Zasebnost

Strani: 1 2

bc123a sporočil: 48.253
[#2533323] 08.07.15 11:53 · odgovor na: bc123a (#2533313)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [kajulci]
> Včeraj sem te razumela, da so Podobnika kao sjebali in sem razumela, da je hotel to početi, pa mu ni bilo dovoljeno.

Zjebali so Brezice, ki imajo konstantno premalo porodov in so hoteli delati elektivne CR, samoplacnisko. Ironija je, da se do podobnika peljes mimo Brezic :)
PS. Samo zaradi razumevanja, kako lahko zenska, ki je odlocena za CR, doseze, da ji tega placa ZZZS, tudi ce ni indiciran:

1) Porodnicarju rece, da hoce CR in da ne rojevala vaginalno. Marsikateri noce komplikacij in bo temu ugodil (po 800k odskodnine je verjetno to precej lazje)

2) Izbere porodnisnico dalec v periferiji. Ker je v primeru komplikacij potreben helikopterski prevoz, bodo naredili carski rez veliko prej, kot pri rojevanju v ljubljanski porodnisnici, ki je 200 metrov od UKC in povezana s hodnikom, ce prav razumem.

3) Na porodniski postelji zaigra "iron lady" in preprosto rece, da ne bo porivala. In NE poriva. Verjetno jo bodo opsovali, ampak prav dolgo ne morejo cakati in bo sla na carski rez. Je pa malo zensk sposobnih taksne odlocnosti, se posebej v navalu hormonov.
bc123a sporočil: 48.253
[#2533334] 08.07.15 12:02 · odgovor na: (#2533332)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 08.07.2015 12:04
[kajulci]
Pa to v praksi funkcionira, a je to že katera sprobala?
Dejansko je to mislim da izjavil eden od porodnicarjev na kongresu pred kaksnim letom, da dobi zensko, ki mu rece, da hoce carski rez.

Ali pa celo, da ne bo imela (obdrzala?) otroka, ce ji ne garantira carskega reza.

(ker me je tematika doletela, sem jo malo bolj podrobno spremljal, tudi bral porocila z medicinskih kongresov :)

Ne vem, kot receno, meni se je to zdelo vse prevec riskantno. Ampak bi rekel, da je to eden od nacinov, kako "zvezdicam" uspe dobiti storitev zastonj.

Glede periferije je dobro znano, da v LJ zelo tezko dobiti CR, sem pa ze slisal, da so ginekologi svetovali porodnicam da se da to v periferiji bistveno lazje doseci.
bc123a sporočil: 48.253
[#2533340] 08.07.15 12:09 · odgovor na: (#2533337)
Odgovori   +    2
[kajulci]
>Mislim da to z narodnostjo nima velike zveze, jaz imam tudi v sloveniji odlicno zasebno zobozdravnico, je pa draga ko zafran.

Kako pa veš da je odlična, če nimaš s čim primerjati :)
Imam. Z enim, ki sem mu odkorakal s stola, ker mi je zabrusil, da on ne daje injekcij, da on "pazi". Zanimivo, tudi pri tem se dajo pacienti nategniti. Po dolgem casu ignoriranja zob sem iskal zdravnika, ki bi mi naredil generalko, pod pogojem, da me ne boli. Pa so onega vsi hvalili, da je "ful nezen".
Zanimivo, nikoli nisem pomislila, da je privat medicina super dobra zato in tam, kjer je javna v riti, čeprav j to čisto logična razlaga :)
To je po moje zelo ocitna razlaga. Saj zdravstvo sploh ni tako draga zadeva, CE bi zavarovanje placevali vsi, ne pa samo tretjina do polovica populacije.

Ce imas zasebno zdravstvo ki ne zliva denarja v subvencioniranje tistih, ki imajo popolnoma zastonj, so cene znosne. Tudi zavarovanje bi bilo, zato pa v sloveniji ni dovoljeno, ker bi se ZZZS sesul prvi mesec.

(spet ena stvar, ki jo Andreja Rednak ne razume)
bc123a sporočil: 48.253
[#2533341] 08.07.15 12:10 · odgovor na: (#2533339)
Odgovori   +    2
[kajulci]
Zanimivo. Vsekakor pa preveč riskantno, če nimaš vez.
Drzi, zadnje kar sem si jaz zelel je, da bi moral mojo na njeno in mojo odgovornost potegniti ven iz slovenske porodnisnice sredi poroda in jo peljati v popadkih do zagreba, zato sva pac stvari uredila drugace.

Strani: 1 2