Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.517
[robi2107]
> [alek14]
> Fizično kaznovanje je prva črka vzgoje. Šole so dobro delovale, dokler so lahko učitelji občasno našeškali učence. Potem je šlo počasi vse v PM.

Ti kar dovoli, da bodo tvojega otroka v šoli tepli, jaz pa tega že ne bom dovolil. Še mi doma ne uporabljamo telesnega kaznovanja, pa je naš otrok vseeno čisto normalen, pa mi bodo tuji ljudje pretepali otroka. Seveda pa to ne pomeni, da mu je vse dovoljeno. Nasprotno. Pri nas je vzgoja kar stroga, le da kaznovanje pogosto sploh ni potrebno. Zaleže že vprašanje, ali bom res moral odvzeti kakšen privilegij, da bo kaj zaleglo. Se pa strinjam, da so šle zadeve v šolah predaleč. Učitelji nimajo več resnih možnosti, da po potrebi kaznujejo učenca, za povrhu se pa še starši prepogosto vtikajo v njihovo delo in grozijo z raznimi odvetniki, namesto da bi otroka trdo prijeli, če se zajebava v šoli. Sam sem v OŠ hodil v času socializma, ko je bilo telesno kaznovanje že zdavnaj out, pa nikomur ni padlo na pamet, da bi odgovarjal učiteljem in bil nesramen do njih. Danes pa je to splošna praksa. Ampak krivdo za to v največji meri nosijo starši, ki opuščajo svojo vzgojno funkcijo in svojih otrok ne naučijo manir. Primitivizem staršev je krivec, če sem še bolj konkreten.
Točno.