Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ruski medved renči za vogalom

Strani: 1 2

bozo666 sporočil: 3.026
[#2357604] 26.03.14 11:26 · odgovor na: anon-101299 (#2357515)
Odgovori   +    3
Spoštovani gospod SIVI PINOT, jaz nisem tako komot, da bi se šel prodajati floskule, ampak se poglobim tako v arhive ( glede na to, da sva že imela polemiko, to najbrž veste ) kot tudi v številke.

In številke ter mednarodni sporazumi so več kot zgovorni.

Ne gre za nobeno novo Jugo, ampak za korist SLO, to je , čim bolj izničiti morebitne sankcije z vidika škode za SLO.

Rusija je naš zelo pomemben trg, nenehno raste z visokimi stopnjami, tako , da bo to v 5 letih prav gotovo na 2 ali 3 trg. Tretji prav gotovo.

Preko Srbije, ki ima posebne sporazume z Rusijo, pa bi še naprej izvažali v Rusijo. PRKIMER. marmor izvoziš v Srbijo , oni pa naprej v Rusijo.

Skratka VOLK SIT IN KOZA ( Slovenija ) CELA.

Potrebno je gledati naš ekonomski interes in ne igrice Aglije, ki leze v rit ZDA, ki ji najbolj ustreza šibka EU.

Naš najbolj pomemben trg bo še vedno Nemčija, mi pa moramo okrepiti posle z bivšo Jugo in koristiti posamezne zveze bivših republik v muslimanskem, ruskem in drugih trgih.

Nekdo bo rekel SACRO EGOISMO..........OK, kaj pa drugega se gre GB ali ZDA.......vsi gledajo svoje koristi, zakaj jih ne bi tudi mi.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2357628] 26.03.14 11:43 · odgovor na: anon-302297 (#2357588)
Odgovori   +    3
Kaj pa mislite, da bo delala Nemčija in Francija, ki izdeluje 2 ladji za Ruse.......1,2 milijarde evrov.......skušali bodo zmanjšati škdo in bodo iskali vse poti, tako moramo tudi mi.

Naš izvoz raste, pribitki se počasi zmanjšuje, prišla bodo tudi tuja vlaganja.........in počasi bomo vse manj ranljivi.


Da pa bomo manj ranljivi moramo pod nujno razpršiti izvoz in ga tudi povečati, čeprav smo že zdaj v bistvu velesila po izvozu na prebivalca.........mislim da je pred nami le Nemčija in Nizozemska.

Ne smemo biti bolj papažki od papeža.......ne smemo biti zgolj poslušni učenci........vsa čast Karlu Erjavcu, da je povedal, da je treba reševati po diplomatski poti in se ponudil .......naj se smejijo nekateri, ampak poteza je bila genialna.

Ruski gost je naš najboljši gost, saj troši daleč največ na dan in je pri nas največ dni......poglejte malo v Rogaško.

Treba se je širiti v Azarbedjan in Kazahstan ter seveda v Severno Afriko in tudi druge arabske države.

Koristiti je treba naše stare povezave s Srbijo, Makedonijo in Bosno ali pa npr. skupaj s Hrvati še bolj masovno tržiti turizem na Dalnjem vzhodu, kar se nam že obrestuje.

To, kar jaz pišem nima veze z nekim komunizmom, ampak gre za čiste koristi SLO:......cilj nam mora biti druga Švica........visok cilj si je treba postaviti, za kar pa moraš razpršiti odvisnost oz nastopati v vseh svetovih......rdečih in črnih, ravnookih kot poševnokih

EU je več kot impotentna in brez prave vizije v zunanji politiki, kar se je videlo v Bosni, ko so dopustili nekaj let granatiranja Sarajeva, potem pa sta 2 ameriška lovca v hipu naredila preobrat.....v nekaj sekundah so bila sestreljena 4 srbska letala........itd....itd.

V tej EU se ne smemo obnašati kot cicibani, ker to nismo.Dovolj jasna je izkušnja Grčije. Mislim , da zgolj 1,26%...skratka cca odstotek in pol pomoči.........tudi SLO........je ostalo v Grčiji, vse drugo pa je šlo za reševanje francoskih in nemških bank.

Včeraj je SBERBANKA dala 600 milijonov pol cenejšega kredita Agrokorju kot ga ima pri zahodnih bankah. .........itd.....itd

Gledati je treba naš interes in ne plesati neoliberalen evropski ples.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2357645] 26.03.14 11:49 · odgovor na: anon-126255 (#2357590)
Odgovori   +    3
Kako površen komentar nepoznavalca dejanske situacije v neoliberalistični EU, ki jo vodi par velikih držav oz. njihovih bančnih centrov moči.

Če razpršiš rizike oz. zmanjšal odvisnost zgolj od ene države ali grupacije, si dosti bolj suveren.

To kar sem pisal........preberite si kaj sem napisal piscu " 5-RA ", pa boste dojeli poanto.

PECUNIA NON OLET........in ta Nemcem , Francozem ne smrdi, zato pa uničujejo Grčijo........skrat, vsi gledajo svoji rit in zakaj ne bi mi izkoristile svoje stare povezave v bivši Jugi za zmanjševanje teže bodočih sankcij in za nove -tretje trge, npr. v Severni Afriki.

To, kar pišem , nima nobene veze s Titom , ki ga ni že 34 let, ampak je za malo SLO dober obet postati druga Švica. Trgovati z vsemi in imeti možnost reči ne neoliberalističnim težnjam velikih v EU , katerih cilj je za bagatelo pokupiti vse kar je še kaj vredno v SLO

NAROD SI BO SODBO PISAL SAM, če ne bo odvisen samo od enega trga.
anon-126255 sporočil: 2.565
[#2357668] 26.03.14 12:04 · odgovor na: bozo666 (#2357645)
Odgovori   +    3
Haha, ti bi Slovenijo porinil v neko srbsko-rusko mešetarjenje, samo pozabljaš, da je EU trg za Slovenijo neskončno bolj pomemben od srbskega in ruskega skupaj. Lej, ni variante, da bi se Slovenija premaknila od EU v neko srbsko rusko venezuelsko bolivijsko orbito. Been there, done that, it's bad.
bpusnik sporočil: 1.123
[#2357871] 26.03.14 15:02
Odgovori   +    1
Karel pa nič.
Bi vsaj nazaj zarenčal : Ghhhhhhh.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2357896] 26.03.14 15:21 · odgovor na: anon-126255 (#2357668)
Odgovori   +    2
Biti tako odvisen predvsem od Nemčije ni najbolj modro........osvojiti je treba čim več trgov........tudi s pomočjo ali skupnim nastopom npr. z Bosno ali Srbijo , to je izkoristiti njihove zveze.

EU je res čudna druščina, zato je treba biti pripravljen na vse.........lepo se vidi kako je z Grčijo.......tudi mi rešujemo francoske in nemške banke........grkom ostane približno 1,5 %......to je kruta resnica.

Mi moramo nujno izvoz razširiti v Severno Afriko, kar nam lahko pomagajo Bosanci in v Rusijo, kar nam lahko pomagajo Srbi, čeprav smo sami kar uspešni, pa tudi s pomočjo Hrvatov v Čile, Argentino......
bozo666 sporočil: 3.026
[#2357905] 26.03.14 15:30 · odgovor na: anon-126255 (#2357668)
Odgovori   +    2
Pa še nekaj, nihče ne pravi, da je treba zapustiti trge EU, nasprotno, treba jih je obdržati, vendar obenem širiti trge v bivši SZ ( Kazahstan, Azebedjan....) v bivši Jugi, Sev Afriki.........

Zakaj ne bi izvoz povečali še za cca 30 %, kar ne tako nedosegljiv cilj, s tujimi vlaganji pa bi ga lahko povečali za 50% in prehiteli celo N emčijo po izvozu na prebivalca.

No, že zdaj smo po izvozu na glavo ene boljših držav , pa smo še vedno v kar hudi krizi. Skratka, sploh nismo tako slabi
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2359093] 27.03.14 19:51
Odgovori   +    0
Kolikor vem medved ne renči, ampak rjove.

Strani: 1 2