Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Varčevati je treba, pa naj stane, kar hoče

Strani: 1 2 3 4

anon-5355 sporočil: 3.129
[#1625182] 22.03.12 10:22
Odgovori   +    8
Novinarja Jakhela cenim, oziroma ga štejem za normalnega novinarja, tu pa jo je usekal mimo. Ali je volivec LGV ali ni, je nepomembno. Virant je s predlogom teh ukrepov naredil demonstracijski učinek. Seveda to ni dovolj in še zdaleč ne pomeni pomembnih prihrankov, pove pa, da ima politika resno namero po spremembah, začela je, podobno kot Pahor, s svojimi kavicami, nadaljevati mora z resnimi spremembami (ki pa jih ne bo, če ne bo tega demonstrirala!, oziroma dvigovala zastave!). Sta samo še dve alternativi taki in takšni politiki: ali tako naprej in kasneje v pekel ali pa takoj v pekel.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#1625200] 22.03.12 10:35 · odgovor na: anon-5355 (#1625182)
Odgovori   +    3
[XRESP]
Novinarja Jakhela cenim, oziroma ga štejem za normalnega novinarja, tu pa jo je usekal mimo. Ali je volivec LGV ali ni, je nepomembno. Virant je s predlogom teh ukrepov naredil demonstracijski učinek. Seveda to ni dovolj in še zdaleč ne pomeni pomembnih prihrankov, pove pa, da ima politika resno namero po spremembah, začela je, podobno kot Pahor, s svojimi kavicami, nadaljevati mora z resnimi spremembami (ki pa jih ne bo, če ne bo tega demonstrirala!, oziroma dvigovala zastave!). Sta samo še dve alternativi taki in takšni politiki: ali tako naprej in kasneje v pekel ali pa takoj v pekel.
Demonstracijski učinek ? 15 centov dražja malica je politično prebrisana in modra poteza na poti proti resnim in korenitim spremembam ? Hm, mogoče imaš prav, nikoli nisem imel smisla za politiko. Prej bi rekel drugače. Če folk meni, da bi večina problemov v državi odpadla , kot gumb od gat, če bi poslancem znižala plače za 50%, potem so takšne banalne poteze nič drugega, kot sila poceni kupovanje političnih točk .
anon-224391 sporočil: 1.886
[#1625202] 22.03.12 10:36
Odgovori   +    2
naslov je "avtorstvo" M.Ribičiča ☺ ( sl.wikipedia.org/wik...%8Di%C4%8D )
takrat se je potem izvažalo hlodovin kot pri "norcih" ☺
morda bi sedaj izvažali raje "norce"
anon-61706 sporočil: 6.178
[#1625209] 22.03.12 10:39
Odgovori   +    0
...vse ima zadolženo in propadlo in na Odmevih mirno in samozavestno zagotovi, da osebno ne bo bankrotiral...papirnica...
...ta je hudo našparal...
...lepo jim je zakone oče Naroda zložu...

...vse sz j.j. cerkvijo, parizani, domobranc, vsemi strankami in županii je totalno brez vsake veze...kučanom, onemoglim zidarjem in lepim pahorjem...in še sz tako vrsto porejenimi, da je smiselno samo počakat, da to dokončno propade...
...tako žurat in vse pognat, ne pa šparat...sej bo tako in tako vse znova.
pcs sporočil: 5.487
[#1625258] 22.03.12 11:23 · odgovor na: (#1625195)
Odgovori   +    1
[rename]
Kakšen pa je demonstracijski učinek podražitve kosila za 15centov?
Po mojem je s tem dosegel negativen odziv, ker to dejansko tudi je norčevanje.
Da je stvar še hujša, na ta kosila hodijo bolj navadni uradniki, dostikrat tudi bolj slabo plačani. Za poslance to ne bo niti mikro udarec po denarnici.

M
anon-15342 sporočil: 8.014
[#1625261] 22.03.12 11:25
Odgovori   +    18
Res pa je, da je varčevanje pri časopisih in drugih vrstah papirja - kopirnem in tistem za WC - klasičen simptom zadnje faze zatona.
Abanka je pred kratkim odpovedala naročnino na večino papirnatih edicij za večino poslovalnic. Namen pa je baje do polletja, kot to zahteva EBA, dvigniti kapitalsko ustreznost Core Tier 1 s trenutnih 5.8% na 9%.
pcs sporočil: 5.487
[#1625271] 22.03.12 11:32 · odgovor na: anon-15342 (#1625261)
Odgovori   +    6
[TadejK]
> Res pa je, da je varčevanje pri časopisih in drugih vrstah papirja - kopirnem in tistem za WC - klasičen simptom zadnje faze zatona.

Abanka je pred kratkim odpovedala naročnino na večino papirnatih edicij za večino poslovalnic. Namen pa je baje do polletja, kot to zahteva EBA, dvigniti kapitalsko ustreznost Core Tier 1 s trenutnih 5.8% na 9%.
Ko ti bomba odnese pol telesa in ti hladnokrvno vzameš obliž in ga lično prilepiš nekam na rano... here, like new.

M
MD-471480 sporočil: 837
[#1625275] 22.03.12 11:35 · odgovor na: Gustl (#1624881)
Odgovori   +    2
Dejansko so mu dali še za soupravljat nekaj? :)

Nekaj malega, ker velikega ...
anon-42991 sporočil: 689
[#1625279] 22.03.12 11:39
Odgovori   +    0
Hehehe, prebral prva dva stavka in mislim, da branje naprej ne bo potrebno, kolikor sem uspel spoznati Črta ;) (vseeno bom prebral kasneje)
anon-86274 sporočil: 1.399
[#1625305] 22.03.12 11:55
Odgovori   +    0
Teško je razumeti predloge za varčevanje, ljudi, ki imajo še vzporedno službo (predavatelj na fakulteti). A imajo res tako malo dela v državni funkciji, da jim to dopušča? In to, kot vidim, se dogaja pri vseh "Dr"-jih, že celo osamoosvojitev!?
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1625355] 22.03.12 12:27 · odgovor na: anon-15342 (#1625261)
Odgovori   +    5
[TadejK]
> Res pa je, da je varčevanje pri časopisih in drugih vrstah papirja - kopirnem in tistem za WC - klasičen simptom zadnje faze zatona.

Abanka je pred kratkim odpovedala naročnino na večino papirnatih edicij za večino poslovalnic. Namen pa je baje do polletja, kot to zahteva EBA, dvigniti kapitalsko ustreznost Core Tier 1 s trenutnih 5.8% na 9%.
To je samo psihološki trik.

Brez časopisov bodo živeli precej bolj mirno in se posvetili core businessu.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1625456] 22.03.12 13:31
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-1670 22.03.2012 13:36
To, da se brezvezne časopise odjavi je nekaj najbolj logičnega.

Čisto vsak strošek, ki sploh ni potreben je pametno oklestiti.

Časopise pa lahko poslanci berejo na netu, če jim paše.

Končno je nekdo izpolnil moj predlog, ki sem ga predlagal že zdavnaj nazaj.
Bolj brezveznega stroška kot je nakup brezveznih časopisov pa res ni.
Dokler so bili dobri vsaj za rit brisat so bili še sprejemljivi, sedaj, ko so pa iz takega papirja, da tudi za rit obrisat več ni.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#1625507] 22.03.12 13:59 · odgovor na: anon-151448 (#1625031)
Odgovori   +    1
[rafik]
> [markoff]
> > To pišem kot volivec DLGV. Še vedno menim, da je ta stranka po programu najboljša ponudba, ki jo osebno lahko dočakam v Sloveniji, in danes bi glasoval enako. Hkrati pa menim, da so to, kar predlaga Virant, absolutna jajca.
>
> Nisem volivec DLGV, menim pa povsem enako kot ti. Največje politično upanje v SLO, zaenkrat še prevečkrat razočara.

Bojim se, da bo ta "zaenkrat" ostal kar permanentno. Gregor je očitno le klasičen hinavski politični sluzko s figami v žepih.
Uzurpacijo vodenja stranke Šušteršiču s pomočjo Pezdirja ne bi prav nič zameril. Samo potem bi se morala stranka preimenovati vsaj v BDLGV (bivšo DLGV).
anon-95425 sporočil: 885
[#1625516] 22.03.12 14:07 · odgovor na: kzupanc (#1624788)
Odgovori   +    1
[kzupanc]
Ok no...Kaj pa znižanje nadomestil s 100 na 80% in skrajšanje prejemanja z 12 na 6 mesecev? To pa je vendarle nekaj. Če zanemarimo, da so poslanske plače v bistvu mizerne. Mene bolj skrbi, če ne bo ukinitve Državnega sveta, pravega varčevanja v zdravstvu, ukinitve mnogih agencij in uradov, dviga normativa števila učencev v razredu v šolstvu...in posledično odpuščanja vsaj 10% javnih uslužbencev. Res je, da bi tudi Državni zbor s spremembo ustave lahko skrčili na npr. 50 poslancev in ukinili poslanca narodnosti.
Poslanske plače v bistvu niso mizerne za vloženo delo, ampak so v bistvu bajne.
anon-95425 sporočil: 885
[#1625527] 22.03.12 14:12
Odgovori   +    1
Ne vem kje je poniknilo tistih 10 ( deset ) ukrepov v 100 ( stotih ) dneh?
depersin sporočil: 10.224
[#1625561] 22.03.12 14:22 · odgovor na: anon-167697 (#1624807)
Odgovori   +    1
[kalimba]
Avtor tudi nikakor noče sprevideti, da glavni problem Slovenije ni varčevanje ali nevarčevanje, ampak nedelujoči pravni sistem, ki ga bo lahko sedaj Janša s svojimi "miličniki" do konca zavozil. Mene osebno veliko bolj skrbi stanje duha v državi, kot pa to, ali bom imel na mesec v žepu 200€ več ali manj.
...prvi nekdo, ki podpira Jankoviča, ki je mnogo mnogo slabši.
anon-105119 sporočil: 3.426
[#1625577] 22.03.12 14:27
Odgovori   +    1
se absolutno strinjam z vsebino članka, to je res drobiž v primerjavi s pregrešno dragimi pogodbami, ki jih izvajajo razni doo za vlado in parlament.
Druga stvar so pregrešno drage najemnine, ki jih davkoplačevalci plačujemo raznim prijateljem politikantov ob dejstvu, da imamo na tisoče praznih državnih stanovanj in zgradb, ki so prazna in veselo propadajo.
anon-22053 sporočil: 2.869
[#1625595] 22.03.12 14:35 · odgovor na: Reagan (#1624981)
Odgovori   +    1
[Reagan]
Dober članek. Točno to je tudi meni prišlo na misel. Ti ukrepi so že v redu, ampak bi morali potekati kot nekaj povsem obrobnega, medtem ko bi se izvajali glavni načrti stabilizacije porabe.
A veš kaj je s temi ukrepi- bullshit, nič drugega. Enaka fora kot, ne še slabša, kot Pahorjeve kavice.
Kakšno varčevanje je neki, če si nekdo podraži malico-kosilo za 15 centov?
Saj menda imajo fiksni znesek za prehrano in kaj potem pomeni to za mene prištedenega, če on plača 15 centov tistemu xy dobavitelju ?
Tako, da malo morgen, če je to prispevek k štednji z davkoplačevalskim denarjem.

Naj si lepo po tihem brez rabuke ukinejo regres za prehrano, potem bo res nekaj prihranjenega in zaboga naj potem, ko bodo od drugih zahtevali neko odpovedovanje, ne kričijo, da so oni pokazali, kako se štedi.
Oni politiki in (ne)gospodarstveniki so to tudi zakrivili, tile in oni pred njimi , vse za 20 let nazaj.
Pa menda ne bo sedaj še vsak Slovenec stopal prek kamere in obelodanjal, da je pojedel vsled štednje 1 dkg manjši zrezek!
Delat, 100 dni je hitro mimo!
anon-198744 sporočil: 946
[#1625794] 22.03.12 16:24
Odgovori   +    0
sej druge ni; modeli ki so prej filali ljudem polno rit i njim omogočali trošenje so sami na transfuziji...pri vsem trošenju in stimulacijah za oddobrene kredite je potrebno na koncu reči, da niso pazili na prehrano in jim je krvna slika zdaj boga.
anon-232300 sporočil: 2.042
[#1625887] 22.03.12 17:25 · odgovor na: anon-124411 (#1624831)
Odgovori   +    0
[bobanduras]
> [kalimba]
> Eden redkih, ki na Financah tu pa tam kaj napiše pametnega. Pa čeprav se je s torpediranjem pokojninske reforme in z naivnim glasom za DLGV "osmešil".
>
> Avtor tudi nikakor noče sprevideti, da glavni problem Slovenije ni varčevanje ali nevarčevanje, ampak nedelujoči pravni sistem, ki ga bo lahko sedaj Janša s svojimi "miličniki" do konca zavozil. Mene osebno veliko bolj skrbi stanje duha v državi, kot pa to, ali bom imel na mesec v žepu 200€ več ali manj.
>
> In to je tudi glavni problem Financ - za par dodatnih (varčevalnih, davčnih, ...) 100€ so pripravljeni žrtvovati demokracijo. Pripravljeni so se paktirati s samim hudičem. Še žal vam bo.

***** Resnično. Pravni sistem ni toliko nedelujoč, kot pa je zminiran. In s strani gospodov politikov seveda ni nobene prave želje, da bi se te stvari poštimale. Torej imamo ,,elito,, gospodarskih kriminalcev najvišjega ranga, ki se popolnoma nekaznovano sprehajajo naokoli kot ,,zmagovalci,, z polnimi računi na bankah.Za nas, navadne febote, pa taisti pravni sistem še kako dobro deluje. In kaj lahko vidijo otroci danes? Da se dosti bolj splača biti kak tajkun, kot pa pošten in deloven državljan.
...elita je nekaj najboljšega kar družba premore, cvet družbe,...

goljufi in sprenevedajoče se lagodneži niso nekaj najboljšega kar naša družba premore.

...slovenska elita je delavna in se ne izpostavlja.

Zaenkrat še mediji izpostavljajo v glavnem "svoje botre", kateri pa naša elita niso.

Tako nacionalka kot POP TV in drugi mediji.
Endimion sporočil: 10.608
[#1625899] 22.03.12 17:31 · odgovor na: anon-200682 (#1625026)
Odgovori   +    1
Morda... A brez viranta so samo skupek nekih... emmm interesov.. ni cilja, ni programa, ni ničesar. Podobno je pri Zokiju. PS bo crknila takoj ko bo zoki izvoljen za Župana....
anon-22053 sporočil: 2.869
[#1625988] 22.03.12 18:44 · odgovor na: (#1625860)
Odgovori   +    1
[rename]
> [marjanhoma]
> > [Reagan]
> > Dober članek. Točno to je tudi meni prišlo na misel. Ti ukrepi so že v redu, ampak bi morali potekati kot nekaj povsem obrobnega, medtem ko bi se izvajali glavni načrti stabilizacije porabe.
>
> A veš kaj je s temi ukrepi- bullshit, nič drugega. Enaka fora kot, ne še slabša, kot Pahorjeve kavice.
> Kakšno varčevanje je neki, če si nekdo podraži malico-kosilo za 15 centov?
> Saj menda imajo fiksni znesek za prehrano in kaj potem pomeni to za mene prištedenega, če on plača 15 centov tistemu xy dobavitelju ?
> Tako, da malo morgen, če je to prispevek k štednji z davkoplačevalskim denarjem.
>
> Naj si lepo po tihem brez rabuke ukinejo regres za prehrano, potem bo res nekaj prihranjenega in zaboga naj potem, ko bodo od drugih zahtevali neko odpovedovanje, ne kričijo, da so oni pokazali, kako se štedi.
> Oni politiki in (ne)gospodarstveniki so to tudi zakrivili, tile in oni pred njimi , vse za 20 let nazaj.
> Pa menda ne bo sedaj še vsak Slovenec stopal prek kamere in obelodanjal, da je pojedel vsled štednje 1 dkg manjši zrezek!
> Delat, 100 dni je hitro mimo!


Teh 15 centov je mene spomnilo na to, da oni sploh ne bi smeli pri plači dobivati nadomestila za prehrano.
Imajo lastno menzo, osebje je zaposleno na Državnem zboru.
Torej naj vsem razdelijo bone in jim ukinejo 120 eurov nadomestila za prehrano.
Če znašajo stroški z enim kosilom 4€ x 20 delovnih dni = 80€.
Prihranek je 40€ * 500 zaposlenih * 12 mesecev = 240.000€.
Halo, napisal si "120 eurov nadomestila za prehrano".
Odkod ti ta podatek, priznam, da res nimam pojma, da bi imeli toliko. Koliko jaz vem, je 3,93 €. Ali so oni izjema?
In to je to. Če pa oni hočejo boljšo malico-kosilo, naj izvoljo in si to plačajo, meni je vseeno, lahko je 4, ali 6 ali 10 €, davkoplačevalci naj pač priznajo toliko, kot priznajo vsem ostalim. Basta.
Mene-nas pa naj nehajo imeti za norca, da so mi vzgled za štednjo in zategovanje pasu.
Spet eni, ki bi s tujim po koprivah.
Delat!
Rad bi končno slišal tiste ukrepe, ki omogočijo gospodarstvu višjo dodano vrednost.
anon-245582 sporočil: 5.963
[#1626025] 22.03.12 19:37
Odgovori   +    3
Lahko delate, kar hočete toda brez odpuščanja v javnem sektorju ne boste nič dosegli. Vse ostalo je všečno očem a odločno premalo. Še enkrat vprašam:
11 ministrstev - 33.000 zaposlenih. Kaj delajo?
anon-151448 sporočil: 3.061
[#1626045] 22.03.12 19:48 · odgovor na: anon-45881 (#1625507)
Odgovori   +    2
[markoff]
> [rafik]
> > [markoff]
> > > To pišem kot volivec DLGV. Še vedno menim, da je ta stranka po programu najboljša ponudba, ki jo osebno lahko dočakam v Sloveniji, in danes bi glasoval enako. Hkrati pa menim, da so to, kar predlaga Virant, absolutna jajca.
> >
> > Nisem volivec DLGV, menim pa povsem enako kot ti. Največje politično upanje v SLO, zaenkrat še prevečkrat razočara.
>
> Bojim se, da bo ta "zaenkrat" ostal kar permanentno. Gregor je očitno le klasičen hinavski politični sluzko s figami v žepih.

Uzurpacijo vodenja stranke Šušteršiču s pomočjo Pezdirja ne bi prav nič zameril. Samo potem bi se morala stranka preimenovati vsaj v BDLGV (bivšo DLGV).
Rado-Janez, se zadnji tandem upanja. Ce izneverita smo igro zakljucili.
qou sporočil: 288
[#1626065] 22.03.12 20:03
Odgovori   +    1
Varčevati je vsekakor treba vendar ne na plečih porodniških dopustov in na plečih odpravnin zaradi izgube službe. Če to gre skozi potpiram štrajk, referendum...bomo videli ali bo vlada varčevala tudi pri dokapitalizaciji NKBM.
čarli sporočil: 13.178
[#1626198] 22.03.12 21:55 · odgovor na: qou (#1626065)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: čarli 22.03.2012 21:55
[qou]
Varčevati je vsekakor treba vendar ne na plečih porodniških dopustov in na plečih odpravnin zaradi izgube službe. Če to gre skozi potpiram štrajk, referendum...bomo videli ali bo vlada varčevala tudi pri dokapitalizaciji NKBM.
Varčevai je treba povsod. Kakrokoli je kje izjema se bodo vsi sklicevali na to. Zato nič dokapitalizacij bank in reševanj bank in znižanje iz pravic porodnišč in še marsičesa. Pa seveda zniževanje zaposlenosti v JS. To pa se doseže tudi s privatizacijo...
anon-9687 sporočil: 725
[#1626226] 22.03.12 22:36
Odgovori   +    0
Dragi črt!

Gotovo so danes zaradi tvojega članka napovedali že nekoliko bolj konkretne varčevalne ukrepe. Še naprej išči drobtinice, vendar ne spreglej tudi kakšne štruce.
anon-124411 sporočil: 1.480
[#1626235] 22.03.12 22:47 · odgovor na: anon-9687 (#1626226)
Odgovori   +    3
[BraneBr]
Dragi črt!

Gotovo so danes zaradi tvojega članka napovedali že nekoliko bolj konkretne varčevalne ukrepe. Še naprej išči drobtinice, vendar ne spreglej tudi kakšne štruce.
Naprimer prav konkretne ca. 12 milijonske štruce, ki jo pozizajo cerkvenjaki iz državne blagajne vsako leto.
anon-5853 sporočil: 55
[#1626268] 22.03.12 23:26
Odgovori   +    1
Odpoved časopisa res ne prinese velikega prihranka, zagotovo pa ne naredi nobene škode (Velja za večino slovenskega tiska, ne le za Finance).
Večina drugih vladnih "varčevalnih" ukrepov pa je dosti bolj v stilu naslova.
Je pa dobro, da so se odpovedali sociali kapici.
anon-22053 sporočil: 2.869
[#1626390] 23.03.12 07:50 · odgovor na: (#1626194)
Odgovori   +    0
[rename]
> [marjanhoma]
> > [rename]
> > > [marjanhoma]
> > > > [Reagan]
> > > > Dober članek. Točno to je tudi meni prišlo na misel. Ti ukrepi so že v redu, ampak bi morali potekati kot nekaj povsem obrobnega, medtem ko bi se izvajali glavni načrti stabilizacije porabe.
> > >
> > > A veš kaj je s temi ukrepi- bullshit, nič drugega. Enaka fora kot, ne še slabša, kot Pahorjeve kavice.
> > > Kakšno varčevanje je neki, če si nekdo podraži malico-kosilo za 15 centov?
> > > Saj menda imajo fiksni znesek za prehrano in kaj potem pomeni to za mene prištedenega, če on plača 15 centov tistemu xy dobavitelju ?
> > > Tako, da malo morgen, če je to prispevek k štednji z davkoplačevalskim denarjem.
> > >
> > > Naj si lepo po tihem brez rabuke ukinejo regres za prehrano, potem bo res nekaj prihranjenega in zaboga naj potem, ko bodo od drugih zahtevali neko odpovedovanje, ne kričijo, da so oni pokazali, kako se štedi.
> > > Oni politiki in (ne)gospodarstveniki so to tudi zakrivili, tile in oni pred njimi , vse za 20 let nazaj.
> > > Pa menda ne bo sedaj še vsak Slovenec stopal prek kamere in obelodanjal, da je pojedel vsled štednje 1 dkg manjši zrezek!
> > > Delat, 100 dni je hitro mimo!
> >
> >
> > Teh 15 centov je mene spomnilo na to, da oni sploh ne bi smeli pri plači dobivati nadomestila za prehrano.
> > Imajo lastno menzo, osebje je zaposleno na Državnem zboru.
> > Torej naj vsem razdelijo bone in jim ukinejo 120 eurov nadomestila za prehrano.
> > Če znašajo stroški z enim kosilom 4€ x 20 delovnih dni = 80€.
> > Prihranek je 40€ * 500 zaposlenih * 12 mesecev = 240.000€.
>
> Halo, napisal si "120 eurov nadomestila za prehrano".
> Odkod ti ta podatek, priznam, da res nimam pojma, da bi imeli toliko. Koliko jaz vem, je 3,93 €. Ali so oni izjema?
> In to je to. Če pa oni hočejo boljšo malico-kosilo, naj izvoljo in si to plačajo, meni je vseeno, lahko je 4, ali 6 ali 10 €, davkoplačevalci naj pač priznajo toliko, kot priznajo vsem ostalim. Basta.
> Mene-nas pa naj nehajo imeti za norca, da so mi vzgled za štednjo in zategovanje pasu.
> Spet eni, ki bi s tujim po koprivah.
> Delat!
> Rad bi končno slišal tiste ukrepe, ki omogočijo gospodarstvu višjo dodano vrednost.


Takole čez palec sem napisal 120€.
Ravnokar pa sem pogledal na svojo plačilno listo za februar (20 delovnih dni) in je nadomestilo 122€.
Nekaj mi zelo ne štima!
Količnik rasti cen prehrambnih izdelkov za obdobje julij–december 2011, na podlagi katerega se določi regres za prehrano med delom za obdobje januar–junij 2012, je 0,996.

Znesek regresa za prehrano med delom za obdobje januar–junij 2012 je 3,91 euro na dan.
20x3,91= 78,29. Tako so tebe očitno tole napitali z nečim drugim.
Popravek: Uradni list RS, št. 6/2012 z dne 27. 1. 2012

Strani: 1 2 3 4