Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Razlog, zakaj vam ne dam službe

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-237908 sporočil: 123
[#1531819] 11.01.12 22:17 · odgovor na: anon-197765 (#1531786)
Odgovori   +    0
Sej, ne, če pa še tisti, ki bi lahko, javno sporočajo, da nočejo in ne bojo. Zakaj bi se človek sploh trudil kaj preveč potem?

Tako je to, ko je pohlep edini motivator in razlog ekonomskega delovanja.

Naj spomnim, da je "oikos nomos" racionalna (!) dejavnost, ki je izvorno služila zgolj in samo umnemu upravljanju z domačim gospodinjstvom. Šlo je za pokrivanje potreb in eventualno prodajo tisto nekaj malega presežka, ki ga je gospodinjstvo morda ustvarilo. Precej smo se oddaljili od teh začetkov, mar ne? Ekonomija je kar naenkrat postala sama na sebi smoter in cilj delovanja, ne pa samo sredstvo za potešitev materialnih potreb.

Da niti ne začnem z Webrovo Protestantsko etiko in duhom kapitalizma ... še vsak FDVjevec jo je prebral, kaj je ne bi ekonomist ali podjetnik kar tako.
anon-197765 sporočil: 6.444
[#1531826] 11.01.12 22:24 · odgovor na: anon-237908 (#1531819)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-197765 11.01.2012 22:27
[Seph]
Sej, ne, če pa še tisti, ki bi lahko, javno sporočajo, da nočejo in ne bojo. Zakaj bi se človek sploh trudil kaj preveč potem?

Tako je to, ko je pohlep edini motivator in razlog ekonomskega delovanja.

Naj spomnim, da je "oikos nomos" racionalna (!) dejavnost, ki je izvorno služila zgolj in samo umnemu upravljanju z domačim gospodinjstvom. Šlo je za pokrivanje potreb in eventualno prodajo tisto nekaj malega presežka, ki ga je gospodinjstvo morda ustvarilo. Precej smo se oddaljili od teh začetkov, mar ne? Ekonomija je kar naenkrat postala sama na sebi smoter in cilj delovanja, ne pa samo sredstvo za potešitev materialnih potreb.

Da niti ne začnem z Webrovo Protestantsko etiko in duhom kapitalizma ... še vsak FDVjevec jo je prebral, kaj je ne bi ekonomist ali podjetnik kar tako.
Ti imaš popolnoma skregane pojme. POHLEP je tvoj prijatelj. Ker le pohlepni ljudje zaposlujejo. Podjetnik, ki ne zaposluje tudi ne more nikoli zalužiti kakšne omembe vredne vsote denarja. Brez pohlepa se ti nikoli ne boš zaposlil. Samo pohlepen podjetnik te bo zaposlil. Kako si boš pa ti izpogajal svoje pogoje dela je pa odvisno od tebe.

Če bi bil jaz pohlepen bi zaposloval. Tako pa nisem in ne zaposlujem. Dovolj mi je povprečna plača in to je to.

P.S.: Bolj ko boš poslušal FDV-jevce, slabše ti bo šlo.
čarli sporočil: 13.178
[#1531914] 11.01.12 23:17 · odgovor na: anon-237908 (#1530609)
Odgovori   +    0
[Seph]
Pišem o tej moji drži, samo njo omenjam glede tvojega vedenja o vsem.
Huh ja. Že spet eden nekaj očita meni, a vbistv sam to počne:) Ti si tisti,ki ve vse saj pametuješ, da drugi ne nosijo lastnih bremen a ne;)
Od kje mi to? Iz knjig. Iz učbenikov. S predavanj. Rabiš kak vir, priložim link do Cobissa?
Khm, ne ne rabim noben virker mi je jasno izjkje tvoja fiksna prepičanja izhajajo. Verjetno je med nijimi še kakšen max a ne:)
Spet praviš, da nečesa ne vem, ne poveš pa, kaj to točno je. Zavajanje ali zgolj lenoba do tipkanja?
Ja če bi znal brat bi videl kaj sem napisa, da ne znaš;) Bom ti še enkrat pomagal. Nimaš pojma o ekonomiji, pa verjetno tudi v sociologiji šepaš;)
Moje breme, ki ga nosim, je breme davkoplačevalca, ki ne stoka, kako je ta država pogoltna, ker vem, za kaj vse gre ta denar (čeprav bolj poredko na optimalen način, priznajmo). Jaz dajem, ker sem že 20 let bil prejemnik, zdaj pa to vračam in temu ne odrekam legitimnosti.
To, da ne gremo gre od države denar na optimalen način si morš kar sampriznat. Meni je to že dolgo jasno;)In ja ti ne rabiš nobenemu odrekati legitimnost. Še več. Sedaj ko nisi več prejemnik začni kar še tisti majhen del,ki ti ga ostane od plače, prispevaj revnim;)Bo šlo?
anon-153471 sporočil: 7
[#1531967] 11.01.12 23:36 · odgovor na: anon-171197 (#1529856)
Odgovori   +    2
Bolj slab katolik si mi ti :) Naglavnih grehov je sedem, drugače... Se pa strinjam, da se da z njimi opisati marsikaj, tudi (predvsem) to, za kar si jih ti uporabil.
anon-153471 sporočil: 7
[#1531986] 11.01.12 23:46 · odgovor na: anon-171197 (#1529856)
Odgovori   +    5
Ampak kar sem hotel napisati: "en Madžar" noče ustanoviti podjetja in dati službe ne kar "iz inata", ampak točno zato, ker domnava, da ne bo mogel zagotoviti DOSTOJANSTVA svojim zaposlenim. In to se mi zdi fer.
anon-84490 sporočil: 250
[#1532029] 12.01.12 00:06 · odgovor na: anon-9939 (#1530390)
Odgovori   +    2
Meni se ne gabijo ljudje ampak paraziti, ki se nalimajo nate in *poginejo*, ko pogines sam. Vmes pa iscejo novega gostitelja. To bos razumel sele ko bos v poziciji gostitelja. Na zalost se zelo malo parazitov spremeni v gostitelja. Vem (in tudi logicno je) zakaj. Si pa do konca zivljenja ne bi odpustil, ce bi bil pri polnem zdravju in zelji po necem boljsem navaden parazit. Navkljub vsem norostim :)
anon-9939 sporočil: 17.846
[#1532039] 12.01.12 00:15 · odgovor na: anon-84490 (#1532029)
Odgovori   +    1
[Frenk4]
Meni se ne gabijo ljudje ampak paraziti, ki se nalimajo nate in *poginejo*, ko pogines sam. Vmes pa iscejo novega gostitelja. To bos razumel sele ko bos v poziciji gostitelja. Na zalost se zelo malo parazitov spremeni v gostitelja. Vem (in tudi logicno je) zakaj. Si pa do konca zivljenja ne bi odpustil, ce bi bil pri polnem zdravju in zelji po necem boljsem navaden parazit. Navkljub vsem norostim :)
Kaj je zate parazit in kaj gostitelj? Opozarjam te, da gre za ljudi. Kdor za ljudi misli, da so paraziti ni daleč z mislijo od tega, da jih začne tudi pobijat. In to je zaskrbljujoče.
anon-273967 sporočil: 3
[#1532516] 12.01.12 09:35 · odgovor na: anon-166923 (#1530483)
Odgovori   +    1
Kaj pa nasprotno stališče, stališče delavca (v katerega je družba iz proračunskih sredstev investirala toliko in toliko znanja, da se sedaj lahko že usposobljen pojavi na trgu; torej zaposlovalec kupuje "gotov izdelek" in ne "material za izdelavo ..."
To je čisto zgrešeno... nisem še videl junaka, ki bi ga država pripravila na realni svet. se strinjam, osnovna izbrazba, seštevati in množiti (karikiram), to je treba, kar pa se tiče pripravljenosti na delo, je "usposobljen delavec, ki se pojavi na trgu" v najboljšem primeru "material za izdelavo", saj se šele takrat začne učiti veščin, ki bodo koristile delodajalcu. to gre po eni stani pripisati nepovezanosti šolstva z gospodarstvom, nedovzetnosti državnih institucij za realno življenje "tam zunaj", po drugi strani pa nezadostnemu zavedanju staršev, da otroku s prosto izbiro in premalo kritične sugestije pri izbiri karierne poti delajo levjo uslugo...
anon-77578 sporočil: 4
[#1532531] 12.01.12 09:42 · odgovor na: Gustl (#1529688)
Odgovori   +    0
Madzarska ima najvisji davek na dohodek cca 20% - citirani clanek tega ravno ne razlaga na veliko. Ampak mi moja madzarska placilna lista tako pravi :)
anon-22643 sporočil: 7
[#1532645] 12.01.12 10:17
Odgovori   +    0
Butast članek
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1532827] 12.01.12 11:19 · odgovor na: anon-22643 (#1532645)
Odgovori   +    4
[urbanf]
Butast članek
Butast komentar
anon-275908 sporočil: 53
[#1532906] 12.01.12 12:00 · odgovor na: anon-230542 (#1532827)
Odgovori   +    0
Niti ne, v dveh besedah mu je uspelo zajeti bistvo.
anon-228073 sporočil: 34
[#1533064] 12.01.12 13:15 · odgovor na: bc123a (#1531324)
Odgovori   +    1
[bc123a]
PS. Pa ne mi o bogih liberalnih podjetnikih, ker toliko levakarskih skrajnezev med podjetniki, kot jih najdes v sloveniji, tezko najdes kjerkoli po svetu (ze to je oksimoron, levosucni podjetnik, ampak v sloveniji so taki najbolj razsirjeni).
Drži kot pribito! Meni je recimo en takšen levosučni podjetnik v debati, zakaj je volil opankarja in na moje pritoževanja nad neugodno slovensko klimo za razvoj podjetništva, med drugim navrgel, da pač že nisem sposobna, da bi imela svoje podjetje, ker da on čudovito shaja in da je davke pač treba plačevati!? Kako bodo potem to razumeli šele tisti, ki so pač nekje zaposleni in jih na plačilni listi zanima le neto plača?
anon-22643 sporočil: 7
[#1533129] 12.01.12 13:47 · odgovor na: anon-230542 (#1532827)
Odgovori   +    0
Seveda da je butast, saj je v Financah
anon-170072 sporočil: 6
[#1533246] 12.01.12 14:34 · odgovor na: anon-247150 (#1529395)
Odgovori   +    0
Hehe, samo na žalost to ni njihov odličen članek ampak samo prevod od madžarskega avtorja:)

Je pa dober prevod! Jasno se vidijo vzporednice s Slovenijo.
anon-224128 sporočil: 1.065
[#1533545] 12.01.12 17:27 · odgovor na: anon-9939 (#1532039)
Odgovori   +    1
[0219K21]
> [Frenk4]
> Meni se ne gabijo ljudje ampak paraziti, ki se nalimajo nate in *poginejo*, ko pogines sam. Vmes pa iscejo novega gostitelja. To bos razumel sele ko bos v poziciji gostitelja. Na zalost se zelo malo parazitov spremeni v gostitelja. Vem (in tudi logicno je) zakaj. Si pa do konca zivljenja ne bi odpustil, ce bi bil pri polnem zdravju in zelji po necem boljsem navaden parazit. Navkljub vsem norostim :)

Kaj je zate parazit in kaj gostitelj? Opozarjam te, da gre za ljudi. Kdor za ljudi misli, da so paraziti ni daleč z mislijo od tega, da jih začne tudi pobijat. In to je zaskrbljujoče.
Pa kakšne bedarije ti govoriš, o pobijanju? Zato ker te nekdo hoče finančno izkoristit?

Poglej tudi človeško življenje ima svojo ceno in to je dejstvo ki ga nekateri ne razumejo.

Paraziti so ljudje ki ne doprinesejo družbi toliko koliko ji vzamejo in brez teh ljudi bi vsi živeli bolje zato jih je treba naučit da se tega ne dela, oziroma jih je treba iztrebit in ne to z pobijanjem ampak da se jih "nauči" da tako pač ne gre.
anon-224128 sporočil: 1.065
[#1533552] 12.01.12 17:29 · odgovor na: anon-247964 (#1529292)
Odgovori   +    0
[kugy]
Luštkano.
Vendar le pretirano. Dopust zaposlenemu pripada tudi v urejenih ekonomijah, tudi porodniška (res da nižja), tudi davke palčujejo povsod (marsikje nižje) in davek od dobička podjetji je nekaj normalnega.
Gre torej za stanje duha v neki družbi. Obogateti ni moč čez noč (v parih letih), to se dogaja le v tranzicijskih družbah, pa še to le nekaterim (na lopovski način v 90 %), kar povzroča v družbi hude frustracije.
Res je, tudi mi živimo v taki družbi.
Ne večina obogati zelo hitro v parih letih in razmišljanje da je to lopovstvo kaže na slabo stanje duha pri nas. Poglej firmo ki je naredila Talking Tom, imajo milijone ki so jih zaslužili skoraj čez noč ampak vse legalno.
anon-224128 sporočil: 1.065
[#1533592] 12.01.12 17:46 · odgovor na: anon-171197 (#1529598)
Odgovori   +    0
[quetal]
Preberem zapis nato pa aplavz in me mine...
Tipicno za post komunisticne dezele vkljucno s Slovenijo, kjer se bo trajalo vsaj eno celo generacijo, preden bo ljudem potegnilo, da Rim niso izgradil cez noc in temu v sled, da firma ne more nastati cez noc ampak v vecini primerov traja tudi celo generacijo, da iz garaznega posla nekega entuziasta zraste podjetje z 10 zaposlenimi! To bi najbolj morali vedeti ravno ekonomisti, ki se ukvarjajo z marketingom.....torej koliko casa in energije je potrebno, da ljudje spoznajo produkt ali storitev (ki se mora venomer spreminjati in izboljsevati), mu zaupajo in tudi vzamejo zase, se celo istovetijo! In ta produkt ali storitev ustvarjajo delavci, ki so eksperti na svojem podrocju (pa naj si gre za zenske, mlade ali stare, moske mlade ali stare, vsak ima svoj donos in je nepogresliv v razvojnem ciklu) Dokler ne bomo zaceli v Sloveniji delati na dolgi rok oz. trajnostni razvoj (nisem preprican, ce ljudje ravno razumejo pomen) bo le-ta se dolgo v krizi, zelo dolgo!

Seveda obstajajo tudi izjeme, kot je Facebook, Ebay, Microsoft, Aple itd. Ampak ta podjetja so plod idej izrednih talentov (tako kot v sportu, ko uspejo sportniki prakticno cez noc, no pa tudi sportno crknejo cez noc), ki so zaceli delovati na podlagi tehnologije, ki je plod izrednega znanstvenega udejstvovanja njihovih predhodnikov, tega je v Sloveniji ravno za odtenek. Za vse ostale pa obstaja vecinoma samo ena in edina pot, garanje in se enkrat garanje, da sami pridejo do izrednega tehnicnega ali storitvenega perfekcionizma. Nic ne nastane cez noc!

Koliko let je rabila firma Pipistrel (pa se to je en atipicni primer!), da je prisla do nekaj 10 zaposlenih?? Koliko let je rabila Kia, da ste ji zaupali? 10 ali 20? Jaz se ji zmeraj ne zaupam kljub temu da vem,da so pokupili tehniko od Japoncev! Koliko od vas bi raje imelo Nemski avto od Japonskega? (pustimo ob strani fanatike) Zakaj firme, banke itd. tako rade poudarjajo svojo dolgoletno delovanje?

Zame je ta zapis en navaden bull shit reveza, ki so ga prepotentni prfoksi, najvekrat na ekonomskih fakultetah napumpali, da je moc iz nic ustvariti slona. Tega, da energija ne nastane iz nic in se je tudi ne da uniciti pa tako ne razumejo.....zato jim pravim sarlatani, ki dobesedno unicujejo druzbo!

Na hitro lahko uspes samo z guljufanjem sistema. Taksen pristop je pa zelo kratkorocen in nosi za druzbo destruktivne posledice. Na zalost je to v Sloveniji stand der technik, katerega posledice sele prihajajo in jih bo obcutil sleherni drzavljan brez izjeme!
To sploh ni res kar ti govoriš, malo poglej podatke in boš ugotovil da je kar nekaj podjetij ki zelo hitro uspejo in zaposlijo več deset ljudi skoraj čez noč. To da je treba delati na dolgi rok in nevem kaj je čista bedarija. Sama poanta podjetništva je da se ustvarja dobiček za lastnika pa če je to čez 1 leto ali pa 10 let. Brez zelo dobrega razloga za tveganje svojega kapitala in časa se podjetništvo ne more razviti.
anon-224128 sporočil: 1.065
[#1533612] 12.01.12 17:56 · odgovor na: anon-166923 (#1530483)
Odgovori   +    0
[bendzzi]
Avtorjevo stališče je povsem razumljivo. Pomanjkljivo je le v tem, da jemlje družbeno ureditev, v kateri se nekdo pojavi in reče: "zaposlil vas bom, jaz sem podjetnik, vi pa mezdni delavci", za aksiom. Pa je to res tako? Res družbena ureditev mora biti taka, da se nekatere postavi na prestole in potem smo jim lahko nadvse hvaležni, da smemo jesti drobtinice z njihovih miz?

Kaj pa nasprotno stališče, stališče delavca (v katerega je družba iz proračunskih sredstev investirala toliko in toliko znanja, da se sedaj lahko že usposobljen pojavi na trgu; torej zaposlovalec kupuje "gotov izdelek" in ne "material za izdelavo ...":
"Mi smo imeli vse te zadeve v samoupravnem tržnem gospodarstvu čisto dobro urejene. Združevali smo delo, nismo potrebovali nekoga, ki nas bo milostno zaposlil. Delavci so šli lahko na dopust, počitnikovali so v stanovanjskih prikolicah in apartmajih njihovega podjetja. Da, njihovega, ne od nekoga, ki si v času obilja trpa žepe, v slabih časih jih pa zmeče na cesto!

Hočemo pravico do lastnih podjetij! Za začetek nam vrnita naša podjetja, za katera ste nas ogoljufali, podjetja zadolžili do "plafona", denar pa zagonili."

Tudi to stališče je razumljivo, ali ne?

Želim le povedati, da se lahko vedno pripravi članek, ki v celoti podpira prepričanje pisca. (O šovinizmu itd... tega kvazi podjetnika, ki le sanja o podjetništvu, pa ne bi izgubljal besed.)


Ja in ta pogled delavca je tudi upravičen vendar ne v razmerah ki jih imamo danes. Če je preveč delavcev kolikor je potrebno potem imajo delavci slabše pogoje za pogajanje, v drugem primeru, če je več služb in premalo delavcev takrat pa delavec dobi veliko več pogajalske moči in je močnejši od delodajalca.

Kakšno je stanje danes? Danes imamo vsaj 100k brezposelnih in delavci niso ravno v pomakanju.

Zakaj imamo 100k brezposelnih? Zato ker država z svojimi zakoni onemogoča da bi se gospodarstvo pobralo samo od sebe sploh z novimi zaposlovanji.

In ja, ko ti nimaš ponudit nič več kot tvoj bližnji takrat si ti v podrejenem položaju in je delodajalec tvoj gospodar in rešitelj, ker drugače si brezposeln ničvredneš od katerega nimaš sam nič, tvoja družina nič in tudi družba nič.

In imate pravico do svojega podjetja ampak ste preveč prestrašeni in preleni da bi tvegali svoje delo in kapital.
anon-167392 sporočil: 286
[#1533651] 12.01.12 18:26
Odgovori   +    0
no comment
Sicer pa.....primerjajmo se z boljšimi od sebe. Veliko več jih je kot slabših.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#1533758] 12.01.12 20:03 · odgovor na: anon-224128 (#1533545)
Odgovori   +    1
[matijaf2]
> [0219K21]
> > [Frenk4]
> > Meni se ne gabijo ljudje ampak paraziti, ki se nalimajo nate in *poginejo*, ko pogines sam. Vmes pa iscejo novega gostitelja. To bos razumel sele ko bos v poziciji gostitelja. Na zalost se zelo malo parazitov spremeni v gostitelja. Vem (in tudi logicno je) zakaj. Si pa do konca zivljenja ne bi odpustil, ce bi bil pri polnem zdravju in zelji po necem boljsem navaden parazit. Navkljub vsem norostim :)
>
> Kaj je zate parazit in kaj gostitelj? Opozarjam te, da gre za ljudi. Kdor za ljudi misli, da so paraziti ni daleč z mislijo od tega, da jih začne tudi pobijat. In to je zaskrbljujoče.

Pa kakšne bedarije ti govoriš, o pobijanju? Zato ker te nekdo hoče finančno izkoristit?

Poglej tudi človeško življenje ima svojo ceno in to je dejstvo ki ga nekateri ne razumejo.
Huh, toneš čedalje globlje.
Paraziti so ljudje ki ne doprinesejo družbi toliko koliko ji vzamejo in brez teh ljudi bi vsi živeli bolje zato jih je treba naučit da se tega ne dela, oziroma jih je treba iztrebit in ne to z pobijanjem ampak da se jih "nauči" da tako pač ne gre.
Grozljivo...
anon-278975 sporočil: 1
[#1533847] 12.01.12 21:50
Odgovori   +    0
Ok, nimam veliko pojma o teh stvareh ampak ali mi lahko kdo razloži dve stvari.
1. Katera (koliko) ženska vzame 3 leta porodniške (na otroka)?
2. Kako je zračunal da lahko ob OPTIMALNIH pogojih (odlična storitev, odličen marketing)dobi samo 1000 ur na mesec (kar pride na 2,5h na zaposlenega/dan). Moj oče dela v podjetju, ki se ukvarja z postavljanjem mrež, prodajo in popravilom računalnikov. V njej so zaposleni 3je (on+2). In zagotavljam vam, da dobijo plačanih več kot 165 ur (2,5x3x22) na mesec, klub temu da ponujajo kar pogosto storitev in da je trženje DALEČ od takega ki "trga gate".
anon-45273 sporočil: 83
[#1537623] 15.01.12 11:40 · odgovor na: pobalin (#1529393)
Odgovori   +    0
Ko primerjamo neto plače v Slo in recimo v Avstriji, Nemčiji..., moramo upoštevati tudi, da si morajo tujci pokojninsko zavarovanje plačevati iz neto plač, saj država izplačuje minimalne penzije po 65 (67) letu, od katerih pa se ne da spodobno živeti.
anon-233233 sporočil: 2.146
[#1538407] 16.01.12 09:40
Odgovori   +    0
Madžarska? Slovenija!
anon-241793 sporočil: 4
[#1539035] 16.01.12 14:24 · odgovor na: (#1529629)
Odgovori   +    0
"boš vsaj potisočeril vrednost vloženega kapitala!" ali pa "desetodstoten donos kapitala"

Eksponentna rast (glej srednja šola)! V naravi (in ekonomija je vrsta naravnega procesa) NI stabilne eksponentne rasti oziroma je le kratkotrajna. Vedno zmanjka resursov!
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1539059] 16.01.12 14:32 · odgovor na: anon-241793 (#1539035)
Odgovori   +    0
Kaj pa inflacija? Ta je kar dolgotrajna...
anon-36971 sporočil: 8.543
[#1539073] 16.01.12 14:37 · odgovor na: anon-278975 (#1533847)
Odgovori   +    0
[gasper01]
Ok, nimam veliko pojma o teh stvareh ampak ali mi lahko kdo razloži dve stvari.
1. Katera (koliko) ženska vzame 3 leta porodniške (na otroka)?
2. Kako je zračunal da lahko ob OPTIMALNIH pogojih (odlična storitev, odličen marketing)dobi samo 1000 ur na mesec (kar pride na 2,5h na zaposlenega/dan). Moj oče dela v podjetju, ki se ukvarja z postavljanjem mrež, prodajo in popravilom računalnikov. V njej so zaposleni 3je (on+2). In zagotavljam vam, da dobijo plačanih več kot 165 ur (2,5x3x22) na mesec, klub temu da ponujajo kar pogosto storitev in da je trženje DALEČ od takega ki "trga gate".
Zato pa tvoj ata zaposluje. Drugi pa ne. Tako je to :)
anon-323860 sporočil: 8
[#2384372] 05.05.14 10:42
Odgovori   +    0
čas vnosa: 05.05.14 09:13
pa cel sistem je treba očitno zamenjat, kar tale pač "ne zdrži" :)
anon-201778 sporočil: 3.914
[#2384406] 05.05.14 11:04
Odgovori   +    0
Popolnoma se strinjam z njim zgleda da tam nimajo plačane malice kot pri nas ali pa sem spregledal.
BojanRi sporočil: 5.518
[#2384603] 05.05.14 14:05
Odgovori   +    0
No mogoče pa bo še prišel čas, ko bomo takim modelom lahko rekli na hvala, najte si koga drugega ali ap delajte sami :) in si poiskali boljšo službo. No drugače pa naj si model malo pogleda kdo proizvaja AUDI R8, pa se bo malo zamislil nad svojo omejenostjo.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7