14 min
Gen-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni pa so njegovi finančni načrti
30 min
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
44 min
Odstopil šef T-2 1
57 min
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
1 ura
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
1 ura
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
3 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
4 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
4 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
4 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
5 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
5 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
5 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
7 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
10 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
10 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
16 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
17 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 7

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
Zadnja sprememba: robi2107 22.07.2019 13:18
[alek14]
Lahko pa dodam, da je malce fizičnega nasilja nad otroci nujno potrebno, da razvijejo pravi odnos do nasilja. Otroci, ki niso na sebi preizkusili malo bolečine, ki ti jo prizadanejo močnejši utegnejo trpeti za sociopatskimi problemi.

Skratka, starši, ki varujejo sovjega otrojka; "mojega pa že ne bodo tepli", ga utegnejo temeljno uničiti, saj družba ne funkcinira na principu "radi se imamo".
Prvi šok za otroka v odraslosti bo: "ni tako kot so me učili", ker mu starši gradijo sliko nekega pravljičnega sveta, ki ga v resnici ni. Realni svet se sestoji iz prejemnanja in predvsem sorazmernega dajanja udarcev (ne nujno fizičnih) na kar seveda je otroka treba pripraviti v otroštvu.
Vzemite to kot opozorilo: otroka vzgajate v sociopatskega neprilagojenca, ki bo ali se z muko prilagodil (če je vsaj submisiven), ali pa bo delikventen. Reskirate neprijetna presenečanja na stara leta.
Prvič: moj otrok je dovolj inteligenten, da besede zaležejo in po fizičnem kaznovanju ni nobene potrebe. Zakaj naj bi ga torej tepel? Kar tako, da bo vedel?? Da bo preizkusil bolečino??? Oprosti, ampak to je bolno. Mene kot otroka niso tepli in jaz svojega otroka tudi ne bom. V zvezi s tvojim teoretiziranjem o sociopatskosti pa tole: mi našega otroka učimo strpnega odnosa, sočutja in odgovornega odnosa do soljudi, živali in okolja. Lahko rečem, da ima mala za svojo starost empatijo kar dobro razvito, kar pa pri sociopatih umanjka.

Drugič: medvrstniško nasilje, pred katerim je otroka nemogoče v celoti zaščititi, je nekaj povsem drugega od fizičnega nasilja odraslih nad otroki. Glede slednjega sem že v prejšnjih postih povedal, kaj si o njem mislim, prvega pa je tako in tako še preveč in ga ni otroka, ki ga ne bi izkusil. Ali ta doza fizičnega nasilja ni zadostna, da razvijejo pravi odnos do nasilja? Kaj je potemtakem po tvojem še potrebno?? Da dovolim, da se nekdo vsakodnevno izživlja nad mojim otrokom in ga trpinči?? Da ga bo strah iti v šolo, ker lahko tam spet nabaše na nasilneža ali ga ima po možnosti celo v razredu?? Da zaradi stiske naredi samomor??? Bi to rad?? Seveda je treba pustiti, da otroci občasne spore rešijo med seboj, nekaj povsem drugega pa je, če je otrok temu nasilju izpostavljen vsakodnevno, po možnosti vedno od enih in istih. Pred tem nasiljem so starši otroka dolžni zaščititi, če sam tega ne zmore. V mojih časih smo imeli na šoli primer, ko je nek kreten, ki je sicer že končal OŠ (star cca. 16 let) po pouku počakal osmošolca z naše šole (ki sicer tudi ni bil nek biser) in ga iz maščevanja, ker ga je ta ocinkal za neko tatvino toliko časa butal z glavo v zid, da je ta kasneje zaradi poškodb glave umrl. Ne vem, ali so tega kretena v otroštvu tepli, vem pa, da je imel za en kurc vzgojo in starše kretene.

Hvala bogu mi teh težav nimamo, niso pa danes žal nič nenavadnega. Seveda mi našo učimo tudi tega, da naj se ne pusti nobenemu zajebavati. Nikakor je ne učimo svetopisemskih modrosti o nastavljanju drugega lica, če te nekdo klofne po prvem. Jaz ji vedno pravim, udari ga nazaj, s pestjo v nos in ga močno brcni v jajca (ker je to pač najučinkovitejša obramba pred napadom). Učimo jo, da naj se brani, vendar naj sama ne izziva in da naj nikoli ne udari prva, če ni ravno direkt napadena. Problem je le, da je naša tak drobižek. Predvsem jo učimo, da je najboljša obramba pred kreteni, da se jih izogibaš in z njimi nimaš nobenega posla. Nikakor ne zagovarjam strpnosti do nasilnežev in pacifističnega modrovanja, kako da je nasilnež žrtev. V prvi vrsti so žrtve vsi okoli njega in njih je treba zaščititi, nasilnež pa naj svoje vedenjske motnje rešuje v okviru za to primernih institucij. Poleg tega naše nikakor ne učimo nekih pravljic o nekem krasnem pravljičnem svetu, kjer bi se imeli vsi radi. To sploh ne bi palilo, ker sama dovolj dobro ve, kako stvari izgledajo v realnem svetu.

Na koncu bom še jaz tebi dal opozorilo: ti kar mlati svojega otroka. S tem ga boš naučil, da je fizično nasilje edini način reševanja problemov, in ga vzgojil v sociopatskega neprilagojenca, delikventa in nasilneža, ki bo precej verjetno tudi sam mlatil svoje otroke in po potrebi še malo svojo ženo, če bo kaj preveč jezikala. Zakaj neki bi se pri vzgoji z udarci omejil samo na otroke? Saj je treba tudi ženo včasih malo vzgojiti, če ga serje in ne pozna manir po meri glave družine, mar ne? Bo pa to bo počel samo toliko časa, dokler ga to na koncu ne bo pripeljalo v čuzo, ker takšen način v civilizirani družbi ni sprejemljiv in je praviloma sankcioniran z zakoni.

Poleg tega "reskiraš neprijetna presenečanja na stara leta", ko ti bo mulc pri določeni starosti, ko boš ti že malo v letih, on pa že dovolj pri močeh, nekega dne, ko mu boš spet hotel malo naložiti nekaj vzgojnih, rekel: "Stari, zdaj bova malo pa zamenjala vlogi. Ti si mene mlatil doslej, odslej bom pa jaz tebe." Ne pozabi, da gremo mi navzdol, naši otroci pa navzgor.

Ti bom za konec povedal še eno anekdoto: znano je, da je Alois mladega Adolfa v mladosti za vsako malenkost mlatil ko vola. Vendar pa je nekega dne Adolf, namesto da bi se drl zaradi vzojnih, ki mu jih je s pasom Alois nalagal po zadnji plati, začel udarce skozi stisnjene zobe glasno šteti. Alois se je ustrašil, da se je fantu utrgalo, in od tedaj ga ni več tepel. Nadaljevanje poznamo. Za katerega Adolfa gre v tej anekdoti, ugotovi sam. Pa brez zamere.