Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kje je glava?

Strani: 1 2 3 4

pcs sporočil: 5.462
[#2134778] 03.06.13 04:02 · odgovor na: anon-274438 (#2134702)
Odgovori   +    15
[zmrda]
Slovenija ima zelo dobre, če ne nadpovprečne širokopasovne povezave. Da bi še dodatna digitalizacija kar sama po sebi omogočala rast je nonsens. Digitalizacija ja, vendar kot dodatek vsej ostali vzpostavljeni infrastrukturi in kritični masi ljudi. Ampak dokler vlak od Lj do MB ali Kopra vozi ure in ure in ure in dokler čakaš na gradbeno dovoljenje leta... je neko na pamet grajenje telekomunikacijskega omrežja precej brezveze.
Z drugimi besedami, če na konjsko vprego namontiraš GPS je to še vedno kurčeva konjska vprega:

www.ebaumsworld.com/.../81905744/

Treba je zamenjat konjsko vprego -> uvest moderno tržno gospodarstvo in nehat srat z nacionalnimi interesi, potem bo GPS morda imel smisel.

M
Kanzon sporočil: 2.392
[#2134779] 03.06.13 04:19 · odgovor na: anon-312799 (#2134710)
Odgovori   +    1
[RoccoBarocco]
Vse kar je na voljo kriminalci na oblasti takoj prekanalizirajo na svoje skrite račune v tujini. Za nas je rešitev uvedba nezastaranja kraje davkoplačevalskega premoženja denimo nad 100K Eur in smrtna kazen za vse, ki so nas pokradli za več kot 10 mio Eur z javnim obešanjem.
Šerijatsko pravo se tudi ne obnese-ljudje še kuj kradejo,hehe.

Narava je s človekom trčila v plafon,naprej ne gre.Pozna pa BMZ vzrok za sedanje stanje,bojda so krivi prededipalci.
anon-58010 sporočil: 1.849
[#2134780] 03.06.13 04:32 · odgovor na: (#2134701)
Odgovori   +    5
[rava]
našteti ukrepi ne bi prinesli ničesar, ker bi itak vse sproti pokradli.
rešitev so multinacionalke s kapitalom, tehnologijo in znanjem.
in zakasnela lustracija vseh ki so zadnjih 65 let drek mešal v parlamentu in politiki
bc123a sporočil: 48.253
[#2134784] 03.06.13 04:37 · odgovor na: anon-274438 (#2134766)
Odgovori   +    4
[zmrda]
Je prednost. In ja, plače so očitno previsoke. Koliko, bo povedal trg. Meni se zdi nerazumno, da ne rečem morilsko, da imaš tako visoko brezposelnost, kot jo imamo, pa vseeno vstrajaš na minimalcu. Dejansko gre za to, da tisti, ki (še) imajo službe ne popuščajo pri znesku na račun tistih, ki so na cesti. Noro.
To je na kratko povedano, najvecji problem, po drugi strani pa vseeno po moje edina ovira. Mislim da se pri tem, kaj nemske multinacionalke iscejo v blizini, vse skupaj zreducira na to, kako visok je minimalc (in seveda druge place glede na to). Nas je, imas prav, morilsko previsok.
bc123a sporočil: 48.253
[#2134787] 03.06.13 05:26 · odgovor na: anon-256011 (#2134740)
Odgovori   +    18
[maiale]
Hmmm, zadnje čase vsi omenjajo gradnjo HE na sr. Savi kot rešitev za gospodarstvo. Pa sploh rabimo toliko elektrike? Mogoče bi bila bolj dobičkonosna rešitev visokotehnološka sežigalnica nevarnih odpadkov.
Zakaj nevarnih, zakaj visokotehnoloska? Mene je pred casom pogrelo, ko sem videl Snagino brosuro "ravnanje z odpadki 2013" kjer imajo tudi poglavje "miti o odpadkih". In me je skoraj na rit vrglo, ker tam noter kot mit razglasijo to, da se z locevanjem znizajo stroski. Ker da oni prodajo samo papir, steklo in kovine za profit.... ostalo "predajo" ("ne prodajo", kot izrecno pise) druzbam za predelavo. In potem navajajo, da so tudi v tujini z locevanjem sli stroski gor...

PROSIM? WTF? Kako si drznejo? Mislim, razni ekologi so nazigali leta in leta, da se odpadke locuje zato, ker so not koristne surovine, ki se jih da prodati in predelati. Zato so drzave sle v locevanje, celo pod groznjo nore represije (kazni za nelocevanje).

Sedaj pa to postane MIT? Kurcevi MIT? Nazigas 15 let, da se to SPLACA, potem pa meni nic, tebi nic, to razglasis za MIT? Pa kje imajo te ljudje faco to pisat not?

Ce je to mit, zakaj sploh kompliciramo z locevanjem? Papir in steklo sta se loceno zbirala ze 10 let nazaj, pred fensi novimi kantami od snage in pred njihovimi novimi urniki odvoza. Zelezo se da pobrati iz smeti avtomatsko (z magneti), torej zadeva ne zahteva nobenega locevanja na strani uporabnika. Preostanek pa se itak NE SPLACA locevati! Zakaj se torej preostanka ne sezge v sezigalnici in na deponijo odlaga samo nekajkrat manjsi volumen granulata (ce lahko Monaco, lahko tudi mi, ali smo mi bolj papeski od papeza?).
anon-228486 sporočil: 2.144
[#2134794] 03.06.13 06:17
Odgovori   +    15
Poglejte vse skrite davke, ki se skrivajo v poloznicah za vodo, elektriko, snago, telefon in ki ne pomenijo vase porabe ampak dajatve na bogvekaj.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2134796] 03.06.13 06:24
Odgovori   +    5
Vsi našteti ukrepi so le majhen drobec potrebnih in kar je najhuje, izvajali bi jih lahko - in bi jih morali - že davno. Pohlep pod vodstvom diletantov nas je pripeljal natanko tja, kamor si tudi zaslužimo. Dejstva:

1.) Posojilna veselica traja mnogo delj, kot od leta '05-'09 in širitev krize iz ZDA je bila gotovost,
2.) kriza (depresija) je sistemska ('strukturna') in zato je trajnejše narave in
3.) ukrepi bi morali biti prilagojeni, namenski, ciljani in tudi to bi se lahko vedelo že najmanj ob izbruhu.

Vsa opozorila so bila zaman.
Danes je 'kur brez glave' in raznoraznih pametnjakovičev za izvoz, zato bom samo ponovil: plačali bomo določeno ceno.
anon-316070 sporočil: 29
[#2134803] 03.06.13 06:46 · odgovor na: (#2134721)
Odgovori   +    5
čas vnosa: 02.06.13 23:51
zakaj je pa cel kup sedežev v luksemburgu?
pa nimajo ne strokovnjakov, ne placa, ne fabrik, ...
brezposelnost je zdajle recimo grozovitih 6, pa že vsi jokajo.
a ti to nas želiš primerjati z Luksemburgom :-))))
anon-319005 sporočil: 295
[#2134804] 03.06.13 06:46 · odgovor na: bc123a (#2134743)
Odgovori   +    5
čas vnosa: 03.06.13 00:29
jep, that's it...

zato pa so nemci izgubili vojno
bc123a sporočil: 48.253
[#2134808] 03.06.13 06:51 · odgovor na: anon-319005 (#2134804)
Odgovori   +    3
[mmatt]
jep, that's it...

zato pa so nemci izgubili vojno
Hm?
Gustl sporočil: 13.629
[#2134811] 03.06.13 06:54 · odgovor na: anon-274438 (#2134716)
Odgovori   +    3
[zmrda]
Zakaj bi pa pri nas imeli razvojne oddelke MS, IBM, RedHat, SAP?
RedHat celo ima razvijalce tu. bi pamtezko temu rekel oddelek :)
Gustl sporočil: 13.629
[#2134812] 03.06.13 07:00 · odgovor na: bc123a (#2134787)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [maiale]
> Hmmm, zadnje čase vsi omenjajo gradnjo HE na sr. Savi kot rešitev za gospodarstvo. Pa sploh rabimo toliko elektrike? Mogoče bi bila bolj dobičkonosna rešitev visokotehnološka sežigalnica nevarnih odpadkov.

Zakaj nevarnih, zakaj visokotehnoloska? Mene je pred casom pogrelo, ko sem videl Snagino brosuro "ravnanje z odpadki 2013" kjer imajo tudi poglavje "miti o odpadkih". In me je skoraj na rit vrglo, ker tam noter kot mit razglasijo to, da se z locevanjem znizajo stroski. Ker da oni prodajo samo papir, steklo in kovine za profit.... ostalo "predajo" ("ne prodajo", kot izrecno pise) druzbam za predelavo. In potem navajajo, da so tudi v tujini z locevanjem sli stroski gor...

PROSIM? WTF? Kako si drznejo? Mislim, razni ekologi so nazigali leta in leta, da se odpadke locuje zato, ker so not koristne surovine, ki se jih da prodati in predelati. Zato so drzave sle v locevanje, celo pod groznjo nore represije (kazni za nelocevanje).

Sedaj pa to postane MIT? Kurcevi MIT? Nazigas 15 let, da se to SPLACA, potem pa meni nic, tebi nic, to razglasis za MIT? Pa kje imajo te ljudje faco to pisat not?

Ce je to mit, zakaj sploh kompliciramo z locevanjem? Papir in steklo sta se loceno zbirala ze 10 let nazaj, pred fensi novimi kantami od snage in pred njihovimi novimi urniki odvoza. Zelezo se da pobrati iz smeti avtomatsko (z magneti), torej zadeva ne zahteva nobenega locevanja na strani uporabnika. Preostanek pa se itak NE SPLACA locevati! Zakaj se torej preostanka ne sezge v sezigalnici in na deponijo odlaga samo nekajkrat manjsi volumen granulata (ce lahko Monaco, lahko tudi mi, ali smo mi bolj papeski od papeza?).

Tole poglej, ce bos utegnil: vimeo.com/30695759

Zbiranje in predelava se splacata, samo ne tako, kot si mi predstavljamo.
anon-221237 sporočil: 3.746
[#2134814] 03.06.13 07:09
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-221237 03.06.2013 07:21
Ja mislim, da tukaj ne bo nikoli bolje, ker mi ne znamo bolje. Ne vem, če nam je šlo kdaj tako slabo v zgodovini kot nam gre danes in ne vem kako naj še zategujemo pas, če je pa že sedaj korupcija in utaja davkov edini način uspeha za preživetje tako za podjetja kot tudi za posameznika.

Danes mladi ne dobimo služb in kako bo šele potem ko bomo starejši?? Kdo sploh tukaj zaposluje sposobne??? Kdo v tej državi ni suženj??? verjetno tisti, ki je dobil službo prek vez na občini ali v kateri drugi državni firmi. Kakšna nova hidroelektrarna, če še TEŠ 6 ne moremo zgradit oz. če bi dali razpis za pasjo hišico bi jo plačali v milijardah, ker tako pač funkcionira ta država.
Vsa kriminal v tej državi zastara v petih letih in kdo naj potem zaustavi plenilce te države????

Ta kura od države je samo še dobra za pašteto, samo ne vem kdo si jo bo na kruh namazal, ker mu lahko postane slabo .
anon-165836 sporočil: 195
[#2134816] 03.06.13 07:12 · odgovor na: bc123a (#2134763)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [zmrda]
> > [bc123a]
>
> > Po drugi strani se hocem peljati v MB z vlakom, pa 1) mi ze prodajalka kart pove
>
> No tu je naslednji problem: zakaj hudica moraš leta 2013.. DVA TISOČ!! trinajst... karte kupit pri prodajalki. Še danes nimajo avtomatov...

Imajo. Dva. Na postaji v LJ. Ne prodajata kart za ICS/pendolino. Ko prides k prodajalki zves zakaj. Ker tam, kjer je na voznem redu pendolino, ta ne vozi vedno in ti to razlozi gospa na salterju in ti proda socialno karto, ko pendolino ne vozi.

(se strinjam da je situacija obupna)
in ne pozabi , da so v tem ''omrežju'' sindikalti glavni pri odločanju. ........
bc123a sporočil: 48.253
[#2134817] 03.06.13 07:14 · odgovor na: Gustl (#2134812)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: bc123a 03.06.2013 07:15
[Gustl]
Tole poglej, ce bos utegnil: vimeo.com/30695759

Zbiranje in predelava se splacata, samo ne tako, kot si mi predstavljamo.
Zanimivo sicer (sem pogledal samo nekaj minut na zacetku in mislim, da je jasno zakaj gre) - ampak jaz vseeno ne bi nasih brezposelnih posiljal sortirat odpadke v taksnih razmerah...

Dejansko gre za to:

- steklo se je zbiralo loceno ze prej
- papir ravno tako

preostane:

- "embalaza" - pri cemer se ne cudim da se ne splaca tega zbirati, ker to je en tak idiotski pojem, ki tehnolosko sploh ne definira vsebine. Po logiki Snage not meces vse od tetrapakov preko konzerv do plastenk od cistil.
- bioloski odpadki - zakaj se tega ne splaca predelovati v kompost ne vem, ampak vsekakor snagi verjamem - morda so pomisleki cisto jasni, recimo, da ne more garantirati cistosti produkta - ena baterija v kanti za take odpadke in so onesnazene tone komposta
- "ostali" odpadki.

Sedaj, iz embalaze lahko poberes zelezne odpadke. Piksne za pijaco so Alu ali zelezne - zelezo komot poberes ven z magneti, ALU pa recimo lahko ali prepoves ali za njih uvedes depozit. Sicer pa tudi sedaj mi ni jasno, kako locujejo ALU od ostalih "embalaza" odpadkov, ker je cist vseeno ce je ALU piksna zmesana z vsemi odpadki ali pa samo z vreckami, loncki, tetrapaki, embalazo cistil, itd.

Zna biti da je ravno ta "mesanica" popolnoma neuporabna za reciklazo ravno zaradi tega ker je mesanica, namesto da bi bila locena na kovine in plastiko.

V ostalih odpadkih ne sme biti nevarnih odpadkov, komposta pa se ocitno ne splaca delati, v "embalazi" pa je itak najvec PET (polietilen) embalaze in papirja, kombiniranega z pet ali aluminijem (tetrapaki). Torej je idealna za seziganje in pridobivanje energije. PET gori brez oddajanja strupenih produktov (vecina ljudi ga se vedno ne loci od PVCja, ki ga prakticno ne najdes vec v embalazah).

Torej, ce bi zbirali:

- embalazo, bio odpadke in "preostanek" v eni kanti
- steklo v drugi kanti
- papir v tretji kanti

bi dobili najbolj optimalno resitev, ob tem da bi seveda s sortiranjem zeleza iz prve kante dobili nekaj za prodajo, preostanek pa bi komot sel v sezigalnico. Stroski seziganja bi morali biti precej nizji kot so stroski "seziganja" dizla za to, da se pobira pet razlicnih kategorij odpadkov...

Ampak seveda, ob tej resitvi bi sli ekologi v luft. Moj predlog: naj oni placajo ta porast cene smeti zardi locevanja, ali pa opravijo prostovoljno delo z locevanjem na deponiji do te tocke, da bodo postali loceni odpadki komercialno zanimivi. Ce pa ne, mars stran z idejami, in gremo na sezigalnico.
bc123a sporočil: 48.253
[#2134820] 03.06.13 07:19 · odgovor na: (#2134818)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bc123a 03.06.2013 07:20
[janezpizdek]
> [bc123a]
> > [zmrda]
> > In če pomisliš je to to. Slovenija je premajhna in predraga za multinacionalke.
>
> Premajhna ni, predraga je, ampak to se da popraviti. Znizas minimalce in place v JS ter penzije, ostalo se bo prilagodilo samo.
>

Tipična komunistična logika centralno-planskega državnega kapitalizma.
Oz. povej nam kako že izpelješ to tvojo idejo v tržnem gospodarstvu?
V pravem trznem gospodarstvu ni minimalne place, JS pa nima zveze s trgom. Penzije so pri nas PAYG in zalibog tako tudi vezane na ZPIZ in na kolicino denarja ki ga nabere, drzava pa z dofilavanjem vrece ZPIZ poskrbi, da denarja ne zmanjka, tudi ce je vedno manj placnikov prispevkov.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2134822] 03.06.13 07:21
Odgovori   +    9
Tudi če najdemo glavo, nam to nič ne pomaga. Če ima glava oprane možgane, ali pa so dokončno deformirani, si z njo ne bomo prav nič pomagali. Mi ne potrebujemo prazne glave, mi potrebujemo glavo z delujočimi neobremenjenimi možgani.
XCODE sporočil: 26
[#2134827] 03.06.13 07:24 · odgovor na: anon-112890 (#2134714)
Odgovori   +    2
Se popolnoma strinjam. Bi pa pričakoval te ugotovitve tudi od novinarjev. Zaradi prevelikih obremenitev podjetij(davki, obresti), je povprecno slovensko podjetje bolj zadolženo od velike večine držav. Sicer bi se lahko bila obrazlaga, da je poprecno podjetje manj ucinkovito ali da smo slovenski podjetniki bolj zapravljivi?
bc123a sporočil: 48.253
[#2134829] 03.06.13 07:26 · odgovor na: XCODE (#2134827)
Odgovori   +    3
[XCODE]
Se popolnoma strinjam. Bi pa pričakoval te ugotovitve tudi od novinarjev. Zaradi prevelikih obremenitev podjetij(davki, obresti), je povprecno slovensko podjetje bolj zadolženo od velike večine držav.
Tole je pa cisto nepovezana zadeva, priblizno toliko, kot ko sosedova Francka razlaga, "veste, midva z mozem imava bolj nizje place, pa moramo zato jemati vec kreditov, da lahko zivimo".
Sicer bi se lahko bila obrazlaga, da je poprecno podjetje manj ucinkovito ali da smo slovenski podjetniki bolj zapravljivi?
Ne vem, kako se lahko razlaga, ampak zgornja razlaga nima smisla. Verjetno je najpomembnejsi razlog to, da v sloveniji pac kapitala nikoli ni bilo kaj dosti (ker smo ga s kampanjo proti tujcem tudi aktivno preganjali) zato so se firme nesorazmerno mocno financirale z izposojenim kapitalom, kar nikakor ni zdravo.
Gustl sporočil: 13.629
[#2134833] 03.06.13 07:28 · odgovor na: bc123a (#2134817)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [Gustl]
> Tole poglej, ce bos utegnil: vimeo.com/30695759
>
> Zbiranje in predelava se splacata, samo ne tako, kot si mi predstavljamo.

Zanimivo sicer (sem pogledal samo nekaj minut na zacetku in mislim, da je jasno zakaj gre) - ampak jaz vseeno ne bi nasih brezposelnih posiljal sortirat odpadke v taksnih razmerah...

Seveda ne, to je zgolj kot prikaz, kako se splaca, naprej od tu financiramo davkoplacevalci.

Se strinjam z vsem, kar si napisal.
7175S sporočil: 2.561
[#2134834] 03.06.13 07:30
Odgovori   +    3
Ku-ku-ru-ku-kuuuuu Palooma, Stefanija u Mehiki dolarje imaaaaa !!!!! Aj-ja-ja-ja- jaj svima namaaama !!!!
bc123a sporočil: 48.253
[#2134838] 03.06.13 07:37 · odgovor na: 7175S (#2134834)
Odgovori   +    6
[7175S]
Ku-ku-ru-ku-kuuuuu Palooma, Stefanija u Mehiki dolarje imaaaaa !!!!! Aj-ja-ja-ja- jaj svima namaaama !!!!
Se vedno se najdejo butci, ki mislijo, da je tisti obupno slab ponaredek verodostojen?
anon-30733 sporočil: 147
[#2134842] 03.06.13 07:42
Odgovori   +    5
še en članek, ki opisuje dejansko stanje in ne predstavi dejanskih vzrokov zanj. Dokler boste novinarji o dejanskih vzrokih molčali, bo v družbi vedno večja beda.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2134848] 03.06.13 07:59 · odgovor na: bc123a (#2134747)
Odgovori   +    2
[bc123a]

Po drugi strani se hocem peljati v MB z vlakom, pa 1) mi ze prodajalka kart pove, da namesto obljubljenega pendolina vozi socialni siemens, in se bom vozil pol ure vec, na vlaku pa ne bo niti prostora za odloziti notebook in vticnice, tudi ce bi hotel placati prvi razred. Bo pa zato karta 12 EUR, kar je res smesno poceni. Vlak pa 3/4 prazen.
xexe, saj v vsem ostalem se strinjam s tabo, ampak ravno na tem primeru sem enkrat doživel nekaj drugačnega, ko sem se po dolgih letih enkrat peljal z vlakom na tej relaciji;

tudi takrat pendolina ni bilo, pa je po normalni ceni peljal "socialni siemens", ki pa je kljub temu vozil skoraj do minute po voznem redu pendolina, leti kot raketa, samo če mu rečejo, in sosed se je lepo vso pot zabaval s svojim notebookom ...

samo ne zdaj vprašat, zakaj so sploh kupili pendoline :)
anon-278224 sporočil: 1.951
[#2134851] 03.06.13 08:00
Odgovori   +    11
"Ob upadu BDP konec leta 2008 in v letu 2009 je takratna vlada narobe ocenila ...
...Zato smo po nepotrebnem dodatno zadolževali državo, pospeševali domače povpraševanje in zamaknili vsebinske spremembe družbe."

To preprosto ne drži. Pahorjeva vlada je podcenjevala krizo, vendar je poskušala z reformami. Da so te padle na treh referendumih, je krivda politike. Levica se je razklala in pričela rušiti Pahorja s pomočjo sindikatov. Val je zajezdila tudi desnica, ki je videla priložnost, da sama sede za krmilo države.
Janša se je potem lotil istih reform in zdaj jih sprovaja aktualna vlada. Razlika je le v tem, da nam Bruselj zaupa veliko manj, kot nam je v času Pahorja in da bodo reforme bistveno dražje, kot bi bile leta 2009.
Da so se Bruslju odprle oči pa je posledica igric s fiskalnim pravilom, ki jih jaz res ne razumem. Tako kot ne razumem, zakaj si Bratuškova še kar viha rokave, medtem ko Mišič še kar obljublja dokapitalizacijo podjetjem, čeprav mora Elan vrniti tako dobljen denar, ker to ni dovoljen način spodbujanja gospodarstva po pravilih EU. Zdaj bodo pa isto počeli pri Cimosu in drugih.
Kje so zdaj vstajniki, ki bodo rekli, da je dovolj igranja z našim denarjem?
anon-308559 sporočil: 211
[#2134852] 03.06.13 08:03 · odgovor na: Gustl (#2134812)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [bc123a]
> > [maiale]
> > Hmmm, zadnje čase vsi omenjajo gradnjo HE na sr. Savi kot rešitev za gospodarstvo. Pa sploh rabimo toliko elektrike? Mogoče bi bila bolj dobičkonosna rešitev visokotehnološka sežigalnica nevarnih odpadkov.
>
> Zakaj nevarnih, zakaj visokotehnoloska? Mene je pred casom pogrelo, ko sem videl Snagino brosuro "ravnanje z odpadki 2013" kjer imajo tudi poglavje "miti o odpadkih". In me je skoraj na rit vrglo, ker tam noter kot mit razglasijo to, da se z locevanjem znizajo stroski. Ker da oni prodajo samo papir, steklo in kovine za profit.... ostalo "predajo" ("ne prodajo", kot izrecno pise) druzbam za predelavo. In potem navajajo, da so tudi v tujini z locevanjem sli stroski gor...
>
> PROSIM? WTF? Kako si drznejo? Mislim, razni ekologi so nazigali leta in leta, da se odpadke locuje zato, ker so not koristne surovine, ki se jih da prodati in predelati. Zato so drzave sle v locevanje, celo pod groznjo nore represije (kazni za nelocevanje).
>
> Sedaj pa to postane MIT? Kurcevi MIT? Nazigas 15 let, da se to SPLACA, potem pa meni nic, tebi nic, to razglasis za MIT? Pa kje imajo te ljudje faco to pisat not?
>
> Ce je to mit, zakaj sploh kompliciramo z locevanjem? Papir in steklo sta se loceno zbirala ze 10 let nazaj, pred fensi novimi kantami od snage in pred njihovimi novimi urniki odvoza. Zelezo se da pobrati iz smeti avtomatsko (z magneti), torej zadeva ne zahteva nobenega locevanja na strani uporabnika. Preostanek pa se itak NE SPLACA locevati! Zakaj se torej preostanka ne sezge v sezigalnici in na deponijo odlaga samo nekajkrat manjsi volumen granulata (ce lahko Monaco, lahko tudi mi, ali smo mi bolj papeski od papeza?).


Tole poglej, ce bos utegnil: vimeo.com/30695759

Zbiranje in predelava se splacata, samo ne tako, kot si mi predstavljamo.
Prispevek sem sicer preletel ampak, me je spominl na en prispevek kaki mesec nazaj je bil na Pro7 (mislim da iz Indije). Kazalo je eno ulico, kjer izdelujejo nakit. In vsak večer se četica ljudi (precej tudi otrok) spusti v kanalizacijske rove tiste ulice kjer rijejo iz blata ven vlečejo zlati prah, ki ga čez dan odnese v kanalizacijo iz delavnic.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2134853] 03.06.13 08:03 · odgovor na: Gustl (#2134812)
Odgovori   +    7
[Gustl]
Zbiranje in predelava se splacata, samo ne tako, kot si mi predstavljamo.
Švedski se splača. Imajo pa problem - premalo smeti.

"Švedska je srečna dežela, kjer vse reciklirajo in ponovno uporabljajo. 250 tisoč domov tako grejejo in oskrbujejo z energijo s pomočjo odpadkov, zdaj pa so se znašli v precejšnji zagati. Zmanjkalo jim je namreč smeti. Še huje – da bi lahko domove oskrbovali z energijo, morajo smeti zdaj celo uvažati.

Na Švedskem živi 9,5 milijonov ljudi, ki več kot pridno reciklirajo in ločujejo odpadke. In te so tudi koristno uporabili. Kot kaže, še malce preveč pridno. Tako so namreč očistili vsa divja odlagališča, izpraznili smetišča in zdaj jim ni ostalo dovolj snovi, da bi lahko oskrbovali četrt milijona domov, ki jih poganja prav ta ekološka miselnost. Zato smeti uvažajo iz Norveške." Vir: www.bodieko.si/sveds...kalo-smeti
bc123a sporočil: 48.253
[#2134858] 03.06.13 08:05 · odgovor na: anon-187668 (#2134853)
Odgovori   +    4
[menim]
> [Gustl]
> Zbiranje in predelava se splacata, samo ne tako, kot si mi predstavljamo.

Švedski se splača. Imajo pa problem - premalo smeti.

"Švedska je srečna dežela, kjer vse reciklirajo in ponovno uporabljajo. 250 tisoč domov tako grejejo in oskrbujejo z energijo s pomočjo odpadkov, zdaj pa so se znašli v precejšnji zagati. Zmanjkalo jim je namreč smeti. Še huje – da bi lahko domove oskrbovali z energijo, morajo smeti zdaj celo uvažati.
ja, ja, ampak za to moras odpadke sezgati, eh? ne pa jih voziti na deponijo v surovem stanju.
anon-171153 sporočil: 4.257
[#2134860] 03.06.13 08:07 · odgovor na: anon-274438 (#2134704)
Odgovori   +    2
[zmrda]
> [rava]
> našteti ukrepi ne bi prinesli ničesar, ker bi itak vse sproti pokradli.
> rešitev so multinacionalke s kapitalom, tehnologijo in znanjem.

In bodo kaj?

a) imele tu proizvajanje nečesa.... kar vodi v vprašanje.. zakaj hudiča bi to delali tu, saj dobrih kadrov ni (veliko), pa še drakonske davke imamo
Dobrih kadrov je dovolj. Če jih ni v Sloveniji, so na evropskem trgu, drugače pa jih je potrbno usposobiti!
Zatakne se pri plačilu dobrih kadrov. Za dobre kadre podjetja niso pripravljena plačati. Za malo denarja, malo muzike!
mpss sporočil: 188
[#2134868] 03.06.13 08:13 · odgovor na: bc123a (#2134743)
Odgovori   +    2
Odlično!!!

Strani: 1 2 3 4