Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Razlog, zakaj vam ne dam službe

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

153 sporočil: 9.333
[#1529557] 11.01.12 09:54
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: 153 11.01.2012 09:55
Jakab Andar ima izkušnje, ima dar,
resnico je vešče porinil na sveta oltar.
Kraje v meglah paragrafov so bujne,
zahtev(a)ne spremembe prav nujne,
za dostojno življenje razumne.

Sodražan
anon-28393 sporočil: 3.368
[#1529560] 11.01.12 09:54 · odgovor na: anon-17378 (#1529211)
Odgovori   +    2
[komunike]
Le zakaj v zadnjih 20-ih letih česa podobnega ni znal zapisati niti en sam, samcat slovenski novinar/novinarka, pa čeprav je pri nas stanje podobno?

Zdaj se boste vlekli ven, da si niste upali?!

In zakaj tega prevoda niso Finance povezale z lastnim komentarjem današnjega glasovanja v parlamentu?
www.finance.si/33645...-koalicija

Si spet ne upate?!

Ali pa ste sami to, kar oznanjate, da velja za narod: www.finance.si/33636...nsko-cepci
forum.finance.si/?m=...710&single
anon-120717 sporočil: 1.317
[#1529570] 11.01.12 09:58
Odgovori   +    13
eden najboljsih clankov, ki sem jih kdajkoli prebral na financah - zalostno je le to, da kaj podobnega ne pride izpod rok slovenca.
anon-256011 sporočil: 3.436
[#1529573] 11.01.12 09:58
Odgovori   +    5
Zelo korektno napisano. Čeprav je mišljeno za Mažarsko enako velja tudi za nas. Škoda, da si tega politiki ne upajo razumeti.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#1529575] 11.01.12 09:59 · odgovor na: anon-120717 (#1529570)
Odgovori   +    3
[tripson]
eden najboljsih clankov, ki sem jih kdajkoli prebral na financah - zalostno je le to, da kaj podobnega ne pride izpod rok slovenca.
Zakaj že. EU je moja domovina :)
anon-9457 sporočil: 1.286
[#1529589] 11.01.12 10:04
Odgovori   +    3
tole je res dobro, a politikom to ne pride na ušesa iz preprostega razloga ker se bodo spodobni, pametni in pridni že znašli, oni raje crkljajo čedalje večjo armado javnih uslužbencev ter ponižane in razžaljene lenuhe, ki si v zastonj šolskem sistemu niso pridobili več kot kovinostrugarske izobrazbe
anon-237908 sporočil: 123
[#1529593] 11.01.12 10:04 · odgovor na: bc123a (#1529453)
Odgovori   +    5
1.) Pravim: generacija mojih staršev, ne pa "moji starši". Moja izobrazba je takšna, kot je, lahko bi bil tudi socialni delavec, vprašanje sploh nima veze, ker moja drža ni linearni rezultat moje izobrazbe. Tisto, kar pa ti ciljaš, je pa predvsem odraz stanja družbe. Mladim je jasno, da materialni razvoj ni tako usodno potreben kot kaj drugega, recimo, saj imamo in zmoremo tako veliko, da nikomur ne bi bilo treba trpeti pomanjkanja. Mladi pravilno zaznavajo, da je bolj treba delati na družbi in jo tako spremeniti, da bo ne glede na način produkcije bolj inkluzivna, fnkcionalna in poštena. Skrajna perverzija (tudi v izvirnem pomenu besede) je pričakovati, da se bodo ljudje prilagajali ekonomiji. Narobe, prav nasprotno je pravzaprav mišljeno, ekonomija naj bi bila v službi ljudi in ne obratno. Pri tem moti najbolj to, da se gospodarstvo ni pripravljeno prilagoditi novim družbenim potrebam, ampak še vedno goni tisto svojo staro fordistično maksimo. Kdo je zdaj tu za časom?

2.) Kriza je finančna, ne "realna", saj je denar tisti, ki ne opravlja svoje vloge, ne kroži med ljudmi in tako ne more ponovno pognati gospodarstva. Če ga je premalo, se ga lahko tudi brezobrestno vzame tam, kjer ga je dovolj, država to zmore, če le hoče ... Če keš sedi na zasebnih računih ali računih bank, ki ga ne posojajo, ne pomaga pri dviganju iz recesije, zato bi ga bilo za spraviti na svež zrak. Večja potrošnja (države) bi ob nizkih obrestnih merah pognala potrošnjo Main streeta, ta pa bi denar alociral prostotržno optimalno (kajne?) nazaj v realno gospodarstvo (in ne recimo v nepremičninsko jamo brez dna). Množica malih ljudi je tako ali tako prisiljena trošiti za preživetje, tistih nekaj bogatunov in premožnežev ni dovolj, da bi samo s svojo potrošnjo podpiralo gospodarstvo. Rešitev vidim v "trickle up" ekonomiji, kjer bi povprečni potrošnik s pomočjo prostega trga sooblikoval pritekanje in akumulacijo kapitala k tistim, ki so si to z resničnim delom tudi zaslužili, samo denar je treba spraviti do njega. Javna dela so zato kar elegantna rešitev, ne pa tudi edina.

3.) V bistvu vsak -izem služi točno določenim interesom, pa kaj? Gre samo za to, da najdemo čimbolj vključevalni -izem, ki bo poteševal potrebe kar čimvečjega kroga ljudi )John Rawls bi mi kojci prikimal). Sedanji služi 1% v škodo 99%, če se sodobno izrazim.

4.) Pohlepna narava človeka še ni razlog za zavračanje socializma, saj bi potemtakem morali zavrniti kakršno koli kapitalistično delovanje, mar ne? Treba ga je vzeti v zakup, ja, za to pa so potrebna jajca in regulacija na pravih mestih. Zadnja kriza je razkrila, kje je to treba početi. Če pa pohlep vzamemo kot glavno oz. edino gonilo delovanja, odpadejo vsi ostali načini motivacije, kar je skrajno razčlovečenje in čisti ekonomizem, redukcija človeka na racionalnega pohlepnega robota.
anon-198668 sporočil: 2.998
[#1529596] 11.01.12 10:05
Odgovori   +    9
To je zelo optimističen pogled. Številke držijo, ne upošteva stroškov korupcije, stroškov pretirane birokracije, kar nalaga veliko nepotrebnega in neplačanega dela ipd.

Npr. problem korupcije.
Samo udeležba na večjem javnem razpisu stane podjetje 20.000 evrov notranjih stroškov ... posel pa je vnaprej oddan konkurenci. Skorumpirana konkurenca zlahka dobi državno pomoč in s tem znižuje cene pod ekonomsko raven.

Zato so številke še slabše. Ni res, da bi bilo pri nas bistveno boljše, kot na Madžarskem.
anon-171197 sporočil: 814
[#1529598] 11.01.12 10:05
Odgovori   +    7
Preberem zapis nato pa aplavz in me mine...
Tipicno za post komunisticne dezele vkljucno s Slovenijo, kjer se bo trajalo vsaj eno celo generacijo, preden bo ljudem potegnilo, da Rim niso izgradil cez noc in temu v sled, da firma ne more nastati cez noc ampak v vecini primerov traja tudi celo generacijo, da iz garaznega posla nekega entuziasta zraste podjetje z 10 zaposlenimi! To bi najbolj morali vedeti ravno ekonomisti, ki se ukvarjajo z marketingom.....torej koliko casa in energije je potrebno, da ljudje spoznajo produkt ali storitev (ki se mora venomer spreminjati in izboljsevati), mu zaupajo in tudi vzamejo zase, se celo istovetijo! In ta produkt ali storitev ustvarjajo delavci, ki so eksperti na svojem podrocju (pa naj si gre za zenske, mlade ali stare, moske mlade ali stare, vsak ima svoj donos in je nepogresliv v razvojnem ciklu) Dokler ne bomo zaceli v Sloveniji delati na dolgi rok oz. trajnostni razvoj (nisem preprican, ce ljudje ravno razumejo pomen) bo le-ta se dolgo v krizi, zelo dolgo!

Seveda obstajajo tudi izjeme, kot je Facebook, Ebay, Microsoft, Aple itd. Ampak ta podjetja so plod idej izrednih talentov (tako kot v sportu, ko uspejo sportniki prakticno cez noc, no pa tudi sportno crknejo cez noc), ki so zaceli delovati na podlagi tehnologije, ki je plod izrednega znanstvenega udejstvovanja njihovih predhodnikov, tega je v Sloveniji ravno za odtenek. Za vse ostale pa obstaja vecinoma samo ena in edina pot, garanje in se enkrat garanje, da sami pridejo do izrednega tehnicnega ali storitvenega perfekcionizma. Nic ne nastane cez noc!

Koliko let je rabila firma Pipistrel (pa se to je en atipicni primer!), da je prisla do nekaj 10 zaposlenih?? Koliko let je rabila Kia, da ste ji zaupali? 10 ali 20? Jaz se ji zmeraj ne zaupam kljub temu da vem,da so pokupili tehniko od Japoncev! Koliko od vas bi raje imelo Nemski avto od Japonskega? (pustimo ob strani fanatike) Zakaj firme, banke itd. tako rade poudarjajo svojo dolgoletno delovanje?

Zame je ta zapis en navaden bull shit reveza, ki so ga prepotentni prfoksi, najvekrat na ekonomskih fakultetah napumpali, da je moc iz nic ustvariti slona. Tega, da energija ne nastane iz nic in se je tudi ne da uniciti pa tako ne razumejo.....zato jim pravim sarlatani, ki dobesedno unicujejo druzbo!

Na hitro lahko uspes samo z guljufanjem sistema. Taksen pristop je pa zelo kratkorocen in nosi za druzbo destruktivne posledice. Na zalost je to v Sloveniji stand der technik, katerega posledice sele prihajajo in jih bo obcutil sleherni drzavljan brez izjeme!
tstih sporočil: 5.199
[#1529601] 11.01.12 10:07 · odgovor na: anon-237908 (#1529285)
Odgovori   +    17
[Seph]
G.Štih, v tem mikro okolju (ta forum) sem res edinstven, ja :-)
malo širše če pogledamo pa, sodeč po razpoloženju in komentarjih forumašev Financ, niti ne. Je pa res, da se šele zdaj učim(o) dvigniti glas.
Spoštovani mladenič, po mojih izkušnjah glas za več davkov in birokracije v tej državi najpogosteje dvigujejo tisti, ki jih ne plačujejo in ki niso regulirani. Ne bi se strinjal, da se šele zdaj učijo dvigniti svoj glas - slovensko delo je med najvišje obdavčenimi, slovenski trgi pa med najbolj hiper- reguliranimi že odkar obstajamo.
Država po mojem okusu žal ne obstaja, zato res nimam kam, si bom pa drznil trditi, da je kar nekaj dereguliranih rajev na zemlji, kjer se razčlovečenim samotarjem izpolnjujejo mokre sanje, kjer so dekleta drzna in profiti visoki.
Lahko svoj socialno humanistični stereotip te podgane še narišete, da bo bolj nazorno?
Včasih si zaželim, da bi vsi tisti, ki se počutijo sposobnejše, to dokazali tudi v tujini (tako, kot se na tem forumu ljudi pošilja iz javne sfere v zasebno).
Mnogi smo to storili in smo zato le bolj prepričani, da je v Sloveniji preveč birokracije in da država pušča ljudem premalo suverenosti in preveč prerazdeljuje. Verjamemo, da smo zato vsi manj uspešni in bolj revni.
V eni mali, skorumpirani in "vsi-z-vsemi-povezani" Sloveniji je lahko kakati ... nikjer ni prav zares daleč do subvencije, davčne olajšave ali podobnega. Samo poglejte, koliko je recimo Boscarol pokeširal iz javnih sredstev, pa bo jasno, kaj mislim :-) Za "ta prave poslovne desce" je šele tujina "the real thing", ognjeni krst in kaljenje v ognju.
Jaz sem proti državnemu subvencioniranju zasebnih podjetij, vi pa spodaj z navdušenjem pišete o programu FDR, ki je javno porabo ZDA z 10% dvignil na 20%; pri istih ukrepih naše države pa govorite o "pravih poslovnih descih". Odločite se kaj bi radi.

Določene mehanizme, ki bi jih nekateri radi videli pri državi pri nas že imamo v obliki civilne iniciative, ki ji ponavadi pravimo "starši".
anon-49383 sporočil: 3.465
[#1529604] 11.01.12 10:08 · odgovor na: anon-22702 (#1529378)
Odgovori   +    4
[antares]
Nekatere stvari v članku so res poden, in da finance to objavljajo in povzemajo po blogih tudi ni daleč od podna.
Bolj konkretno se ne da?
anon-217896 sporočil: 3.961
[#1529609] 11.01.12 10:10
Odgovori   +    3
O tem sem osebno pisal ze pred tremi leti, sicer je bil komentar veliko krajsi, kot je ta clanek. Ocitno moramo nekateri umolkniti, da zacnete drugi razmisljati.
dani14 sporočil: 6.657
[#1529614] 11.01.12 10:11 · odgovor na: anon-9939 (#1529404)
Odgovori   +    9
[0219K21]
> [bc123a]
> > [0219K21]
> > Tip je kurac od ovce, plunem takim v fris. Naj naredi nekaj zato, da se skrajša sedaj 3-letna porodniška.
>
> cak, cak, a je on kriv za to?
>
> Orban je podaljsal porodnisko, on pa pravi, da ob taksni porodniski pac niti za zivo glavo ne bi zaposlil zenske delavke. naj jo skrajsajo tisti, ki so sranje zakuhali!

Za to, da imajo Orbana za predsednika vlade je zagotovo on bolj odgovoren kot jaz. Naj gre na ulico protestirat.
S svojim zapisom je dosegel par tisočkrat večji odmev kot bi ga s posedanjem pred parlamentom
anon-237908 sporočil: 123
[#1529628] 11.01.12 10:16 · odgovor na: anon-197765 (#1529497)
Odgovori   +    2
Za vodenje podjetja nisem usposobljen, obstaja mnogo drugih, ki so, pa ne pridejo do možnosti.

Sicer pa ne rabiš biti kuharski mojster, da veš, da je pečenka zažgana.
Gustl sporočil: 13.628
[#1529688] 11.01.12 10:44 · odgovor na: pobalin (#1529393)
Odgovori   +    12
[pobalin]
Zanimivo branje, prav značilno za Finance. Tudi zato, ker pri obdavčitvi kaže soliden položaj Slovenije, kar je v nasprotju s tu prevladujočimi mantrami.
Ja, Slovenija nima težav z davčno obremenjenostjo plač. Zadevo smo uredili tako, da smo ustvarili delovna mesta z nizko dodano vrednostjo, nizkimi dohodki, kamor smo nabili tudi nizke davke. Da prinesemo notri, z najvišjo dohodninsko stopnjo poberemo vsem bogatašem zaslužek nad astronomskih 1.254,83 na mesec (medklic: prasci kapitalistični zavaljeni!!!).

Ta ureditev pride prav tudi v takšnih statistikah, kot je gor, saj zaradi mediane, ki je tudi precej nižje od povprečne plače, grafki pač pokažejo, da niti ni tako grozno.

In zato naj bodo vsi sposobni, izobraženi, pridni, ki se čudijo svojemu 41% dohodninskemu razredu, začinjenim s prispevki, vrtci..., kar lepo tiho, ali pa naj se izselijo na Madžarsko pa bodo potem videli, kaj je to DAVEK!
condy sporočil: 285
[#1529729] 11.01.12 11:00
Odgovori   +    3
Si lepo napisu, ampak pozabil si da bi ti na vrat poslali vse mogoče inšpektorje, ki bi ti tisti drobiž, ki mu praviš dobiček pobrali. Kajti pri tej zakonodaji ti ziher neki manjka pa da se ubiješ. Zato jes klejem vsak dan ko sem šel med privatnike. Če se kdaj rešim tega sranja grem pa med švercerje. 1000 Bom pa že spravil v žep.
anon-275908 sporočil: 53
[#1529757] 11.01.12 11:11
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-275908 11.01.2012 11:14
UEEEEEE, igrat moram po pravilih igre (niti slučajno ne razumem, da je to zato, da moja babica ne shira). Jaz, edini poštenjakar v morju pokvarjenih lopovov, pri katerem bi ljudje očitno delali 4 ure na dan za polno plačo (1000/172=6, ne 12). Ampak hej, zaposlil bi 12 ljudi, če bi se vrnili v protokapitalizem. Food for thought.

P.S.: Sem omejen seksist.

...

Finance: Najboljši članek ever!
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1529802] 11.01.12 11:34 · odgovor na: anon-237908 (#1529593)
Odgovori   +    0
[Seph]
1.) Pravim: generacija mojih staršev, ne pa "moji starši". Moja izobrazba je takšna, kot je, lahko bi bil tudi socialni delavec, vprašanje sploh nima veze, ker moja drža ni linearni rezultat moje izobrazbe. Tisto, kar pa ti ciljaš, je pa predvsem odraz stanja družbe. Mladim je jasno, da materialni razvoj ni tako usodno potreben kot kaj drugega, recimo, saj imamo in zmoremo tako veliko, da nikomur ne bi bilo treba trpeti pomanjkanja. Mladi pravilno zaznavajo, da je bolj treba delati na družbi in jo tako spremeniti, da bo ne glede na način produkcije bolj inkluzivna, fnkcionalna in poštena. Skrajna perverzija (tudi v izvirnem pomenu besede) je pričakovati, da se bodo ljudje prilagajali ekonomiji. Narobe, prav nasprotno je pravzaprav mišljeno, ekonomija naj bi bila v službi ljudi in ne obratno. Pri tem moti najbolj to, da se gospodarstvo ni pripravljeno prilagoditi novim družbenim potrebam, ampak še vedno goni tisto svojo staro fordistično maksimo. Kdo je zdaj tu za časom?

2.) Kriza je finančna, ne "realna", saj je denar tisti, ki ne opravlja svoje vloge, ne kroži med ljudmi in tako ne more ponovno pognati gospodarstva. Če ga je premalo, se ga lahko tudi brezobrestno vzame tam, kjer ga je dovolj, država to zmore, če le hoče ... Če keš sedi na zasebnih računih ali računih bank, ki ga ne posojajo, ne pomaga pri dviganju iz recesije, zato bi ga bilo za spraviti na svež zrak. Večja potrošnja (države) bi ob nizkih obrestnih merah pognala potrošnjo Main streeta, ta pa bi denar alociral prostotržno optimalno (kajne?) nazaj v realno gospodarstvo (in ne recimo v nepremičninsko jamo brez dna). Množica malih ljudi je tako ali tako prisiljena trošiti za preživetje, tistih nekaj bogatunov in premožnežev ni dovolj, da bi samo s svojo potrošnjo podpiralo gospodarstvo. Rešitev vidim v "trickle up" ekonomiji, kjer bi povprečni potrošnik s pomočjo prostega trga sooblikoval pritekanje in akumulacijo kapitala k tistim, ki so si to z resničnim delom tudi zaslužili, samo denar je treba spraviti do njega. Javna dela so zato kar elegantna rešitev, ne pa tudi edina.

3.) V bistvu vsak -izem služi točno določenim interesom, pa kaj? Gre samo za to, da najdemo čimbolj vključevalni -izem, ki bo poteševal potrebe kar čimvečjega kroga ljudi )John Rawls bi mi kojci prikimal). Sedanji služi 1% v škodo 99%, če se sodobno izrazim.

4.) Pohlepna narava človeka še ni razlog za zavračanje socializma, saj bi potemtakem morali zavrniti kakršno koli kapitalistično delovanje, mar ne? Treba ga je vzeti v zakup, ja, za to pa so potrebna jajca in regulacija na pravih mestih. Zadnja kriza je razkrila, kje je to treba početi. Če pa pohlep vzamemo kot glavno oz. edino gonilo delovanja, odpadejo vsi ostali načini motivacije, kar je skrajno razčlovečenje in čisti ekonomizem, redukcija človeka na racionalnega pohlepnega robota.
Tebi se sploh in niti slučajno ne sanja, kaj so bistveni problemi današnjega sveta. Kriza je realna in finančna. Realna je zato, ker svet še nikoli do sedaj ni imel take potrošnje materiala in energije (kar je zasluga globalizacije), finančna je pa zato, ker imamo realni davek (=obresti) na imaginaren denar.
anon-9512 sporočil: 615
[#1529814] 11.01.12 11:41
Odgovori   +    6
Kako enako je v SLO. Tud meni so "pokradli" kupce, know-how, pa se kaj je sfalilo od materiala, na moje stroške fušajo pri mojih strankah, pa so zaščitena kategorija. Zaradi STRESA sem neozdravljivo zbolel in sedaj SLO jeb... se, že imamm podjetje v Avstriji, tam je nadstandardno zdravljenje "gešeftfireja" strošek podjetja in ne gre v boniteto. Hvala bogu da so na senčni strani Alp še normalni pa tud če so Hajmadinci, to je še vedno bolje od Komunistov.
anon-17131 sporočil: 558
[#1529815] 11.01.12 11:41 · odgovor na: Gustl (#1529688)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [pobalin]
> Zanimivo branje, prav značilno za Finance. Tudi zato, ker pri obdavčitvi kaže soliden položaj Slovenije, kar je v nasprotju s tu prevladujočimi mantrami.

Ja, Slovenija nima težav z davčno obremenjenostjo plač. Zadevo smo uredili tako, da smo ustvarili delovna mesta z nizko dodano vrednostjo, nizkimi dohodki, kamor smo nabili tudi nizke davke. Da prinesemo notri, z najvišjo dohodninsko stopnjo poberemo vsem bogatašem zaslužek nad astronomskih 1.254,83 na mesec (medklic: prasci kapitalistični zavaljeni!!!).

Ta ureditev pride prav tudi v takšnih statistikah, kot je gor, saj zaradi mediane, ki je tudi precej nižje od povprečne plače, grafki pač pokažejo, da niti ni tako grozno.

In zato naj bodo vsi sposobni, izobraženi, pridni, ki se čudijo svojemu 41% dohodninskemu razredu, začinjenim s prispevki, vrtci..., kar lepo tiho, ali pa naj se izselijo na Madžarsko pa bodo potem videli, kaj je to DAVEK!

Nisem prepričan, vendar se bojim, da statistike o obremenitvi plač ne zajemajo našega fenomena bruto bruto plače. Takrat bi se pokazale dejanske obremenitve.
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1529817] 11.01.12 11:42 · odgovor na: anon-237908 (#1529478)
Odgovori   +    5
[Seph]
Za začetek se da plače na vodstvenih položajih v drž. podjetjih sklestiti na max 1/2, spustiti kriterije in voila! Če nič drugega, imaš takoj več konkurence pri kadrovanju, kar pomeni več možnosti za izbiro dobrega kadra.
Bravo majstore... pol nižja plača po tvoje pomeni več možnosti za izbiro dobrega kandidata :)) If you pay peanuts, you get monkeys.
anon-3185 sporočil: 1.620
[#1529830] 11.01.12 11:48
Odgovori   +    3
Zato pa smo tudi mi kjer smo. Ker smo socijalno povezani IDIOTI. Še malo. Potem bo zmanjkalo levakom sredstev za demagogijo. Problem pa ostaja, ker bo tudi IDIOTOM zmanjkalo za preživetje. In prav je tako.
anon-221237 sporočil: 3.746
[#1529832] 11.01.12 11:48 · odgovor na: kluge (#1529434)
Odgovori   +    1
kak si dobro napisal....škoda d takih ni v parlamentu. Ja pa morm zbirat med klauni katermu bolj paše rdeči nosek.
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1529846] 11.01.12 11:55
Odgovori   +    4
Izkušnja iz ZDA: podjetju s 300 zaposlenimi se je zaradi krize prepolovil promet... brez oklevanja so lastniki odpustili polovico zaposlenih in rešili podjetje... pri nas (s tem mislim kar na Evropo) tega skoraj ni mogoče storit, zato bi šlo podjetje v maloro.
anon-171153 sporočil: 4.257
[#1529848] 11.01.12 11:56
Odgovori   +    8
Madžarski podjetniki, vabljeni v Slovenijo! Če bo izvoljen Janković bo za vas raj.
Visokostrokovnega kadra v Sloveniji je ogromno.
Z temi kadri sklenete sanjske pogodbe, npr. 2000 EUR neto. DURS prosite za odlog plačila prispevkov, za nedoločen čas. Dobaviteljev in podizvajalcev vam ni potrebno plačevati. Po 1/2 leta zaposlenim ne izplačujete plač in jih enostavno zamenjate z novimi. Vse morebitne tožbe bodo prišle na vrsto po nekaj letih, medtem pa gre firma v prisilno poravnavo. Ves dobiček si razdelite s političnimi botri!
MADŽARSKI PODJETNIKI, DOBRODOŠLI V SLOVENIJI.
anon-171197 sporočil: 814
[#1529856] 11.01.12 11:58 · odgovor na: anon-226010 (#1529802)
Odgovori   +    4
Brez zamere, ampak mislim, da tebi ni jasno. Ne razlikujes namrec med razlogom in posledico. Danasnji svet je zacel temeljiti na "idealih", ki jih katoliki z lahkoto lahko popisemo z desetimi naglavnimi grehi. Zanimivo pri tem pa je,da se tega v najvecji meri posluzujejo drzave, ki so se pred kratkim zivele v komunisticni ureditvi. Sedaj, v divjem lovljenju t.i. razvit drzav, pa zelijo povoziti vse, tudi dostojanstvo cloveka.

Tisto kar pa ti opisujes, pa je samo rezultat vsega tega sranja ki mu pravimo, hitreje, mocneje in visje!
anon-217896 sporočil: 3.961
[#1529866] 11.01.12 12:02 · odgovor na: anon-237908 (#1529593)
Odgovori   +    1
Sicer imam tezave brat taksne dolge komentarje, ceprav bi jih rad prestudiral, saj si se verjetno potrudil in izlil svoje misljenje na papir. Scasoma sem namrec zbolel za cudno boleznijo, razen e-mailov s stani poslovnih strank ali nihovih telefonskih klicev ne morem spremljat nicesar vec, npr. ko berem casopis, mi nekaj pripoveduje prijatelj, itd. Stalna skrb glede posla, sluzbe, likvidnosti. Ce tega ne razumes, naj Ti dam primerjavo: nekaj ti govori zena, a ti razmisljas o ljubici.
Bolje nepremicninska jama. Ko je v jami, ga vsaj veter ne odnese. Ko je na prepihu (v poslu), odide skozi vrata kot govedo iz stale in le tezko ga spravis nazaj.Trenutno mi glede poslovanja v nasi dezeli pred oci prihaja Gandhi, ce ste le dovolj disciplinirani.
pobalin sporočil: 14.456
[#1529872] 11.01.12 12:03 · odgovor na: Gustl (#1529688)
Odgovori   +    4
[Gustl]
> [pobalin]
> Zanimivo branje, prav značilno za Finance. Tudi zato, ker pri obdavčitvi kaže soliden položaj Slovenije, kar je v nasprotju s tu prevladujočimi mantrami.

Ja, Slovenija nima težav z davčno obremenjenostjo plač. Zadevo smo uredili tako, da smo ustvarili delovna mesta z nizko dodano vrednostjo, nizkimi dohodki, kamor smo nabili tudi nizke davke. Da prinesemo notri, z najvišjo dohodninsko stopnjo poberemo vsem bogatašem zaslužek nad astronomskih 1.254,83 na mesec (medklic: prasci kapitalistični zavaljeni!!!).
Ta ureditev pride prav tudi v takšnih statistikah, kot je gor, saj zaradi mediane, ki je tudi precej nižje od povprečne plače, grafki pač pokažejo, da niti ni tako grozno.
In zato naj bodo vsi sposobni, izobraženi, pridni, ki se čudijo svojemu 41% dohodninskemu razredu, začinjenim s prispevki, vrtci..., kar lepo tiho, ali pa naj se izselijo na Madžarsko pa bodo potem videli, kaj je to DAVEK!
LOL! Ker imate radi čiste račune, ste "pozabili" dodati Andarjevo povezavo na poročilo Deloitte, anede. No, tukaj je: www.finfacts.ie/biz1...on2008.pdf

Sicer pa nisem jaz izbral in objavil tistega diagrama tam zgoraj. Nisem jaz urednik ali novinar Financ, ki bi lahko k povzetemu blogu pripisal še kakšen komentar, ali ga vzel kot izhodišče za temeljito in objektivno osvetlitev zadeve z več strani. Nisem jaz tisti, ki pobalinsko objavlja z vseh vetrov nabrane neumnosti, ki se jih da stisniti v nekaj gromoglasnih (včasih ponavljajočih se) stavkov pod kot skala trd in težek naslov. sem očitno samo miselno na nasprotnem bregu ali raje na sosednjem pomolu od tu dominantnega.

Kdo je pri nas ustvarjal (verjetno bolj ohranjal) delovna mesta z nizko dodano vrednostjo, kako in zakaj, bi morali najbolj vedeti prav v uredništvu in na "akademiji" Financ. Prav tako verjetno dobro veste, kateri visoko izobraženi kadri, ki bi dolgoročno zagotavljali visoko dodano vrednost, so samo zaradi dohodnine odšli v tujino. Koliko Hribar-Miličevih manežerjev, ki so z odhodom grozili pred letom, dvema, tremi, je potem res v tujino prodalo svoje znanje, delo? Koliko podcenjenih akademikov, zdravnikov in podobnih nad-enakih ljudi je zaradi nezaslišane dohodnine dalo slovo tej žalostni dolini? Meni se zdi, da so čez meje le poslali svoj tovarišijski plen, svoje rentne vire in morda tudi podmladek.

Kakšen razcvet dodane vrednosti je pred leti prineslo znižanje prispevkov na plačilno listo? Kakšna je bila dodana vrednost klinično totalno mrtvega šolsko-državnega podjetja, čigar zadnja bilka je bilo tajno odobreno neplačevanje prispevkov? Kako sistematično in dosledno ste v Financah zadnjih ducat in več let spremljali in bičali razkorak med rastjo dodane vrednosti in drugih realnih gospodarskih kazalnikov ter porabo, rastjo BDP...?

Da bo jasno, tudi meni se zdi sedanja dohodninska lestvica norost za normalno gospodarsko okolje. Ne pa za državo, ki vedno bolj prerazporeja iz votlega v prazno, in v kateri se boljše plače vse bolj izrazito selijo tja, kjer je v veljavi vsake vrste dogovarjanje in usklajevanje, samo realni kazalniki ne. Virantokracija naj sama zase kar plačuje davke!

Pri Financah se gotovo držite svojih svetovalno-preiskovalnih člankov in se pripravljate na selitev čez severno mejo. Menda bo le fatvani Elikan ohranil mini dopisništvo v Ljubljani, kar pa je malo odvisno tudi od današnjega glasovanja v parlamentu. Aja, pa Frankl se menda bliža letom, ko stopi v veljavo medvedja zaščita in bi ga liberalno-podjetniški Švedi torej morali dati na čevelj. Ne bo sile, saj bo lahko delal preko s.p. kot oni zdravniki na Ptuju. :-)
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1529908] 11.01.12 12:17 · odgovor na: anon-171197 (#1529856)
Odgovori   +    1
[quetal]
Brez zamere, ampak mislim, da tebi ni jasno. Ne razlikujes namrec med razlogom in posledico. Danasnji svet je zacel temeljiti na "idealih", ki jih katoliki z lahkoto lahko popisemo z desetimi naglavnimi grehi. Zanimivo pri tem pa je,da se tega v najvecji meri posluzujejo drzave, ki so se pred kratkim zivele v komunisticni ureditvi. Sedaj, v divjem lovljenju t.i. razvit drzav, pa zelijo povoziti vse, tudi dostojanstvo cloveka.

Tisto kar pa ti opisujes, pa je samo rezultat vsega tega sranja ki mu pravimo, hitreje, mocneje in visje!
No, lahko se spustiš na metafizični nivo religije... ;)
V tem primeru imaš seveda prav. Ampak ne pozabi - tudi katoliki držijo svoj piskrček!
anon-237908 sporočil: 123
[#1529920] 11.01.12 12:21 · odgovor na: anon-217896 (#1529866)
Odgovori   +    2
Hjah, lahko ti na kratko povzamem tako, da izhajam iz precej idealističnih predpostavk, nekako tako kot prepričanje, da trg zmore sam vse uravnavati. Iz idealnega scenarija pač, kako bi bilo, če bi bilo.

Mi je pa žal zate, da se ti/vam delovni pritisk toliko pozna, da je težko prebrati tri enostavne odstavke v poljudnem jeziku. Vsak naj sam premisli, ali se mu "trdo delo" res tako obilno obrestuje, da za te "obresti" žrtvuje osnovne bralne sposobnosti na ravni osnovnošolca.

Morda te/vas bo to pritegnilo, zelo preprosto branje, celo tajnica ali FDVjevec bi to zmogla:

www.empowernetwork.c...-deathbed/

Strani: 1 2 3 4 5 6 7