je takšnih malih Erjavcev 2 miljona??
Omejen v svojem razmišljanju in deluje po načelu: kar je za bika, ni za vola! Bik sem pa jaz, seveda! Čas je za takojšnjo zamenjavo. A s kom?

Černač: SDS v vseh predvolilnih nastopih preveč potencira odsotnost vodje stranke, pa čeprav se s tem lahko strinjamo, ali pa ne. Tudi če imajo konkretne rešitve, jih ne znajo prijazno predstaviti, ampak so vedno zavite v celofan z opozorili, ne pa z navodili za uporabo! Niso izkoristili svojih pet minut in bodo zopet samo drugi!

Cerar: bojte se tega človeka - eno leporeči, drugo dela. O ekonomiji nima pojma, praktičnih izkušenj tudi ne. Menim, da bosta prisotna vedno užaljenost in celo maščevalnost. Vedno bo ščitil le svoj pravniški stanovski stan, ki bi ga prvo bilo treba prečistiti, ne samo to, postaviti v celoti na nove temelje! Za vse ostalo pa bodo poskrbeli strici iz ozadja, najsi to še tako zanika. Naje.... bomo z njim na čelu! Če trdi, da je ureditev pravne države kritična točka, potem že takoj lahko odstopi, še pred volitvami: če zagovarja sodnico, ki se v uradnih postopkih laže, potem ni primeren za nobeno funkcijo!

Zanimivo bo brati komentarje na tale moj izziv.
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2426979] 11.07.14 08:50
Odgovori   +    4
Več kot je soočenj, bolj se megla redči.
Ogromno imamo rdečih šolanih retardov, naša Kokoška bo morda še dolgo hirala.
SMC - to je JS(krivosodstvo) LDS, Zares in Kučan; s supersliko Cerar.
Združena levica - zakonsko prepovedati!
PS - neumnosti.
SD - KPS s supersliko Židan.
ZAB - neresničnosti.
Desus - ukiniti.
Voditelja - dobra.
SDS - odlično.
NSi - zelo dobro.
SLS - dobro.

Danes še zadnjič:
Trojka ima popolnoma PRAV! JS zmanjšati! Trojka ni NIKAKRŠNA izguba suverenosti ampak EDINA logična pot iz bankrotiranja države! Prihodka letno je toliko, JS porabi dvakrat več - torej NI možno okrevanje. Nepremičninski davek: odpade - saj bi lupil delovne, lenuhe pa preživljal (to dela socializem). Levičarji pa počnejo vse, samo da ni trojke!

Danes še zadnjič:
OBVEZNO pojdimo VSI na volitve, volimo SDS, NSi in SLS, vse ostalo je ILUZIJA, je vsestransko POGUBNO, je samo poskus preživetja dinozavra, NI možno drugače, NOBENE DRUGE MOŽNOSTI NI!!
Gre se za našo usodo , VSI na volitve! Mali trud za posameznika je to, vendar DOVOLJ za rešitev Slovenije iz te brezkončne TEME zblojenosti !!
anon-1445 sporočil: 3.218
[#2426991] 11.07.14 09:00
Odgovori   +    4
Zgodovina se ponavlja. Volil bom najmanjšo škodo.
uross sporočil: 105
[#2427040] 11.07.14 09:33 · odgovor na: anon-299030 (#2426976)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: uross 11.07.2014 09:43
Kar koli *boste volili ne bo imelo vpliva na politiko države, kajti "snovalci" imajo svoje cilje - prevzeti vodenje SDH.
SMC je načrtno lansirana - Cmerar ni osebek ki bi bil sposoben takšnega idejnega lansiranja on je posodil svoje ime to pa je vse.

Že iz budističnih naukov izhaja dejstvo, da iluzorno mislimo da smo v sedanjosti gospodarji svoje usode - sistem je voden na podlagi preteklih dejanj - tako kot sanje (ustvarjene so na podlagi shranjenih informacij v zavesti) Ali lahko zavestno spreminjaš potek sanj? Lahko (trenirani jogiji) ampak neuk navaden človek tega ne more. Tako je tudi v "realnem" življenju. In to vrhunski medijsko psihološki strokovnjaki še kako vedo. Poznajo ustroj - lansirajo lažne informacije s predvidevanjem o neki smeri in potem to smer držijo. (ni to vedno 100% ampak verjetnostni izračuni natančno pokažejo kakšna je verjetnost) - vsak strateg pa tvega to je dejstvo (ampak tvegajo na podlagi verjetnostnih izračunov) če se pokaže da je tveganje majhno gredo v akcijo.
Nakladam? Ne! Sem bil prisoten v analitičnem oddelku ene od "državnih služb" in povem Vam to je noro. Analiza 1.000.000 podatkov in njihova računalniško modelska obdelava je nora. Z 80 % verjetnostjo napovejo natančno reakcijo človeka v določenih okoliščinah.


Že v preteklih postih sem opisal kako je lansiranje potekalo..sedaj me je pa še razveselil članek Požar Reporta www.pozareport.si/?I...&type=tags ki je šel še dlje.

Volilno telo Slovenije je natančno analitično dodelano - točno se ve da je volilcev "s svojo glavo" premalo za spremembo kolektinega nagona. In tako je to in nič drugače.

**škoda, da v Sloveniji ni finančne podpore raziskovalnega novinarstva, ker šele to bi razkrilo ves blišč in bedo vrhunske politike.

P.s. Kot sem slišal eno vrhunsko izjavo "Ljudje mislijo, da so budni v resnici pa so v globokem spancu"
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2427171] 11.07.14 11:44 · odgovor na: anon-195846 (#2426838)
Odgovori   +    4
[Kimsky]
> [ZoranJ]
> > [spiderman]
> > Smem vprašati kaj ZL dela v tej debati? Gre mogoče za parlamentarno stranko??
>
> Hoteli so vriniti še enkrat SMC = neko cmerarjevo rezervo. Pa so potem ugotovili, da bi to bilo preveč in violetni Mesec je pa itak ves čas na razpolago.

Mesec je očitno namesto Starmana, ki so ga vtaknili na Hanzija z drugokategorniki.
SMC je pa pripuščena med parlamentarne, med neparlamentarne, med tiste, ki jim najbolje kaže in sploh na vsako soočenje.
To tudi mene moti, da so Starmana mediji kar sami vtaknili v drugo kategorijo - po tej logiki bi morali tudi Jankoviča. Na podlagi česa? Prirejenih anket? Žal je še vedno tako, da mediji pogosto ustvarjajo javno mnenje in Cerarja so že od začetka protežirali.
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2427655] 11.07.14 22:41
Odgovori   +    1
Pred pol ure se je končalo zadnje predvolilno soočenje političnih strank na TV. Razjezili so me Bratuščka, ker blago rečeno prireja dejstva, da še sama sebi verjame. In Arjavec, ki se hvali z Rusi, računa na glasove penzionistov ter zmago levice in se brezskrbno veseli doživljenske funkcije. Ter Cerar, ki dosledno zagovarja krivosodstvo! Ljudje, pazimo, komu bomo dali glasove v nedeljo!

Strani: 1 2