5 ur
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
5 ur
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
6 ur
Najbolj brani članki danes
7 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
8 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
8 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
8 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
8 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
8 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
9 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
10 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
10 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
10 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
10 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
10 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
11 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
12 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
12 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
12 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
12 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Strani: 1 2 3 4 5

anon-247588 sporočil: 202
[#2053849] 19.03.13 19:46 · odgovor na: anon-157433 (#2052903)
Odgovori   +    6
[vojc17]
Čufer: Slovenci so priden in marljiv narod

Ko sem bil mali, sem to pogosto poslušal. Kasneje, ko sem odrasel pa sem ugotovil, da so zahrbten, len in pokvarjen narod, ki išče samo krajšnice, da bi se izognil delu. Taka je večina in na srečo ni v tem forumu, da mi jih ne rabi prenašat. Najbolj cenjeno je nedelo in lapalapa, na račun pravega gospodarstva seveda. Pridni ne dobijo nobenih možnosti, enostavno so načrtno odrezani od dela, ustvarjanja, sodelovanja v družbi ali gospodarstvu. Učinek negativne selekcije je tako močen, da ni čudno, da smo na vrhu samomorilnosti v svetovnih! rakingih. Ja, vsaj nekje smo prvi, kot recimo pri alkoholizmu in javnem dolgu. Sami biseri "pridnega in marljivega naroda".
Čestitke za zapisano. Se povsem strinjam z oceno, ne vem samo, če je taka kot pišete res večina ljudi. In je tudi vseeno. Bi pa dodal še en drug problem, da smo Slovenci tako v poprečju precej zabit narod in brez spomina oz. s takim kot ga imajo zlate ribice ali mrtvi polži (po Štruklju). Še dvajset let nazaj je najbrž večina državljanov sanjala o zahodni demokraciji, preklinjala komunizem in vse kar je bilo z njim povezano. Vendar, od padca Demosove vlade, ki ni vzdržala niti celega mandata, večina Slovencev izgleda daje kredite (in svoje glasove) komunistom; na zunaj preoblečenim, na znotraj enakim kot prej, t.j. borcem za lastne koristi. Bo že držalo, da Slovenci zelo obvladamo samomorilstvo. Ne samo, ko gre za uničenje lastnega življenja. Že dvajset let ga krepimo tudi v gospodarstvu, kjer se pustimo kretenom in patološkim primerom vseh sort, voditi v kolektivni gospodarski samomor, že 60 let uničujemo sistem vrednot, ki so ga naši starši in dedi takrat imeli precej izoblikovanega, in še kaj bi se našlo. Kar pa zares boli je, da se država zdi povsem brezperspektivna, pa čeprav je komaj rojena.
Brez zamere in vse dobro,
fcajt sporočil: 4.335
[#2053880] 19.03.13 20:10
Odgovori   +    1
Čufer o dvigu DDV: Ne vem. Karkoli bi zdaj rekel, bi govoril na pamet
... loh da je zgubu plonkceglc, loh pa tud' da ga še ni dobil; županković ma zdej celo štalo na Cipru ... 12posto press
anon-17378 sporočil: 8.998
[#2053936] 19.03.13 20:53 · odgovor na: anon-262516 (#2053040)
Odgovori   +    3
[Telbanc1]
"Na koncu dobre pol ure trajajočega uvodnega nagovora članom odbora je Čufer poudaril, da ne pričakuje, da bo njegov mandat lahek. Opozoril je, da bo treba sprejeti marsikatero težko odločitev."

Verjetno je imel v mislih kakšne "igrice z depoziti".

In pa posledični beg za življenje pred okradenimi varčevalci.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#2053944] 19.03.13 20:57 · odgovor na: bobek13 (#2053090)
Odgovori   +    4
[bobek13]
jao, jao... kaj imamo to lepotno tekmovanje ali predstavitev kandidata za najpomembnejše mesto v državi, na robu bankrota?!?!?!?

Preko roba bankrota, že pred dvemi leti. Ostala je samo še šminka ...
anon-17378 sporočil: 8.998
[#2053948] 19.03.13 20:58 · odgovor na: BojanRi (#2053125)
Odgovori   +    3
[BojanRi]
Kaj mu niso povedali, da ne kandidira za ministra za gospodarstvo? Problem ni v podjetjih ampak v bankah, ki so takim podjetjem dajala kredite. Skratka še en vseznalec, to bomo iz krize v roku 2 mesecev.

Oni bodo res iz krize že čez dva meseca. Takrat bo zmanjkalo denarja, pa bo treba bežati pred lastnimi verniki.
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2053991] 19.03.13 21:28
Odgovori   +    0
kako do novih virov denarja....obdavčiti vse nerezidenčne hiše stanovanja, vikende...z 2% stopnjo letno na ocenjeno vrednost po gursu, 5% obdavčitev nezazidanih zazidljivih zemljišč na oc. vrednost letno, prodati vsa nezasedena državna - vojaška,policijska....stanovanja, vikende, domove, apartmaje..... prodati falcona pa čeprav za nekaj mio., odprodati tisto rusko "križarko".....ej denarja kolikor hočeš......kot da niso ekonomije študiral....najprej odvržeš balast, najdeš tiste ki že 20 let živijo od špekulacij s stanovanji, zemljišči....da o zmanjšanju raznih misij po svetu ne govorimo, če ni te nihče ne more prisiliti da daš, in da se gremo neko vojsko po svetu doma pa otroci v šoli nimajo za jest.....kdor nas v to sili je naš sovražnik.....
anon-118681 sporočil: 347
[#2054009] 19.03.13 21:37
Odgovori   +    2
G. Čufer je lahko sposoben strokovnjak, a za finačnega ministra nima izkušenj. Sedaj bomo pa plačevali njegovo vajeniško dobo. Medtem bo šlo pa vse v marolo.
andrejcc sporočil: 2.665
[#2054504] 20.03.13 11:04 · odgovor na: (#2054475)
Odgovori   +    0
[rename]
> > O pokojnih vse dobro, a vendar nikoli nisem razumel, zakaj je dr.Bajuk nasprotoval prodaji Belgijcem, ko so le-ti ponujali še velike denarje.
>
> Politika je kurba in to lopovska. Slovenska politika pa je ... 1x me je Gustl že izključil iz foruma pa sem se čez mesece užaljen vrnil nazaj. Skratka. xxxx yyyy bi jaz. Pod x in y se skrivajo razlogi za dosmrtno izključitev. :)

Verjetno je dr.Bajuk to skrivnost odnesel s seboj v grob.
Še vedno ostajam pri mnenju, da bi morali NLB prodati, ne pa ponovno dokapitalizirati,sanirati,nafilati z davkoplačevalskim denarjem.
--kolikor se spomnim je bilo tako, da se je ob takratnih omembah prodaje takoj zacel pogrom o izdaji, razprodaji ipd nebulozah, ki jih vedno znova trosijo vsi tisti, ki imajo od tega, da ta ostaja pod okriljem politike koristi.
bajuk je takrat potem v stilu "if you can't beat them, join them" lepo sklenil, da si bo pa se njihova stran vzela tako kot si vzema druga stran. tako so se zgleda tudi zdilali, saj kasnejse poslovanje razkriva ravno to - druzno deljenje plena. se je pa takrat se enkrat vec izkazala vsa "pamet" financne stroke, ki ne vidi dlje od lastne sence in sistem pac vzajemnih kraj z dveh strani ni prenesel
0329Softb sporočil: 3.757
[#2054506] 20.03.13 11:05 · odgovor na: (#2054475)
Odgovori   +    0
Še vedno ostajam pri mnenju, da bi morali NLB prodati, ne pa ponovno dokapitalizirati,sanirati,nafilati z davkoplačevalskim denarjem.
To ni debate. Državne lastnine sploh ne bi smelo biti. Problem je, da državnih bank (takšnih kot so) več ni moč prodati.
Ne vem zakaj te je Gustl izključil, sem p opazil, da so bila zbrisana vsa tvoja spročila. Verjetno preveč iksov :-)))
V enem izmed stavkov sem nekoga "postavil pred zid". Bi ga moral kar "ustreliti" in se "znebiti" prič. ;)
0329Softb sporočil: 3.757
[#2054538] 20.03.13 11:19 · odgovor na: (#2054514)
Odgovori   +    0
> V enem izmed stavkov sem nekoga "postavil pred zid". Bi ga moral kar "ustreliti" in se "znebiti" prič. ;)

Ah ne verjamem, da je zaradi tega Gustl zbrisal vsa tvoja sporočila.
Ne izključil me je, sam pa sem se užaljen odločil, da imam Financ pol kufer in sem ga prosil, da vse izbriše. Mesec kasneje je padlo podaljšanje letne naročnine ravno na mojo službeno odsotnost in jo je tajnica sama podaljšala. Potem pa ... skušnjava in sem tukaj, do naslednjega rdečega kartona.
andrejcc sporočil: 2.665
[#2054547] 20.03.13 11:22 · odgovor na: (#2054512)
Odgovori   +    1
[rename]
Seveda se spomnim pogroma varuhov nacionalne srebrnine.
Vprašanje ostaja, zakaj je dr.Bajuk odstopil od prodaje, saj bi lahko samo s prstom kazal na Ropovo vlado, ki je NLB obljubila Belgijcem.
--dva motiva. en, ne biti se bolj popljuvan kot je bil (se vedno si kdorkoli vstopi v politiko zeli nahraniti narcisoidni ego in ne ga pustiti oblatiti do nerazpoznavnosti). ne glede na ropove obljube bi ves gnev padel na bajuka. drugi pa kot posledica prvega imeti koristi se za svojo grupacijo.

O skupnem plenjenju pa sem enkrat že pisal. Bolj malo so plenili "desni". Če k desnim štejemo slabo milijardo, ki so jo spušili cerkveni Zvonovi (pa še od tega je NLB vpletena za 200 milijonov, če se prav spomnim), so veliko večino zaplenili "levi". To sem enkrat že dokazoval na forumu pod člankom JPD, ki je dokazoval to "uravnoteženo" plenjenje.
--sploh ni point v uravnoteženem plenjenju ampak v plenjenju per se. relativiziranje lopovstva ne vodi v pravo smer ampak zgolj v poskuse opravicevanja "nasih". seveda imajo levaki tu krepko prednost, saj samo z vidika časa so to izvajali desetletja. v omenjenem obdobju pa so si solidno lepo razdelili plen. kdor tega noce videti pac noce. vse se je izvajalo dogovorno in tudi gledanje stran vseh mogocih nadzornih institucij ni bilo slucajno
anon-314593 sporočil: 92
[#2054569] 20.03.13 11:28
Odgovori   +    1
čas vnosa: 19.03.13 17:52
čufer o dvigu ddv; "Bom pa na to vprašanje z veseljem odgovoril, ko bom, upam, lahko," ko bom-upam-lahko, TOREJ ŠE NI SMEL?

Čufer je sicer dejal, da je normalno, če ukrepi pri katerih so predvideni učinki z zamikom, pridejo z zamikom.

OMG TO JE NAŠE NAJNOVIJE KOMUNICIRANJE NAŠE NAJNOVIJE VLADE ? ? ?
anon-252455 sporočil: 339
[#2056429] 21.03.13 13:17 · odgovor na: fverdi (#2053341)
Odgovori   +    0
[fverdi]
Poglejte fantje, to sem že enkrat zapisal. V SLO smo že lansko leto skočili čez mejo, kjer se nam bank (gledano makroekonomsko s stališča davkoplačevalcev) ne splača več reševati in je bistveno bolje, če jih poženemo v bankrot. Šlo bi za ca. 3 banke NLB, NKBM, Abanko, ki povečini že sedaj ne kreditirajo zdravega jedra slovenskega gospodarstva, medtem ko so davkoplačevalcem v čisto breme. Takšen ukrep bi bil v trenutnih razmerah daleč najbolj racionalen.

Lp, F
In potem Slovenije ni več!

Kako si to predstavljaš?
Kaj se zgodi z depoziti: načeloma jih država jamči do 100.000 eur, ostalo torej ljudje izgubijo oziroma država zapleni, nacionalizira????
Kaj je z dolgovi banke do ECB?
Kaj je z državnimi obveznicami? Tudi tu "zaplemba"?
Kaj je z krediti podjetij, ki jih je banka posodila, ker nekaj se jih še da izterjati oziroma so zavarovana?

Skratka, v kolikor se samo pojavi taka smer razmišljanja, bodo ljudje pobrali ves denar iz bank, ga nesli v tujino, naprimer v Avstrijo in nadaljevanja si ne želi. Še za kruh, plin, ogrevanje ne bo več denarja!

Strani: 1 2 3 4 5