Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.814
[N1996]
Trenutno je takole. Ce nimam prav, naj me kdo popravi.
ce si star 50 let in pricnes varcevati bos dobil manj ven, kot bos vplacal. Zakaj?
Ker bos pri vplacilu placal vstopno provizijo, potem te bodo obirali z provizijo za upravljanje in na koncu bo nalozeno v drzavne obveznice z donosom 0,15 % letno. Drugam ne bodo vlagali, ker bodo sicer upravljalci iz svojega zepa morali vplacati garantirano donosnost, ta pa se veze na drzvne obveznice, ki drsijo v minus ali pa ze imajo negativni donos. In kot bo v cetrtek povedl Dragi, bo taksno stanje se trajalo. Mislim da desetletje. Vsaj. In potem, ko bos pripravljen za penzijon, cez recimo 15 let, ti bodo vse skupaj obdavcili tako, da bodo polovico vsega izplacila vrgli v
dohodnino in bos placal davek zato ker varcujes. Torej pricakujem, da bomo dobili nazaj cca 75% vplacanega.
V nasi drzavi je res vse narobe. Mimogrede, pred leti sem bil velik zagovornik tovrsnega varcevanja.
Zdaj varcujem samo se, ce mi omogocijo individualen pokojninski racun, ki ga lahko sam upravljam. Aja, potem pa za Jamnike nic ne ostane:)
Prosim za razlago, kje se motim.
Mimogrede, zakonodaja mi onemogoca, da bi vlagal v delnice, ker so vsi varcevalni nacrti po 50 letu zgolj „varni“ kar pomeni, da delnic ne vsebujejo. In nimam drugega izbora kot ne varcevati v dodatnem pokojninskem.
Kupi fizično zlato, ali pa srebro na vzporednem, ne uradnem trgu tam je obdavčeni z DDV.

Vsaj likviden boš in če slučajno umreš preden boš črpal, bodo pa otroci dobili.