Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tito med največjimi morilci

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-112684 sporočil: 3
Bild ni znan po objektivnosti in točnosti;
število miljon žrtev v Jugoslaviji (20 miljonov ljudi)
se mi zdi visoko: a je Tito res dal pobiti 5 % ljudi ?
Če je Stalin dal pobiti 12 % ljudi, itd itd - vse so
površne trditve, kar pa ne spreminja bistva:
če še dodamo drobiž Dresden in Hiroshima imamo
spet dobro znano sliko človeštva...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 137516

Strani: 1

anon-35163 sporočil: 30.643
[Glavni forum] Tema: Re: Tito med največjimi morilci
[#137525] 03.10.07 12:31 · odgovor na: anon-112684 (#137516)
Odgovori   +    0

homlet je napisal(a):
 Dresden in Hiroshima . . .
. . . Hamburg, Tokio... vse to ni nič. Pritisneš na gumb in tam nekje naredi bum. Šteje samo tisto, kar je bilo narejeno na roko.

]:->
anon-118703 sporočil: 353
[Glavni forum] Tema: Re: Tito med največjimi morilci
[#137634] 03.10.07 14:44 · odgovor na: anon-112684 (#137516)
Odgovori   +    0

homlet je napisal(a):
Bild ni znan po objektivnosti in točnosti; število miljon žrtev v Jugoslaviji (20 miljonov ljudi) se mi zdi visoko: a je Tito res dal pobiti 5 % ljudi ? Če je Stalin dal pobiti 12 % ljudi, itd itd - vse so površne trditve, kar pa ne spreminja bistva: če še dodamo drobiž Dresden in Hiroshima imamo spet dobro znano sliko človeštva...
 Kam so pa po drugi sv. vojni iz Jugoslavije izginili vsi Nemci, Italijani, Madžari ?
baje da je bilo zgolj nemcev za 1 milijon. so se res vsi rešili z begom ?
po vojni so se srbi/črnogorci/ pa še kdo selili v Vojvodino, Slavonijo. V čigave hiše ? Na čigavo zemljo ? No saj so se v sloveniji doghajale iste selitve.
pač domobrance/ustaše/četnike - vse pobit vključno z večino njihovimi družinami - kdo je štel ?

Ja tito je dal pobit veliko več kot 5% ljudi. Jugoslavija je imela 1939 leta namreč 13 milijonov prebivalcev.
Pa ne da se mi razpravljat na komentarje, ki bodo sledili: vem, da so bile takrat take razmer (gorje poraženemu) in vem, da bi bila ob drugačnem rezultatu vojne, druga stran še veliko slabša.

In pa še:
lestvica je izrazito zahodno (ameriško/britansko) subjektivna:
- Truman, Cherchil (japonci 3 mio, nemci 8 mio mrtvih)
- Nixon (vietnam 3 mio)
- turki pobili 1,5 mio armencev BREZ RAZLOGA
- ruski car sigurno več kot Lenin
- Sadam Husein 1mio Irancev, 1 mio doma
- Fidel Castro na Kubi
- Franco v Španiji
- MUSOLINI - čisto pozabljen, pa sigurno deklasira zagorca (pardon 1/2 slovenca)
- de Gol v Alžiriji 1 mio
- v afriki je kar nekaj kandidatov
- angleži, francozi, španci v kolonijah vsak posebej še kak mio
- itd. itd.
Ni tako kmalu konca.
anon-3500 sporočil: 442
[Glavni forum] Tema: Re: Tito med največjimi morilci
[#137888] 04.10.07 09:07 · odgovor na: anon-112684 (#137516)
Odgovori   +    0

homlet je napisal(a):
Bild ni znan po objektivnosti in točnosti; število miljon žrtev v Jugoslaviji (20 miljonov ljudi) se mi zdi visoko: a je Tito res dal pobiti 5 % ljudi ? Če je Stalin dal pobiti 12 % ljudi, itd itd - vse so površne trditve, kar pa ne spreminja bistva: če še dodamo drobiž Dresden in Hiroshima imamo spet dobro znano sliko človeštva...
 
Še v času komunizma sem nekje prebral, da je samo v 2. svetovni vojni v Jugoslaviji umrlo 1,7 milijona ljudi, v SZ pa 17 milijonov. Proporci so pravi, če pa te podatke križaš z Bildovimi, pa se zadeva tudi precej ujema. Tito namreč svojih nasprotnikov ni ubijal zgolj po vojni, ampak tudi pred in med njo. Okupatorji jih pa še zdaleč niso pobili milijon (talcev, partizanov in ljudi po taboriščih). Morda bi kdo vskočil z natančnejšimi podatki.

Strani: 1