8 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
8 min
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
2 uri
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 1
2 uri
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
3 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
3 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
3 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
4 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
4 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
4 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
4 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
6 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
9 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
9 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
16 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
16 ur
Najbolj brani članki danes
17 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj imam kot Slovenec na Cipru svoj račun

Strani: 1

fakinx01 sporočil: 263
[#2054286] 20.03.13 08:44
Odgovori   +    1
Hja, kaj čmo, eni pa res nimamo problemov s tem.
Gotovina je bila od nekdaj najbolj sladka, pa še imena ni na njej...
anon-106528 sporočil: 298
[#2054456] 20.03.13 10:47 · odgovor na: fakinx01 (#2054286)
Odgovori   +    3
[fakinx01]
Hja, kaj čmo, eni pa res nimamo problemov s tem.
Gotovina je bila od nekdaj najbolj sladka, pa še imena ni na njej...
Mene so že skoraj leto nazaj opozorili, da bo verjetno kaka banka šla v bankrot, zaradi ispostavljenosti do Grčije.

Mislim, da za nekoga ki ima zdravo kmečko pamet, solidno poslovno omrežje in je denar sam zaslužil brez nekih mučk, tole ni presenečenje. Debate na to temo so bile pri nas, ne samo nekje v tujini. Torej kdor ni glede tega nič ukrepal je pač sam kriv. Verjetno velja glede tega pravilo: Easy come, easy go.
anon-202357 sporočil: 1.374
[#2054473] 20.03.13 10:52 · odgovor na: fakinx01 (#2054286)
Odgovori   +    0
[fakinx01]
Hja, kaj čmo, eni pa res nimamo problemov s tem.
Gotovina je bila od nekdaj najbolj sladka, pa še imena ni na njej...
Nimate problemov??.Ste pa morda del problema??!!
anon-106528 sporočil: 298
[#2054522] 20.03.13 11:14 · odgovor na: anon-106528 (#2054456)
Odgovori   +    0
[1130cocoa]
> [fakinx01]
> Hja, kaj čmo, eni pa res nimamo problemov s tem.
> Gotovina je bila od nekdaj najbolj sladka, pa še imena ni na njej...

Mene so že skoraj leto nazaj opozorili, da bo verjetno kaka banka šla v bankrot, zaradi ispostavljenosti do Grčije.

Mislim, da za nekoga ki ima zdravo kmečko pamet, solidno poslovno omrežje in je denar sam zaslužil brez nekih mučk, tole ni presenečenje. Debate na to temo so bile pri nas, ne samo nekje v tujini. Torej kdor ni glede tega nič ukrepal je pač sam kriv. Verjetno velja glede tega pravilo: Easy come, easy go.
Izjema so seveda Ciprčani, ki so pač vezani na svojo državo.
fakinx01 sporočil: 263
[#2054778] 20.03.13 13:38 · odgovor na: anon-202357 (#2054473)
Odgovori   +    3
[0611ISKRA]
Nimate problemov??.Ste pa morda del problema??!!
A bejž... Če nimamo keša naloženega v nekih levih bankah smo del problema???
Seveda, najbrž zato, da ga ne bo problem del rubiti, ko bo čas za to.

Sam sem ves svoj denar pošteno zaslužil in nimam niti najmanjše želje deliti svojih prigaranih prihrankov z raznimi uzimiči, ki si ne znajo porihtat bilanc!!!

Pa mi je čisto vseeno, če Angela misli, da bi moral. Naj poskusi....
anon-202357 sporočil: 1.374
[#2054968] 20.03.13 15:19 · odgovor na: fakinx01 (#2054778)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-202357 20.03.2013 15:37
[fakinx01]
> [0611ISKRA]
> Nimate problemov??.Ste pa morda del problema??!!

A bejž... Če nimamo keša naloženega v nekih levih bankah smo del problema???
Seveda, najbrž zato, da ga ne bo problem del rubiti, ko bo čas za to.

Sam sem ves svoj denar pošteno zaslužil in nimam niti najmanjše želje deliti svojih prigaranih prihrankov z raznimi uzimiči, ki si ne znajo porihtat bilanc!!!

Pa mi je čisto vseeno, če Angela misli, da bi moral. Naj poskusi....
Napisal "ste" in je bilo mišljeno širše.No pa mi naštej kdo vse operira s "kešem", poleg mafije,šverca, podkupovalcev,vojnih dobičkarjev,dela na črno,....,..., pa branjevk.??Morda boš razumel poanto,morda........ne poznam jih prav veliko,ki služijo in dobijo plačano na TRR in plačujejo davke, potem pa keš stiskajo v štunfe.Prej obratno, še mafijci nalagajo gotovino na razne Cipre
anon-202357 sporočil: 1.374
[#2054974] 20.03.13 15:23 · odgovor na: anon-202357 (#2054968)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-202357 20.03.2013 15:24
[0611ISKRA]
> [fakinx01]
> > [0611ISKRA]
> > Nimate problemov??.Ste pa morda del problema??!!
>
> A bejž... Če nimamo keša naloženega v nekih levih bankah smo del problema???
> Seveda, najbrž zato, da ga ne bo problem del rubiti, ko bo čas za to.
>
> Sam sem ves svoj denar pošteno zaslužil in nimam niti najmanjše želje deliti svojih prigaranih prihrankov z raznimi uzimiči, ki si ne znajo porihtat bilanc!!!
>
> Pa mi je čisto vseeno, če Angela misli, da bi moral. Naj poskusi....
Napisal "ste" in je bilo mišljeno širše.No pa mi naštej kdo vse operira s "kešem", poleg mafije,šverca, podkupovalcev,vojnih dobičkarjev,dela na črno,....,..., pa branjevk.??Morda boš razumel poanto,morda....ne poznam jih prav veliko,ki služijo in dobijo plačano na TRR in plačujejo davke, potem pa keš stiskajo v štunfe.Prej obratno, še mafijci nalagajo gotovino na razne Cipre....
fakinx01 sporočil: 263
[#2055937] 21.03.13 09:36 · odgovor na: anon-202357 (#2054974)
Odgovori   +    0
Bom razložil...

Gotovina na banki je problematična, ker se ti mimogrede zgodi, da ti omejijo dnevni dvig, ti prilimajo davek na depozit (ne samo obresti!!!), te zacinkajo amerom in sploh s tabo ravnajo, kot da si tajkun najhujše vrste. Kot argument navajam trenutno stanje v našem bančnem sistemu, ko ne moreš brez najave dvigniti več kot 10k€ keša.
Če misliš, da je to veliko denarja, potem niti ne beri dalje.
Če vzameš, da država kao jamči do 100k€ keša, si nekako do te cifre bolj ali manj pokrit, v kolikor se ti seveda ne zgodi Ciper (ali katerikoli drugi PIGS) in se država odloči, da sicer do 100 k€ jamči, vendar ti bo, tajkunu ferdamanemu, pred tem olajšala bilanco za kakih 10%. Ekola, takoj postaneš lažji in deliš svoje trdo prigarane prihranke "za obče dobro". Zame ni ta igra, zato pravim, da je keš v štunfu boljša izbira.
Koliko pa je tega keša v štunfu, je pa povsem druga zgodba. Zame je dovolj 3 mesečna poraba, ostalo je v naložbah. Skratka, čim dlje od bank in od države.
Kar se tiče barab, prostitutk, zvodnikov in ostalih vobče pokončnih državljank in državljanov je pa tako, da se naj država je*e z njimi. Konec koncev državi kradejo denar in "prihodke" torej to ni moj problem. Tako kot tudi ni moj problem, kje bo država vzela, da bo drugim dajala. Kot rečeno že v prejšnjem postu, nisem pripravljen deliti svojega prigaranega za "obče in višje dobro". Če ti si, potem kar - čim več takih, pa ne bodo mojega niti potrebovali.
anon-202357 sporočil: 1.374
[#2056534] 21.03.13 14:20 · odgovor na: fakinx01 (#2055937)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-202357 21.03.2013 14:26
[fakinx01]
Bom razložil...

Gotovina na banki je problematična, ker se ti mimogrede zgodi, da ti omejijo dnevni dvig, ti prilimajo davek na depozit (ne samo obresti!!!), te zacinkajo amerom in sploh s tabo ravnajo, kot da si tajkun najhujše vrste. Kot argument navajam trenutno stanje v našem bančnem sistemu, ko ne moreš brez najave dvigniti več kot 10k€ keša.
Če misliš, da je to veliko denarja, potem niti ne beri dalje.
Če vzameš, da država kao jamči do 100k€ keša, si nekako do te cifre bolj ali manj pokrit, v kolikor se ti seveda ne zgodi Ciper (ali katerikoli drugi PIGS) in se država odloči, da sicer do 100 k€ jamči, vendar ti bo, tajkunu ferdamanemu, pred tem olajšala bilanco za kakih 10%. Ekola, takoj postaneš lažji in deliš svoje trdo prigarane prihranke "za obče dobro". Zame ni ta igra, zato pravim, da je keš v štunfu boljša izbira.
Koliko pa je tega keša v štunfu, je pa povsem druga zgodba. Zame je dovolj 3 mesečna poraba, ostalo je v naložbah. Skratka, čim dlje od bank in od države.
Kar se tiče barab, prostitutk, zvodnikov in ostalih vobče pokončnih državljank in državljanov je pa tako, da se naj država je*e z njimi. Konec koncev državi kradejo denar in "prihodke" torej to ni moj problem. Tako kot tudi ni moj problem, kje bo država vzela, da bo drugim dajala. Kot rečeno že v prejšnjem postu, nisem pripravljen deliti svojega prigaranega za "obče in višje dobro". Če ti si, potem kar - čim več takih, pa ne bodo mojega niti potrebovali.
Zelo si lepo razložil svoj "nick".....Vse bolj se mi zdi , da sem zadel bistvo...In sploh nismo govorili o "našem bančnem sistemu", če se ne motim je bil povod Ciper in gotovina oz TRR.Je pa bil bivši premier lep vzor...
fakinx01 sporočil: 263
[#2056579] 21.03.13 14:43 · odgovor na: anon-202357 (#2056534)
Odgovori   +    0
Seveda, zato je moral iti. Škoda le, da niso spokali še onega drugega pajaca!
Ampak brez skrbi, tudi on bo šel (ali pa ga bodo nesli).

Zelo verjetno si sam privezan na državni zizek in si ne znaš predstavljati življenja brez močne in (vse)mogočne države. Naj ti malo prišepnem - na trgu se da dosti lepše zaslužiti, pa še nikomur ni potrebno polagati računov (razen strankam, seveda).
Toda to sploh ni bistvo najinega pogovora. Bistvo je v tem, da ti mene smatraš kot lopova in goljufa (kar jasno izhaja iz tvojega pisanja), jaz pa te imam za nesposobnega sistemčka, prižetega na državni zizek in (verjetno) brez prebite pare v žepu (beri: dolžan več, kot si vreden). Če sem se zmotil oziroma temu ni tako, se seveda opravičujem, vendar tako (vsaj na osnovi doslej povedanega) izgleda.
Zakaj se ti zdi Ciprski primer tako drugačen od tega, kar se bo zgodilo pri nas?
Pri nas najbrž ne bodo na veliko plenili depozitov (ker jih pač ni prav veliko - tudi za to ne, ker nas večina ne zaupa našim bankam), bodo pa uvedli zelo verjetno konkreten in takojšnji davek na nepremičnine. And guess what - tega ne moreš izseliti iz države, zato niti ne bo potrebno imeti bank zaprtih. Boš lahko mirno demonstriral pred parlamentom in vpil, kako se ti godi krivica (če si seveda že uspel kupiti ali si zgraditi nepremičnino). To bi pa bolelo, priznaj!
Vidiš, tako je to - Ciper, drugi PIGS-i - popolnoima vseeno. Za vsakega se najdejo svoji vatli.
Če imaš malo soli v glavi, boš pobral svoj kapital (kakršne vrste pač) in ga konsolidiral v neodtuljivo obliko (ali nekaj v tem približku) ter nehal renčati na vsakega, ki je za to že poskrbel. Če je pa nimaš, pa se lahko mirno pridružiš preostali raji, ki (nekje že, nekje pa še bo) vpije proti kapitalu, oblastnikom in hudičevi trojki, ki (pač) ne počne nič drugega, kot izstavlja račun za zapitek.
Jebiga, po slabi družbi po navadi boli glava....
anon-202357 sporočil: 1.374
[#2056673] 21.03.13 15:48 · odgovor na: fakinx01 (#2056579)
Odgovori   +    1
[fakinx01]
Seveda, zato je moral iti. Škoda le, da niso spokali še onega drugega pajaca!
Ampak brez skrbi, tudi on bo šel (ali pa ga bodo nesli).
Se strinjam!
Zelo verjetno si sam privezan na državni zizek in si ne znaš predstavljati življenja brez močne in (vse)mogočne države. Naj ti malo prišepnem - na trgu se da dosti lepše zaslužiti, pa še nikomur ni potrebno polagati računov (razen strankam, seveda).
Interesantno je tvoje "obkladanje".
Vse življenje delal "na trgu" 20 let v tujini, do pred kratkim, lastnik svojega podjetja od osamosvojitve.Nikoli nisem posloval z "državo" in z "gotovino",še kruh kupujem na kartico.
Toda to sploh ni bistvo najinega pogovora. Bistvo je v tem, da ti mene smatraš kot lopova in goljufa (kar jasno izhaja iz tvojega pisanja),
Funkcionalno nepismen?? Pokaži kje sem to napisal.Bilo je pa postavljenih nekaj vprašanj, na katera nisi odgovoril.Si pa med ostalim napisal:
"Gotovina je bila od nekdaj najbolj sladka, pa še IMENA ni na njej.."
jaz pa te imam za nesposobnega sistemčka, prižetega na državni zizek in (verjetno) brez prebite pare v žepu (beri: dolžan več, kot si vreden). Če sem se zmotil oziroma temu ni tako, se seveda opravičujem, vendar tako (vsaj na osnovi doslej povedanega) izgleda.
No hvala, za tako opravičilo! Prvo pljuneš, potem pa oprosti..

Zakaj se ti zdi Ciprski primer tako drugačen od tega, kar se bo zgodilo pri nas?
Kje sem to trdil?
Pri nas najbrž ne bodo na veliko plenili depozitov (ker jih pač ni prav veliko - tudi za to ne, ker nas večina ne zaupa našim bankam), bodo pa uvedli zelo verjetno konkreten in takojšnji davek na nepremičnine. And guess what - tega ne moreš izseliti iz države, zato niti ne bo potrebno imeti bank zaprtih. Boš lahko mirno demonstriral pred parlamentom in vpil, kako se ti godi krivica (če si seveda že uspel kupiti ali si zgraditi nepremičnino). To bi pa bolelo, priznaj!
No mene"boli" že sedaj, ko vidim okoli sebe zafrustrirane in jezne pa žalostne ljudi, saj standard pada že nekaj let, pa še bo, pa če uvedejo davek ali ne.Ni se prijetno zbujati, čeprav mi dejansko ničesar ne manjka,( in se komot lahko spet odselim) opažam pa žal zafrustriranost predvsem mladih.Predvsem njihov izgubljeni čas je "denar"in kot si omenil v zadnjem stavku, prirejeno: V "frustrirani" družbi te neka radost ravno ne more razdajat..

Sem precej "atipičen" Slovenec, zame je premoženje obveza in tudi breme, predvsem pa v zidovje ne vlagam kot varčevanje.Predvsem vlagam v "življenje" tega ti nihče ne more vzeti, časa pa se ne da kupiti.
Vidiš, tako je to - Ciper, drugi PIGS-i - popolnoima vseeno. Za vsakega se najdejo svoji vatli
Absolutno strinjam
Če imaš malo soli v glavi, boš pobral svoj kapital (kakršne vrste pač) in ga konsolidiral v neodtuljivo obliko (ali nekaj v tem približku) ter nehal renčati na vsakega, ki je za to že poskrbel.
Res te je moralo prizadeti, bilo je samo vprašanje in nikoli trditev. in še to zelo splošno in ne konkretno.
Če je pa nimaš, pa se lahko mirno pridružiš preostali raji, ki (nekje že, nekje pa še bo) vpije proti kapitalu, oblastnikom in hudičevi trojki, ki (pač) ne počne nič drugega, kot izstavlja račun za zapitek.
Preostala raja vpije še proti marsičem drugem, tvoje gledanje je zelo ozko( pardon, morda samo konkretno pisanje)
Jebiga, po slabi družbi po navadi boli glava....
Se strinjam, za družbo morata biti vsaj dva..So pa nekateri sami sebi dovolj.
fakinx01 sporočil: 263
[#2056779] 21.03.13 17:14 · odgovor na: anon-202357 (#2056673)
Odgovori   +    0
No, lepo da se razumeva.
Morda še kdaj katero rečeva.

Strani: 1