Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zaradi suše bo v Pomurju manj koruze

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[Glavni forum] Tema: Zaradi suše bo v Pomurju manj koruze
[#2729486] 21.08.18 23:14 · odgovor na: (#2729466)
Odgovori   +    0
[BeliF]
> [FrRoSt]
> Ali je metal mrvo, jezdil kravo ali bika in ali jih je vsaj držal za Roge, tukaj ne igra vloge... :)
me bolj zanima, če sploh ve kaj pomeni mrvo metat. striček google meni ne okaže nobenega videa kako to zgleda, tekstovni zapisi so bolj bledi, tako da če tega ni počel verjetno ne ve, za kaj se sploh gre... ve pa istočasno zelo veliko o kmetijstvu :) jezditi kravo ali pa držati bika za roge razume vsak ljubljančan ki misli, da so krave vijolične barveali pa da svizci zavijajo čokolado v folijo
TAKO!

Pameten je sicer malo manj, kot neki Ižanec, ki vsako leto, že tridest let meče mrvo in se spozna na vremenske neprilike, toplotne valove in vse ostale zadeve... vključno z zavarovalništvom....

Sicer, po KMEČKO, in; da bi lahko bilo jasno vsakemu ižancu, ki razmetava z mrvo, se zadeva deli na DVA ločena problema, ki pa sta lahko tudi povezana...

PRVI PROBLEM je ta, da se pri nas nič ne splača! V Itaiji že za vsak NOVI vinograd naredijo in postavijo protitočne mreže, ki nimajo samo namena in učinka proti toči, pri nas pa se nič ne splača, .... splača se oditi obirati grozdje v Italijo, NO, to ne more vsak, samo tisti najpridnejši in (fizično) najsposobnejši in splača se prodati grozdje v Italijo, .... tako kakor les v Avstrijo.... Vse ostalo pa se očitno ne splača!

DRUGI PROBLEM pa je očitno dotični problem npr. koruze v prekmurju, namakanja in vsega kar je povezano z reko Muro! V/ob tem drugem problemu se pojavi še nek drugi, širši problem, ki očitno ni vezan samo na prekmurje in reko Muro, ampak je tudi širši...

... in da ne bom ponovno dolgovezil o teh naših Sončkih in pomurskih Sončkih, glej zgornje poste, ki sem jih (že) napisal!

*Upam, da sem povedal na dovolj KMEČKI in slikovit način, da ga razume tudi vsak, ki je kdaj z mokro ali suho majico metal mrvo, ali pa jo vsaj tlačil ali v njej samo ležal!