Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Istrabenz lani močno povečal čisti dobiček

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 20.04.2012 12:08
[JanezNovak131]
Komu je v interesu delat takšne PR spine?
Banke po mojem niso tako naivne, da ne bi vedele za kaj se gre...Politiki? Splošna javnost? Sodišče (prisilka)?
PR je pač PR in ne zna drugače. Tudi v Savinem letnem poročilu nikjer niti približno ne piše, da je lanski rezultat KATASTROFA. Uprava Save raje piše: "Prenovljeni v prihodnost", "Rekordni dosežki Gumarstva", "uspešnejše poslovanje Turizma", in na koncu ... ne moreš verjet ... "z zadovoljstvom zremo tudi v leto 2012, saj načrtujemo nadaljnje izboljševanje rezultatov tekočega poslovanja".

Ne, sorry, ampak a zamerite, če vsem forumašem še enkrat to preberem? Naredili so 157 milijonov evrov čiste izgube, ampak oni "z zadovoljstvom zrejo tudi v leto 2012, saj načrtujejo ***nadaljnje izboljševanje*** rezultatov tekočega poslovanja".

Moram it po en robček ... OK, sem nazaj.

Po pravici povedano sem osebno pričakoval nekje med 100 in 120 M€ izgube (110 M€ sem zato tukaj: forum.finance.si/?m=...294&single že vključil), ampak so naredili 157 M€ izgube, pri tem da so naložbo v Gorenjsko banko slabili zgolj kozmetično, še vedno jo vrednotijo po več kot knjigovodski vrednosti.

Če se vrnem pa še k Istrabenzu, je pa ta vzorec ponovitev tistega od lani, tako da če tisto zgoraj razširim:
Družba Istrabenz, ki je v prisilni poravnavi, je lani ustvarila 24,59 milijona evrov čistega dobička, kar je bistveno več kot leto prej, ko je ta dosegel slabih sedem milijonov evrov.
OK, torej dobiček je bil kao tako v letu 2010 kot v letu 2011. In potem bilance:

- kapital družbe Istrabenz konec leta 2009: 58.83 mio EUR
- kapital družbe Istrabenz konec leta 2010: 27.82 mio EUR
- kapital družbe Istrabenz konec leta 2011: 1.35 mio EUR.

Kot bi rekli moji najstniški sosedje: "Ajd ... dijo!"